• SPAJK

    Prosím Vás o radu, mám na kole V-braky IKE Royal Cartige a zdaj se mi málo výkonný, prostě mám k nim výhrady. Můžete mi poradit něco lepšího v ceně max. do 1000,– za kus? Předem díky za odpovědi.

    0 0
    • McBlacky  

      s klidným svědomím avid sd7, jen musíš vyměnit špalky. Pokud nejsi gramař a tuner tak čelisti deore jsou fajn ve spojení s kvalitními špalky (baradine) se vyrovnají i mnohem dražším, jen ty deore páky jsou hooodně ubohý

      0 0
    • Peslezedirou  

      Klidně Avid SD5, brzdí skoro stejně jako SD7.....pokud Shimano tak bych šel o řadu níž než Deore, mám dojem, že ty brzdy patří k sadě Acera/Alivio a brzdí líp než Deore…každopádně dát vždy lepší špalky Shimana a Avidy hoblují solidně ráfek.......pokud by jsi sehnal starý M600 Shimana tak ty jsou mnohem lepší než Avidy, ale zase jsou hodně staré…no a samozřejmě to chce pro zlepšení výkonu dobrý brzdový páky. Tak asi takle…jo a dobrej bovden udělá taky dost.....

      0 0
    • j-c  

      Mam avid SD7 paky a avid SD5 celisti a spokojenost..

      0 0
    • Jane  

      Já jednoznačně hlasuji pro Avid SD7 (koloshop 1605 Kč). Na svém biku mám vpředu Avid Ti, vzadu Avid Mag (o řadu vyšší model) a spokojenost. Původní špalky zatím drží (Avid/Koolstop), jinak volím trojbarevné BBB.

      0 0
    • Pá-dlista1  

      Bych nejdriv zkusil poridit lepsi spalky za par penez (treba Baradine), vymenil bovdeny a lanka (koupil nejakou stredni tridu). Kdyz to nepomuze tak se ty veci neztrati a kdyz pomuze tak fajn.

      0 0
    • Daf  

      Kup si rovnou i poradny paky. Od samotnejch celisti bych zazraky necekal protoze skoro vsechny vecka brzdi stejne rozdily jsou hlavne ve spalcich.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Nejezdíte někdo náhodou Mrazek MLP+?Moc se mi líbí,ale nevím o nich vůbec nic.Dík.

      0 0
      • Vilém  

        Jezdim a jsem max spokojen.Pohledej v historii,ne kazdej je spokojen jak ja:(Pokud Ti nedela potize nezvykle nastavovani,nebo nevozis hohne tlusty gumy,tak jsou super.

        0 0
        • McBlacky  

          každej spokojenej právě není, je to malinko nevychytaný. Pokud ale stavíš bika pod 9kd tak už to cenu má :)

          0 0
        • Veeteck  

          Jak si na tom u nich s vaklem? Mam jenom chvili a uz od zacatku maji vakl. Diky tomu pri zaberu trochu cvaknou. Psal jsem Mrazkum, ale ti na tom s ochotou nebyli nikdy dobre, takze zatim nic. Dalsi muj problem je, ze jsem pri stelovani asi moc utahnul jednu brzdu a cep se vtlacil do hlinikovy casti pruziciho raminka. Zatim jsem to vyresil 0,1mm podlozkou, ale moc se mi to nelibi. Pri dalsim stelovani to ocekavam u dalsich raminek.

          0 0
          • Veeteck  

            Jeste poznamka – stelovani neni zas tak hrozny (tak 15minut na obe) a brzdny ucinek je skvely.

            0 0
          • Vilém  

            Ten vakl muze mit ruzne duvody.Bud blbe udelana dira v brzde a nebo blby cepy na ramu.Chtelo by zkusit dat je na jinej ram.Za hlavni nevyhodu techto brzd povazuju,ze ramena behaji primo po cepu,lepsi by tam bylo bronzove pouzdro.Komunikace je nejlepsi primo s p. Mrazkem telefonicky,nevim jak na tom je s casem a hlavne pochybuju,ze dela neco na netu,furt je v dilne.

            0 0
    • wlk  

      mám na kole avidy sd7 páky+čelisti a nemůžu si je vynachvílit-až na špalky, ty jsou fakt šílený, ale po výměně naprosto bez chyby.Můžu vřele doporučit.

      0 0
    • Siddha  

      LXa paralelogram + LX paky a tezka pohoda…

      0 0
    • johny.h  

      Jezdil jsem trojbarevný BBB a pohoda, pak zkouška Baradine a hned šly pryč. Jsou měkký jak houba a teď Kool Stop černo/červený a super. Když jsem je vyměnil na Avid SD SL tak jsem při prvním brždění málem přeskočil kolo:) Občas mi teď pískají, ale to nebude jejich vina.

      0 0
      • lOlA  

        takze ty Kool Stop Tectonic multi compound jsou dost dobry?ja o nich totiz uvazuji ale vubec je neznam…

        0 0
        • johny.h  

          Promiň, ale dnes jsem se na ně díval prvně. Jezdím dvoubarevný, ne tříbarevný a s nima zkušenosti nemám.

          0 0
    • zirecek  

      Fakt bych si připlatil a koupil XTR. V bazaru se dají sehnat za 1,2–1,4k.

      0 0
    • mn  

      na biku mám avidy sd5, špalky baradine a jsem s tím naprosto spokojenej. jinak špalky od avidu opravdu hrozně hoblují ráfek a nic vydrží.

      0 0
    • lOlA  

      hele tak mi pls poradte jaky vybrat spalky cena/vykon.a jestli byste i mohli tak link at vim kde je koupit.

      0 0
      • jecnak  

        http://www.bike-forum.cz/forum/forum.php?…

        Nahore je uzasna funkce. Jmenuje se vyhledavani.

        0 0
      • zirecek  

        KoolStop

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Myslis, ze jsou tolikrat lepsi co spalky za 60Kc? ;)

          0 0
          • zirecek  

            Špalky za 60,– jsem zastával dva roky. Pak když jsem zjistil, že existují i špalky, co vydrží i rok, nebrousí tak ráfek a brzdí i částečně za mokra, holt, člověk se pořád učí. Ale mám ještě poměrně mezery, :-].

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Az se naucis na kotouce a odpruzeni… :-D

              0 0
              • zirecek  

                Přesně, odpruž jsem měl na mysli, ;-). Kotouče už mám, akorát nevozím tak malý průměr jak vy, ale 26", :o).

                0 0
            • jecnak  

              Jo ja jsem Coolstopy taky kupoval, ale kdyz stejne brzdi a nenici rafky i Baradinne za 100CZK, tak neni co resit.

              0 0
              • Daf  

                Hele uz se ti povedlo sjet na vylesteny keramice spalky? Me jeste ne. Mam tam teda uz treti, ale menil jsem vzdy z duvodu experimentovani a naslednem zjisteni ze za mokra stejne zase nebrzdi :) Po roce jezdeni je mam jen naprosto zanedbatelne opotrebovane…

                0 0
                • jecnak  

                  Ne ani zadny jiny. Naprosto vubec neubejvaji. Za mokra mi ty nekeramicky i celkem brzdi, ale nesmi to namrznout.

                  0 0
                  • Daf  

                    Me prave Koolstpy brzdily naprosto perfektne za sucha, ale na podmacene trati, v desi, ve snehu nebrzdily prakticky vubec. Ted testuju tvrde cerne BBB. Nebrzdi tak dobre jako Koolstop, ale zda se ze zamokra to bude o hodne lepsi. No uvidim az napadne snih :)

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Uz se stalo.

                      0 0
                    • lubos  

                      Keramika je hnus. Kdyz jsem vozil normalni rafky tak to brzdilo vzdycky a srovnatelne. Jedine kdyz byl namrzly rafek tak ne. Tyhle keramiky, to je o hubu. Nechapu jak si muzou jeste psat, ze o 30% lepsi brzdni ucinek za mokra nez normalni rafky.

                      0 0
                      • Daf  

                        Za mokra v blate to brzdi velice dobre, ale kdyz je jenom mokro tak je to boj o preziti :)

                        0 0
                        • lubos  

                          jj, cista voda to je problem. Mokre listi, mokra trava, mokrej snih, resp. staci snih. Nebo i dest v lete, mokrej asfalt na silnici … Naposled jsem musel sjizdet na nohe dole kopcem … po snehu, kdyz to nejprve nebrzdi vubec a pak najednou kolo zablokuje … no parada :)

                          0 0
                      • adco  

                        Moja skusenosti s keramikou (rafik Mavic X517 ceramic, brzdy XTR) : 1., original XTR gumicky – za mokra lepsie ako nekeramicka kombinacia 2., Koolstop zelene na keramiku – za sucha ostrejsie ako XTR, za mokra v prvej faze skoro vobec nebrzdia a potom skoro zablokuju, ale uz na to davam pozor. Ked ich zoderiam, vratim sa k original XTR, viac mi vyhovovali.

                        0 0
              • Vilém  

                Vyborne brzdi cerveny spalky popsany Corratec,ktery dodava cykloprofi,koupil jsem je jako levnou variantu a jsem nadmiru spokojen,obzvlast za mokra,tam cervenej KoolStop nebrzdi vubec.Na sportlifu jsem od nich koupil spalky na trial s pruhlednou smesi a to je uplne peklo,akorat to davkovani.

