• gummo

    Cau vim ze to sem moc nepatri, ale planuju koupit novy lyze.. Zatim mam Nordica Beast 8 a chtel bych nejaky vic ,,mimo upraveny sjezdovky". Dokazal by mi nekdo ze zkusenosti poradit nejvyhodnejsi volbu?? Cena tak do 15000 bez vazani. Diky vsem

    0 0
    • skibob  

      Ahoj, jsem konzervativní a domnívám se, že je lepší koupit lyže s tradicí, tedy fischer, blizzard, rossignol, atomic, elan atd. atd. mám dobré zkušenosti se sportenama. mikdy neříkej nikdy, ale nikdy bych si nekoupil völkly. je to pouze můj sobjektivní názor. zkusil bych testovací dny prodejců lyží.

      0 0
      • -b-n-x-  

        nikdy voelkly? Procpak? Takove gotamy, karmy nebo suma jsou podle me jedny z nejlepsich. Zato freeridove sporteny jsem nezaregistroval. Ja bych zase nechtel blizzardy, elany, atomicy, fischery (ty ale zrovna paradoxne mam :-))

        0 0
      • goofy  

        Nikdy Volkle? A proc? Myslim, ze to jsou hodne dobre lyze (zalezi jake)… Sporteny jsou fajn, ale bohuzel nedelaji nic na freeride. Fisher, Atomic, a Rossignol se mi vubec nelibi…

        0 0
        • Gatier  

          Nelibi? Disajn?

          0 0
          • goofy  

            Atomic – predrazeny, a jinak nemaji nic na vic… Rossignol – 100 roku za opicema Fisher – tato znacka se mi nezamluva… ;o)

            0 0
            • gummo  

              vzal si mi to zhlavy…

              0 0
            • JSt  

              kdyz atomic, tak dynamic. ty samy lyze jinak barevny o par tisic levnejsi. ale furt to sou jen penovky a na nejaky betaprofily me nenalakaji. takze tak

              0 0
            • Gatier  

              Co uz len take prevratne v poslednej dobe vymysleli? Tie inteligentne tlmice, alebo nebodaj materialy, popr 6 hran…

              0 0
            • visby  

              jazdil si vobec niekedy na atomicoch, fisheroch alebo rossignoloch?:-) a nemyslim tie nizke modely, ale supercrossy, gs9/11 atd, lebo taky zader som uz dlho nepocul:-)

              0 0
              • goofy  

                Jezdil, a za ty penize mi nenabizeji nic vic, nez ostatni o dost levnejshi lyze…

                0 0
                • visby  

                  a ktore si jazdil ak sa smiem spytat? a s ktorymi lacnejsimi lyzami to porovnavas?

                  0 0
                  • goofy  

                    Naazvy presne nevim, ale z klasickych lyzi: Atomic GS 11.21?, proste nejake ty slalomaky, Atomic Metron 9?, Blizzard SXP, Sporten AHV (170cm a 160cm), Sporten AHV 0.4, Rosignoly – nejaky model z roku 2003, Fisher – nejake levnejshi, oranzove, typ nevim… ;o) Jo a eshte ty cervene obracky od Atomicu z roku 2003.

                    0 0
                    • visby  

                      ked budes nabuduce chciet nieco pisat o tych, tak si zajazdi na obrackach GS 9/11, SL 9/11, supercrossoch, zober si race slalomaky a obracky od rossignolu, a nejake tie WC od fisheru…podla moznosti skusit aj na svahu :-) a porovnaj ich s tymi blizzardami a sportenami… potom mozes hodnotit znacku ako taku, urcite tu nerob zavery podla mainstreamovych a lowendovych modelov, sa dost lisia od tej spicky…

                      0 0
                      • goofy  

                        Tak z rovna u Atomiku sem myslel top model… Jak slalomacku tak obracku, tak co se tu furt rozcilujesh? Jel si na tech Sportenach? A byla tu rec o lyzich na FREERIDE! Tak co tu furt pishesh o racecarvrech…

                        0 0
                        • visby  

                          ja sa nechcem hadat, ale jazdil si na jednych lyziach a uz to robis formu, ze cele znacky su naprd a to ma stve, ano na sportenach som jazdil, zevraj najvyssi model a na atomic, pripadne ine lyze tej kategorie sa to nechytalo… skus si niekedy spravit vyjazd na nejaky test day, alebo nieco podobne a uvidis, ze tie lyze su trochu ine ako si myslis… ked sme pri FR, tak to uznavam, do toho moc nevidim… jedine co som jazdil boli pocket rocket, nejake k2 a potom len allroundy…

                          0 0
                          • goofy  

                            Kery rok si jezdil na tech Sportenech? Oni letes maji totiz top model, ktery by se uz mohl plne vyrovnat Atomicum… jinak beru ze ty Atomicy byly lepsi, ale zase mne nepresvedcily ze jsou o tolik lepsi, abych do nich dal o 15000 vic… Proste ten pomer cena/vykon neni rozhodne odpovidajici. A taky se mi nelibi, ze nemaji zadne drevo uvnitr. Jenom umeliny. to uz pak radeji Nordicy, ktere jsou prakticky stejne, ale uz se i se drevem… Jinak stejne nejvic zalezi na jezdcovi, a az pak na lyzich… ;o)

                            0 0
                            • visby  

                              rok dozadu to bolo… mali tri pary na testovacom dni… mal som ich rovno po GS11, takze to trochu ovplyvnilo moj usudok…ako neboli zle, to rozhodne nie, ale na tie atomicy sa fakt malo lyzi chyta, jedine asi iba salomony… ja si teraz tiez idem kupovat lyze, zo zasady kupujem v akciach u rakusov, alebo z pozicovni… nestoja vela a ak ma clovek stastie su v super stave… teraz chcem ist do atomicov(je tu na ne super zlava rok stare GSka za 15tis aj s viazkom), co sa mi zda fer cena:-) 30tis za lyze by som nedal, aj ked jedny salomony ma na to skoro presvedcili:-) ad jazdec: jj je to o tom… ja som si myslel, ze uz viem aj trochu jazdit, ale potom som videl 12 rocne deti z klubov, ako si krasne davaju a plakal som asi tyzden:-)

                              0 0
                              • goofy  

                                Ani nemluv… Proc mne ten fotrik za mlada nedokopal do lyzarskeho oddilu… uz sem mohl byt na tom technicky o hodna dal… ;o)

                                0 0
                                • visby  

                                  mna dokopal… ale je mi to prd platne, styl jazdenia sa „trochu“ zmenil a nejak nestiham drzat krok s dobou…

                                  0 0
                                  • goofy  

                                    Mnl sem se prifarit ke znamym do tymu a aspon trochu s nima trenovat… Ti jezdili na carvech, kdyz sem eshte pomalu ani nevedel co to je… ;o)

                                    0 0
                                    • -b-n-x-  

                                      hele, nebut smutny ze te fotrik nedal do lyzarskeho oddilu. Ja co si pamatuju na „zavodniky“ z jednoho nejmenovaneho oddilu tak polovina z nich mela problem sjet muldovatou sjezdovku.

                                      0 0
                                      • visby  

                                        ach jo… vcelku vtipna historka:-)

                                        0 0
                                      • goofy  

                                        Jmenuj ten oddil, mne by zajimalo, ktery to byl… ;o) Ja zas ani tak smutny nejsem, jen nejak furt nemuzu vychytak to drzeni v zatackach… ;o)

                                        0 0
                                        • -b-n-x-  

                                          primo ze tveho bydliste

                                          0 0
                                          • goofy  

                                            To sem si myslel… No ja sem uvazoval o Mostecano – Racanech… ;o) Jinak bych neveril, ze jde jezdit carving na muldach, ale minule sem si to celkem vychytal. Ale je pravda, ze ta sjezdovka byla dost mirna…

                                            0 0
                                        • visby  

                                          drzanie v zatackach?:-)

                                          btw: skusal si take tie mega carvy? take co maju 11m radius, to je uplna bomba…

                                          0 0
                                          • goofy  

                                            Blbe sem se vyjadril… ;o) zkoushel. ma je kamosh, a clovek se na tom pekne vyradi, ale neni to pro mne.

                                            0 0
                                            • visby  

                                              mne sa to pacilo, ale treba na to akurat dobry svah…

                                              0 0
                                            • gummo  

                                              nejlip se clovek vyradi v hlubokym prasanku…

                                              0 0
                                              • visby  

                                                aj to je super, ale vsetko ma nieco do seba:-) aj branky…

                                                0 0
                                              • goofy  

                                                Jo jo… Dneska sem byl konecne poprve v sezone na lyzich, tak sem si to hned musel zkusit i v lese, ale nebylo to dobre. :o( Na vrchu byla zmzla ledova vrstva, a les byl taky moc husty. takze se nedalo poradne tocit, a bylo rozhodne tocit treba… Ale jinak je to perfektni jizda…

                                                0 0
                                                • JSt  

                                                  idealni na trenink skocneho oblouku… ty stromy kolem tebe te motivuji zatocit :) ale je to hrozna makacka, celej den nemozny vydrzet

                                                  0 0
                                                  • goofy  

                                                    Je to mozne, ale s tou ledovou krustou na hore to neshlo. Zkoushel sem…

                                                    0 0
                                                  • JSt  
                                                      :musis mit vahu na spodni lyzi (rekneme prava). z ni se odrazis, vyskocis a otocis se ve vzduchu nad krustou. hned musis prenaset vahu na druhou (levou) lyzi, kterou krustu prorazis: . dulezita je uzka stopa. jak se ti dostanou nohy od sebe je konec. jeste je dulezite vychytat ten dopad na spodni lyzi, abys neprepadaval dolu ze svahu :).

                                                    ps: carving neni vsechno. zaklad je smykany oblouk a jeho modifikace, bez toho se mimo sjezdovku nesvezes.

                                                    0 0
                                                  • goofy  

                                                    Teoreticky to je pekne, ale ted si predstav husty les, nijak prudky svah, a mezi hustyma vetvama sem tam tahle pesinky, ke mi je skakany oblouk na ho*no… Vim o co se jedna, taky sem tam provozuju, ale dneska mi to bylo proste ne nic. Dneska by se hodily shiroke lyze, a modlit se, at se moc nepropadnu…

                                                    0 0
                                                  • -b-n-x-  

                                                    a kde jsi vlastne byl?

                                                    0 0
                                                  • goofy  

                                                    V Mostech… Moje prvni lyzovycka letos… ;o) Ja sem byl si zajezdit nirmalne na sjezdovce, ale nejak mi nedalo to v tom lese nazkusit, ale proste to tam moc neshlo. Clovek potreboval jet rovne, pak zabocit, pak si na lyze skoro lehnout, pak zase zabocit, prujezd vetvema… Fakt otrava… ;o)

                                                    0 0
                                                  • -b-n-x-  

                                                    Od te doby co mam siroke lyze, tak tohle az tak moc neresim :-). Jinak docela souhlasim + pridavam vyzvu aby do krusty nikdo nepadal nechranenym oblicejem. Pokud ovsem nechce mit muzne sramy :-)

                                                    0 0
                                                  • goofy  

                                                    Pod to se podepishu… Predloni sem mnel pekne sashkrabany ksichtik… :o)

                                                    0 0
                                    • visby  

                                      dnes ti ludia davaju tak, ze nevies o co ide:-) je to hanba, ja mam sice 20, ale citim sa ako old school na zjazdovke:-)

                                      0 0
      • gummo  

        no völky jsem mel pucene od kamose minulou zimu asi tri dny a na sjezdovce byly fajn.. je to asi jenom vec nazoru..

        0 0
    • Gatier  

      Co takto Rosignol Bandit tusim? Teraz ich sa mi zda oznacuju B2, B3..

      0 0
    • -b-n-x-  

      limit 15000? To koupis cokoliv. ja bych se primlouval za tohle http://www.zagskis.cz/…yprodej.html

      0 0
      • goofy  

        Taky maji muj hlas…

        0 0
      • gummo  

        jo jo to je jeden z horkej favoritu… doufal sem ze aspon nekdo se o nich zmini.. tu znacku moc neznam a nikdy jsem nemel tu cest si na nich poradit… ty si na nich jezdil??

        0 0
        • -b-n-x-  

          to co ode mne o nich uslysis bude znit ponekud fadne: Uzasne, paradni, jedinecne!!!

          0 0
          • gummo  

            hmhm… kdyz sme uz unich premejslel jsem jestli fr75 a nebo big84. ty jsi mel jakej modylek??

            0 0
            • -b-n-x-  

              a nechces radeji ty goldy?

              ja jezdil vsechny a uvazoval bych mezi goldama a 84. Ale urcite radeji goldy

              0 0
              • gummo  

                no jako zaprvi ty goldy jsou nad 15… a i kdyz miluju freeride tak i po sjezdovce se obcas projedu. Takle jestli se da normalne jezdit i na sjezdovce stema goldama tak bych si snad i priplatil ale zase nechci se pak na upravenym snehu trapit… proto sem premejslel mezi 75 a 84..

                0 0
                • -b-n-x-  

                  to je vsechno dost o zvyku. Me na nich treba vadi to silne vykrojeni. Pristim rokem by mely byt modely s vetsim radiusem. Jinak na sjezdovku urcite budou lepsi ty 84, ale o 74 bych vubec neuvazoval. Ty Goldy mas sice za 19 ale i s vazkem

                  0 0
                  • gummo  

                    Vykrojeni bych jeste kousnul… ale tech 19 jak nadtim premejslim tak je sileny… nevim jestli bych to dal dohromady, budu premejslet spis o tech 84kach… Nevis jeste aspon priblizne kolik tak vazej??

                    0 0
                    • -b-n-x-  

                      no, nejsou nejlehci :-)

                      0 0
                      • gummo  

                        tak presne takle nejak sem to cekal :) jeste dotaz merim 180 tak premejslim jaka by byla asi tak fajn delka dotedka sem jezdil pomerne kratky lyze tak okolo 170.. chtel bych si ale poridit delsi taknevim jestli 179 nebo 188 :) mysliz se se u tech 84 hodne pozna tech 9 cm rozdilu?? treba dva mi znamy maj stejny salomony a akorat jinak dlouhy je tam rozdil asi 10cm a byl to hodne velkej rozdil ty kratsi byly hrozne ,,pretacivy" a ty delsi byly fajn…

                        0 0
                        • -b-n-x-  

                          jestli mas 180cm tak ti budou male i ty delsi. Tim ze zagy maji tu spicku zvedlou o hodne driv, je ta lyze jakoby kratsi a to cca 10–13 cm! Fakt nekecam. Jaxem jezdil goldy 193, tak bych je prirovnal k mym big stixum 180. Fakt to pusobi jako o hodne kratsi lyze. Urcite jdi do tech delsich.

                          0 0
                          • gummo  

                            hm takze nejdriv si je pujcim a pak uvidim jak se rozhodnu ale rozhodne ti moc dekuju… Mel sem je vyhlednute uz nez sem zaklatad a akorat si me presvedcil ze mam investovat do zag.

                            0 0
                      • JSt  

                        sak to znamena, ze to neni nejaky smecko. poradny lyze musi byt tezky

                        0 0
      • tom xtr  

        Hasuju pro ZAGy. Je to opravdu speciálka na freeride. Info viz např. http://www.horydoly.cz/vypsat.php?….

        0 0
        • -b-n-x-  

          Zase clanek, kde jezdili se Zagy po sjezdovce! A dalsi vec. Do parku bych se 75 ani neuvazoval. Ta zvednuta patka je minimalne, takze nejake switche radeji ne. Na to jsou prece FS.

          0 0
    • Mike22  

      lyže movement… najdes je zde:www.skialpshop.cz

      0 0
      • -b-n-x-  

        jojo. Movementy taky nejsou spatne. Ty sirsi bych bral jako univerzalky. Takove backcountry freestyle

        0 0
    • wroum  

      ja mam Salomon Crossmax 10 a popravde sem este nenasel lyze za ktery bych byl ochoten je vymenit.

      0 0
      • Toams  

        ja by som svoje (keby som crossy mal:-) kludne vymenil za Crossmaxy V12:-)))

        0 0
        • wroum  

          no dobre, v ramci jedne řady bych je za lepsi vymenil, ale znacku jako takovou menit nehodlam :-)

          0 0
          • pepa_16  

            Podivej se na http://www.sweb.cz/…uff0506.html Doporucuju elan M777.Mam je a je to lahoda.

            0 0
            • wroum  

              nevypadaj zle, ale jak uz sem psal – nehodlam menit :-)

              0 0
          • -b-n-x-  

            a co vlastne jezdis? Podle me jseou crossmaxy tak na sjezdovku a do nejakeho rozbiteho snehu. Ale hlavne jsou strasne predrazene. Ja na nich teda nejezdil, ale par znemych jo, a ze by to nekdo teda moc chvalil se neda rict. Treba pocket rocket chvalili vic i kdyz od nich cekali min. Ale salomon se mi prestal libit. Pred par roky to byla pro me top znacka, ale ted uz vubec. Nevybral bych si nic od nich. Vsechno strasne uzke

            0 0
            • wroum  

              jezdim 99% po sjezdovce. obcas nejaky ty skocky a zabradlicka (ty vetsinou na „bigfootech“ od sportenu). predrazeny sou, ale ja je sehnal pul dne jety z testovacich dnu salomonu za cca 10 tisic a to je cena vice nez prizniva (tretina MOC v ty dobe) :-)

              0 0
          • gummo  

            no nevim nerikam ze nejsou dobry ale kdyz sem na nich jel tak to uz se lip v hlubokym snehu cejtim na mejch noricach… a to ze na nich neni zadnej luxus. Podle me je spousta lepsich lyzi.. ale na sjezdocve to na nich bylo supr.. abych jenom nepomlouval

            0 0
          • Meesha  

            nj, ale to sou Skicrossovy lyze, ne freeridovy! ;-)

            0 0
      • visby  

        suhlasim… super lyze, stelesnena univerzalnost:-)

        0 0
    • Chaingang  

      A co Salomon Scream??

      0 0
      • pepa_16  

        salomon scream sou v pohode,ale letos uz je nedelaj,misto toho sou naky streetracery a ty uz sou dost drahy.

        0 0
    • gummo  

      oukej diky moc vsem za prispevky… rozhodly jsem se si koupit ZAG Freeride BIG 84.

      0 0
    • -b-n-x-  

      Jinak zrovna vcera jsem videl lyze Lib Technologies a hned mam jasno o svych vysnenych lyzich :-))

      0 0
      • goofy  

        Tak sem nejake nashel na netu a nevypadaly veru zle, dokonce bych si dovolil tvrdit, ze i velmi dobre… :o) Akorat se mi nepodarilo najit specifikace, hlavne krojeni. Myslel jsi takove zelene? ;o)

        0 0
        • -b-n-x-  

          Napis mi odkaz a ja ti to reknu. Zelene jsou. Hlavne maji klikatou hranu

          0 0
          • goofy  

            http://www.tramdock.com/…ine-Ski.html A na fotce vypada, ze tam nejaka klikata hrana je… A cena taky neni nijak prahnana… :o)

            0 0
            • -b-n-x-  

              jo! tak to je presne ono

              0 0
              • goofy  

                Hmm. Tak ty vypadaji very nice… Klidne bych se na nich svez. :o)

                0 0
              • JSt  

                sou hezky, ale z tech hran su rozpacity. jak se to bude udrzovat? vzhledem k tomu, ze hrany brousim jednosecnym pilnikem, ktery tu wave-shaped edge nepobere…

                0 0
                • sir_mike1  

                  Kup si jedine a jedine Dynastary! www.dynastar.cz Mam zavodni obracky a kamos freeridovky (ted nevim jaky typ). Kdo rika, ze nejlepsi lyze jsou Atomicy, tak nejel na poradnych lyzich. Nerikam to kvuli tomu, ze Dynastary mam, ale ve vsech testech hovori srovnani Atomic vs. Dynastar jasne pro D. Mimo jiny, vic cirkusacky lyze nez Atomic jsem nevidel. Je to jen muj nazor, ale D. jezdim uz 6 let, samozrejme s kompletem Look Pivot a botama Lange a nemuzu si je vynachvalit. Ty freeridovky jsou uplne na spicce co je prave ted k dostani. Mimochodem jestli chces, napis mi treba na mail, znam obchod, kde se prodava za velkoobchodni ceny. Hodne stesti pri vyberu!

                  0 0
                  • goofy  

                    :o) Kdo rika ze Atomic je na spicce? V nektere jine diskuzi jsem to popiral, a -b-n-x- asi taky ne… Myslim ze ten tvuj prispevek je trochu mimo… :o)

                    0 0
                  • JSt  

                    ja lyze nekupuju. jsem spokojeny majitel voelk p50. jen me zaujaly ty vlnite hrany. o atomech si myslim taky sve (rozhodne ale nejsou spatny). boty lange bych asi nerozchodil. sou dobry, ale moc tvrdy a ja obcas chodim s lyzama na zadech do kopce (holt skialpy sou drahy :(.

                    0 0
                  • -b-n-x-  

                    Teda ja porad nechapu, jak vy nekteri furt strasne resite rozdily v lyzich. Podle me daleko vice zalezi na momentalnim stavu snehu, sjezdovek, a hlavne umeni konkretniho jezdce. Ja si teda daleko radsi pojezdim v kvalitnim snehu s nekvalitnimi lyzemi, nez naopak. Co z toho budu mit, ze mam nejake super-ultra-hyper lyze, kdyz bude vsechno zledovatele, vydrene, nebo mokre. I na tech nejlepsich lyzich me to proste bavit nebude. Ja osobne jezdim pro radost a tu mi neprinaseji lyze, ale prostredi ve kterem jezdim. A nakonec jeste mala odbocujici poznamka. Dynastar patri pod Rossignol a ten patri pod Quicksilver stejne jako zrovna Lib technologies.

                    0 0
                    • ddd - andy  

                      Dobre napsano! :-)

                      0 0
                    • visby  

                      s dobrou lyzou si zalyzujes aj na zladovatelom alebo rozbitom svahu, v tom je ten rozdiel… a kedze aj ja lyzujem pre radost, tak chcem mat dobru lyzu:-)

                      0 0
                      • -b-n-x-  

                        Kazdy mame na lyzovani trochu jiny nahled. Me to proste na ledu nebude bavit ani kdyz budu mit ty nejlepsi lyze na svete. Ty tvrde otresy mi fakt nic nerikaji. Mam rad kdyz se jede pekne mekce, dopady jsou prijemne a tak. Ja vim je to o pohodlnosti.

                        0 0
                  • visby  

                    mas pravdu, dynastary su jedni z naj lyzi… ale atomicy by som nezatracoval, nehovorim, ze su najlepsie, ale su to super lyze… najlepsie su aj tak salomony:-)

                    0 0
                    • Lister  

                      Nejlepší je ta lyže, kteá ti vyhovuje svojím profilem :o) na značce nezáleží, já jezdím standartě Sportenky a jsem s nima maximálně spokojený, ale teď jsem se zamiloval do Metronů, ptozže to je asdi ta lyže, kterou hledám – skvělá na pevném svahu s agresivním krojením, ale díky šířce použitelná i na lehčí freeride. Jak to tak čtu tak já hledám přesně z té druhé strany – jsem lyžař pevných svahů, který by občas chtěl vyrazit mimo, pokud bych hledal freeridové lyže, které se neztratí na pevném podkladu tak bych vybíral jinak.

                      K tomu ledu – nezálěží ani tak na lyži, jako spíš na technice jízdy a síle kterou se do toho dokážete opřít – když jsem poprvé vyjel na Carvech tak byl svah samý led a když jsem konečně pochopil, jak se to vlastně dělá, tak jsem neměl problém, každá lyže i levná tě prostě na ledě udrží, pokud víš jak na to a neděláš chyby – tím ale nechci říct, že mám led rád, radší měkký upravený svah, ale fort lepší rovný led naž rozježděné muldy.

                      0 0
                      • visby  

                        na cistom lade ti nepomoze ani super technika, ked nemas dobre lyze… ale inak suhlasim… aj s tymi lyzami, kazda lyza je proste ina, aj ked si to ludia nepripustaju:-)

                        0 0
                      • JSt  

                        K tomu ledu – nezálěží ani tak na lyži… – blbost. kdyz se opres silou do nejake zacatecnicke mekke lyze, ktera postrada dostatecnou torzni tuhost, tak de do vrtule a nepodrzi te ani kdyby ses na hlavu stavel. pokud si teda nemyslel nasadit vajo a rovne dolu :) ja mam radej muldy (at sou jakykoliv – led, mekky…). boule ti krasne pomuze do oblouku a neni to tak stereotypni jako litat na sjezdovce ze strany na stranu 60kph.

                        0 0
                        • -b-n-x-  

                          ledove boule? Co na to rikaji tvoje zada? Ty asi nemaji radost. Ale jinak je to asi ten nejlepsi teren na trenovani zavodu v Big mountain. Kdyz uz umis ustat ledove muldy ve velke rychlosti, tak bys mel ustat skoro cokoliv

                          0 0
                          • JSt  

                            neumim ustat zadne boule ve velke rychlosti :). ja delam smykany oblouk na vrcholu boule, ne mezi boulema jako to co jezdi sudove. bojim se, ze dlouhodobe na to ani neni moje telo staveny (kolena :/).

                            0 0
                        • Lister  

                          Nevím co si představit pod pojemem, měkká začátečnická lyže, mám lyži s kompletním dřevěným jádrem + dřevěné výztuhy a je měkčí (spíše pružnější) než lecjaký základní pěněný model) a nemám na ledě větší prodlémy – lépe řečena mám na měm stejné problémy jako na mnohem tvrdším závodním modelu :)

                          0 0
                          • goofy  

                            Tady se jedna o pevnost v krutu. Ta je dulezita pri jizde po hrane…

                            0 0
                          • JSt  

                            viz goofy. dyt i ja sem psal: …zacatecnicke mekke lyze, ktera postrada dostatecnou torzni tuhost… zkus sve lyzi zakroutit (ne krkem:) spickou a schvalne o kolik s ni pohnes…

                            0 0
                            • Lister  

                              Omlouvám se slovo torzní jsem nějak přehlídl :o)

                              Ale stejně lítáme tady z extrému do extremu, nevím jak ostatní, ale já jsem nidky na startu Kutzbielu nestál, takž vlastně nevím co to na lyžích znamená znamená „čistý led“, na normální umrzlé sjezdovky mi zatím obyč lyže stačily. Jinak abych já zase uvedl na pravou míru svůj názor tak to bylo myšlené tak, že je důležitější jak to na těch lyžích umíš než jaké máš – dobré ti pomůžou, ale neschopu nezachání :o) Jdu zarkoutit svojim lyžím krkem :o)........no bránily se mrchy, ale trošku povolily :)

                              0 0
                              • visby  

                                ja som stal… hahnenkamm v Kutzbielu stoji za figu, aj tak je to furt zavrete:-)

                                dobré ti pomůžou, ale neschopu nezachání ← nejak takto to bude…

                                0 0
                                • -b-n-x-  

                                  co znamena spojeni: „stoji za figu“?

                                  0 0
                                  • visby  

                                    nestoji za nic… ono je to tak, teda aspon ked sme tam boli my, ze najstrmsie casti hahnemkammu boli zavrete a obchadzalo sa po asi 6m sirokych traverzoch… snehu bolo dost…

                                    0 0
                                    • -b-n-x-  

                                      No a tak aspon sis musel udelat predstavu jake by to bylo, jet to rovne, jako oni, ne? Jestli sis rekl: je to silene, nikdy bych to nedal. Anebo: pohoda, s prstem v nose. :-)

                                      0 0
                                      • Lister  

                                        to záleří na tom jestli by ten prst, případně nos byly i dále smysluplně spojeny s ostatnímy částmi těla :o)

                                        0 0
                                      • visby  

                                        no davat to na jeden krat v tych raketach co jazdia profici, je podla mna nemozne:-) ale kratkymi oblukmi a pomalicky sa to da…:-)

                                        0 0
                • -b-n-x-  

                  ty si sam brousis hrany? To te celkem obdivuju. Ovsem, mas pravdu, ze to bude orisek pro lecktery servis :-). Bych tam schvalne s temito lyzemi prisel a pozoroval co se bude dit :-)

                  0 0
                  • JSt  

                    na tom neni nic obdivuhodnyho. je to jen o nastroji. treba http://www.tvujsport.cz/…ic-hran/331/ ten je hodne vychytanej. ja pouzivam nejakej starej, co ma napevno 88stupnu. servisu bych lyze nesveril. kdyz ti to protahnou masinou, tak jim tam kus lyze nechas. na minulych lyzich sem najezdil 8 sezon (3–5 tydnu na horach) a furt sou pouzitelny (mam je jako praskacky). kdybych je daval do servisu, tak je muzu po trech letech prodat nejakymu chudakovi, co nepozna, ze skoro nemaji skluznici a hrany…

                    0 0
                    • -b-n-x-  

                      no vidis. Ja na mych starych dynastar candide mam urvane 10cm hrany na kazde lyzi a jezdim furt

                      0 0
      • gummo  

        no ty vypadaj hodne luxusne… ale tedka se mi to stema lyzema nejak rozlezelo a docela sem zacal premejslet jeste o Movement Gladiator… nechtel bych se nejak unahlit..

        0 0
        • sir_mike1  

          Ja jen porovnavam A. a D. a pokud sem neco neprehlid, nezdalo se mi, ze by tu Dynastarech padl jediny prispevek – takze nevim proc by moje doporuceni koupe lyzi D. melo byt mimo hrnec :o/ Celkem looool…

          0 0
          • sir_mike1  

            Jinak Atomic je bohuzel v podvedomi lidi na spicce i kdyz tomu tak neni. Ted to bude trochu mimo, ale nevim proc bych si mel kupovat GS11, kdyz si je muzu pujcit v pujcovne :o( a na kopci je uvidim nejmin desetkrat za den, pokazde na nekom jinem. Je to muj nazor – at si kupuje kazdej co chce

            0 0
            • goofy  

              Tady se bavime o lyzich na FREERIDE, tak proc tu porad zminujesh GS11? Atomicy mu nikdo nedoporucoval, a pokud uz tak hodne chcesh protlacit ty Dynastary, tak je srovnavej s tema ZAG-ama nebo ted kolega uvazuje nad Movementama… Tam bych videl realne moznosti srovnavani, a ne mezi lyzemy, ktere jsou jenom na ciste upravenou sjezdovku a uz pri trochu rozjezdene na nich nejde jezdit…

