• Darkson

    Nemá někdo z vás zkušenosti(ne­násilné) s redukcí svalové hmoty? Oproti loňsku jsem přibral 3 kila a přitom tuku mám o malinko míň než předtím. Nechápu to hlavně proto, že praktikuju převážně vytrvalostní sporty, do posilky zajdu max. jednou týdně a to cvičím s lehkýma činkama anebo vlastní vahou:-(

    0 0
    • cabbage  

      to gramareni ti uz zacina lezt na mozek…;) zkus vic koukat na TV, celkem to pomaha(tuky spalis na biku:)…

      0 0
    • pos3k  

      nechat se ockovat jako ja :-) ( uz neaktualne na www.bike-forum.cz/…7/forum.html#… )

      :-)

      proste lezet a nejist, budou se stepit bilkoviny o106 a to neboli :o)

      jinak nevim

      0 0
    • McBlacky  

      přece nechceš vypadat jako já :) jestli jo tak je to jednoduchý: dvě zaměstnání, bike, přítelkyně, kamarádi -páteční a sobotní kalby a na spánek ti zbyde tak 5–6 hodin a když to spojíš s nedostatkem jídla, na který prostě nemáš čas :) tak se výsledek dostaví

      0 0
    • Sly  

      Přestan chodit do posilovny a ty svaly které teď nebudeš zatěžovat se ti časem zmenší. To já přiberu 3–4 kg svalů a do 2 měsíců je to zase dole.

      0 0
      • Darkson  

        moje posilka je fakt udržovačka, spíš aerobní záležitost, 30 minut kruhovýho treninku po 15–20 opakování s lehkejma váhama, žádný metráky;

        0 0
        • pepino  

          No v tom případě nechat kola, pořádně se do toho opřít a hurá na Olympii:-)

          0 0
    • Vrci  

      Pokud ti jde o určitou svalovou partii doporučuju sádru.Na nohy je ideální zlomená holeň na ruce zase předloktí.

      0 0
    • Ice-goofy  

      ver jak zacnes jezdit zas hodne na kole pujde to dolu v tomto obdobi bych to neresil… narust svalu a ne tuku je jedine dobre…

      0 0
    • Peslezedirou  

      Měl jsem minulý rok rozapsaný trénnk v posilovně trošku vytrvalostně ke konci to fakt pálilo

      1. série 30 opak
      2. 25
      3. 20
      4. 15

      Bylo to fakt znát a za měsíc jsem schodil skoro 5 kilo a vypadal jsem jetě víc jak kostlivec.

      0 0
    • Beeda  

      Jedine katablismem svalu, cili upravit stravu, mene biklovin a holt 4–6h objemy, obcas s mirnym hladikem, aspon mesic…me to taky ceka:-)) A obcas treba 1–2h uplne na lacno v nizke do cca 120 a pak vydrzet jeste hodku a neprecpat se nasledne.. BF vyjizkdy sice na 6h, ale k tomu se moc moc nehodi,

      Na druhou stranu, proc dit moc chrtit nechces ne?…

      A ze se nekdo slozi hlady a vysilen za to NERUCIM!:-))

      B PS: zacinam si vsimat jak vsici ladi – Darkson chrtne, Jecnak ziletkuje a McBlacky nenapadne shani pulsmetr:-))

      0 0
      • Peslezedirou  

        Když jsem dřív chrtil tak jsme zkoušeli při najíždění objemů na lačno MCT olej. Opravdová mňamka, dal jsem si ho před švihem, v žaludku prázdno a pak to přišlo. Toaleťák tenkrát nestačil :o)

        0 0
      • McBlacky  

        ti asi uniklo že stavím fulla a spíš scháním piny :) ale pulsmetr jsem už měl a asi dřív než leckdo tady, ale původně byl na běhání, nevím kdy se v německu zavedlo euro, ale já ho kupoval ještě za marky :) no a už dosloužil… nedivím se

        0 0
        • black.horse  

          fulla? jůůů a na čem se budeš houpat?:-) sakra, to mi připomělo, že sem Ti úplně zapomněl odepsat na email, tak to jdu udělat, sorry O:-)

          0 0
    • repa  

      Rozhodně první krok, který uděláš musí být změna ve tvém jídelničku .Rozhodně omezit příjem bílkovin .Hlavně večer . Aby nedocházelo ke kvalitní regeneraci svalu a jeho růstu . Další změnou je trénink . Je důležité trénovat konkrétni sval nebo svalovou skupinu každý den . Spíše švihové cviky s minimální zátěži a co největším počtem opakování. Cvič konkrétní svalovou skupinu max. 45min aby se nestačil pořádně nastartovat metabilizmus tuků .Po tréninku nejmeně 1 hod. nedoplňuj sacharidy . To proto aby se pokles glukózy v těle hradil přeměnou bílkovin (tedy svalů). Radu napsánou výše (dat si nohu do sádry – tedy necvičit)bych moc nedoporučoval . Sval , který se necvičí samozřejmě atrofuje, ale k tomu navíc tukovatí . Samozřejmě až začne sezóna a budeš jezdit někalika hodinové maratóny, tak se svaly taky začnou zmenčovat .Jednoduše tuky a cukry nebudou schopny hradit celou potřebu energie a tak dojde na bílkoviny .

