• nakata

    Nazdar pani, na ja uvazujem kupit nejaky „Enduro / AM“ bike a mam zatial tychto kandidatov:

    Giant Reign (zrejme Reign 2, lebo Splice na jednotke nie je asi to prave)

    Kona Coiler

    Canon Prophet

    Scott Ransom (ale ten je uz trochu dost cez financny limit.)

    Specialized 06 Big Hit 2 (mozno uz trochu tazke a prilis FR??)

    Rad by som tam mal ± 150 mm vpredu aj vzadu. Ja osobne mam aj s vybavou cca 100 kg pri 190cm. Pod Endurom si predstavujem pohodovy dojazd tak 20 – 30 Km tam a zase to iste naspat, trochu sa vyblbnut v lese, nejake lavky, mensie dropiky (max 2m) a podobne. Mojim doterjsim kandidatom je zatial Reign, Maestro sa mi celkom paci, zial este som na nom nesedel, takze nemam ziadne osobne skusenosti.. Nie som si isty, ci lefty je to prave na moju hmotnost, ale rad si necham poradit. Cenovy limit ± 90k SK. Dakujem vsetkym za plodne komentare..

    0 0
    • Misfit  

      Ja by som bral asi Coiler ale vymenil by som vidlu za pike alebo z1 a tlmic za swingera…

      0 0
    • Pá-dlista1  

      Pridavam na vyber www.norcobikes.cz/…006/bike.php?…

      0 0
      • nakata  

        Dik, ale mam nejaky odpor k tejto znacke.. Iked viem ze ta sponzorje, takze sorry :)

        0 0
    • fousek  

      No ja s nejvetsi pravdepodobnosti pudu do toho Spesla, nejvic se mi na nem libi jedna placka a kladka, to ze to bude tezky je asi pravda, ale ja vahu moc neresim

      0 0
    • kesu  

      ja bych asi sel do ransoma.libi se mi ta moznost omezeni zdvihu.Prophet je dobrej,ale nevim jestli bych ho chtel na skakani,spis na celodenni vyjizdky.Spesl je podle meho moc drsnej a kona,ja ti nevim ani proc ne.no a nebo to norco,to je super.Giant mi nejak nesedl.HM takze sem ti asi moc nepomohl.sorry

      0 0
    • Radek Broz  

      V ramci vyvazenosti davam taky dalsi na vyber: racebike.cz/bi­ke_mfr.php ;-)

      0 0
    • nakata  

      No a samozrejme ze som zabudol na Specialized Enduro.. :(

      0 0
      • blue  

        v ty modry, co ma Berrecloth na NWD6, vypada moc pekne :-) navic s nixonem :-)

        0 0
      • hikerius  

        A co říkáš na GT i-drive 7 modely 2006? Kvalitní servis a hlavně dostupné náhradní díly.Kvalitní zastoupení v ČR a SK

        0 0
        • nakata  

          Hmm Stance + Vanilla R + Hayes Soul (to je Sole alebo co???) za tu cenu? O designe ani nehovorim.. To urcite nie, ale aj tak dik

          0 0
      • Misfit  

        Mne sa zdaju tohtorocne endura predrazene… ten najnizsi model stoji skoro 90 litrov pricom ma brzdy hayes Sole a v predu ma All mountain vidlu.. za tu cenu nic moc…

        0 0
        • nakata  

          Mas uplne pravdu, ze ta vybava nie je nic moc.. Ale ten ram je uplne nadherny.. :(

          0 0
      • nakata  

        Kraaaaasa a na to ze to ma Fox Van 36 RC2 a Fox DHX 5.0 Air je ta cena celkom optimalna.. Nevies kolko to ma vzadu zdvih? Nejako som to tam nenasiel..

        0 0
    • Flasar  

      me dojde v breznu ta Kona,mam ji objednanou uz od listopadu takze se nemuzu dockat,v pondeli sem sedel na prvnim kousku co dosel do kramu a pohodka,ale souhlasim s MISTIFtem ze je potreba casem vymenit tlumic a vidly

      0 0
      • blue  

        ja bych tu vidly vymenil radsi hned… nejlip za vidli

        0 0
      • madcat  

        nevím jak na '06, ale na '05 se dá i základní drop-off potunit celkem k solidnímu výkonu, hlavně teda nalít hustší olej (mám tam teď SAE 10 a teď v zimě to funguje skvěle, takže uvažuju, že na léto pudu do SAE 15 oproti původnímu SAE 5) a hodně oproti číslům v manuálu upustit vzduchu, případně rovnou vzduch nahradit druhou pružinou, aby byly péra v obou nohách. pak to funguje celkem dobře, i když na Z1 nebo 888 to nemá samozřejmě… důležitější je imho sehnat lepší tlumič, ta vanilla R je fakt jenom základ, kterej sice funguje, ale má to svoje omezení a mouchy…

        0 0
    • Vilém  

      Kup si radsi enduro na benzin:)

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce