• martinjd

    Tak sem si přečetl odpovědi v „super“ rubrice Vela na jejich stránkách. To jsou ale blobosti. Když už se nechválej tak si napíšou dotaz jestli bude uprostřed časáku zase příště poster a jak to je skvělý. Bodejď by tam nebyl když už tam není reklama jak vždycky. A technická poradna je samá perla. Zvláštní je že redaktoři neumějí česky. Ty jejich odpovědi jsou plný chyb. Věty pletou a nedávají smysl. Co říkáte třeba tomuhle: Ve většině dobrých servisů výstružník na střed budou mít a… Já sem si vždycky myslel že střed se frézuje frézou a ne výstružníkem, he pane redaktore. Taky by mě fakt zajímalo kdo z těch redaktorů který nám tak pěkně raděj vůbec někdy třeba pracoval v servisu a jaké s tím mají zkušenosti když už raděj. Myslím že žádné. To je vidět i z časáku kde sou někdy strašný bláboly.

    A další samolibé perly. Není nad to se nepochválit

    Váš časopis čtu, už třetí rok. Velmi se mi zamlouvá. Tak si ho předplácím. Skladba článků je skvělá. Jen tak dále. Potěšili jste mě s dárkem pro předplatitele.

    Válce dokáží simulovat lépe reálnou jízdu, navíc při nich jezdec dokonale procvičí i stabilitu. Bohužel to s sebou přináší i jisté riziko, stačí malá nepozornost a jezdec je opouští. Kontakt roztočeného kola s pevnou zemí znamená raketový start proti zdi....... ten redaktor kterej to psal asi nikdy na válcích nejel když píše o raketovém startu proti zdi

    Rubrika dobrý den… Dobrý den. Jak rychlé budou reakce redaktorů na naše dotazy? Dobrý den. Naší snahou bude reagovat co nejdříve

    Dobrý deň, mal by som na vás jednu otázku Dobrý den, chtěla bych si zakoupit náramek Krtek, Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda někde existuje buď ve formě brožury nebo na internetu seznam cyklistických oddílů v naší zemi.

    0 0
    • Splinter  

      Tak ho nečti a nelez jim na stránky a je po starostech… :o)

      0 0
    • Vrci  

      Když už hodnotíš češtinu, tak používej interpunkci. Chyba v názvosloví neni, narozdíl od chybějící čárky, hrubka, ale je to neznalost.

      Souhlasím s tím, že je tato rubrika o ničem.

      0 0
    • Meesha  

      Myslis jako ze si ty dotazy vymejslej a sami si na ne odpovidaj?!

      Ne vsichni sou takovy borci ze vsechno vi a vsechno zvladaj a pro ne si myslim, ze je tohle dobrej zpusob jak se dostat k ke svy informaci.

      0 0
      • jakub  

        nechci se tu nikoho zastavat ani Vela, ani druhe strany, ale reknu ti jedno /jinak taky delam hrubky tak predem sorry) tento casopis je vetsinou pro lidi, kteri maji o kola zajem ovsem ve vetsine se ne-jedna o odborne ctenare… odbornych ctenaru je ver mi daaaleko mene, kdyz bude napsanej casopis pro ne, tak nekdo jako ja z toho nebude mit vubec nic paac kolum tolik nerozumim a takovy casopis si pak asi nekoupim, tedy Velo krachne, protoze jak jsem jiz vyse zminil – odborniku jako jsi ty, je znatelne mene. Presto vsechno se ovsem redaktori snazi prispet kolikrat i pro Vas odborniky a pokud jsi vetsi odbornik nez redaktori Vela, tak bohuzel asi je pro tebe tento casopis ztratou casu. Pokud te aspon neco zaujme, tak cti jen co te bavi a clanky, ktere jsou pod tvou uroven proste prehlizej. Tvuj prispevek beru ne jako haneni neceho, ale proste tvuj nazor, tak jsem ti prispel svym nazorem, nechci prudit … mej se

        0 0
        • Jogador  

          Jen nevim jestli jsi odpovídal Meeshovi nebo martinjdovi:)A taky nejsem češtinář, tak mi řekněte, jak se toto sklonuje:)

          0 0
    • Frankenstein  

      Obouvate se do martinjda pekne. S jeho nazorem docela souhlasim. Sam jsem odebiral Velo 4 roky a od letoska jsem toho nechal. Graficka uprave je okopirovany Mountain Bike, kvalita clanku uboha a testovani veeeelmi amaterske. Zastavat se takoveho casopisu mohou jen ti, co nectou zahranicni a tudiz nemaji porovnani ci znami redakcni rady

      0 0
    • enjoy  

      muzu s tebou i v necem souhlasit..,par poslednich vydani nebylo pro me az tak uzitecnych a nejak jsem to rychle prolistoval.. ale v poslednim si me zase docela ziskali,ani nevim presne cim:-). a pro tebe specialne.. kdyz uz myslis,tak opravdu mysli.stred se nefrezuje frezou,ale frezkou,to je velikej rozdil!,doslova:-)

      0 0
      • JJ  

        Ja bych rek, ze se frezuje frezou, tedy nastrojem. Frezka je celej stroj, pomotany to mas ty. Apon myslim:)

        0 0
        • enjoy  

          jj,ja vedel ze to nekdo rekne:-) tak preju hodne stesti az budes tu frezu drzet v ruce a frezovat to rucne:-D taky nevrtas vrtakem ale vrtackou.. ale zalezi jak to vezmes:-)

          0 0
          • JJ  

            Tak jak? www.kovys.cz/…dat_prod.php?… Co takovy ten rucni vrtak? Je to vrtak nebo vrtacka?:)

            0 0
          • Mike 21  

            To je dobrá polemika frézka – fréza, ale jestli k tomu můžu něco říct frézování je obrábění rovných a úhlových ploch,kdežto střed jelikož je kulatý bych já osobně točil na soustruhu, potom případně vystružil, v případě , že díra by měla být hodně přesná a pak třeba řezal závit.Ale frézovat válec do kulata ? No asi víš jak na to :)

            0 0
            • Lišák  

              Na středové mufně se frézují čela, na která dosedají misky středového složení. Dělá se to na hotovém rámu, tak je ruční fréza poněkud výhodnější, než soustruh …

              0 0
              • enjoy  

                uff,jeste ze uz jsme to ukoncili.. tohle by nebylo jednoduchy.tady maj taky vsichni strojarnu.vsichni tu asi na tech frezkach a soustruzich delali:-)

                0 0
              • fousek  

                Nechapu proc by se to melo delat az na ramu, to je zbytecna manipulace s celym ramem, to bych ty cela radsi zarovnaval na polotovaru, pak bych to vystruzil udelal nabeh a pak zavit, tim ze se to vofrezuje az na ramu se muze znicit nabeh u zavitu, nebo ten se dela az potom ofrezovani v ramu?

                0 0
                • djano  

                  Pokial ten ram nebudes lakovat…

                  0 0
                  • fousek  

                    No ja myslel ze lakovani je posledni uprava, ze potom ze uz nic nefrezuje, asi se pletu

                    0 0
                    • Vilém  

                      Prave ze po laku se frezuje:)Treba sedlo hlavove trubky,cela stredu,navarky na kotouc…

                      0 0
                      • enjoy  

                        navarky na kotouc se na ramu frezujou az po lakovani?kde si to videl?ja mel teda vzdycky kolo nalakovany i s okama na trmen:-)

                        0 0
                        • kurýr na bajku  

                          Nemáš si kupovat tak drahej rám :-P Jinak se to může stát např. u vibrujících kotoučů, ale novýho kola by se to nemělo týkat, protože tam je to záležitost reklamace.

                          0 0
                        • juli  

                          Si piš, že až po nalakování. Plochy jsou před lakem sice zpravidla rovné, ale právě lak ti vytvoří nerovnoměrnou krustu, silnou třeba i 1mm. Tu právě příslušnou frézou zarovnáš, až do odstranění :)

                          0 0
                          • enjoy  

                            zarovnas!:-).ale novej ram to teda fakt nemyva.obvykle,bych teda rekl.vsechny ramy jsem nevidel:-))

                            0 0
                            • rarášek1  

                              Zafrézovaný domeček před montáží středu.

                              0 0
                              • enjoy  

                                ale jo.ja nemluvim o stredu

                                0 0
                                • kurýr na bajku  

                                  Ty už budeš asi na příjmu. Já bych třeba taky rád věděl kde děláš ;-)

                                  0 0
                                  • Radek Broz  

                                    Ja uz to treba vim;-)

                                    0 0
                                  • enjoy  

                                    copak?:-).chces si me vyfotit a rikat vsem ze si byl v zoologicky?:-)

                                    0 0
                                    • kurýr na bajku  

                                      Du po tobě :-o a v Arestu tě neuvidim.

                                      0 0
                                      • enjoy  

                                        a ja te ze zacatku,kdyz te ostani nemeli radi,obhajoval..:-( prijed na kole:-)

                                        0 0
                                        • kurýr na bajku  

                                          Mám novej SCHWALBE marathon, takže bych to možná moch zvládnout. Jede to jako prase, ale v zatáčkách nedrží, tak abych tam dojel. SAKRA KAM VLASTNĚ ?

                                          0 0
                                          • enjoy  

                                            to mas teda prevleceny RR:-) zacinam z tebe mit strach:-)) hostivar,zastavka tramvaje Na grosi.uvidis naproti barak,kde je pizzerka,bowlin­g,squas,solar­ko… tak tam me najdes schovanyho.

                                            0 0
                                            • kurýr na bajku  

                                              dám si pizzu

                                              0 0
                                              • enjoy  

                                                nedelam kazdej den,to je ti doufam jasny..:-)

                                                0 0
                                                • kurýr na bajku  

                                                  dám vědět na maila. Přijdu tak mezi xy a zavíračkou. Mám to pak přes záběhlice co by kamenem…

                                                  0 0
                                            • Luka  

                                              Tak to si pro tebe dojdu ja, bo bydlim o dva domy dal nad URS :)))

                                              0 0
                                            • Smazaný účet  

                                              Tak odteď nemam klidný spaní. Už vim kdo vykrádá auta u nás v baráku. Enjoy si chodí vydělávat na svoje eloxovaný hračičky… ;o) Jsi mě vyděsil. Docela dobrá pizza (hlavně velká), ale nevim nevim esli tam eště někdy zajdem, když teď vim že tam děláš… :o)))

                                              0 0
                            • TinkTink  

                              Nevim, ale muj Giant to mel vsechno udelany hned jak jsem ho koupil :)

                              0 0
                        • djano  

                          Nemusia sa frezovat ak napr. nechces kotucovky… Ja som kupil jeden ram, kde to bolo krasne rovne – zalepene a nebolo treba uz frezovat. Ale neskumal som, ci to frezovali po lakovani.

                          0 0
                • la-da  

                  Problem je taky v tom ze drtiva vetsina ramu se svaruje,coz zpusobuje deformace.Takze presne obrobene polotovary nemusi znamenat presny finalni vyrobek – ten docilis jen dorovnanim az po svareni.

                  0 0
            • Santus  

              nic ve zlem, teoreticky se tomu cos napsal neda nic vytknout, ale prakticky to je nesmysl, upinat ram do soustruhu by bylo zbytecne drahe,nepohodlne az nemozne, vzhledem jen k te velikosti.Sice sem ten nastroj nikdy nemel v ruce, ale bude to asi jak napsal Lisak, bude to mit nejaky vedeni kterym docilis kolmost diry vuci celu. Jinak frezka je stroj a freza je nastroj.:-)

              0 0
              • rarášek1  

                Tchán má v dílně toto: dřevoobráběcí hlava pro horizontální frézu. A včil mudruj :-)

                0 0
                • Santus  

                  nemam slov, jen ze ma horizontalni frezku, ale je to jedno, hlavne kdyz to funguje, ne :-))

                  0 0
            • fousac  

              frezovat valec do kulata neni nic slozityho.. i kdyz soustruh na to bude ve vetsine pripadu lepsi.. a udelat kostku je o neco jednodussi na frezce nez na soustruhu.. ;)

              0 0
      • fousek  

        A ja bych rek ze by byl vhodnejsi vystruznik?

