Dante Alighieri - Božská komedie

41 nepřečtených
  • sportovni_biker

    Já vím, že tohle je dost Off Topic, ale na 3.1.2006 mám referát na toto dílo a už se pomalu začínám chystat. Jsem to zkoušel číst, ale není to možné, protože je to psáno, hrozně složitě. Tak jsem se rozhodl, že zkusím něco o tom najít na netu, ale všechno bylo stejné a hrozně krátké. Zajímá mě tedy, jestli někdo z vás neměl to samé a nemá to ještě někde napsané? Díky, hodně by mi to ulehčilo práci.

    0 0
    • Vojtas  

      hehe, tak to je pech no :( na maturaita.cz je to naky kratky no, hele segra od vcerejska od vecera precetla pulku novyho harryho pottera, tj asi 250–300 stranek, tak to musis mit za chvilu precteny ne ;)

      0 0
      • sportovni_biker  

        jo tak ono by to šlo přečíst, kdyby to nebylo psané ve verších a ještě k tomu tak podivně

        0 0
      • favorit.  

        no tak ja minulej, nebo predminulej rok, dal Viewegha, asi 250stranek od rana do pozdnejsiho odpoledne :-)

        0 0
    • cabbage  

      njn, ani v 21. stoleti neni vsechno na netu:) tak to proste precti a napis, nic lepsiho udelat nemuzes. p.s. nezapomen to umistit na net;)

      0 0
    • mechanik  

      Tohle na biku určitě potřebovat nebudeš:-)))

      0 0
    • fousac  

      tak se nauc cist, ne??

      0 0
    • favorit.  

      okecavej a zase okecavej!!!

      0 0
    • Pinocio  

      To jen přelítni očima, něco si o tom přečti na netu a zbytek si domysli, zas tak složitý to není…

      0 0
    • speedy gonzales  

      nechci ti sahat do svedomi, ale mozna si neuvedomujes jednu vec… pokud to budes delat takhle, tak absolutne ztracis sanci prekonat stadium omezenosti (nechci rikat blbosti), ve ktere se prave nachazis.

      0 0
      • Vojtas  

        No me by jenom zajimalo kdo to vsechno cte, jako povinou cetbu a este naky referaty to se prece neda za rok precist, mi mame povine asi 8 knizek, tak to jako neprectu, nehlede na to ze me cteni moc nebavy, ctu jenom to co se mi libi, a naky takyhle veci ktery nekdo napsal pred x lety me nezajimaj, nehlede na to ze mam dost jinyho uceni a nemam na to cas,

        0 0
        • vozejk  

          no tak to se teda mas kdyz mas tech knizek jenom 8…ja jich mam kolem 40ti…z toho prectu tak tech tvejch osm…

          0 0
        • TomK  

          To jsi ani nemusel zdůrazňovat, že nejsi kamarád se čtením. Jasně to prozrazuje tvůj písemný projev :-)

          0 0
          • Vojtas  

            :) ja to nejako nehrotim, ale asi se podival do slovniku jak se povinne pise, ;) mam pocit ze tam sou maj bejt en dve :)

            0 0
            • RUMcajs  

              Pravopis neřeš, já ho taky neřeším. Česky umím dobře a koneckonců to mám i písemě potvrzené :-)

              0 0
              • Vojtas  

                no ja prave este ne, a mam z toho celkem strach, ucit se vsechny ty spisovatele a dila se mi nejak nechce, ale holt jinak se to udelat neda :(

                0 0
                • RUMcajs  

                  Udělali jiný, uděláš taky. To je prostě statistika.

                  0 0
                • cabbage  

                  coze?! to je takovej problem pisnout spoluzakovi at tech tahaku vytiskne vic?;)

                  0 0
                • wroum  

                  me se taky nechtelo. na poslednich pet otazek z literatury sem se vysral. vytah sem si jednu z nich – 2. svetova valka v evropske literature – fakt mrsk, ale „uhadal“ sem to na 4 :-) a to se pocita! doufal sem, ze se nebudu muset uz podobny zverstvo ucit, ale od zari mi zacali do hlavy zase rvat dejiny umeni na VOS, coz je pro me, technicky zamerenyho cloveka, fakt pruser. i to sem nakonec dal! a kdyz sem to vsechno dal ja, tak to da kdokoliv :-)

                  0 0
                  • goofy  

                    No ja sem se naucil fshech 22 otazek, co sem od kamoshe sehnal vypracovane, a nejak sem netushil ze jich je celkem 25. Dovedel sem se to az na maturitaku, kdyz sem se ptal kamoshe co mnel za otakzku, a furt sem netushil o cem toci… ;o)

                    0 0
                    • sportovni_biker  

                      :-)))))))))))))))

                      0 0
                    • RUMcajs  

                      To já byl ještě větší frajer. Maturita ekonomický blok byla z ekonomie, účetnicví a z občanské nauky.

                      Člověk si mohl vytáhnout otázku z čehokoliv, ale týkala se jen jednoho oboru.

                      Já si na účetnicví za dva roky nezavedl ani sešit, ani se ho neučil.

                      Vytáhnul jsem si občanskou nauku, odkecal za 2 a bylo hotovo.

                      Kdybych vytáhl účetnictví, tak bych na férovku řekl, že mě zajímalo, jesli jde odmaturovat z toho bloku a nevědět o účetnicví skoro nic.

                      V září bych ho klidně udělal za 1 :-)

                      0 0
                  • cabbage  

                    ja sem se pri u ceni CJ pravidelne nemoh dostat za otazku „literatura staroveku“ ;) nastesti sem si vytah „majovce“ a co sem nevedel jsem si za tech 15 minut na potitku nasel v ucebnici a ve vlastnim ctenarskym deniku:) p.s. da to kazdej- prece na tebe nechtej koukat i pristi rok v zari:-)

                    0 0
                    • wroum  

                      tak to jim prave nevyslo. nechali me prolezt a v zari sem na ty samy skole byl zas, ale na VOS, mel sem i stejny profesory :-) museli se na me koukat celejch 6 let, a to si nekteri pamatovali este myho otce a aby to nebylo malo, tak tam hned po mym odchodu do prvaku nastoupil muj bratr :-) Jmeno nasi rodiny se asi stane nocni murou SPSG Hellichova :-)

                      0 0
    • JSt  

      my sme to ve skole opisovali od starsich spoluzaku…

      0 0
    • Orbis  

      mno na netu je vše, jen je problém to najít:-) http://www.google.com/search?…

      doufam že to bude fungovat:-) stačí si jen vybrat, a kdyby ti to bylo jednotlive málo tak máš dost možností kombinace několik referátů a máš z toho možná i pět A4 hustě popsanejch:-)

      0 0
      • Orbis  

        tak ne no tak buď skopíruj komplet odkaz (což asi víš:-) nebo vygoogluj Dante Alighieri Božská komedie, což taky víš že;)

        0 0
      • sportovni_biker  

        Díky, dneska už jsem to pomocí googlu nějak dal dogromady. Jestli se mě profesorka zeptá na něco víc, tak jsem v pr…, protože jsem nepřečetl ani stránku.

        0 0
    • tjuren  

      Dante Alghieri, to byl italskej vrchar nebo spurter?

      0 0
      • RUMcajs  

        JJ, to je vo tom, jak mu našli pozitivní test na EPO a on říkal, že ho do těla musel dostat od toho, jak ho oblizuje jeho závodní chrt :-)

        0 0
    •  

      Zdravíme pozemšťany!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.