RacingRalph vs. Hutchinson Python

78 nepřečtených
  • LUCCA

    Ahojte, rad by som na svoj bike nahodil pneu Hutchinson Python AirLight (vpre+vzad), ale nemam s nimi ziadne skusenosti. Mozete mi, prosim, poradit aj v porovnani s Racing Ralph-om (jazdil som)? Vdaka. Jazdim XC a obcas XC maratony. Vdaka.

    0 0
    • jecnak  

      Prosím než zadáte dotaz zkuste použít vyhledávání ;), děkuji.

      0 0
    • MartinXC  

      Zkušenost s RR 2.1 a Pythonem AirLight (oba kevlar). Na zadním:

      • na suchém tvrdém podkladu je Python rychlejší.
      • jak se dostaneš na měkký podklad, Python se přilepí a brzdí
      • v šotolině je RR mírně lepší
      • brzdí líp RR
      • mokré kameny, kořeny ustojí líp RR (měkší směs)
      • životnost oježděním má vyšší Python (cca 2×)

      Na předek se nehodí ani jeden z nich

      • Python mnohem hůř drží stopu
      • RR zákeřně ustřeluje

      Komfort má lepší Python (je vyšší), dá se jezdit od cca 30psi. Zájemci věnuju své lehce jeté RR i Pythony ;-)

      0 0
      • MARIN  

        Pokud budou i s venovanim beru oboje – ale taky uz jen na zadni kolo :)

        0 0
      • lidumil  

        Bysem je taky zkusil a klidně vrátím – teda hlavně RR, pokud by to bylo možný :-D Teď jezdím Maxxisy – HardDrive a HighRoller a ohlížím se po něčem lepším.

        0 0
      • MartinXC  

        … upřesňuji – v Brně.

        0 0
        • lidumil  

          Bych si pro ně dojel :-D

          0 0
        • mm  

          ja se hlasim, chudy brnensky student :)

          0 0
          • MartinXC  

            Tak RR už jsou zabookované, ještě zbyly nějaké jeté Pythony, Explorer, píchnutý Escape, Nanoraptor 1.8

            0 0
            • mm  

              jedine myticke RR sem si chtel zkusit:( ty by ses snad rozdal :)

              0 0
              • MartinXC  

                Když to čtu, skoro bych zašel ještě pár RR koupit … ;-)

                0 0
                • mm  

                  mas mou podporu

                  0 0
                  • MartinXC  

                    Finanční ??? BTW pro ostatní zájemce – hromada pláš?ů je už prakticky pryč. Ale nezoufejte, už vytvářím novou :-)

                    0 0
                    • Daf  

                      To je tak kdyz clovek neustale hleda ten co nejidealnejsi plast, misto aby zustal u toho osvedceneho :)

                      0 0
                      • cabbage  

                        chvilku trva nez se ten jeden osvedcenej najde:)

                        0 0
                        • lubos  

                          a kdyz ho jeden najde, prestane se vyrabet.

                          0 0
                        • Daf  

                          Ja jsen dal asi 5× sanci Michelinu kdyz jim to ve formuli i WRC tak jezdi a 5× jsem naletel. Defekt skoro na kazdym zavode :) Pritom jsem uz opakovane mel dobre zkusenosti Hutchinsonama. Ale uz jsem vylecenej 5× a dost :)))

                          0 0
                    • Paja  

                      A ze to byla hromada…no dva uz bydli u me:o) jeste jednou dik martine, pri rozebirani dalsi hromady rad budu:)

                      0 0
                    • mm  

                      …moralni podporu :)

                      0 0
      • Máca  

        A na čem teda jezdíš, když RR a Pyt. rozdáváš?

        0 0
      • Daník  

        Po ročním ježdění mám pocity zčásti podobné, zčásti odlišné: RR je jednoznačně více nepohodlný, objem podobný,ale musí se víc foukat,takže kostitřas-chtěl bych zkusit 2,25.Že Python rychlejší na tvrdém jsem určitě nepozoroval, RR v záběru do kopce lepší, ale v zatáčce plave a na mokré hlíně či trávě při sjezdech mám pocit, že se pohybuju neustále ve smyku. Python mi příjde, že drží až do určitého náklonu stopu, pak končí naráz.Životnost u obou překvapivě dobrá. Otázkou je jakou alternativu, pokud je chci jezdit i tréninkově po asfaltu, kde jsou oba překvapivě dobré (malý valivý odpor). Michelin Comp S light?

