• Mike TB

    Vcera jsem mluvil s Jirkou Pisou a co by jste rekli, kdybychom opet pro sezonu 2007 rozjeli v Praze XC ligu? Prvni predpoklad je Repy, Visnovka, Uvaly a ted je dobry prostor na Luzinach. Vim, ze je jeste brzy, ale vase reakce nas zajimaji. Michal

    0 0
    • palkac  

      ja bych byl rad

      0 0
    • jecnak  

      Tak tahle zprava mi zvedla naladu. Na Prazkou ligu mam skvele vzpominky, vlastne jsem tam zacinal se zavodenim. Kdybyste chteli pomoct se propagaci, organizaci atd., tak mi dejte vedet.

      0 0
    • SELMIRA  

      Yooooo! Konečně XC! My CHCEME! Taky mam hluboké vzpomínky na Řepy, Višňovku, Točnou… Kámošky taky. Každej, kdo to tenkrát jezdil musí být pro. To bylo fakt kultovní, jezdit s Alou Jepifanovou (na olympiádě tušim 4.), Kájou Polívkovou, Terezou Huříkovou…Nás hobby to málem stálo život, ale měly jsme to rády. ÁNO! :o)))

      0 0
      • sfinga  

        Nechci ti kazit iluze, ale zkus třeba ČP v XC, tam si síly s nejlepšíma můžeš změřit taky :-)

        0 0
        • fousac  

          OT: znas Selmiru??? ;)))

          0 0
        • petebike  

          to je prave proc to chceme tady v pragu, CP XC je nadherna vec ale dost daleko od domova a moc ne pro hobiky…

          0 0
        • Klára  

          Tak to promiň, ale musim se Šelmíry zastat. ČP XC jsem si letos dala dva a byla jsem sama hobby. Ale na Pražský lize to bylo úplně jinak. Byly tam sice profi holky, ale taky dost obyčejnech bikerek jako jsme my. A ta atmosféra je nezapomenutelná. Byly to naše začátky. Proto jsem na 100% pro a doufám, že to Michalovi s Jirkou vyjde. Přijedeme celá rodina.

          0 0
          • SELMIRA  

            Jé! To byly časy. Beruna tým, že jo? Super foto. Taky jedno mám. Pamatuješ to trnitý křoví?

            0 0
            • SELMIRA  

              pardon, druhý, snad lepší pokus o foto :o)

              0 0
            • Klára  

              Jaký křoví? Jinak taky dobrý foto z Řep, žejo.

              0 0
              • SELMIRA  

                Přece ty single cesty křovím. Tys nebyla podrápaná?Já teda na rukách i na nohách. A k tomu se mi chtělo zvracet. To byl intenzivní zážitek. :o) Btw. mam ještě jednu fotku, focenou o pár vteřin dřív, než jsem si všimla fotografa. Tam vypadám že do švestek nevydržim, ale tadyk jsem vycenila zuby, aby si jako nemysleli, že na to nemam. :o)))

                0 0
                • Klára  

                  To my máme doma taky spoustu fotek z těchhle povedenejch akcí, jenže je nemáme převedený do digi podoby. Fakt si žádný křoví nevybavuju. Já si zase pamatuju ty krásný hupy.

                  0 0
                  • SELMIRA  

                    Mě se tuhle taky dostaly do ruky kultovní fotky, ještě z Tremantera. Někdy to musíme probrat a zavzpomínat! :o)) Jdu na ICQ, ať jim tady nerušim původní téma. :o)

                    0 0
        • SELMIRA  

          Já si iluze nedělám, dyk píšu, že jsem tenkrát málem zemřela, abych dokázala aspoň to, že mě Ala nevyřadila předjetím o kolo. :o)) Já bych právě uvítala, kdyby byla i ženská kat. dělená na hobby a elitu, ale je nás málo, já vim. ČP XC jsem chtěla letos jezdit, ale paxem naštěstí dostala rozum, páč vyhodit tolik peněz v mém případě nemá smysl. Nehledě k tomu, že z pravidelného tréninku a zdrcujících porážek bych určitě měla deprési. Ble. Ovšem pražskou pražskou ligu bych si s dovolením dala. :o))

          0 0
    • Smazaný účet  

      Jooooooooooooooooo jasněěěěě… Na proseku jsem jel muj první ostrej xc závod, a takdle na dno sem snad nikdy jindy nešel. Takže skvělý vzpomínky. :o) Liga by byla fakt dobrá.

      0 0
    • Hnoj  

      Nikdy nezapomenu jak sem vlez na závod v řepích na úplně novým kole a sjel sem tehdy úplně nový destičky až na plech !

      To by bylo super ! Určo chci závody v praze !

      0 0
      • libi  

        kdo brzdi nevyhraje÷)))

        0 0
        • Hnoj  

          Mě už to taky od druhýho kola nebrzdilo :-)

          0 0
          • libi  

            heh, a proc si tolik brzdil. a cos to mel za desticky, kdyz se po dvou kolech sjely?

            0 0
            • Hnoj  

              Destičky byli originýly Hayes, já sem nebrzdil skoro vůbec, ale ono pršelo na kotouče se nabralo hromada brusnýho matriálu…

              0 0
    • Meesha  

      Jupiii! Zrovna vcera jsem o tom na iVelu psal, ze tu neco takovyho chybi…

      0 0
    • McBlacky  

      ano ano konečně… když už i to Kladno ji má :) správnýho XC není nikdy dost, mohlo by se to rozšířit o nějakou časovku do vrchu (Cukrák např) předpokládám že by to byla nedělní záležitost

      0 0
      • Meesha  

        Cukrak neni v Praze… Ale treba takovej Petrin… 0:-) neco atraktivniho opravdu „v Praze“, ale to by bylo asi hodne organizacne narocny (spousty podpisu kazdyho bezvyznamnyho ourednika atd.)

        0 0
      • honza.biker  

        Jake jsou v kladne xc zavody??

        0 0
        • petebike  

          Kladenska mini liga, ale tusim ze to je jen na jare…

          0 0
          • Jenda  

            Kladneska miniliga take umrela (nebo alespon spi), dlouholety organizator na to nema cas, ja jsem ve sve mladicke nerozvaznosti myslel ze bych to s lidma ktery to drive spoluorganizovali to zase vzkrisil ale zacali jsme pozde no a ja sepisuju disertaci takze s casem jsem na tom letos nula. Kazdopadne pokud se odhodlam tak bych zkusil v zime sehnat potrebna povoleni a napresrok zase neco udelat (dva nebo tri zavody). Jenze neni to zadna zajeta akce takze sehnat sponzory, organizatory atd atd takze myslim ze v me lenosti to zase krachne. Snad aspon David zorganizuje Kliku:-)

            0 0
    • petebike  

      Super, vratit zavody do prahy ! jen tak dal Michale !

      0 0
    • Honzas  

      jo, supr napad… vyvolalo to ve mne vzpominky na muj prvni zavod na kole. ve visnovce. takovej cyklokros na horskejch kolech. uz na startu jsem si pripadal divne v bavlnenym tricku, kratasech a prestizich;-) jelo se na tri kola, v prvnim jsem trikrat spadnul pres riditka pri sjizdeni ze strane, ve druhym mne predjel nejlepsi „hobik“ a pak jeste asi tri dalsi o kolo a ja jel domu;-)

      0 0
    • dalimil  

      já jsem pro. připomíná mi to dobu,kdy jsem si myslel že s minimálním tréningem,ve 29 letech a při dvacetikilové nadváze výrazně promluvím do výsledků… :-)

      0 0
    • sann  

      Bylo by to super, kdyz by s eneco takoveho zase povedlo. Myslim, ze prazska liga mela dobrou uroven a lidi tam jezdili radi. At to byl mladej zacatecnik, profik nebo tatik od deti. Kazdopadne ja jsem tam poznal spoustu dobrych kamosu. Bylo to vzdy perfektni zpestreni vikendu v Praze a clovek se na ty zavody tesil. Tak doufam, ze se v lete budu moc tesit:) Tak at se zadari

      0 0
    • ddd - andy  

      Pred 11 lety prvni zavod v zivote – Praha – Prosek, zacatecnici 4.misto :-)

      Ano sem s Prazskou ligou!!!

      0 0
    • bajkr  

      super zavody dokonce z uval mam fotku v pofilu jen do toho ;-)

      0 0
    • Jenca  

      tyjo parada ja teda jel jen zbraslavskou osmu nevim zda se to taky pocita jako XC ale urcite sem s prazskou ligou :)

      0 0
      • termit  

        hehe…sem jen cekal, kdy si vsimnel teto diskuse a projevis se :)))

        0 0
    • Hnoj  

      Možná by nebylo od věci zkusit uspořádat MTB kritéruim jako se jezdí v mělníce „mělnické okruhy“ , to by se mi hodně líbilo !