                0 0
              • skytr  

                Kde se daji v Praze sehnat ty Baradinne? Uz jsem se ptal v nekolika obchodech a nemeli je. Dik.

                0 0
            • Pá-dlista1  

              Btw.: Ja jsem se prave naucil, ze zrovna u spalku cena nic neznamena a rozhodne nevypovida o tom jak budou brzdit.

              0 0
              • zirecek  

                Takže máš špalky alla KoolStopy za šede, dej tip, :-). Nebo špalky za 500,– alla za 60,–? :-)

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Uz to tu bylo mockrat. Prave cerny Koolstopy jsem menil za lepsi (a daleko levnejsi) a pak uz staci sehnat stejny spalky od jiny firmy nebo i noname za 60Kč/par a jses vysmatej :)

                  0 0
                • Mamut  

                  Cervene Tektro, cca 90Kc. Bohuzial su iba na cantilever. Ale cital som na tu niekde, ze si do nich niekto vyrezava zavit a pouziva aj na V-ckach.

                  0 0
            • Mamut  

              Mal som gumicka 100Sk/par a najazdili 10kkm a brzdili vsade. S LX-paral. brzdi vsetko.

              0 0
    • Liborek  

      Dobrý taky je podívat se na kvalitu ráfku (brzdné plochy).To potom ani ty nejkvalitnější véčka,špalky nejsou to pravý vořechový.

      0 0
      • hurikan  

        Když jsme u těch vé brejků…Máte někdo zkušenost s véčkama od SRAMu? Docela se mi líbí…

        0 0
        • Liborek  

          Mám je pět let a v pohodě.Jsou lehký a v kombinaci cartridge-kůlstop(černá barva)supr brzdí.Skoro si říkám:proč kotouče.Bavíme se o XC.

          0 0
        • lubos  

          myslim, ze jsou ok.

          0 0
        • Pá-dlista1  

          Ja je mam taky na jednom kole a oproti Tektrum se ponekud rozpadaj, ale porad tak nejak fungujou. Spalky jsem samo hned vymenil.

          0 0
        • Gino  

          taky mam sram 7.0, celou sadu, spalky fibrax a super jizda.

          0 0
    • Gatier  

      Ja v podstate zle Vcka (s trochou nadsazky) ani nepoznam (to kotuce :). Pokial sa vyhne clovek nanizsim- plastovym modelom. Cenovo Alivio/Deore, Avid5. Akurat niektore brzdy (myslim ze aj Sram) maju zly uhol ramien a pri malom obrzdeni gumiciek sa tie horne ramena skoro stretavali. Mali to aj starsie Avidy..

      0 0
      • McBlacky  

        no tak to je asi spíš o podložkách ten úhel :)

        0 0
        • Gatier  

          Praveze, aj s tymi hrubsimi to moc nevychadzalo.

          0 0
          • McBlacky  

            já mám totiž takovýhle tektra a tak tam po obrždění do půlky přidám navíc na každou strany 2 ty tenký podložky (ze starejch špalků) a pohoda. Má to pak mnohem lepší účinnost, právě díky zachování dobréhu úhlu, když už se nahože moc sbíhají tak to blbě brzdí…

            0 0
      • cmelak  

        Blbost, mám SRAM 9.0 a nikdy se mi nic nestřetlo. Jsem s nimi + trojbarevné BBB naprosto spokojen…

        0 0
    • Pá-dlista1  

      Jen tak pro rozsireni obzoru: http://obchod.bikeshop.sk/…gumicky.html Myslim, ze 23314 odvedou stejnou praci jako AVID Single Digit SL a se spalkama 23322 i lepsi :) Rozhodne v pomeru cena/vykon ;)

      0 0
    • rock  

      Nemáte někdo zkušenosti s Cane Creek ?

      http://www.phenix.cz/index.php?…

      0 0
      • Myska  

        Mám páky Cane Creek a nemůžu říct špatný slovo. Mám na nich nalítáno cca 35000 Km a krom vůle v čepu, která se dělá stejně všude (nepočítám páky na ložiskách), jsou naprosto v pohodě. I po dost pádech nejsou nijak podřený nebo ohlý, maj to velice slušně udělaný, neprohýbaj se. Ještě by to chtělo vylepšit uchycení konce lanka. Jezdil jsm na nich Tektra mini V a ted XT, rozdíl tam je slušnej. Tektra šly na max a ohly se, XT sem na max ještě nemusel použít :) Jezdím celoročně, asi 8–10tkm

        0 0
    •  

      Máme rádi zvířata!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.