• Chlupatej Bobr

    Zdravim fšechny, jelikož patřim (a asi nejsem sám) mezi slabší astmatiky a hlavně při jízdě na studeném vzduchu mám často dýchací potíže, dostal jsem předepsáno tzv"foukátko" jinak také inhalátor. Při namátkovém čtení návodu jsem s hrůzou zjistil, že to obsahuje steroidy!!! Myslíte, že dopuju??? :-OOOO

    0 0
    • Chlupatej Bobr  

      To TV/video mě trochu ujelo

      0 0
    • Páník  

      steroidy dilatujou bronchioly a bronchy,cimz je umozneno lepsi proudeni vzduch=lepsi prisun kysliku do plic,u tebe to ale pomaha rozsirovat zuzeny bronchy do normalniho prumeru,takze jses pak na tom stejne jako neastmatici:)

      0 0
      • muff  

        steoridy nedilatujou br. – k tomu se používají beta2-mimetika – st. tlumí zánětlivou reakci ve sliznici br. což vede ke zmírnění klinic. projevů asthmatu.Z lo­kálního podání do bronchů se téměř nevstřebávají – a tedy nepůsobí systémově v organismu – takže dopingu v téhle formě se bát nemusíš

        0 0
        • Páník  

          ejj…mas recht…ctu vo voze a pisu vo koze – no nic,aspon si to priste poradne rozmyslim,nez neco verejne placnu:)…dik za opravu

          0 0
    • pos3k  

      vetsina profi jezdcu svetovych kvalit ma astma :-)

      0 0
      • Jogador  

        A proto většina profi jezdcu dopuje:)

        0 0
        • pos3k  

          nee, leci se :-)

          0 0
          • Chlupatej Bobr  

            Tagže, jsem položil základní kámen jak se stát profi cyklistou, tak to jste mě chlapi udělali radost – hold nějak se začít musí :-)

            0 0
      • error  

        copak jezdci, ale kolik hokejistů má astma, že nemohli dřív ani na vojnu :-))

        0 0
    • Verte  

      Vím, už jsi se přiznal! Né to je sranda a téma na obrovskou debatu. U dopingu vidím jedinej problém a to jsou seriozní informace jak to brát aby jsi přežil. Sehnat jde když máš prachy všechno. No a pak když se nebojíš o život to do sebe můžeš sypat. Jenom ty oficiální informace a ještě jsem zapoměl kontrola kvality chybí. Jo a ještě jsem zapoměl na každým balení upozornění ministerstva zdravotnicví že to není zdravé.

      0 0
      • Chlupatej Bobr  

        Zatim žiju, takže pohoda :-). A co třeba kreatin, ten už se snad ani nepočítá ne?

        0 0
        • Meesha  

          to nevim, ale pro cyklistiku je nevhodnej. Mozna tak na drahu. Btw. dlouho sem tu nevidel Lucase? Asi se nekde vyhrejva na Mallorce :-/

          0 0
          • luCas  

            Bohuzel se vyhrivam tak akorat na cestach kolem Brna. Ale ta Mallorka by nebyla marna:-) Jinak „dejchatko“ uz nepouzivam…ale ja fakt ze kdyz sem slukoval tak se mi dychalo lip. Asi to pro novou sezonu vyzkousim zase:-D

            0 0
      • Jogador  

        No to víš, na lopatu ti to nenapíšou…:)

        0 0
    • flendrs  

      Zdar, jo, trošičku dopuješ, páč ty látky, který jsou v tom foukátku, nejsou zrovna košer. Nejsou tam ale ty hrůzný steroidy, co ty myslíš! (aspoň doufám) Pochybuju, že v antiastmatickým přípravku budou anabolický steroidy. To co ty myslíš budou kortikosteroidy, který snižujou astmatickou reakci (mj. účinek maj katabolický). Problémem u těhle lektvarů jsou látky z úplně jiný skupiny (působí na beta2 receptory, skrz který (plus pár dalších) funguje sympatikus (adrenalin)), který mj. právě roztahujou ty bronchy. Tyhle potvory máš třeba tady: www.antidoping.cz/metody2003.htm Jsou to ty první s hvězdičkou… Snad sem nikoho neurazil, za snahu o mírnou (a snad správnou) osvětu. Zdar

      0 0
    • fousac  

      se nekdy zkus kouknout co jis a pijes a schvalne jestli ti bude lip… takova „brilantni modř“, mnam… nebo kyselina fosforecna (treba v cole), tu pouzivame v praci pri letovani, vyborne zere cokoliv krome skla…

      mam hlad..

      0 0
      • Martyss  

        Nu a to vadí, že je tam kyselina?

        0 0
        • fousac  

          ty budes stastny pri predstave pozivani neceho, co umi sezrat napr. 4m2 koberce v pri mnozstvi z 3l c-coly???

          btw: nerez zere taky…

          0 0
          • Martyss  

            S jistým množstvím kyseliny je trávení schopno si poradit. Btw kdybys viděl, co obsahují ostatní potraviny, tak myslím, že bys se trošku vyděsil:-)

            0 0
            • fousac  

              tu a tam to v ramci moznostzi zjistuju…

              www.biotox.cz/ecka/

              a chut mi to nesebere.. ;) btw: i colu obcas piju..

              0 0
              • pegal  

                uff .. to jsem si oddychl .. zadal jsem „gulas“ a nic to nenaslo, takze zadny ecka nema .. :) takze ho muzu vesele konzumovat dal .. :)

                0 0
    • Eila  

      no vlastne jo, pokud ale chces zavodit, tak si opatri lekarske vyjadreni, ze to potrebujes a na kazdym zavode kde hrozi kontrola to predem nahlas a bude to v pohode… jinak, ja myslim ze astma samo o sobe omezuje tak ze nejaky foukatko ti rozhodne te ve vykonnosti nejak nenakopne…

      0 0
      • Chlupatej Bobr  

        Tak nějaké lékařské vyjádření mám, ale že bych se s tím hned ke každýmu hrnul to ne. Ale až budu jezdit na špici, tak si to ohlídam…:-) Ještě u mě doma z antidopingovýho nebyli.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Pak udelaj namatku a po dvourocni pauze za nima rad s vyjadrenim zaskocis ;)

          0 0
          • Chlupatej Bobr  

            Já už to mam promyšlený, jestli na mně přijde kontrola na doping, tak jim dam moč svýho psa a budu v klidu :o)

            0 0
    • SELMIRA  

      to jsou teda starosti. :o) Mam tydlety „foukátka“ doma taky. Když mi to doktorka předepisovala, říkala jsem jí, že maj ten spirometr asi nějak porouchanej, páč to se mi nezdá, že bych JÁ tohle potřebovala. Že probémy s dejcháním mám jen při závodech na kole. A ona jak slyšela o závodění, hned říkala, že to mi teda bude muset napsat něco jinýho, páč tohle by byl doping. Jsem ji ale uklidnila, že zas tak důležitý závody nejezdim, aby se tam hlídal doping a tak to mam. Ale to nepoužívám. Ovšem když jsem to jednou zkusila, tak to byla fakt bomba. Najednou se tak dobře dejchá a čéku je tak lehko, že má pocit, že se vznese a odletí. Tak já myslím, že ono to určitě nějaký výhody mít bude. :o))

      0 0
      • pos3k  

        ne ze to budes pujcovat :-)

        0 0
      • Chlupatej Bobr  

        To máš pravdu, že to výhody asi mít bude, sám to pociťuju, že je to znát. Jednou jsem si takhle „foukal“ těsně před startem závodu – když jsem se po rozjetí necítil zrovna nejíp – a radši jsem se schoval do auta, jak jsem se cítil provinile :-)

        0 0
        • black.horse  

          proč provinile? akorát sis srovnal průchodnost průdušek na úroveň běžného člověka:-)

          Selmira: taky sem to od mládí odmítal brát a bojkotoval chorobu, ale poslední 2roky mi rapidně klesla fyzička a tělo „už nestíhá“ a dusil sem se v každým kopečku, tak sem se loni začal „léčit“ a užívat Symbicort pravidelně, už se to zlepšilo. Nejsem jako zdravej, ale aspoň nechcípám po pár metrech:-)

          0 0
          • SELMIRA  

            ty jo..Dík za info. Občas si řikám, jestli to nepodceňuju. Já totiž se k tý doktorce dostala jen proto, že furt kašlu, ale že mam astma, to jsem nečekala. Naopak, když doktorka ukazovala sestře výsledky mýho spira se slovy:„No podívej se na to!“ myslela jsem, že obdivují moje plíce, páč já přece jezdim na kole! :o)) Jenže pak pravila směrem ke mně, jestli prej víc to fakt nešlo. Jsem to tedy zkoušela znovu, leč výsledek stejně zoufalý. Tak pravila, že mně musí napsat ty foukátka a nějaký pilule, čemuž jsem se bránila, že já přece „závodim“ na kole. Páč se mi zdálo, že ze mně najednou dělaj invalidu. Tož jsem si ty věcičky sic v lékárně vyzvedla, ale neužívám je a na další kontroly jsem pochopitelně nešla. Dyť něco podobnýho má dneska každej a nač do sebe cpát další sajrajty, že. Je fakt, že se mě občas někdo jedoucí při mně do kopce zeptá, proč tak chroptim ale jinač nemám problém. :o)) Tož dík za varování, páč nejsi první, kdo mi něco podobnýho říká, že nechtěl zbytečně simulovat a léčit se a pak se nestíhal divit. Zvážim to. :o)