      0 0
    • juli  

      Do toho! Prijedeme s mladiky i stariky

      0 0
    • prodi  

      Višňovka forever!!!

      0 0
    • jjirka  

      Taky vzpomínám s láskou jel jsem dvakrát ve Višňovce a když jsem jel poprvé Kvasnička mi dával kolo a křiknul vpravo – tak jsem mu uhnul doprava .......prostě začátky

      0 0
      • cabbage  

        to delam dodnes(teda pokud neco jedu) protoze nikdy nevim kde je pravo, resp. levo;))

        0 0
    • Liborek  

      Okamžitě a střelhbitě ať je Pražská liga opět zpět.Skvělá atmosfera,lidi a Píšovo řazení na startu.

      0 0
    • namelnik  

      JJ sem pro vsema deseti:) Urcite by to bylo moc fajn za jezdit v Praze XC:) A kdyz si to vezme na starost Michal, tak to bude mit i uroven.:) Uz aby byl rok 2007:)

      btw kde myslis na luzinach jezdit?

      0 0
      • Jenca  

        rakl bych tam u tubusu jak je ta halda co na ni maji delat bikrosku nebo neco takoveho

        0 0
    • sfinga  

      Super, až to bude, dorazím, byly to super závody tak doufám že zase budou. Jednoznačně jsem pro :-)

      0 0
    • yakub  

      To by bylo prostě SUPER!!! Se mnou určitě počítejte, mám na to super vzpomínky – prostě začátky! Doufal jsem, že to někdo zase zprovozní.

      0 0
    • Twister  

      Já teda nemám žádné nostalgické vzpomínky, ale z všech těch nadšenej ohlasů začínám být taky nadšený pro XC v Praze. Přece jen závod je závod a tomu se žádná vyjížďka nevyrovná. Sem s tím. :)

      0 0
    • gummo  

      Taky zadny vzpominky nemam ale XC v Praze chybi, takze sup sem snim… Doufam ze se to povede rozchodit…

      0 0
    • Beeda  

      hehe good idea, ale ja jak slysim XC tak se mi zveda kufr a rvu patku, radeji maratonky, pohoda klidek:-) prijdu fandit. B

      0 0
      • Meesha  

        Myslim, ze tady se svym maratonskym tempem nebudes moc daleko za prvnima ne-li mezi nima ;-)

        0 0
    • Smazaný účet  

      Tak jsem si na todle vzpomněl… :o) Miku, jak to vypadá? Chystá se něco nebo je to mrtvý?

      0 0
      • Mike TB  

        Letos urcite ne. Ne ze by se mi nechtelo, ale nenachazim si cas na to vsechno obehat obecni urady a prislusna povoleni. Realne ale vidim v pristim roce trat u nas v Repich. Dalsi jsou otazkou jednani. Mame krasnou trat mezi Karlikem a Morinou (ta by nahradila mimoprazskou v Uvalech). Jirka Pisa uz to delat nechce. Mozna pokud by se naslo cca 10 prazaku z fora a dame dohromady tym, tak bi mi to take pomohlo, protoze se stale potykam s nedoatatkem lidi pro zavody. Hlavne z cyklo branze, protoze skolaci vzdy nejsou to prave orechove.

        0 0
        • Arny  

          XC v Praze vážně chybí. Já bych svoji ručku k dílu přiložil, i když nejsem z branže, ani nejsem školák…no ani zkušenosti s pořádáním závodů, ale pomohl bych. O trati bych taky vědel, v Kyjích nad fotbalovým hřištěm, jak jsou Čihadla, by se dala nějaká trať postavit.

          0 0
          • McBlacky  

            u lokalit je problém s tím že pokud by trasa vedla přes moc pozemků tak to nemáš šanci zařídit.

            já osobně bych udělal pěknou na Cukráku :)

            0 0
            • Arny  

              no vida, jak se to přidává, tak se pojďme na příští rok o něco pokusit :)

              0 0
              • Peslezedirou  

                Na Červeným vrchu by se dala taky udělat fajn trať, na kopci je dost singlů. Kdysi se tam jezdil cyklokros. Lokalit je hafo, jde o to kdo se toho ujme a bude hnacím motorem a strhne ostatní :)

                0 0
                • Arny  

                  Hm tak hnaci motor já nebudu, já bych byl jen to kolečko v soukolí :)

                  0 0
    • Mike TB  

      V tuto chvíli probíhají jednání na MÚ o tratích dvou závodů. První je v oblasti modřanské rokle, libuše a písnice a ta druhá je v Řepích. V Praze hledám další dvě lokality pro 8 – 9km dlouhý okruh. Napište vhodné tipy či lokality. Máme teď P4 a P6, tak by to měly být jiné čtvrti. Přemýšlím, že jeden závod ponechám kousek za Prahou (podobně jako Úvaly) a nabízí se prostory mezi Mořinkou a Karlíkem. Znamená to tedy 5 závodů. Předem díky.

      0 0
      • Attila  

        Co třeba Ďáblický háj, tam by se taky dala natáhnout pěkná trať!

        0 0
        • Zodiax  

          A co treba Krcak? Dablicky haj by byl fajn, ale je tam desne lidi, ta Krc je alespon o neco rozlehlejsi a tereny jsou tam mnohem narocnejsi.

          A co obnovit Prosek? Sice to hlavni (sjezdovka) uz je pryc, ale podel ni se da jet a zbytek trati je v pohode. Zazemi by se urcite take naslo a start by se event. mohl posunout na tu louku pod utulkem, kde je dost prostoru (pokud by to neslo udelat v ramci toho co je ted nahore … myslim, ze by meli slusnej obrat i tak ;)

          0 0
      • Smazaný účet  

        jsem se teď zashockoval při čtení mtbs.cz: www.mtbs.cz/…r250507.html mam to za barákem a nemam páru kudy ta trať vede. každopádně esli je trať používaná, tak by její použití nemuselo bejt složitý…

        0 0
        • Mike TB  

          S Petrem Polivkou se zname jeste od vody, tak by ta domluva nemusela byt nerealna a to i vcetne poharu XC na nejake z trati.

          0 0
      • McBlacky  

        Ahoj, no zkusil bych zapřemýšlet nad tím Cukrákem. 7–10km se tam dá udělat úplně v pohodě výšlap po modrý a sjezd po druhý modrý k tomu nějaký modifikace. Bonus skalka na Kazíne, jinak se to dá celý jet. Ale taky to je kousek od Prahy.

        Případně Hostivař, tam se jezdilo párkrát XC, ale okruh byl jen 4km, natáhnout by to šlo tak na 6–7 max, ale jsou tam pěkný singlíky.

        0 0
    • Mike TB  

      Trasa v Řepích. Délka 7km.

      0 0
      • Mike TB  

        Teď jsem to opět celé projel. Až na dva úseky (výšlapy z rokle) jsem neslezl z kola. „Skok“ na motokrosové trati je super. Pamatujete? Vede mi to 50m od baraku, tak tu trasu pro vas pekne vymazlim :) Priblizny termin duben 08.

        0 0
      • jecnak  

        Co byvala (cyklokrosova) trat v Hloubetine ve Visnovce?

        0 0
      • petebike  

        Jezdkovi voci, nostalgie

        zde je fotka z legendarniho Proseku

        0 0
      • petebike  

        aaa visnovka :-DDD

        0 0
      • petebike  

        a nemuzu si odpustit jednu z pekelnych Uval…jo to byly casy

        0 0
        • Mike TB  

          Neni to rok 2000 – 1?. Bahno jako p…se. Tehdy jsme zacinali s ligou v KPŽ. To byl taky muj prvni MTB zavod. Kdo z BF jel prvni zavod na lize?

          0 0
          • petebike  

            je to rok 2002 – podzim, tenkrat to byli jatka :-) jinak ja jel v roce 2001 Repy – tenkrat prvni XC a muj druhy zavod v zivote, tenkrat me to dost bavilo, clovek si dojel na zavod z domova na kole, byla to pohoda…skoda ze to uz neni, jezdil bych rad…

            0 0
            • Mike TB  

              Ver mi, stare casy se brzy vrati :)

              0 0
              • petebike  

                samo tak to se tesim, foto z O3 repy – tenkrat tusim posledni :-(

                0 0
                • Mike TB  

                  Ted je ta rokle v miste fotky vysekana je v ni vyjeta cesta. Uz to neni tak vlhke misto jako driv. Tenhle vybeh na trati zustane. Nahore je ted nova cyklostezka.

