• robby1

    často rozmasakruju ložiska v nábech,jezdím deorka-kvůli peněz.Má někdo nějaké na průmyslových ložiscích a zajímaj mě zkušenosti,cena a jestli se to vyplatí????

    0 0
    • kandik psi zub  

      koupil jsem DT hugi 95, to jsou ty " klasicky Hyginy" v oranzovym eloxu, prodalvalo se to pod znackou Coda – vaha 325g, udajne nesmrtelne, mam na nem 1500km se 100kg a je bezproblemovej – jedinej problem je cvrcek, kterej necvrka ale dost brutalne prdí ..... sehnal jsem za 1990,– ale uz jsem je taky zahlid za 1300,–

      0 0
    • Vilém  

      To ze je rozmasakrujes je asi pretazenim konusu,musi se pocitat s tim,ze nabu jeste utahujes rychloupinakem a nastavit proto na konusech mirnou vuli,ktera zmizi po utazeni upinaku.

      0 0
      • miťo  

        Svatá pravda!

        0 0
      • juli  

        Hovadina! Tak ty rychloupinaky k***a neutahujte na krev.

        0 0
        • rarášek1  

          Souhlas s Julim, je to nesmysl. Kdyby rychloupínák masakroval konusy, co by teprv dělaly pevné osy.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Nic, protoze funguji principielne jinak ;) Tam se stahuje jen patka ramu/vidlice… nikoliv cely naboj v ramu/vidlici. Proto mas ty matky dve ;) A u skutecnych pevnych os… je ten system uplne jiny.

            0 0
          • Vilém  

            Jak rika Padlista,pevna osa je namahana upne jinak.Tem co o tom pochybuji doporucuji si to zkusit a taky se podivat na odkaz na Parktool,ktery jsem vlozil na konci diskuse.

            0 0
        • enjoy  

          jjj,to si pak takhle jedes..,najednou se ti ve 40km/h nejak podivne vakla predni kolo.. a jeeje,on se povolil rychloupinak!:-D

          0 0
          • juli  

            No nejakej kilak jsem na kole najezdil a nebyl ani pokus o vypadeni kola z vidle. Ale kdo chce, at si konusy treba vytoci uplne a RU utahuje metrovou trubkou z leseni

            0 0
            • enjoy  

              kdybys mel HOPE upinaky tak bys utahoval,to mi ver!:-D

              0 0
              • juli  

                To asi nebude kvuli vymezeni vule v konusu :) Ale objasni. Zajima mne proc.

                0 0
                • enjoy  

                  ale:-),proste jsou to spatny upinaky:-). podle poucky,ze ma upinak zacit „zabirat“ v pulce utahovani bys to fakt musel ravat trubkou a pak to rukou skoro nemas sanci povolit. abysi ho utahnul rukou,tak musi byt celkem povoleny a uz se mi stalo ze se mi prave uvolnil! od te doby ho casteji sleduju a pri utahovani na nej slapnu tretrou a doufam ze ho pak nejak povolim:-).

                  0 0
                  • juli  

                    Ty blaho. Sem netusil a HOPE muzu. Teda v brzach. No co clovek se furt uci. Dik

                    0 0
                    • enjoy  

                      ale jinak dela opravdu pekny a pekne zbytecny:-) srandicky v eloxu:-)

                      0 0
                      • juli  

                        Na barvicky moc nejsem, ale zlaty krytky na brzdici jsou fakt cool. Ja mam jenom stribrny :(

                        0 0
                        • enjoy  

                          muzes mit i stribrny,mo­dry,cerveny,zla­ty,proste podle libosti:-).i barevnyho pavouka na kotouci(typ kotouce jako ma MONO6Ti).

                          0 0
                  • McBlacky  

                    já to dotahuju a povoluju tak, že prostrčím šroubovák tou dírou v upínáku, jen čekám kdy to křupne :) ale jinak zaltý XT upínáky, ty Hope fakt nic moc :(

                    0 0
    • Hnoj  

      Já jsem měl na starým kole náboje AUTHOR (daj se poídit ty samý od mnoha jiných firem, třeba CODA…) a ty maj natočeno cca 40 000 km a sou furt super, takže může jen doporučit.

      0 0
      • pitelboy  

        mno s tou mirnu vuli nebudu souhlasit… ja to dotahuju tak, aby se naboj tocil co nejvolnejc a bez vule. Rychloupinaky se to nedotahne. Pokud je teda neutahujete s nasadou.. :-)

        0 0
        • Pekáček  

          Platí to hlavně o předním náboji, který se asi díky tenčí osce víc poddá. Zadní tolik ne. Přední seřídím na malinkou vůli, nasadím do vidle, jen trošku přiklopím upínák a kolo má vakl, dotáhnu, ne silou a vakl zmizí. A náby drží, krom tendence ohýbat osičky, no někdo je láme a váží 2/3 co já. Myslím Deore. Zadní seřídím na co nejlehčí chod bez vůle, nebo takovou aby se dala sotva zjistit při lehkém dotažení upínáku. Štvou mě ale ořechy, odešly mi tři, vlastně věechny krom toho nejstaršího. Asi u Shimana s klesající cenou klesá kvalita? Zvažuju Novateky, za ty prachy se jeví solidní (stojí asi jako XT).

          0 0
        • Vilém  

          Tak si to zkus,pokud jsi takovej neverici Tomas.Serid si nahladko konusy bez upinaku a pak vem matky M10 nebo podlozky,kteryma nasimulujes patky vidlice a upinak dotahni.Zarucene bude drhnout vic nez predtim.Taky se muzes podivat na stranky Park Tool kde totez doporucuji ,pokud neveris me dobre minene rade.

          0 0
          • Pekáček  

            Jo, s těma maticema jsem to taky kdysi dělal :oD Nakonec to vždy dělám podle oka a točí se to, prostě po dotažení upínáku s to přestane viklat.

            0 0
        • Vilém  

          Pokud by se to nekomu nechtelo hledat,tak tady je postup ParkTool www.parktool.com/…eadhowto.asp?…

          0 0
    • fousac  
      1. user error → nas*at na ruce a 14 dni nepustit k vode…
      2. vadny kus → reklamovat.. i noname naby joytech vydrzely v poho 20tkm a vypadaj porad jako novy… alivka taktez..
      3. dobry reference maj prumysly od Authora
      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.