      0 0
      • black.horse  

        ehhh, sorry ale to tukovatění svalů mi připomíná jednu nahlouplou pověru, kterou sem někde zaslechl, že svalová hmota se po ukončení dlouhodobého posilování mění v tuk…:-D tohle tvrdit je trošku divný… nedochází k „tukovatění“, svalovina a tuk jsou odlišné látky, pouze se mění poměr těchto látek v těle jo ještě mě napadlo to startování metabolizmu tuků… to jeindividuélní a řady lidí se tak děje dřív než za 45min, spíš začíná 20–30…

        0 0
      • 4fitness  

        Souhlasil bych, až na to, že omezení bílkovin by nemělo jít pod 1g/Kg hmotnosti jedince. Pokud dokážeš dost vyčerpat cukry, tak se ti nadbytek bílkovin stejně rozštěpí na glukozu.

        Doporučil bych ti i vytrvalostní „výlety“ a proložit je tak 10 sprinty, kdy jedeš dost na cukry, ale zároveň cukry nedoplňovat, aby se braly ze svalů (jejich pálením – pro šťouraly). Ideál je jet na hlad s troškou cukrů v nápoji.

        0 0
    • Gung-Ho  

      Prosimtě, že si děláš starosti. Chceš snad vypadat, jak ten náš spolek rachytiků :-)

      0 0
    • SavaH  
      1. Poznatky ze seminare triatlonu
      1. min 100g bilkovin denne na 20 kg telesne hmotnosti
      2. min 3,5L vody denne + 1L/hod pri treninku
      3. hodne vlakniny, jist sacharidy prevazne rano a rozlozit jidlo do min 5 porci
      1. Vcerejsi navsteva lekare, kdyz jsem mu rekla, ze jsem za mesic pribrala 3 kg
      1. omezit prijem bilkovin, tuku a sacharidu (nevim, co teta potom mam jist)
      2. jist max 3× denne (podle me nesmysl)
      3. nejist po 19.hod a do vecerniho jidla nezarazovat cukry tuky bilkoviny.

      Muzes si vybrat. Ja ty svaly na sobe zatim necham, lekarovo doporuceni se mi nelibi. Jdu na kolo

      0 0
    • panacea1  

      z vlastní zkušenosti ti radím: BĚHAT…běháním na delší tratě – několik km v pohodě, ne to rvát na krev..a shodíš v pohodě. Stravu omez hlavně o živočišný tuky, ale příjem sacharidů a bílkovin musí být taky, možná trochu omezený, ale musí být aby tělo fungovalo. Nejez večer a na noc. Dobře snídej, jez pravidelně a menší dávky radši na vícekrát. V posilovně cvič s lehčíma váhama víc opakování 20–30 a 5–6 serií na jeden cvik… a hlavně kvalitní strava, žádnej stres. Když budeš chodit běhat, plavat, jezdit na kole máš pár kil dole nato šup…já mám opačnej problém, v posilce honím svaly a když za 2 měsíce přiberu 4–5kg je to úspěch ale s podpůrnejma prostředkama – kreatin, sacharidy, bílkoviny, pak vysadím a jde to dolůů..jsem ektomorf, žeru a žeru a nic..nepřiberu…

      0 0
      • rich  

        4–5kg za 2 mesiace je dooooost slusne – ak to je svalova hmota. nechapal by som to ako „len“

        0 0
        • j-c  

          spis bych to videl na spoustu vody .. viz. kreatin

          0 0
    • tjuren  

      Jak víš , že to jsou svaly, přece svaly ti nevyrostou z toho že deš jednou týdně do posilovny. To je nějakej nesmysl. I kdyby si byl mezomorf (lidi se svalnatou postavou) tak k růstu svalů potřebuješ zátěž. Svýho času měli cyklisti zakázaný plavat, posilovat vršek a td. Dnes to asi už dělat nemusí , ale ta zákonitost tady je furt.

      0 0
    • Radek Broz  

      Tak to me staci pres zimu nejezdit (a to se snazim jet alespon obcas, jakmile to jen treochu jde) a vaha jde hodne dolu, ruce (ted uz spis rucicky) i nohy jsou polovicni.

      0 0
      • Sirenna  

        Taky mas z rucicek pastelky? To budeme letos zajizdet peknou tuzku ;)

        0 0
    • MartinXC  

      Svalovou hmotu dolů ? Zvláštní přání, ale mělo by to jít splnit zátěží nad aerobním prahem a vydržet dýl než 90minut (napřed se sežere cukr, a pak jdou do spotřeby svaly) a dlouhodobě hlídat přísun cukru a bílkovin pod doktořím dohledem. Vhodný sport je bike, veslo, plavání. Další možnost je životospráva ála koncentrační tábor…

      Já osobně bych to ale nedělal – pokud teda nemáš třeba problém s klouby a páteří (přetížené vlastní hmotou apod).

      0 0
    • petebike  

      ja byl pred 2,5 lety v nemocnici na kapackach :-( saigon, ale za 5 dnu slo 9 kg dolu…ale radsi bych to nedoporucoval !

      0 0
    • Lister  

      to jsou teda problémy :o) Mě teda čeká nejdřív odstranění 20kg tuku a pak teprve začnu přemýšlet o svalech, ale pochybuju, že bych se jich chtěl zbavovat :o)

      Jinak asi bych vyloučil tu posliku a plavání, míň bílkovin a dlouhé štreky na kole nebo běh.

      0 0
      • j-c  

        No dneska jsem cumel na Vueltu a komentator rikal, ze tam ma nejakej manik 90 kilo na asi 193 cm postavu.. A kdyz se s touto vahou dostal do profipelotonu a jeste frci vueltu a vydrzel uz prvni sadu kopcu a porad jede, tak bych se nejakeho kila svalu navic nebal.. A radeji bajkovat a bajkovat :)

        0 0
        • j-c  

          Spis to asi melo byt na zakl. prispevek, ale snad to najde..

          0 0
    •  

      Zdravíme pozemšťany!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.