                  0 0
                  • petebike  

                    jeste se pozeptam, je ta trat volne prujezdna, myslim jestli nevede pres nejaky soukr pozemky, aby me tam nenahanela nejaka splasena zenska s vidlema :-)

                    0 0
                    • Mike TB  

                      V tuto chvíli ano a není mi známo, ze by vedla po skoukromém pozemku. Na par mistech to bude potreba prosekat. Zjistuji stav u zahradkarske kolonie. Jede se tam asi 150 metru kolem plotu. To muze byt jediny problem. Zacnu ale az po zavode v Beroune. Snaha bude oznacit to trvale.

                      0 0
                      • Zodiax  

                        Kdybys potreboval pomoct neco zaridit, znacit nebo cokoli, rad pomuzu. Email i ICQ mam v profilu.

                        Fakt me mrzi, ze Liga a treba i Tremanter zmizely, byly to super akce pro vsechny a budu jen rad, kdyz se znova objevi ;)

                        0 0
          • karliner  

            Svůj první závod jsem jel ve Višňovce někdy v 95–96, tuším, že tenkrát Pražská liga horských kol bývala ve Višňovce ve středu. Kvasnička mě dojel o kolo, ale ve sjezdu jsem ho na brzdy dostal, pak mi zase zmizel v prachu… Pokud dojde k resuscitaci – rád se budu zúčastňovat.

            0 0
          • JirkaD  

            Já – v Úvalech 2000(?). Bylo pěkný vedro. Při přihlašování jsem se rozhodoval mezi kategorií sportovních jezdců nebo veteránů. Řekl jsem si, že na veterány budou hodnější a zapsal se mezi ně. Na startu jsem stál vedle Kvasničky, Čermáka apod., což už začalo být podezřelé. V šoku jsem byl, když Jirka Píša oznámil, že sportovní jezdci jedou 3 kola a veteráni 4. Bidon jsem si nebral, myslel jsem si, že to nebude potřeba. Po druhém kole jsem poznal jak jsem se mýlil. Nicméně v závodě jsem objel všechna 4 kola, ale bylo to o prsa – Kvásek proletěl cílem jenom chviličku po té, co jsem najížděl do posledního kola.

            0 0
        • Klára  

          Taky mám jednu pěknou z Úval – podzim 2001

          0 0
          • SELMIRA  

            tak tahle je ovšem NEJlepší!

            0 0
            • Klára  

              Někde na internetu jsem našla spoustu fotek, ale teď ty stránky nemůžu najít. Tak přidám ještě jednu. Višňovka 2002.

              0 0
            • Klára  

              Nebo Prosek jaro 2002. Ze st.č.70 jede Kája Polívková

              0 0
            • Klára  

              Já jsem proseckou trať jela naštěstí jenom jednou. Ale vzpomínky se nikdy nevymažou. Už ať je to zase zpátky.

              0 0
              • Gorgov  

                prej jela:) ty vypadá že jdeš i s kopce pěšky

                0 0
                • Smazaný účet  

                  povšimni si zadního kola toho borce, co je za ní. ;o) jestli se nemýlím, je to ten hup za cílovou branou. tam byly dobrý mrchy. :o) ale eště lepší byly na tý cestičce dolů podle vinice.

                  0 0
                  • karliner  

                    To se mi líbilo na Pražský lize ze všeho nejvíc. Vedle reprezentanta stál borec v čínskejch keckách a manšestrákách. Pure MTB… Ale to se už nevrátí.

                    0 0
                    • McBlacky  

                      aby ses nedivil :)

                      0 0
                      • Mike TB  

                        Ja mam jeste z doby KPZ nekde cedecka s fotkami te vsech zavodu 00 – 02, kdy byla liga v serialu. V pripade realizace ligy je na web urcite nasypu do archivu. Udelam maximum, aby se to opět rozjelo.

                        0 0
                        • petebike  

                          taky mam hodne fotek z roku 01, 02, neni problem, bohuzel sem tenkrat jeste nemel poradny fotak, ale neco je pouzitelnyho treba Radim Korinek

                          0 0
                  • Klára  

                    Je to ten hup. Pak se jelo doprava do lesa. Okolo plotu byl ještě horší. A co teprve výšlap od potůčku.