        0 0
        • lubos  

          Zkus si Fast Freda, kdyz se ti zda, ze RR je kostitras :-))

          0 0
          • Daník  

            Na tom se dá jezdit? Já myslel, že to je reklamní pláš? ke snižování váhy kola…:)

            0 0
          • zirecek  

            Jsem se uprimne zasmal, :o)). Bo vozim na predku FF 2.25 na pevne vidli a nejak si nestezuju.

            0 0
            • Pá-dlista1  

              na pevne vidli to hovori samo za sebe. Bych tve nazory ohledne pohodli bral s velkou rezervou.

              0 0
              • zirecek  

                Je to relativní. Nejsu masochista – pohodlí řeším dost. Poraď jiný, pohodlnější pláš? než Fast Fred podobného valivého odporu/vzorku.

                0 0
            • Daník  

              Tož si to tak neber, ale když už mám vyhodit 800–1000 za gumu, zvolím něco univerzálnějšího a životaschopnějšího. Leda tak fasovat…

              0 0
              • zirecek  

                Univerzálnost je právě relativní; někdo řekne, že mu ustřelil pláš?, druhý řekne, že si špatně najel. Vzorek/chování pláště mi plně vyhovuje pro mé pojetí biku. Vydrží mi půl roku na předku, což mi dostačuje.

                0 0
      • tantobo  

        Co by si doporučil teda na předek?

        0 0
        • MartinXC  

          Na maratony (dle mé zkušenosti): Mosquito, Bulldog, Scorpion (v pořadí podle obtížnosti terénu). Kdyby Deathgrip nevážil 650g a byl snadno k sehnání, pak je tohle můj favorit, lepší vlastnosti jsem vepředu nejezdil.

          Obecně: dezén – středně vysoké špunty, směrově stavěné, ne moc husté, ideálně s náběhovou hranou pro lepší valení, nebo stavěné tak, že tvoří středovou linku. Směs – tvrdost méně než 60. Rozměr – poctivých 2.0 nebo víc. Váha – kolem 500g a míň. Schopnost udržet vlastnosti v širokém rozmězí huštění(30–60psi).

          0 0
    • igor  

      plus/minus je to to iste..Zober XCR DRY a mas vystarane /lahke, rychle, dobre drzia/

      0 0
    • Pekáček  

      Pythony jsou o něco málo menší než RR 2,25", pohodlí mi přišlo na obou stejný. Python Air Light vydrží dýl (Gold zase míň) jak RR. Na předek zvažuju Bontrager Jones a dozadu RR 2,25". Mám drátové a sjíždí se docela rychle. Na počet defektů jsou o něco horší jak Pythony, ale není to objektivní posouzení. Co je ale důležité: oba pláště se mi na předku protáčejí při brždění (ráfky Remerx Country nebo Mavic M232 OEM). Je to divný, protože přibližně stejně široký Maxxis Ranchero, Larsen TT a nebo Conti Vertical to nedělají.

      0 0
    • quassar  

      Me by jeste zajimalo porovnani techno dvou plastu napriklad s takovym Continental Explorer?! Zvladne to nekdo?

      0 0
      • Meesha  

        Explorera sem mel v dratu – takze tezkej. Tim padem RR lip akcelerujou a jedou. Explorery zase lip drzej. Na porovnani by to chtelo Explorer Supersonic.

        0 0
        • quassar  

          Nemyslis spis twister supersonic? A neni TS na porovnani spis k Racing Fast Fred?

          0 0
          • Meesha  

            Ne, myslim Explorery Supersonic :-)

            0 0
            • quassar  

              aha sorry, nepochopil jsem vtip (teda jestli to opravdu byl vtip a ja se tady neztrapnuju ze neznam nejakej zazracnej novej plast :))

              0 0
              • Meesha  

                tak teda ted zase netusim ja… :-) Ale myslel sem to tak, ze aby to bylo objektivni porovnani, tak by to chtelo porovnat RR v kevlaru a Continental Explorer Supersonic, kterej je cca stejne tezkej jako ten Ralph. http://www.koloshop.cz/index.php?…

                0 0
            • lubos  

              Continental podrzi vic diky tem stuplum v prislusnem terenu. Ale casem ta smes zatvrdne a je uplne nanic. Na asfaltu ma nevyhodu, taky na tvrdem povrchu ve srovnani s RR. Spis bych asi uvazoval o Micheline. Hutchinson dane tridy jsem nejezdil,ale mam vuci nim silnou antipatii kvuli bezdusovkam. Jinak treba Scorpion drzi docela slusne a taky je rychlej. Momentalne jsem ale zatizenej na Schwalbe :)

              0 0
              • cabbage  

                taky sem „zatizenej“ na schvalbe, mam black jack 2.25 a rr 2.1, a horsi byla akorat inova za 160kc:o))

                0 0
              • Meesha  

                jj, mam k RR este Micheliny Comp S lighty. Sou z mekkci smesi, takze lip drzej – hlavne treba na mokrejch korenech. Zase dost pribejvaj sramy. V zatackach mi pripadaj taky trochu jistejsi. Jinak v odvalovani a akcelaraci mi pripadaj stejny. Katalogove sou o par gramu lehci nez RR – realne to este zvazeny nemam.

                0 0
              • Novak27  

                Zdar. Me by zajimaly Tve zkusenosti u tech bezdusovek. Ja mam s bezdusovyma Pythonama jen dobre zkusenosti. Zdar

                0 0
                • lubos  

                  Dobry. Akorat se mi nepovedlo zalepit diru zadnym zpusobem. Tak jsem nakonec vozil dusi. Plus, na plasti se asi poskodila patka, tak hodne hazel :( Nazouvani a sundavani rukou, nafoukat slo normalni pumpickou (samozrejme nutnost namazat boky).

                  0 0
                  • Novak27  

                    Zdar. Muzes prubnout muj postup: Ja pokud mam defekt, tak smirkem zbrusim to zebrovani, ktere se nachazi ze vnitrni strane plaste a zatim nebyl problem se nezalepenim. Jinak mam odzkouzene jak klasicke zaplaty i lepidlo ktere koupis. Dobre zkusenosti mam taky s chemoprenem a zaplatou ze stare duse. Zdar. At se dari.

                    0 0
                    • lubos  

                      No, toho jsem se prave bal, zbrousit to. Myslel jsem, ze tim poskodim plast. Jinak se mi to taky zdalo jako reseni.Koneckoncu tak zalepuji defekty i na autach. Ale treba nedavno jsem lepil Schwalbe bezdusak a tam jsem pouzil normalni lepidlo na dusi a je to ok. Ale i dira je malinko jina (pripinacek, na hutchinsone to bylo od ostryho sutru).

                      0 0
                      • Daf  

                        Zdrsnovat se nesmi akorat verze Light, kde bys znicil kostru plase. Klasicka verze jde v pohode zalepit stejnym postupem jako duse. Nikdy jsem s tim nemel problem.

                        0 0
                      • Novak27  

                        Vazene se bat nemusis – odzkouseno v praxi. AT se dari.

                        0 0
                • zirecek  

                  Pythony bezdušáky, nejlépe 2.30 a máš z HT fulla, který jede dopředu jak HT, :-).

                  0 0
                  • Novak27  

                    Zdar. No az zlikviduji ty co mam, tak to mozna prubnu, jen aby mi prolezli zadni stavbou. Dik. Zdar.

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Jeden vtipnejsi nez druhej :)

                      0 0
                      • Novak27  

                        Humor je pozitivni ne ? :o)

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          Urcite. Jestli smich prodluzuje zivot, tak diky vam budu nesmrtelnej :)

                          0 0
                          • Novak27  

                            Jen to ne. :o) A co tak velice pobavilo ? :o)

                            0 0
                            • Pá-dlista1  

                              Jeden radi misto rezacek asfaltu nasadit plaste a nafoukat na provozni tlak a prirovnava to k fullu (uz to samo o sobe je dost smesny) a druhej ma obavu jestli se mu ty plaste vlezou do silnicky ;) Bezva dvojka stazenejch kraliku :)

                              0 0
                              • Novak27  

                                Do silničky ? že by mi neco uniklo ? :o)

                                0 0
                                • Pá-dlista1  

                                  A do kteryho horaka se nevejde 2,3" plast? :-D

                                  0 0
                                  • Novak27  

                                    Ja ten 2.3 jkovy plast v ruce nemel, ale vim zebezdusove Pythony jsou o neco objemnejsi nez jine 2.1 cky ktere jsem jezdil. No a moje zadni stavba je tvorena z dost hrubych trubek a nejak moc mista tam uz ted neni u tech 2.1 cek, takze se radeji presvedcim nez si to poridim ne ?

                                    0 0
                                    • Pá-dlista1  

                                      Jj. To rozhodne. Jen me to pobavilo.

                                      0 0
                                      • Novak27  

                                        Fajn.

                                        0 0
                                      • zirecek  

                                        Pádlisto, pojď na nějaký menší flame, :-). Už mi to chybí. Nejsu stažený králík, možná jsem chlupatější než Ty. Co Ty na to, jako svazák, he? .-)

                                        0 0
                                  • lubos  

                                    Treba zadni stavba Meridy LRS model 2002,2003

                                    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.