zim. rukavice-material Windstoper,Windtex,Aerotex

23 nepřečtených
  • vlk

    Takže vybírám nové rukavice na zimu. sem si řek že vezmu něco od poledniku-vybiram mezi modely: Outlast, Windtex, Winter sport a Aerotex termo viz http://www.polednik.net/…zima_zs1.htm

    V podstatě se mi jedná o to jaké jsou rozdíly mezi materiály Aerotex, Windtex a Windstoper co se týká voduodpudivosti, větru odolnosti a odvodu potu. Neměli byste nějaké porovnání?

    0 0
    • Lance  

      no ja mam nejake scotty,ale ty ski manie me zaujaly a hned o nich uvazuju:) porovnani nemam takze sem moc nepomoh co?:)

      0 0
    •  

      mel sem v ruce naky poledniky ale uz starsi, prej sou dobry, ale v nabidce je uz nemaj, respektive nevim jak se menovaly, tak ze maj treba novej vzhled. Ale dobre vypadaj treba ty Axony, mate s nima nekdo zkusenosti ?

      0 0
      • Meesha  

        dneska sem na nejaky koukal. Staly kolem 600. Hezky, prijemny, jen se mi zdalo, ze sou na zapesti kratky…

        0 0
        •  

          jestli myslis ty poledniky tak ty mi prisli na zapesti hodne kratky :( takova jejich vada,

          0 0
          • Meesha  

            Poledniky sem nevidel. Prisly mi tak ty Axony.

            0 0
            •  

              aha, tak to je skoda jestli sou kratky, ale ty poledniky co sem videl kratky byly, ale jak rikam sou starsi tak ze uz to treba zmenili

              0 0
      • Bobo  

        Axony s windstopem mám, teď v nich jezdím na zimáku. Jestli je chceš omrknout, můžem se někde potkat.

        0 0
        •  

          a jaky sou ??a ktery mas ? jinak ja se tedka na kolo moc nedostanu :(

          0 0
          • Bobo  

            Nad nulu dobrý, do mrazu na běžky apod. jen s moirovou vložkou. Který to jsou? No, je na nich napsáno Axon a Weather Proof a Windstopper :-), takový černý, zeshora membrána a přes tři prsty navíc ještě fleece nebo co to je, zespoda nějaká kůže, na zápěstí sucháč a ještě se můžou stáhnout okolo ruky na gumu.

            0 0
            •  

              tak ze ten WindLocker co pisou v prospektu je Windstopper ?

              0 0
              • Bobo  

                To nevím, na rukavici píšou „Windstopper“. Radši jsem to vyfotil: http://www.bo.wz.cz/…PB230004.JPG

                0 0
                •  

                  bezva, dik moc, a do kolika stupnu se v tom podle tebe da jet, neprofoukne to ne ?

                  0 0
                  • Bobo  

                    Loni jsem v nich lítal s běžkama po horách i v okolo –10, ale vevnitř dvě vrstvy moiry. Oproti lyžařským rukavicím vidím největší výhodu v tom, že to neprofoukne a líp se drží hůlky nebo rodla. Na zimáku jsem v nich odjezdil celou zimu, ale na běžky mi stejně přišly lepší, protože tam pořád hejbeš rukama, takže ti není kosa a můžeš je v klidu vzít i do mrazu, kdežto na kole mi po čase stejně začne bejt zima na konce prstů.

                    0 0
                    •  

                      tak ze na kolo je lepsi este neco pod to jo, tak jo, dik, vypadaj dobre, asi do nich pujdu, jestli nebude neco lepsiho

                      0 0
                      • Bobo  

                        Dovnitř určitě nějakou moirovou vložku do rukavic. Ty moirový vložky jsem loni neviděl nikde jinde než u souseda, má sport Modrá hvězda nebo jaxe to jmenuje v ČT pod náměstím naproti kostelu, ale možná, že letos už budou k sehnání i jinde. Rukavice mám od Dolečka z Jablonného, ale nejsem si jistej, jestli bych za ně i dneska dal těch sedm stovek a nepořídil si radši něco téměř srovnatelnýho od Poledníka za pět. Né že by byly Axony špatný, ale vždycky jsou trošičku předražený oproti ostatním.

                        0 0
                        •  

                          no este kouknu poradne na ty poledniky, v Modry hvezde nas celkem znaj ;) chodime tam vzdycky kdyz neco shanime ale mame vetsinou problem protoze sme vsichni dost vysoky, se tam nekdy zajdu mrknout jestli tam neco nemaj, dik za tipy

                          0 0
    • Meesha  

      tak mi ted mama prinesla domu rukavice z Tchiba… :-) Je tam nejaka akce nebo co na ruzny hadry. Prej o to byla celkem rvacka. Zesilena dlan, nahore nejakej windstopper, vevnitr fleece, reflexni prouzky, vysokej naplet a stahovani na zapesti. Vypadaj fakt v poho.

      0 0
      • Motyll  

        Taky jsem si je koupil. Jsou super! A za ty prachy…

        0 0
    • RUMcajs  

      Mam pres rok a pul Polednik Thinsulate s windstoperema kuzi na dlani a jsem maximalne spokojenej.

      Pristi rukavice budou taky od Polednika, prestoze tyhle vypadaji stale bezvadne.

      0 0
    • Jane  

      Já používám rukavice V-Rider Winter z Windstopperu (http://www.acstar.cz/rukavice.htm) a je mi v nich tedy zima. Asi to bude chtít pořídit nějaké vložky… Moc se mi líbí Chiba, mají takové teploučké rukavice, ale bohužel ve vel. S jsem zatím žádné neobjevila…

      0 0
    •  

      Nemáte nekdo skusenosti s rukavicema Polednik Outlast ? Nebo myslite ze by byly lepsi Windstopper Sport ? do zimy a tak, dik

      0 0
    • senožrout  

      Nejsem z těch, kteří na kolo vozí jen produkty „cyklistických“ firem. Snažím se mít univerzální vybavu použitelnou pro lezení do hor, na kolo na lyže…atd. Mé rukavice jsou toho příkladem. Na kolo používám horolezecké. Myslím, že jsou mnohem lepší, než to, co mají v cykloshopech. pochopitelně nepočítám letní, bezprstové. Ty používám cyklistické Axon s gelem. Ale když je kosa… Tedy, když je kosa menší, používám Millet řady expert windstopperové. Pravda, stojí asi 1400, ale tak vychytanou rukavici nikdo ninej nedělá. A když je kosa kosatá, používám sympatexové zateplené Treksporty. Do těch se vejdu i s těma Windstopperovýma, takže kombinace 3 ve 2.

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce