Pro brňáky - tristní situace v obchodech

76 nepřečtených
  • MartinXC

    Nedá mi to abych se nepodělil o dnešní zkušenost. Včera jsem v Praze navštívil 3 bikové obchody (Komersia, Programcycle, a ještě jeden na Vršovické naproti Kohinooru – ten čistě náhodou). Sice jsem kupoval něco jiného, ale všude jsem viděl v nabídce gumy od Conti (konkrétně Verticaly) a brzd.lanka s teflonem (Jagwire). Přez noc se mi to rozleželo a napadlo mě, že bych si na začátku sezóny mohl tyhle dva kousky pořídit do rezervy. Říkám si – není problém, Brno má dost obchodů i s docela drahými věcmi, určitě budou mít. No to jsem se ale spletl… Obvolal jsem 12 obchodů (Hobbysport, Rockybikes, Kočař, Hanák, Blatný, Cyklocentrum, Šírer, HaPe, Bikezone, Atrex – kde bych tyhle věci čekal) a ještě dva další = výsledek 00. Prý objednat. Tak mám dojem, že slabší regiony směřují do bikového úpadku… podle hesla – k čemu nabízet kvalitní zboží, když máme levné (jiné) :-( Blíží se čas, kdy naše plečky dostanou umělohmotové brzdy, kliky, řetěz a talíře budou z tvrzeného papíru … :-)

    0 0
    • mastihuba  

      na podobný problém jsem narazil co se týče oblečení, (bez vyzkoušení něco kupovat na netu nehodlám) a po obejití několika obchodů sem si prostě nic nevybral. Buď se mi nelíbyl střih nebo materiál, ale aby to klaplo tak nic. A dyž sem chtěl konkrétní typu kalhot de marchi tak zas nebyla velikost. Tak nevim. Máte někdo nějakej typ?

      0 0
    • Brouk_Pytlik  

      Pokud tu věc nemá ofic. dovozce, tak obchody sháněj kde se dá. Je možný, že někdo někdy objednal něčeho víc, tak mu to tam teď leží jakoby do zásoby. Nelze proto házet vinu jen jednoduše „na Brno“ nebo kohokoliv jinýho. Je to prostě situace daný součástky. Příště už třeba bude Continentalů hromada, ale lidi jako na potvoru zas budou shánět třeba Micheliny :-).

      0 0
    • TinkTink  

      No – hele…Contiky bych si byt tebou koupil na netu…vyjdou mnohem levnej..aspon co jsem videl ceny na shopech…a ty lanka – ono ja ti nevim – ja tedka bral par metru kevlarovych bovdenu od Cykloprofi a ze by byly lanka byly nutny zrovna Jagwire – treba v Brne neradi vedou predrazeny zbozi – uplne stejny vyrobky mas pod znackama Aligator a treba Clarks – tak si vyber tam a navic usetris…

      Tady ve Zline je to spatny co se tyce tehle veci: Maxxis na XC, Tioga na cokoli, obleceni tu maj jenom nektery…ale vybral jsem si nakonec, Hayes, – a co se tyce kalhot pro holky – tak v celem Zline je asi tak 5 ruznych modelu…aaach jo… :((

      0 0
      • MartinXC  

        Contíky na netu – jasně, už mám vybráno. Na ty Jagwiry jsem zvyklý, nejsou s nimi problémy a nemusí se na ně šahat celý rok, takže proto. Jiná lanka s tefonem mi ale nenabídli nikfde, takže cenou to nebude. Taky musím upřesnit stav u Kočaře, Jagwiry tam nakonec měli, takže za ně dík a Kočařovi moji omluvu. Hadry pro holky – to je katastrofa asi všude, chce to zajet do reichu a tam se dá vybrat.

        0 0
      • Otto  

        Pro doubleTinka… s těma bapskýma ga?ama máš pravdu.Včera jsme je (napotřetí) koupili. Furt slibují že začíná sezona, že něco dovezozou…a skutečně, velkých velikostí z předminulého roku měli hodně…

        0 0
      • j-c  

        Ve Zline se daji veci na holky sehnat ve VIK.. je to kdyz jedes na jiznaky po silnici smerem od autobusoveho nadrazi… po leve strane.. jinak je to vcelku na houby… mlada taky tezko shanela veci

        0 0
    • Jane  

      Je to opravdu tristní.

