Giant NRS 1 vs RAVO Racing XC Marathon

24 nepřečtených
  • Alex

    Chcem si kupit kvalitny full bajk, najradsej by som zobral Giant NRS 1, kedze sa mi paci designom a aj vybavou…no nasiel som aj Ravo, ten je o 17.500,– Sk lacnejsi pri podobnej, az na nejake „malickosti“ skoro rovnakej vybave…

    …ale na Rave sa mi nepaci niekolko veci:

    1. ram z duralu 7005 – je vyrazny rozdiel v zivotnosti oproti Giantu ktory ma ram z SL 6013 ? Kolko rokov ma zaruku na ram Ravo?
    2. brzdy ProMax Armor – nic onich neviem, neviem ako brzdia v porovnani s hayesami HFX 9 XC alebo shim. M555 resp. M525. Mam ich nechat, alebo vymenit za M555 a M525?
    3. naboje deore sa mi zdaju neprimerane v tejto kategorii…no dufam ze vydrzia aspon 2000 km
    4. vaha 13.5kg oproti cca 12kg – Giant je vyrazne lahsi, co bude asi ramom z lahsej zliatiny.

    Teda oplati sa priplatit si 17.500,– Sk a zobrat Giant? No myslim si, ze v tomto pripade je u Giantu „malo muziky za vela penazi“ – samozrejme v porovnani s Ravom. Ked sa mylim opravte ma…

    Ked mate niekto skusenosti stymito bajkami, budem velmi rad ked sa one podelite, zaujima ma vsetko – vyhody, slabiny, zivotnost, prakticke skusenosti, apod.

    PS: neviete o nejakom webe, kde by boli detailnejsie fotky, alebo test Giantu?

    Diky.

    0 0
    • cabbage  

      test giantu je v cykloservisu 6 a to ravo taky ale cislo nevim.ten giant rozhodne nema 12 kg jak pises, mam sice starsi model ktery s spd, tachacem a 2.1 pneu vazi skoro 13,5 ale rozdil nebude 1,5kg

      0 0
      • MartinX  

        NRS2 má 12,4 kg, tak by 1 klidně těch 12,1 mohla mít. Podle mě ten Giant má vymakanější rám, mám NRS3 a je to pohoda i s těmi kily navrh. Ale pan Ravo může překvapit :-)

        Jest-li váháš opravdu jen mezi těmito dvěma koly – zkus progrescykle na ukazkové jízdy – i těch 5 min. ti pomůže vybrat lépe než rady kámošů…

        0 0
      • Alex  

        Ako dopadol ten test?? Cykloservis Bohuzial v SR asi nezozeniem.

        0 0
    • tutite  

      Vůbec neuvažuj a kupuj GIANTa, měl jsem jej jednu sezonu, nešetřil jsem jej, je to lehký, funkční full /vyrábí se 6. sezonu/. RAVO je minim. o 0,5 kg těžší.

      0 0
    • Siddha  

      zkus vyhledavace a nebo proklikej web giantu, dost si ten svuj system „no sag“ chvali. musi se to asi spravne vyladit, ale je to osvedceny. ravo je nejspis obdoba z ciny, ale kdo vi, jak to jezdi…vaha nebude jen v ramu, ale ve vsech komposich… akorat sem slysel o problemech s reklamacema giatu (silnicniho pred 2 rokama…)

      0 0
      • Alex  

        Dakujem vsetkym, ale uz je to bezpredmetne, kedze Ravo a Giant NRS 1 a aj NRS 3 su vypredane na tuto sezonu. Takze zoberiem bohuzial NRS 2…ach jo.

        0 0
        • Palo TT  

          :Odkial mas info, ze su vypredane?

          0 0
          • Alex  

            Chlapik telefonoval to centralneho skladu (myslim ze do progress-cycle), povedali mu, ze momentalne su vypredane, caka sa za dalsou varkou, ktora priplave niekedy v polovicke Jula. Dovtedy cakat nebudem.

            0 0
        • Lukster  

          Jestli jsou tyto Gianty vyprodané na Slovensku,tak si pro něj zajeď k nám do ČR!Teď,když jsme všichni v Eu,tak proč ne?:-))) Třeba v Ostravě mají jak NRS2,tak NRS3.

          0 0
          • jiri1  

            Jednoznačně Gianta NRS.Já koupil jen rám,tak se o osazení mc nestarám,ale kamarád má Ravo Maraton a s rámem od Giantu se to nedá srovnat.Je to rychlý full,který se při šlapání skoro ani nehne.

            0 0
          • Alex  

            Na slovensku sa mozno este nejake kusy najdu v obchodoch, no v sklade uz vraj niesu. Dakujem za ponuku, do CR to mam asi tak 600 km… :-)

            0 0
            • Lukster  

              Co to je 600km…?Vždy? láska přece hory přenáší,ne?:-)))Nebo zkus obvolat nějaké obchody a možná něco najdeš…Každopádně určitě Gianta a ne Ravo!!!

              0 0
              • Alex  

                Kazdopadne zoberiem Gianta NRS 2, len musim nanom vymenit kolesa, brzdy, vidlicu…no a musim si zvyknut na tu cervenu farbu..inak pohoda :-)

                0 0
                • Kotěnočkin  

                  Tedy pokud by ti nebylo líto jet dále než 600km, zajeď do Německa a tam si kup za daleko ´éně peněz něco lepšího.Já jsem si přivezl Gary Fisher Sugar 3+ a vyšel mi na 27.516,–Kč (kurs 1EUR=32,79,–Kč).A to jsem nevěděl, co si vybrat… Myslím si, že těch 1000 Kč na benzín se bohatě vyplatí.

                  0 0
                  • ravo  

                    No, pokud Alex nejezdí na LPG, tak by mne zajímalo kam za 1000 by? SK dojede:-) Obávám se při jeho vzdálenosti bude muset tu sumu něčim vynásobit:-(

                    0 0
                    • Kotěnočkin  

                      Hmm.Já to bral z Čech, ale tak dá 2.000,– ,pořád to ale pořídí za peníze, za které se to vyplatí.Nebo stopem tam, po vlastní ose nazpět:-))) Bude mít lýtka jek Migel Indurain v dobách největší slávy........

                      0 0
                  • enjoy  

                    praha mnichov cca 3000,– ve felicii,tak ja nevim,jeli jsme furt rovne a hodilo to tolik:-)

                    0 0
                    • Kotěnočkin  

                      Aha, jel jsem Octávií TDI = nafta a spotřeba=1000,–Kč, ale i kdybych jel Tatrou 613, tak mi to pořád vychází mnohem levněji. Já jsem se o Giant a Ravo také zajímal, ale v obchodě říkali, že objednají a budou, v Progress Cycle tvrdili, že ne. Navíc mi připadali totálně neochotní, na e-mail nereagovali.To tady to bylo jiné kafe, navíc i pěkný výlet, doporučuji…

                      0 0
                      • enjoy  

                        tak jo,prehnal jsem to.spocital jsem to na 1500,–.vychazel jsem toho co mi rekl ridic. ale s tou tatrou bych to dal:-)

                        0 0
            • Mamut  

              600 to je z ukrajiny a nie z SR neprehanaj

              alebo sa dohodni s nejakym e-shopom

              0 0
              • Alex  

                .....do ukrajiny mam asi 40 km…to stym e-shopom je dobry napad, len neviem ako to bude so zarukou…

                0 0
                • biker007  

                  a co „e-shop“ na Ukrajine? sou tam prej sikovny kluci co sezenou vsechno a levne:))

                  0 0
    • Tommy  

      Budu naprosto konkrétní – v Liberci RAVA mají ve velikostech 19" a 21" od obou mají po 2 kusech je to naprosto čerstvá informace z pátku a na Slovensko není problém kolo dovézt jezdím do Sence minimálně 1× měsíčně!!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.