                    0 0
          • Michal.J  

            Pár dalších z Úval 2001 www.mountainbike.cz/clanek.shtml?…

            0 0
            • Michal.J  

              Ještě bych chtěl upozornit na náš super týmový „vůz“:-)

              0 0
    • Attila  

      Supééér! Každá další možnost potrápit tělo vítána!

      0 0
    • Mike TB  

      Řeším dilema: středa (jako za pravěku) nebo neděle (jako kdysi)? Ve středu by to při větší účasti nebylo podle mého názoru možné stihnout.

      0 0
      • Michal.J  

        Jsem pro neděli.

        0 0
      • Smazaný účet  

        neděle, v týdnu jsem bez šance…

        0 0
      • SELMIRA  

        středu bych těžko stíhala, takže taky hlas pro neděli

        jsi-li ochoten obětovat neděli to Ti doma projde? :o)

        0 0
      • Zodiax  

        Rekl bych, zalezi na tobe ;)

        Nedele – velka ucast, masovka, hodne narocne, ale zase mnohem vetsi propagace, vic casu na pripravu atd.

        Streda – diky casovym dispozicih urcite mnohem mensi ucast, asi i mene narocne na pripravu a zabezpeceni, spis takovy komornejsi zavudek

        Ale vzhledem k tomu, ze zkusenosti s organizaci mas hafo, ja bych volil nedeli … myslim, ze uz prvni zavod nove serie bude mit velmi velmi slusnou ucast ;)

        0 0
      • RADO77  

        Taky hlasuju pro neděli. Středa je těžko realizovatelná.

        0 0
      • petebike  

        no dilema to je, ale zas vikendy mas XXX zavodu, nekdy se treba kteje cca 3–5 kvalitnich zavodu na jeden termin, takze to chce i hledat dobrej termin, no tedy pokud tam chces mit nejaky dobry zavodniky…je asi jasny ze do starych koleji se to nevrati ale bral bych tohle v potaz…

        osobne Nedeli odpocivam, pac v pondeli musim do „prace“ ale nejaky to XCko by se dalo :-)

        0 0
        • Mike TB  

          No jasne. V nedeli by to ale zas takovy problem byt nemusel. Viz. ted v Beroune. Den pred tim se jela Jistebnice a prijeli Horak, Rybarik a spol. (koukni na vysledky) Jasne, ze se nesmi kryt s poharem ci dalsimi velkymi maratony. Zas na druhou stranu XC v nedeli neni takovy masakr jako maraton v nedeli. Vis sam nejlip, jaky je pretlak se zavody. Myslim, ale ze liga si opet ziska respect hned v prvnim roce znovuzrozeni. Streda je fakt nerealna, protoze jsou lide dele v praci. Uz to neni jako driv. Snad jen stihnout to vsecho v dobe 17 – 19 hod.

          0 0
          • petebike  

            jasne, vysledky sem videl,(skoda ze jsem nebyl) byli jsme na MTB Trophy,

            pokud budes mit i kategorii Elite tak nekrejt s poharem, jako to bylo loni (udelaly XC v sobotu a pulmaraton v nedeli) hup a byl z th propadak, na pulmaratonu dohromady nikdo nejel…

            myslim si ale ze to bude dobra vec hlavne pro mlady zacinajici bajkery, proste si to zkusi, neco jako jsem zacinal pred lety ja :-)))

            uz se na to docela tesim :-)

            0 0
      • karliner  

        Kdo má zájem, udělá si na 4–6 závodů za rok čas i ve středu, start mezi 17–18 hod. bohatě stačí. Ve všední den se také lépe přilákají masmédia. Tak pravil starý adman…

        0 0
    • DX3,5  

      ANO. Chceme pražskou ligu.

      0 0
      • burnout/syndrome1  

        ted jsem strávil 2 dny v Praze. je to hnus a pokud nebydiš hned někde na kraji, tak mít bajka je pěkná blbost. Kam se dá na bajku dojet třeba ze Smíchova, Vinohrad, Michle.....? Nechápu, že je v Praze tolik bajkerů, to jezdí jen někde o víkendu, ne? Bydlet v Praze musí být fakt kentus.

        0 0
        • Mike TB  

          Nesmis z toho byt tak vyplasenej a neres to. Hlavne se vrat tam, kam patris.

          0 0
        • petebike  

          nechapu kde se tyhle lidi berou :-DDD prahu asi neznes panacku…

          0 0
        • Darkson  

          takový jako ty pak slejzaj, když je protáhnem po pražskejch trailech:-)))

          0 0
        • RADO77  

          To co říkáš je jen stále opakované klišé mimopražských. Když jsem před nějakými 10 lety přišel do Prahy, tak jsem si to taky myslel, ale po měsíci mě to přešlo. Samo, závisí hodně kde v Praze bydlíš, ale pokud nebydlíš v úplném centru tak to rozhodně není takové jak píšeš.

          Já jsem teď na Barrandově a mám tam k bikování lepší podmínky než v Opavě, odkud pocházím. Tam musím jet min. 4–5 km k nějakým lepším terénům. V Przaze je mám díky Prokopáku hned za barákem (a to nemluvím o tom, že podjedu výpadovku a od Slivence dál je to paráda. O Brdech netřeba mluvit.

          0 0
        • Krys  

          Si dobrý, ak si za dva dni spoznal celú Prahu. To by si mi mohol poradiť, ak budeš ochotný, aké sú možnosti jazdenia v Teplicích.

          0 0
        • RADO77  

          Jen tak na okraj. Zvládám jezdit v poho po práci a to končím až po páté ne ve 3 jako mimo prahu.

          0 0
    • RADO77  

      Mám úplně blbý dotaz. Může mi někdo v kostce osvětlit pravidla XC závodů. Vím, že se jezdí okruhy v délce do 10 km, délka závodu bývá okolo 2 hodin, ale to jsem jen tak vydedukoval z článků a výsledků. Nikde jsem nenašel pravidla nenašel. Na stránkách ČSC ne. Na stránkách UCI jsou, ale je to nějak spatlané dohromady i s jinými disciplínami. Dík.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Co myslíš pravidlama? Jde o to, jestli je to ofišl závod (pohárovej, přebory, pod hlavičkou svazu apod.) nebo klání amatérů (kde si pravidla volí organizátor). 2 hodiny jezděj profíci na pohárech. U amatérských závodů se jezdí míň, kolem 25 km. Tj. nejlepší hobíci za hodinu, póvl jako já za hodinu a půl. :oD Obvykle je taky pravidlo, že po předjetí vedoucím závodníkem o kolo onen předjetý odstupuje. Ale záleží na organizátorovi a stylu tratě. Myslim, že je to spíš o tom, aby se ten pomalej nemotal pod kola těm rychlym.

        0 0
        • RADO77  

          Jde mi o to, že bych chtěl takový xc závod zkusit. Prozatím jsem jezdil jen maratony a tam je to jednoduchý. U XC mi šlo hlavně o to, jak dlouho (km a čas) se jezdí. O pravidku odstoupení po předjetí o kolo vím z cyklokrosu, ale u XC jsem si nebyl jistý.

          0 0
          • Smazaný účet  

            No, to záleží. Může se stát, že se jede 6 kol po 4 km. Kdyby se tam odstupovalo, byla by v cíli klasifikovaná s plnym počtem kol max půlka lidí, neby by zbytek byl dojet – stačí být o 1/6 pomalejší než nejlepší a máš kolo (on dá šest, ty pět). Ale u 4 kol po 6 km je to diametrálně jiný. Tam stačí jet 3/4 tempa nejlepšího (on dá 4, zatímco ty 3 kola). V prvnim případě je ten rozdíl třeba 24/20 km/h, v druhym 24/18, to dělá v reálu docela dost. Tak nějak obvyklý mi přijdou cca 4 kola. Ale pod pojmem XC se na amatérský úrovní skrývá kdeco. ;o)

            0 0
            • hodny soused  

              to je pak blbý,když dáš jedno kolo a předjede tě první o kolo napřed. Zaplatíš startovné na nějakým amaterským XC závodě a ujedeš si 6 km :-D a to se vyplatí

              0 0
              • Smazaný účet  

                To jsem fakt zažil. Na silvestra v Ústí n/L. Okruh měl asi kilometr (ve městě), a na startu 40 lidí v čele se Spěšným. Než jsme se rozjeli ve štrůdlu po trati, byl on v půlce kola… :o))) Byla sranda docela… ale možná že jsme dali i dvě kola a dorazil nás ve třetim, už nevim. Bajo, ty schody jsem jel dvakrát.

                0 0
    • sam75  

      bylo by to určitě super,kdyby se to povedlo opět rozjet,myslím si,že v Praze a okolí chybí taková akcička

      0 0
    • Mike TB  

      Prosim vas o tipy na okruh v Modranske rokli se startem v Pisnici u bikecentra. Smerem k Modranum nebo Tocne. Moc to tam neznam a s mistnim kolegou tam jedeme v patek, tak at se mame ceho pripadne chytit. Predem diky za tipy. Delka 7 – 8km.

      0 0
      • Darkson  

        klidně tě tam provedu a ukážu nějaký pěkný cesty, ale v pátek odjíždím na dovču. nicméně se můžem domluvit na jindy

        0 0
        • Arny  

          Tak jak to vypadá letos s Pražskou ligou? Bude, nebude? :)

          0 0
        • Arny  

          Tak jak to vypadá letos s Pražskou ligou? Bude, nebude? :)

          0 0
        • McBlacky  

          no nevím Lukáši, jestli to co jezdíme v rokli my by bylo vhodný na závod :) :) zařadil bych skálu, ale netradičně směrem nahoru.

          0 0
    • zbartos  

      Než Ti Michal odpoví, tak si s dovolením přihřeji svoji vlastní polívčičku.

      Když si zajedete v říjnu v sobotu 11.10.08 na Invex a Digitex do Brna na Výstaviště ( viz termíny výstav na
      www.bvv.cz/…/PKAY-6ZJEB9?… ) a přespíte v Brně, tak se pak v neděli 12.10.08 budete zřejmě moci zúčastnit 12. ročníku MTB XC závodu Pell's Soběšická Mulda – www.czex.cz/mulda . Samozřejmě můžete přijet jen na otočku v neděli. Kvasničku ani Jepifanovou vám zaručit nemůžu, ale Lukáše Vlacha, Radovan Kyjovského, Jardu Rygla (m.j. vítěz světového poháru v MTBO), Martinu Němcovou, Lucii Veselou či Janu Barešovou asi ano. A u nás se po dojetí o kolo neodstupuje, takže si za svých cca 80–140,– Kč startovného užijete alespoň 1,5 hodiny tvrdé dřiny (ženy bohužel jen cca hodinu dřiny)......

      To RADO77: Pravidla závodů MTB pro rok 2007 včetně disciplíny XC jsem si loni vyprosil od Ing. Petra Marka, předsedy komise MTB ČSC ( www.ceskysvazcyklistiky.cz/index.php?… ). Pokud chceš, mohu Ti je poslat (je to *doc o velkosti 0,2 MB). Tahle pravidla ovšem na Muldě neplatí, máme svá vlastní – www.czex.cz/…pravidla.htm

      0 0
      • Jenda  

        tak si jdu taky prihrivat polivcicku – pokud se nic neposere tak budeme 18.5. oraganizovat XC v Doksech u Kladna. I kdyz je to ne moc kopcovata trat o technicke finesy nebude nouze:-) Blizsi info bude nekde na webu doufam cca do mesice, jinak klidne piste mailujte icqujte a tak.

        0 0
    • laufdeck  

      no jako napad je to dobry ale v uvalech jas na snad stejne trati nekdo předběhl loni VC mesta uval www.velkacenamestauva.wz.cz
      jinak to byl paradne zorganizovany a značeny zavod.. nic meně v praze mi ty zavody chybí ..

      0 0
      • xxhonzikxx  

        Jsem jeden z organizátorů této akce, letos myslím, že vše bylo o 100% lepší než loni, do příštího roku doufám, že znovu přidáme…

        O nějaké takové akci – seriálu závodu dosti uvažujeme, jen bohužel v současnosti neni v našich silách zorganizovat podobných akcí více. Připravujeme duatlon a další závod XC… ale neni to až taková sranda… jsou to hodiny, dny, měsíce práce, který vám nikdo nezaplatí…

        0 0
    • Palos  

      Čau lidi nemáte nějaké nové informace, pohnulo se to, ..(funguje to alespoň na Kladně ?) D

       
      0 0
      • Jenda  

        na Kladne jsme udelali jeden zavod, na vic nebyla energie a ani v kalendari moc prostor. Pocasi bylo megahnusny takze prijelo jen par skalnich. Neco najdes tu ped kladenskou miniligou resp sambar kladno MTB

        0 0
    • petan_11  

      Zdravím všechny pamětníky. Je fakt, že uplynul nějakej ten čas od doby, kdy jsme se bavili o znovuobnovení tohodle seriálu a zatím se nic nestalo, ale snad už se brzo stane. ;-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.