• lobotomic

    Muzu dostat odpoved na to jaky je rozdil mezi normalni prehazkou a prehazkou s inverznim tahem?dik:)

    0 0
    • juli  

      Klasicka prehazka je pri nenatazene pruzine v poloze nejmensiho pastorku vicekolecka. Naopak prehazka z inverznim tahem je pri nenatazene pruzine v poloze pastorku nejvetsiho. V praxi to znamena, ze pri razeni tahem lanka, tedy spodni packou razeni, dualem brzdovou pakou dolu a otocnym razenim otacenim smerem k sobe, radis lehci prevody (pastorky s vetsim postem zubu) u klasicke prehazky. U inverzniho tahu obracene, tedy tezsi.

      0 0
      • divinol  

        tak na to jsem se chtěl taky zeptat,je tedy většina přeh.klasických ne?.....jde to zkombinovat?…myslím řazení třeba sram X-7 a přeh.deore LX 04?…nebo mám koupit přeh.(klas./in­verz.) a řazení stejné?.....

        0 0
        • mar_tin1  

          vetsina je klasickych, jde to kombinovat, treba inverzni prehazka a klasicke razeni, x7 a deore lx nejde, musis dat razeni 2:1, sram dela treba rocket nebo attack. „inverzni“ razeni je jenom dual control.

          0 0
          • jaski  

            proc by neslo lx razeni a inverzni saltr lx?

            0 0
            • mar_tin1  

              ja nepsal, ze by to neslo. neslo by razeni x7 a shimano saltr.

              0 0
              • jaski  

                hmhm je to takovy divne napsany ale ok.

                0 0
                • mar_tin1  

                  no jo… mel jsem tam dat bodku a ne carku… :-) takze prodivinola: razeni sram x7 a jakakoliv prehazka shimano → nebude fungovat razeni shimano neinverzni a inverzni prehazka shimano ->bude fungovat razeni sram 2:1 (rocket, attack) a shimano prehazka → bude fungovat

                  0 0
                  • jaski  

                    jj to uz sem tak nejak pak pochopil:)

                    0 0
                  • wbiker  

                    Funguje i inverzní řazení (DC) a neinverzní přehazovačka?

                    0 0
                    • mar_tin1  

                      nemam s tim zkusenost, ale pravdepodobne ano… proc by nemelo? jen to bude radit opacne…

                      0 0
                    • ddd - andy  

                      A smyk funguje jak? :-)

                      0 0
                      • jaski  

                        nahoru a dolu a kdyz je venku inverze tak dolu a nahoru :)

                        0 0
                      • wbiker  

                        Napadlo mě, jestli tak jde řadit. Když je DC + inverzní přehazovačka, tak směrem nahoru se řadí lehčí převody a vlastně to tahá přehazovačka, že? No a když by se dala DC + normální přehazovačka, jestli by šlo takhle řadit, když by se muselo hřbetem prstů působit ještě proti pružině přehazovačky. Jen – v životě jsem s DC nejel, jen tak teoretizuju.:-)

                        0 0
                        • rarášek1  

                          Proto šimano vymyslelo inverzní přehazky aby mohl fungovat DC.

                          0 0
                        • pegal  

                          ono je velkej problem s tema DC radit dolu .. natoz pak nahoru to pretahovat ..

                          0 0
                        • pegal  

                          ono je velkej problem s tema DC radit dolu .. natoz pak nahoru to pretahovat ..

                          0 0
                        • mar_tin1  

                          na neinverzni by se nahoru radily tezsi prevody. proti pruzine by to bylo stjne smerem dolu. jenom by se stratila ta vyhoda (?), ze radis na obou pakach dolu na tezsi a nahoru na lehci.

                          0 0
                          • wbiker  

                            No, jestli jsem to pochopil správně, tak směr řazení by zůstal(při DC+norm.přeh.), ale směrem dolů(pohyb páky) by to tahala pružina a nahoru by jsi tlačil proti pružině, ne?

                            0 0
                        • ddd - andy  

                          ..a prave proto se te snazim trknout, aby ses zamyslel jak se radi na presmakaci = nahoru – proti tahu pruziny… :-)

                          0 0
                          • wbiker  

                            Asi si to budu muset někde vyzkoušet, začínám v tom mít zmatek.:-)

                            0 0
                  • divinol  

                    ok…díky ..chápu,…stejně to asi nechám být…dokud stávající funguje,LX taky dobrý a teď nemohu moc utrácet........od pár lidí jsem neslyšel nic příznivého na Sram kromě řady X-0.....ale třeba je to blbost…

                    0 0
    • NSbiker  

      Ja mam salter XTR a radenie Deore a v pohode…

      0 0
    • Mofo  

      Abych nezakládal další thread, dnes sem seřizoval přehazku (shodou okolností inverzní LX), přehazuje plynule na všechny pastorky, ale vyskytl se menší problém, a to, že neřadí moc rychle, od nové přehazovačky bych čekal rychlejší odezvu. V čem to může být?

      0 0
    • jihra  

      Klasická přehazovačka je dobrá, inverzní přehazovačka je na prd.

      0 0
      • vlk  

        Každá přehazka je dobrá-inverzní skvělá a inverzní s avid kolečkem nejlepší. :o)

        0 0
      • Mofo  

        hmm, ale to neřeší můj problém, nebo snad jo?

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.