• morgoth1

    Mam vidli Manitou Black a na ni vecka. Pri silovem slapani se midost krouti, takze premyslim jak tenhle jev minimalizovat. Napadla mne prave podkova. Myslite ze to muj problem vyresi? Kde v Praze nebo na netu se to da koupit?

    0 0
    • Pá-dlista1  

      Ja bych mel jeden napad, ale nova podkova to nebude. Spis nova ..... :) Jinak nejaky ten vyber podkov maji treba v Pepove Bunnyshopu.

      0 0
    • Žanek  

      Pochybuju, že to vyřešíš podkovou. Podkova se dává spíš dozadu na rám, aby véčka moc neroztahovaly zadní vzpěry. Ale rámy jsou pevný dost tak se mi to zdá jako zbytečnost (u XC). Stejně síla, kterou musíš působit na páku, abys vzpěrou pohl je několikanásobně menší, než na páku vyvíjíš při brždění…

      0 0
      • TinkTink  

        Zrovna na blackovi je ta podkova dost nutna (stejne tak Scareb…)…jinak se ti to roztahuje fakt nemoralne a ani na XC to neni gut…

        0 0
      • Pá-dlista1  

        Takze jako sjezdovy ramy jsou pevny min? Proto na ne moc nedavaj Vecka :) Jo a ta síla je větší. Rejpal :)

        0 0
        • Žanek  

          Nééé. Myslel jsem to tak, že podkova na XC kole je zbytečná, protože stejně nemačkáš páku tolik, abys roztahoval rám. Pokud sou na rámu véčka tak s tím výrobce počítá a tomu přizpůsobí. Spokojenej, Rejpale? :o))

          0 0
          • fíha  

            Nejde o to, ale mrkni na rám a stlač zadnú brzdu (svižne): roz?ahuje sa to očividne. Ale zas netuším, či to vadí óder mám tak maký rám.

            0 0
            • Žanek  

              No jo, ale ale když stlačíč brzdu tak, aby to znatelně hejbalo s rámem tak už je zadní kolo dávno zablokovaný – při jízdě ani zdaleka tak velkou sílu nepoužíváš, kolo by bylo dávno ve smyku. A když někdo ten rám vyrábí tak dobře ví, jaký síly tam působí a jak je co nejúčinněji eliminovat. Kdyby to roztahování nějak vadilo, tak by se brakeboostery dávaly sériově na všechny kola s véčkama, ne?

              0 0
              • enjoy  

                od kdy se vyrobci snazi o co nejvetsi pohodli zakazniku?:-) ale jinak to roztahovani samozrejme poznat nejde,z duvodu o kterem uz jsi mluvil ty.

                0 0
                • jakub  

                  tak este jednou, sou teda k necemu nebo nee??

                  0 0
                  • enjoy  

                    hele vzadu asi ne,nez dojde k roztazeni tak mas kolo davno zablokovany,urcite alespon ke znatelnymu roztazeni.vepredu podkovu mam,ale spis jenom pro lepsi pocit,protoze rozdil jsem nejak nepoznal.

                    0 0
                    • jakub  

                      hmmm mam poprve hlinkac tak nevim jak se bude chovat je tu nekdo, kdo po pouziti podkov zaznamenal skutecnej rozdil??? a na jakym ramu?? dik

                      0 0
                      • fousac  

                        souhlas s enjoyEM… vzadu se mi dokaze stavba roztahnout i 1cm pri brzdeni, ale to uz zadni kolo davno stoji… pokud nekdo chcete setrit ram, budiz PODKOVA… vepredu netusim, k cemu by byla… i moje „historicka“ (suntour :)))) widle se nehne a drzi jak zidovska vira…

                        0 0
                        • Honzin  

                          ten kdo má vepředu Manitou (jako třeba já) a véčka (taky já) tak tu podkovu určitě ocení. Díku systému zadní vzpěry se totiž při brždění véčkama tyhle vidle roztahujou mnohem víc než ostatní.

                          0 0
                          • morgoth1  

                            Akorat mi neni jasny co na tom vylisku (vykovku nebo jak se ten paznek vlastne dela) stoji 530,–Kc :-((

                            0 0
                            • Honzin  

                              Nevím který booster myslíš, ale já jsem si teď pořídil od RB Designu za 800,– a tak drahej je asi proto ze je prý jeden z nejlehčích a nejtužších (prostě nejlepších) na světě a taky určitě platíš za značku a za umělecké provedení. Rozhodně nelituju, když už nic jinýho tak mi děsně sluší :-)).

                              0 0
    • morgoth1  

      Podarilo se mi vyreklamovat sugar 4+ za sugar race s karbonovou zadni stavbou (Nadhernej kousek-Vivat Bretton!!). Myslite ze by se podkova na ten karbon hodila?

      0 0
    • scret  

      To asi trochu nechapu, jak se ti muze kroutit pri silovem slapani? To by se mel kroutit spis ram apod. ne? Neni to spis pri brzdeni?

      0 0
      • morgoth1  

        skratka a dobre pod silovym slapanim si predstavuju slapani ve stoje s vahou prenesenou na predni kolo..

        0 0
        • scret  

          No prave, ale i tak to nechapu, mozna je to tim, ze vazim 70kg :-)

          0 0
        • scret  

          Jo jinak karbonovou podkovu delal taky PELLS

          0 0
          • TinkTink  

            Predstav si, ze proste prenes vetsinu sily na jednu stranu riditek – tim padem se ti to cely krasne zkrouti…a bude se ti kroutit i vidle…diky tomu skrtaj spaliky…podkova muze pomoct – ale primarne neni navrhnuta na ochranu pred timto namahanim, takze nepomuze :o)))…

            0 0
            • scret  

              No jasne, ale jenom jsem chtel rict, ze s tim problemy nemam, budto nemam takovou paru:-) nebo proto, ze jsem nejezdil SID apod.

              0 0
            • scret  

              Hoj, hoj, sorac panove nejak jsem si asi splet tema, melo to patrit jinam.

              0 0
              • scret  

                tak ja uz fakt nevim, budto mam nejaky haldy, nebo jsem uplne blbej (coz se nevylucuje) nebo mi to tady nejak divne hazi vlny:-) Ten predchozi prispevek prosim ignorujte!!!!!!

                0 0
    •  

      Kočička! Haf!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.