            0 0
    • gummo  

      jo..... :D

      0 0
    • náčelník  

      Článek Petra Urbana z Lidových novin 28.1.2006:

      Světem hýbe doping a kontroloři nikdy nespí. Doletí si za vámi i na Antarktidu, aby vás vytáhli z iglů a donutili vás vyčůrat se do baněk. A to jen proto, že chcete být rychlejší, silnější, chytřejší, hezčí… Sportuju od pěti let, už mi táhne na padesát, ale posledních patnáct let vím, že jsem asi dopoval. A se mnou všichni, co znám. Když mi vlezla do nosu rýma, zahnal jsem ji jako každý kapkami, a to i při sáňkařských závodech. To víte, zima udělá své a nastydlí jste, jak se říká u nás v Sudetech, „imrvére“. Na kašel byl nejlepší ipecarin. Když jsem zase šel „na hubu“ a natekl mi loket, klidně jsem si ho namazal ketazonem. A když mě rozbolel zub nebo hlava, tak jsem nějakou tu tabletu ďobnul taky. Nejvíc ale brala babička, můj největší fanda. Zlomila si nohu a doktor jí, nic netušící, předepsal anabolika, aby jí to stihlo do smrti srůst. Škoda, že to nevěděla a že nazačala posilovat, mohla zvednout metrák v benči a místo postávání kolem dráhy mi nosit saně. Tak šel čas a všichni sportovci i nesportovci jsme „zobali“. Nikdo z nás neměl páru, jak ovlivňujeme zakázanými podpůrnými prostředky své životní výkony. Neznalost zákona neomlouvá, takže čekám, že přijde komisař, pozastaví mi sportovní činnost, očeše mě o medaile a dá je na charitu. Ještě že jsem se byl projet na olympiádě, jinak žiju dodnes v hříchu.Od té doby vím, že ten proklatý efedrin je skoro všude. Přestal jsem se léčit, jezdil jsem s rýmou, nudlemi jsem si zapráskal hledí u helmy, kašlal na to při jízdě, boule na těle jsem nechal boulema, pro jistotu jsem nepil ani kafe, natož kokakolu, mrcha kofein vás totiž taky disvalifikuje. A udělal jsem dobře, na mistrovství republiky k nám do Smržovky až z Prahy jezdí pravidelně výprava kontrolorů dopingu. Pokaždém mistrovství daruju moč, vždycky jsem prošel, můj výkon byl čistý… Až na to, že jsem během závodů vypil pár grogů, dal si pivo a rozdejchal cigáro na uklidnění. Dělá mi to dobře, není mi zima a neklepu se. Kontrolou jsem byl ujištěn, že z moče tenhle doping nevytáhnou. Zaplať Pánbůh, aspoň pod vlivem alkoholu a nikotinu je výkon neovlivněn, tím pádem na beton platí. V regulích je totiž psáno, že sportujete na vlastní nebezpečí.

      0 0
      • pos3k  

        :o)

        0 0
      • lubos  

        dobry :)

        0 0
        • náčelník  

          V sobotních Lidových novinách teď bývá každý týden ve sportovní příloze stránka nazvaná „ofsajd“, která se zabývá problematickými záležitostmi okolo sportu a Petr Urban k tomu má vždy sloupek. Bohužel na internetové verzi lidovek jsem to nenašel.

          0 0
    • Roman  

      Jo a bacha, pivo obsahuje ženské hormony:

      Z čistě vědeckých důvodů jsme s kamarády vypili každý 8 piv. Na konci jsme k našemu zděšení zjistili následující skutečnosti:

      1. přibrali jsme na váze
      2. spoustu jsme toho namluvili, aniž bychom si řekli něco podstatného
      3. měli jsme problémy s řízením
      4. bylo zhola nemožné logicky přemýšlet
      5. nepodařilo se nám přiznat chybu, i když bylo naprosto jasné, že se stala
      6. každý z nás věřil, že je středem vesmíru
      7. měli jsme bolesti hlavy a žádnou chuť na sex
      8. naše emoce se daly jen stěží ovládat
      9. drželi jsme se vzájemně za ruce

      10.a každých deset minut jsme museli na záchod a to všichni najednou

      DALŠÍ KOMENTÁŘ JE ZBYTEČNÝ – PIVO OBSAHUJE ŽENSKÉ HORMONY

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.