        0 0
    • Páník  

      kdyz jsem zacal Velo kupovat (pred rokem a pul),byl jsem z neho nadsenej a precetl jsem vsechno…ted uz jsem trochu „otupel“,tak si vybiram a hodnotim Velo podle mnozstvi pro me zajimavych clanku (v tom poslednim jich teda moc nebylo:()…nejak se mi zda,ze toto „hudry hudry na Velo“ se spustilo po zruseni jejich fora…ze by pomsta?:)

      0 0
      • yakub  

        až budeš číst Velo čtyři roky jako já, tak už tě taky bavit nebude, to mi věř… Zjistíš, že to je stále o tom samém. Já ho furt kupuju, ale už spíš jen ze zvyku, poslední měsíce mě utvrzují, že bych ho měl přestat kupovat…

        0 0
        • gumid  

          Jo, furt je to to samý, porád kola, bicyklisti a podobný nesmysle – vo ničom pořádným nepišou. Ale teď vážně, někdy je Velo lepší, někdy horší. Na český trh ale dobré.Vezmu-li ostatní čeká periodika, která kupuji – PELOTON = polovina časopisu by nemusela být, nejsem ani závodník, ani pseudozávodník a tak mne kecy bafuňářů a hvězdiček, pseudohvězd a lokálních supermistrů moc neberou. CYKLOSERVIS = za málo peněz docela dost liter + sem tam obrázek, lepší něco než nic.CYKLOTURITIKA = mno, dálkovým cykloturistou nejsem a můj skromný plat+málo času+dost úkolů na víkendové výlety v cizích krajinách či vandry po krajích českých nestačí. Co se týká jinojazyčných časopisů, občas je koupím. Přelouskám zajímavé články a ujišťuji se, že „balast“ se nachází i časácích „světově“ znějících jmen. Holt, sezona není celý rok – ani u nás, ani jinde. Taktéž se domnívám, že ne každý čtenář Vela je čtenářem B-F, ne každý kupující tohoto časopisu je profesionálem z oboru. Velo má své kupující, včetně mne, a je to dobře. Kolisti jsou značně nesourodá komunita, jedno je však spojuje – kolo ( promiňte toto obecné pojmenování ). Pokud Velo kolům neškodí – je to super a je dobře, že je! občas by neškodilo „sestoupit na zem“ těm, kteří myslí, že vědí víc než ostatní a že nad ně již není........snad se teď někteří potrefení z B-F neurazí :-)))

          0 0
    • Smazaný účet  

      Prosím, začni vydávat svůj časopis. Na českém trhu vychází samý shit (© Míra Topolánků), myslím, že ten Tvůj by byl jasná jednička! Je vidět, že všemu rozumíš nejlíp, určitě všecky převálcuješ! :o))

      0 0
    • Peslezedirou  

      Buď rád, že máš co louskat. S řadou věcí které testovali se dá nesouhlasit. Jako celek mi Velo nepřipadá špatné, máš tu možnost tenhle časák nekoupit . Velo a Peloton ani Cykloservis nekupuju až asi rok a nějak mi to nevadí, protože na všechno najdu odpověď od Pád-listy a nebo od jeho kamarádky historie.

      0 0
    • fousac  

      a cimpak se zivis ty?? jsou tvoje pracovni vysledky absolutne bezchybne, dokonale, objektivni a smysluplne?? pochlub se..

      0 0
      • rasto  

        zajimave, si login zalozil presne v den pomluvy vela… neco mi tu nehraje :-)

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Je to redaktor Vela a tohle je dobre skryta reklama. :)

          0 0
          • pos3k  

            neco jako Inline ve velu? Kdyz jsem to vcera louskal, tak jsem si uvedomil, ze polovinu (mozna vice) co ted napsali jsem cetl v minulem cisle(viz rozhovor, otazky i odpovedi). Tyhle clanky beru jako silne lano pro tento sport. Osobne mi to inline nevadi (daval jsem si drzky na velky rampe, bohuzel v 21 letech jsem zacal pozde, zodpovednost, dodelat skolu atd byla silnejsi nez provest backflip). Co mi spis „vadi“, cekal bych nekde pod clankem: (PR) :-)

            0 0
    • Loner  

      Já do něho nahlídnu v Globusu nebo v knihovně, zasměju se nad obratem „..pracoviště pilota je přehledně uspořádáno a bike reaguje svižně bez otálení na pokyny ridera..“ (bylo v nějakém rádobytestu hardtailu), počtu si o tom, že bez karbonové sedlovky se skoro nedá žít, protože dokonale tlumí rázy (asi v peněžence)a konstatuju, že se jedná o obálku na reklamy. Pak se jedu vytrápit do lesa na RedFoxovi s Altusem. Jo kdyby mě bylo 19 let, to bych byl pilot, ale teď už jsem jenom rakváč. PS.: Je to časák pro lidi.

      0 0
      • gumid  

        Jasně, že pro lidi.Pro lidi, které to zajímá. Pokud je to nezajímá, tak udělají to co TY, podívají se a odloží a – nic se neděje. Na tom není nic špatného – každé zboží má svého zákazníka, pokud nemá, skončí. Někdy je to možnostech, někdy o vkusu, někdy o názoru. Špatné je, když se někdo snaží přesvědčit stádečko o svém vidění věcí za každou cenu – a že pár takových „kousků“ ( Brouků Pytlíků ) na tomhle fóru je! Prudí mě výlevy nejmenovaných, kteří reagují s nadřazenou podrážděností nad dotazy některých méně „kolově“ zdatných – blahosklonné poučování v lepším případě, v horším odkazy na „historii“. Možná by měli mít nějaké VIP B-F, aby se jim v tom nepletli ostatní vágusové.

        0 0
        • martinjd  

          Diskuze sklouzla někam jinak než je úvodní příspěvek. Pozastavoval jsem se nad tím jak mohou redaktoři technicky radit, jaké k tomu mají zkušenosti a praktické znalosti. Odebírám mnoho časopisů a nikde jinde jsem se s tím nesetkal.Maximálně se redaktor ptá odborníka v oboru nebo to odborník napíše. Ve Velu nám jeden člověk jednou radí jak rozebrat vidlici, potom ten samej jak trénovat a jindy přidá něco o oblečení a jak jezdit kolem řeky. Tolik vševědů snad jinde není. Já bych na to potřeboval několik životů. Někdo tu psal že se nemá kritizovat a případně Velo nekupovat když se nelíbí. To je pravda, ale v tom případě zrušte všechny fora a staňte se stádem ovcí co jen kejvaj a přikyvujou na všechno co si kde přečtou a slyší. Jinak první krok už jsem udělal i já, přestal jsem si Vlevo pravidelně kupovat.

          0 0
          • náčelník  

            Řada redaktorů Vela jsou bývalí reprezentanti a např. André byl navíc i mechanik reprezentace.

            0 0
            • Gatier  

              no som videl mechanikov repre, co nahadzovali nove galusky hodinu pred zavodom :)

              0 0
          • kovar  

            co se týká techniky, připadá mi, že se začíná blýskat na lepší časy s příchodem Štěpána Hájíčka.

            0 0
          • JancA  

            nechapu, jak to myslis?ma snad bejt jeden odbornik na reky?jeden na vidlice?co to je za blbost?vis kolik clenu je v ty redakci?je prece neco jinyho, kdyz se v deniku nekdo specializuje na domaci a nekdo na zahranicni zpravodajstvi, ale v tomhle pripade?pokud vim, na trenink maj externistu a co se tyce praktických zkušeností, tak minimalne dva co znam, ale mozna jich je vic, pracovali dost dlouho v servisech:)­.A z toho, ze sis prestal Velo kupovat se asi vydavatelstvi nepolozi. Proste to necti, kdyz ti to prijde malo odborny. Zacni cist treba Sociologicky casopis, ten budes muset louskat se slovnikem cizich slov:)

            0 0
            • kurýr na bajku  

              Sociologie je myslim v poho, ale dyš sem četl anlýzu snů od Freuda taxem se trochu víc zapotil, i když si už z toho taky prd pamatuju.

              0 0
      • noname0  

        vtipne, vystizne a velmi presne. Pridavam vsak svuj nazor: oproti jinym periodikum jsou cyklocasopisy obecne(tedy i Velo) na celkem slusne odborne urovni a z jde videt, ze je kolo bavi(ty zurnalisty). Asi bych je nenazval hyenami a povlem, coz vsak je naprosto vystizne pro vetsinu novinarske obce. Na druhe strane zakony trhu nuti nase cyklozurnalisty chvalit produkty inzerentu az do nebes a nekdy to fakt prehani, take nektera temata jsou k popukani. No a pokud shrnu diskusi k danemu tematu zde na BF, tak ten kdo tu napsal, ze na BF jsou nejaci odbornici v porovnani s Velem, tak to ma asi vlci mlhu, neb zadneho odbornika jsem tu zatim nezaznamenal (vyjimkam cest). Hlavne ty tlachy o frezovani me dostaly.

        0 0
    •  

      Ječňák je borec!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.