              0 0
              • sir_mike1  

                Ja jsem dal GS11 jako priklad, takze klidne jsem mohl zminit nejaky freeridovy typ, protoze ten si muzes take v pohode pujcit. Myslim, ze vis ze to tak bylo mysleno, takze nechapu tvou reakci. Nerikal bych ze na trochu rozjezdene sjezdovce nejde s GS11 jezdit nebo s jakymkoliv jinym typem obracek.Kamos ma GS9 (myslim) a byl v Harrachove a i na tragicky sjezdovce, ktere jsou pro CR typicke si na nic nestezoval, stejne jako bratranec na Dynastar Omeglass. Kazdopadne ja v Cesku zasadne nelyzuju, takze rozjezdene sjezdovky neznam…

                Lyze ZAG neznam, takze nemuzu srovnavat. Ale nejak porovnavat lyze jen podle krojeni a z ceho jsou stejne nejde, dokud na nich nejedes…

                0 0
                • ddd - andy  

                  Zasadne nelyzujes v Cesku? To ale o hodne prichazis!

                  0 0
                  • sir_mike1  

                    Presvedcil jsem se, ze ani ne. Nehodlam platit nekrestanysky penize za to, ze budu stat porad ve frontach, za nekomfortni a spinavy vleky a v neposledni rade za vetsinou neupraveny sjezdovky. Maximalne tak na jeden den do Herlikovic.

                    0 0
                  • filipes  

                    no, pokud se bezky nepocitaj jako lyze tak o nic moc neprichazi. Zvlast pokud jde o FR :-(((( V krkonosich jsou pekne zleby, ale musi se vsechno peso, prudej ochranari a je to kratky.

                    0 0
    • goofy  

      Kdyz uz se tu bavime o tech freeridech, tak neco z uplne jine cenove hranice. Nezkoushel uz nekdo z vas freeridy Westige Punk? Jako kdyby byly srovnatelne se Sportenama co mam, tak by to mohly byt dobre lyze za eshte lepshi cenu… :o)

      0 0
      • -b-n-x-  

        tady je odpoved: http://www.freeskiing.cz/forum.asp?…

        0 0
        • goofy  

          Ok diky… Tak to mne chlapci cesti sklamali, ale mozna to tak do tri let vychytaji… :o) jinak zajimave, ze sem to tam pred nedavnem hledal, a nic nenashel… Asi sem holt slepy.

          0 0
          • 2-czech  

            pokud si jeste nekoupil ty Zagy tak kamos prodava novy Atomic M:EX…model 2005 za 11900, s Neoxem 412…je to doma v Decine…nemel jsem moznost zatim zkusit, rozhodoval jsem se mezi M:EX a M:11 a vzal nakonec ty M:11, protoze tuhle lyzi mi u Atomicu usili na miru!:) Je to fakt bomba, na piste funcarving jak prase (360 jsem na zadnych lyzi neudelal tak lehce!) a v prasanku nadhera…jediny co ze kdyz to trosku pustis na tvrdym tak je spicka moc mekka, ale to jsem cekal… jinak myslim ze rady tipu Zagy Gold, Gotamy, Karmy apod jsou pro Cecha ktery jede parkrat za sezonu do Rakous na Kripp dost zbytecny, ale proti gustu zadny disputat…ja mit prachy tak si je koupim taky:) tak preju hodne prasanu!cus

            0 0
            • -b-n-x-  

              tak zrovna letosni zima bohata na prasan je jak stvorena pro tyto lyzicky :-))) pokazde si rikam, jak by to na tech zagach jelo lehce lip :-)

              0 0
            • RUR  

              Pokud se týče FR speciálů, tak souhlasím . Pokud sebou tazatel nechce tahat dodávku lyží myslím, že by se měl kouknout sem www.skimagazin.cz/…mountain.htm Sám mám jedny Monstery a jsem spokojen. Jinak to vyber podle barvy. Když se ti to bude líbit, budeš na tom rád jezdit;)) A na FR speciály se vykašli.

              0 0
              • gummo  

                proc dodavku lyzi?? bohate si vystacim s jednima a jeste nejsem uplne rozhodnutej, ale vybjer se uz hodne zuzil. Tedka se rozhoduju mezi Zag a Movement… Myslim ze at si vyberu jedny nebo druhy tak neprohloupim a rozhodne se nebojim ze jejich sirku bych nevyuzil.. Precijenom jezdim vic v hlubokym snehu nez na sjezdovkach takze si myslim ze ,,FR specialy" mi budou vyhovovat skvele.. ale diky za prispjevek..

                0 0
                • -b-n-x-  

                  asi takhle: s freeridovymi specialy si na sjezdovce zajezdis dosti v pohode. Ovsem s allmountainy se mozna budes v hlubokem trapit vice nez s temi freeridovkami. Tady zalezi co je to konkretne za model.

                  0 0
                  • -b-n-x-  

                    po te co jsem prozkoumal vyse uvedeny odkaz na skimagazin menim svuj predchozi prispevek a tvrdim, ze allmountain lyze vubec do prasanu nejsou. Zadny allmountain to tedy neni

                    0 0
              • -b-n-x-  

                allmountain? ted jsem se dival na ten tvuj odkaz a netusim co se timto oznacenim vlastne mysli. Jako snad pokazde i ted je v textu napsano, ze nevyzkouseli tyto lyze v hlubokem snehu, ale jen na sjezdovce. Kdyz uvazim, ze vsechny maji sirku pod botou 70–80 mm, tak bych je jako univerzaly rozhodne neprezentoval. Kdyby se tyto lyze srovnaly s nejakyma opravdu tlustyma v prasanu tak pohori asi jako silnicka ve srovnani s fullem v terenu :-)

                0 0
                • 2-czech  

                  to co rikas je uplna blbost, pokud se bavime o normalni jizde v prasanu a ne zadny metrovy silenstvi nekde ve Valdezu na Aljasce tak All-mountain lyze ti BOHATE staci! Roky jsem jezdil pouze na zavodnich slalomkach typu Fischer RC4, K2 Mach a vyborne jsem si s nima zajezdil i v 50cm novyho prasanku…ted mam ty Metrony M:11 (allmountain), pod vazanim myslim 79mm a je to plne dostacujici…pokud nemas na troje lyze tak je lepsi koupit neco na cem se povozis i na sjezdovce, coz se o lyzich typu ZAG Gold, Voelkl Sumo, Karma atd rozhodne rict neda!!! a btw, all mountain lyze jsou ted v USA a Kanade nejpopularnejsi trida lyzi…

                  0 0
                  • goofy  

                    Tak tady si dovolim oponovat i ja. I kdyz sem se vezl asi jenom na 2 freeridovych modelech, tak je to sakra rozdil… To ze normalni lyze staci, je sice pravda, ale jenom do jiste miry, sklonu svahu a vyshky snehu… Jestli rika, ze jezdi vice freeride, a pak i na sjezdovkach, tak proc by si kupoval nejakeho krizence, ktery mu pri freeridu neumozni takovy pozitek z jizdy. Kdyz uz zminujesh ty ZAGy, jel si na nich? Pri svych polomerech se na sjezdovce chovaji lip nez moje Sporteny, kterym pri vice rozbite sjezdovce to uz tak moc nesvedci… A to je freeridovy model (bavim se o modelu 84).

                    0 0
                    • 2-czech  

                      …uz 2 roky cekam ze si je nekde pujcim! Vcera jsem mel v ruce ty cerveny LaRouge nebo jak se jmenujou a je to krasna lyze! Nez jsem koupil ty Metrony tak jsem chtel koupit ty 84, ale ten rozdil v cene je silenej! (Mel jsem fungl novy M:11 za 11tis:) Vcera mi bylo receno ze v Peci maj ZAGy test centrum tak az pojedu kolem…kdyz uz jsme u toho prasanu…z tohole mi sla hlava kolem, videl jsem hodne ale…www.bridgerbowl.com/…idgermovies/!

                      0 0
                      • ddd - andy  

                        TO JE MAZEC!!!!!!

                        0 0
                      • goofy  

                        Sakra… To si mi nemel delat… Sem se zase zasnil… :o)

                        0 0
                        • -b-n-x-  

                          Proc neprijedes do Reky? Na Ropici jsem si jeste nikdy nezajezdil tak jako letos :-) Bude to znit asi pysne, ale tak jako na vyse uvedenem videu to nektere dny vypadalo i u nas :-) Uz jsi to asi videl, ale prece jen ti to musim ukazat :-) http://www.freeskiing.cz/galerie.asp?…

                          0 0
                          • goofy  

                            Videl sem to videl… No uz sem se tam chystal asi dvakrat, ze si to vyshlapnu ze segrou a pak lehce sjedem, ale ted mam zkoushkove, a proste nemam vubec cas… vcera sem prijel z Brna, tak sem si hned skocil aspon na vecerni na Armadu, ale proste kdyz sem videl ty kvanta prasanku mimo… Sakra prace… Uz abych mnel po te shkole. 5 tydnu v nejlepshi casti sezony, stravim shrocenim na kolejich v Brne. :o( P.S.: kdy mate zase naplanovany nejaky vyshlap?

                            0 0
                          • goofy  

                            Ted sem ukazal ty fotky segre, a myslim, ze uz ji nebudu muset prishte ukecavat… :o)

                            0 0
                            • -b-n-x-  

                              se segrou? No to nezni spatne :-) Rozhodne pak dejte vedet, kdyby jste sli. Treba ted to neni uplne nejlepsi obdobi, nebot uz to tu je takove proflaknute a tim jak dlouho nesnezilo tak je vsechno dost sjezdene. Potom, ja jsem ted nemocny, takze taky nemohu. Doufam vsak ze brzo nasnezi a bude vse opet v poradku.

                              0 0
                              • goofy  

                                No je mi jasne ze ted to uz bude projete. Ja ted stejne vubec nemam cas. Prishti tyden 2 existencni zkoushky, pa dalshi zase jedna… No hned po zkoushkovem tam jsem jak na koni… :o)

                                0 0
                  • -b-n-x-  

                    hele ,asi bude problem v tom jak oba chapeme jizdu na sjezdovce. Jestli ty potrebujes super drzaky na led tak mas pravdu, ze fr lyze ti to vetsinou neprinesou. Ovsem, pokud nejsi nejaky zavodnik, nebo fakt hodne dobry karver (to ale myslim fakt moc dobry), tak si myslim, ze frka na sjezdovky jsou moc prijemne lyze. Co ja jsem kdy komu pujcil nejake ty tlustosky, kazdy si je hodne chvalil a to byli takovi ti spise slabsi jezdci. Jinak ale ja jizdu po sjezdovce moc nemuzu hodnotit, nebot tam skoro nejezdim. Tak a ted co se tyce toho prasanku. Vzdycky jsem tvrdil, ze v kvalitnim prasanu si uzijes na jakekoli lyzi. Jenom nedejboze abysis zvyknul na poradne fr. To uz te rozhodne jizda na uzkych bude bavit o poznani mene. Jestli ty rikas, ze sis uzil jizdu na tech starych rc4, tak je to jen proto ze jsi tenkrat nejel na necem vhodnejsim. Ty metrony uz jsou treba uplne nekde jinde a verim, ze to muze byt hodne v pohode. Jenom mi ale netvrd, ze si na nich uzijes tolik co ja na mych big stix 106. Nejde o to, ze tady nejsou ak tereny. Prave, ze na nasich mirnejsich svazich to chce vetsi sirku. Tim, ze je to siroke, rychleji se rozjedes, lip se toci smykem v jakemkoli snehu, pri dopadech se nezaboris po hlavu, atd. U nas jsou ted posledni zimy s takovym mnozstvim snehu, ze se da klidne povazovat za bezedny. A jeste k tem karmam. Kamosi co na nich jezdili minulou sezonu mi tvrdi, ze to drzi moc dobre ledu a timpadem je to moc prijemny karving. Ale to jsou freestylove lyze do parku, takze zase jeste neco jineho. Hele, jak mas dlouhe ty metrony?

                    0 0
                    • 2-czech  

                      jo s tim samozrejme souhlasim, jak jsem napsal predtim tak porad cekam ze vyzkousim nejaky Zagy nebo jiny prasanovky…chtel jsem koupit jako druhy lyze levny Westige ale po tom co jsem cetl na FS…u me jde o to ze mam fakt rad funcarving, bodycarving nebo jak tomu ted lidi rikaj a jeste vic freeride, no a ted k takovyhle kombinaci najdi jedny lyze (na vic nemam):) skoro nemozny…nez jsem se projel na tech metronech, mam je 172 delka vyhovuje, jen jsou az moc dominantni na hrane, jak na kolejich…to vis ze jsem fotky z Ropnice videl! PARADA! jenze je to z Decina, Prahy daleko:( zazil jsem v CR zatim nejlepsi freeride tenhle prosinec v Peci, neco jako na tech fotkach…pristi tyden Kripp tak snad neco spadne:) zatim!

                      0 0
                      • -b-n-x-  

                        Hele, ja myslim, ze pokud jsou takova kvanta snehu u nas, tak v Krkonosich a podobnych mistech toho musi byt mozna i vice. Jestlize potrebujes mit lyze i na carving tak to chapu tvou volbu a asi nic lepsiho se uz nedalo sehnat. Jenom bych snad jeste podotknul, ze lyze na FR se daji sehnat hodne levne. Myslim si ze uplne bohate staci nejake jete a kdyz by se na nich jezdilo pouze a jen v prasanu tak to nemusi mit ani hrany :-). Samozrejme, ze do lyzi bez hran bych nikdy nesel, jen jsem chtel rict, ze tyto lyze toho moc splnovat nemusi. Na rozdil od sjezdovkovych. Kdyz jsem si kupoval sve prvni siroke lyze, tak v te dobe o ne nebyl vubec zajem, takze mi je dal kamos za 500 korun jete i s vazanim. Byly to K2 Big Kahuna (92 pod botou). Kamosi dokonce sehnali tyhle lyze a jeste nejake fr volanty uplne zadarmo. Stacilo pochodit po prodejnach s ojetinama a skoro vzdycky se neco takoveho naslo. Nyni akorad vim, ze jeden kamarad bude mit na prodej Head Monster Cross (model cca 2001) nove, zabalene, za 2500 Kc. Delka 180cm, sirka uprostred 86mm. Coz je taky takova zajimava nabidka.

                        0 0
                        • goofy  

                          Hm… To je zajimava cena. No ja letos se budu muset potrapit v prashanu jeshte na tech mojich obrackach. Bohuzel finance nevyshly tak jak sem si to planoval… :o(

                          0 0
                          • -b-n-x-  

                            To je v klidu. Kdyztak ti muzu jedny big kahuny pujcit. Hlavne prijed se segrou :-)

                            0 0
                            • goofy  

                              No ja to vydrzim na tech mojich. Ono to jde celkem fklidu. Stejne uz mam na nich odjezdeno tolik… P.S.: segru dotahnu, a reknu ji at necha stareho doma… ;o)

                              0 0
    • DX3,5  

      Zkus se podívat do ameriky (ne že bych ji měl nějak rád) ale maj tam supr lyže za supr ceny. Scotty ale hlavně bych se podíval na OLINY. Daj se sehnat taky v německu. Hodně zdaru.

      0 0
      • gummo  

        hm diky neznas treba nejakej web?? nebo se mam spokojit s google??

        0 0
    • Andrzej  

      v karvinskem tescu maji lyze Kneissl Mix(nebo tak nejak), maji zvednutou patku a pod vazanim jsou siroke 75mm, myslim ze celkem dobre jako druhe lyze na blbnuti by mohly stacit(hlavne mimo sjezdovku). a stoji 899,– Kč !!!!!!!!!! co na to rikate?

      0 0
      • DX3,5  

        JO to je supr cena az na to ze jsi jedno cislo zapomnel. A na skakani a blbnuti stacej…jinak jdi do ty ameriky Web neznam…sorry

        0 0
        • Andrzej  

          pokud myslis cislo v cene, tak nezapomnel. uz na podzim je tam meli za asi 3000,– a ted jsou fakt za899,– Kč (samozrejme bez vazani a jakekoliv desky)

          0 0
      • goofy  

        Vazne 899??? A jake tam maji delky? Zebych zaskocil do Karvine. Aspon by bylo co nicit na zabradli… Bych si to konecne chtel zkusit… ;o)

        0 0
        • Andrzej  

          no, maji posledni 177 a dvoje 188(nebo tak nejak). ja je asi poridim, necham zatim lezet doma a az budou penize, tak si tam dam nejake skialpove vazani a bude…

          0 0
          • -b-n-x-  

            dobra cena, ale pravdepodobne je v parku behem jednoho tydne zrusis

            0 0
            • Andrzej  

              v parku behem jednoho tydne zrusim maximalne tak sebe, nejake velke cypoviny na zabradlich bych ani nezkousel, jsem totiz dost levy… ale asi bych si z toho udelal skialpy, az budou penize na vazani a pasy

              0 0
              • -b-n-x-  

                No ja ti nevim, ale nechces na ty skialpy neco tlustsiho? Zrovna tyhlety stare tenke freestyly nejsou podle me moc dobrym resenim do terenu. Nove tlustsi – to uz je neco hodne jineho

                0 0
                • hrušák  

                  Zas tak tenký nejsou, teda pokud máte na mysli model Flexon Fly 120–75–110 r19. Tyhle lyže měli v tesku v jihlavě…

                  0 0
                  • Andrzej  

                    hmm, no nevim, pod vazanim tech 75 maji, ale jinak jsou mozna uzsi(jestli se dobre pamatuju…), vykrojeni teda taky nicmoc. mne jde ale hlavne o cenu, kdyz vidim nektere skialpinisty, ze maji takove spis festovnejsi bezky, tak tohle mi pripada jako celkem dobre lyze. normalne mam volkl supersport a na kopec je nosim na batohu, akorat mi jich je trochu lito, tak bych si je nechal jenom na jezdeni po sjezdovkach, a na „horsi“ jezdeni bych mel tohle.

                    0 0
      • JJ  

        Tak sem dneska neodolal a v Liberci jedny ve 174 koupil. Je to model Flexon Mogul a pod vazem maj jenom 65 mm. Za ty prachy asi dobry

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.