• miťo

    Chtel bych se zeptat, jestli nekdo nevite o takovych plechových duralových talircich, ktery ne nasadi na prirubu naby a jsou v tom prolisy na draty. Draty jsou zapleteny radialne prez prirubu zvenku, melo by to branit roztrzeni priruby naboje. Diky vsem za podnety, eventuelne odkazy, kde se to da sehnat. PS: Nechci dopadnout takhle znovu… www.bike-forum.cz/…big/1492.jpg

    0 0
    • RomanH  

      V nejakem Velu 2005 byla fotka a tusim i odkaz na vyrobce.

      0 0
    • cecio  

      Tady je o tom něco

      people.freenet­.de/tomasnaben/cz/in­dex.htm

      0 0
    • jecnak  

      Ja myslim, ze staci pouzivat naby, ktery jsou na radialni vyplet urceny.

      0 0
      • Jarda  

        Mne se to taky moc nelibi, ten disk tam vypada hnusne a navic draty bych preferoval hlavickou ven.

        0 0
      • miťo  

        a mas tip na 18 der?, neco za lidovku, Dura je trochu mastna…

        0 0
        • Jarda  

          Ultegra?

          0 0
          • miťo  

            Ultegra ne: www.bike-forum.cz/…big/1492.jpg (odkaz jeste jednou pro vetsi uspech) U nove Ultegry se psalo na jednom e-shopu ze „ano“, ale na druhem zase,ze zadna naba Shimano nelze pouzit na radial, pokud nema tech jen 18 der (jako Dura).

            0 0
            • Jarda  

              No tak na ty fotce je stara Ultegra, na ty novy to jde, zrovna tak jako na novy 105. Jestli te to presvedci, tak je to primo na webu Shimana.

              0 0
              • miťo  

                Jasny, ale ja nevim, riskovat zdravi se mi uz nechce :) PS: Tehdy se taky rikalo, ze na radial je vse od Ultegry vys, a jak to dopadlo…

                0 0
                • Jarda  

                  No mozna se to rikalo, ale shimano to nereklo nikdy. Ja kdysi psal Langemu, jestli muzu Ultegru radialne vyplist – odpoved v zadnem pripade, Shimano nedoporucuje.

                  0 0
                  • miťo  

                    Ty ses z Jaromere? Kousek ode me :) No, budu klidnejsi, kdyz mi to budou jistit ta dve lehoucka udelatka… Navic muzu pouzit stavajici nabu. Je toho ted moc, jeste jsem nedal dokupy bike na sezonu, kazda koruna se hodi. Proto nechci jit do novy naby, treba Dury ci Ultegry.

                    0 0
                    • Jarda  

                      Jo, jsem z Jaromere. Ten radial chces dat na toho Kovarika? Ja te nechci nutit, abys kupoval novou nabu, me se proste ty udelatka vubec nelibej.

                      0 0
                      • miťo  

                        Kovarik je uz na bahnaku… Tam radial nema smysl :)

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          Ono se taky u tebe nepozna co je bahnak a co letnak ;)

                          0 0
                          • miťo  

                            Blatniky jsou takovy ty plastovy veci klenouci se nad plastem, zamezujici uspineni jezdce a kola pri neprizni pocasi. Chapu, ze opotrebeni komponent na bahnaku neni na fotce poznat, ale ty blatniky snad jo ne?

                            0 0
                • Bulda  

                  jenze to je ultegra tak 93–95, takze myslim, ze tady jde spis o to, ze ne na radialnni vyplet, ale na takovou zivotnost nebyla navrzena :))))

                  0 0
        • zirecek  

          Nechápu proč. Radiál dám, aby lépe jelo, zároveň přihodím hmotnost udělátkem, aby vůbec radiál, trochu ztrácí smysl. Když radiál, tak pořádnou nábu na to. Nemusí být přímo Dura. Náboj se nekupuje na rok, dva, vůči cenám jiných součastí kola se tady hodí přihodit.

          0 0
        • Mamutt  

          Na 18 děr by se dal s trochou snahy sehnat American Classic, cca do 2kKč. Jinak než na radiál jsem véčkové zapletené neviděl.

          0 0
        • Bulda  

          o cem mudrujes? ja v poho zaplet 24 dratu na 36d nabu/rafek, 18 na 36ku navic radïalne je jeste jednodussi a nemusis vymejslet zadnej novej vejplet :))) jen me zarazi ta stara ultegra, kamos na tom jezdi radial uz leta a to sem mu ho sakra utah (pres 90kg ma) musis mit hlavne presny ohyby u dratu, jak sou delsi (to maj v oblibe zvlaste cinani a spol), tak se k tahu pridava velka paka a skoncis, jak jsi skoncil

          0 0
          • miťo  

            Dráty byly použité kvalitní, ploštělé, název něco jako Alpine či tak nějak, byly k dostání v Triatlon Sportu ve Stupně u Rokycan. Trochu předběhly dobu, DT to teď taky nabízí-čočkovité dráty.

            0 0
    • nox159  

      Zdravím, vykopu mrtvolu :)

      Aktualně řeším nějaké kola na fixku… Chtěl bych dát dopředu radialní výplet, ale at hledám jak hledám nemužu se dostat k nejakému infu u náboju jestli jsou vhodné na radial nebo ne… Obecne jsem toto info nenašel u žadných naboju. Je možné že blbě hledám… Kde tyhle informace najdu diky :)

      Aktualně řeším tyhle náboje sturmey archer

      0 0
      • alinceb  

        Zeptej se u dovozce…;)

        0 0
      • Singlespeed  

        Pro přímý výplet jsou určeny přední silniční náboje Shimano (Tiagra, 105, Ultegra, Dura i novější modely Sora) – mají zesílenou přírubu a utopené otvory. Aktuálně vozím do sluníčka zapletenou na bajku Tiagru a na silnici Tiagru, 105 a náboj Mavic Aksium s ráfky Alcyon.

        0 0
      • antt  

        na nábě z odkazu mám radiál a žádný problém se nevyskytl

        0 0
      • nox159  

        Tak přidávám info… dovozce mi řekl že neví :D

        Takže zapletu a uvidim…

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.