      1. oblečení Na zimu jsem sháněla zimní rukavice v nějaké malé velikosti – tak S, nebo XS dle střihu. Výsledek: nekoupila jsem žádný, a tak mně v zimě div neumrzly prsty – ještě že je to zkouškový období a na kolo se tak moc nedostanu. V malý velikosti byly třeba Poledníky, ale tam mi vůbec nesedí švy. Vlezla jsem jen tak do nějakých obřích rukavic Chiba – a to bylo něco úplně jiného, uvnitř moc příjemné… takový nějaký by se mi líbily. V XCR řekli, že malý rukavice vůbec neobjednávají, že o ně není zájem… co k tomu dodat. Když jsem tedy neuspěla u rukavic, chtěla jsem si koupit teplý fusky Sensor Expedition vel. 3–5. Jdu do Gemma sportu a tato velikost vyprodaná… takže jsem zimu musela přetrpět bez pořádných ponožek. Letos už je začnu shánět v září – a rukavice vlastně taky. Jinak na sezónu si chci koupit nějaký kra?asy. Značku je úplně zbytečné vybírat, nebo? rozhodující bude nabídka a nezbývá mi nic jiného, než doufat, že uspěji. 2. Komponenty U komponentů je pro mě rozhodující cena a ta je naštěstí na e-shopech nižší než v maloobchodech. Na e-shopech jsem letos nakoupila camel Lobo, pumpu Park Tool a kliky Shi XT 04. Přece nebudu kupovat kliky XT za 7000 Kč přes maloobchod. Jen lituji toho, že jsem byla donucena koupit brzdovou čelist Avid SD Ti v maloobchodě, a to beztak až po objednání. Nyní bych jednoznačně nakupovala přes akcebike a měla bych model 04 a ještě levnější – konečně jsou taky brzdy Avid za solidní ceny na netu. Pláště Schwalbe Black Jack by se též přes maloobchod špatně sháněly – ty jsem koupila přes velkoobchod v Černovicích. Značkovou kabeláž zatím nekupuju, nebo? nevím, zda to má cenu. A rozhodně ji nebudu kupovat dříve, než budu mít štípačky na lanka a bovdeny – a ty se mě momentálně kupovat nechcou. Protože čím já to doma pižlám, je prostě nemožné…

      0 0
      • MartinXC  

        Avidy-čelisti vede (krom Ultimatů) i na krámě Bikezone (Kr.Pole), s dobrou cenou.

        0 0
        • Jane  

          Taky jsem si jich už všimla. Nicméně nákup titanových Avidů je odložen na neurčito. Brzdovou čelist jsem koupila jen proto, že mi odešla původní a už jsem nechtěla nikterak slevovat ze svých požadavků a dělat kompromisy. S brzdovými páky Acor nejsem spokojena a titanové Avidky by se na kole vyjímaly skvěle. Ale člověk musí být trpělivý. Za chvílu už začnu šetřit na nový rám, kterého se nemůžu dočkat. Na současném rámu mi asi začíná vadit jeho velikost. V době, kdy jsem kupovala kolo, jsem o tom vůbec nic nevěděla, v obchodě tvrdili, že je to na mě akorát, ale teď si myslím něco jiného. Rám má totiž 17,5 palců a já 162 cm. Přitom na takovém rámu v pohodě jezdí testovací jezdci z Vela, Pelotonu a ti mohou mít bez problému i 180 cm. Takže trochu nepoměr. Nyní uvažuju o vel. 16 a asi Mg Meridě (na Sfinxu nemohu objevit vyměnitelnou patku přehazky – takže smůla, do foroty si chci zajistit k novému rámu i jednu náhradní). A moc malé rámy se mi už nelíbí, pod 15" určitě nepůjdu. PS. Tento týden jsem v XCR zakoupila kra?asy De Marche. Stavila jsem se tam jen proto, že jsem byla poblíž a padly mi do oka. Navíc De Marche byla značka, na kterou jsem si myslela, nebo? si myslím, že mají hodně solidní vložky.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            A nebude to nahodou proto, ze Sfinx delaj ocelaky a u tech je nahradni patka prehazovacky…jak bych to jen rekl…zbytecna?

            0 0
            • Jane  

              No, to já tedy fakt nevím, ale mnoho důvěry to ve mně nevzbuzuje. Domnívám se, že patku přehazky je možné poškodit a než složitě hledat, kde by opravili rám, tak raději dám náhradní.

              0 0
              • Žanek  

                Pokud tu patku ohneš tak není problém ji srovnat, ale nějak neopravitelně ji poškodit?? To ti daleko dřív uletí šaltr…

                0 0
                • rock  

                  Na mém bývalém CrMo rámu se mi povedlo za pomoci zbloudilého klacku namotat šaltr do zadního kola a odskákala to i patka – samozřejmě nevyměnitelná. Mimo to, že jsem měnil přehazku, musel jsem nechat opravit i rám, patka už po narovnání nikdy nebyla tuhá. (Oprava spočívala v odříznutí staré patky a navaření nové. Kupodivu, když jsem po cca 3000 km měnil rám, ještě pořád to drželo).

                  0 0
              • Siddha  

                toho se neboj, 99% vyrobcu ocel. ramu nedava vymennou patku…

                0 0
      • Zdyn  

        Prosim te v tech Cernovicich maj normalne Schwalbiny?A prodaj to normalne,kdyz tam prijdu? A kde to prosim presne je?

        0 0
        • Jane  

          Je to ulice Vinohradská 76. Jezdí tam nějakej autobus (třeba od Tesca nebo ze Zvonařky, snad č. 47), vystupuje se zastávku před konečnou – je na znamení. Od zastávky půjdeš asi 30 metrů zpět, mineš nějakou výkupnu palet nebo co to je a uvidíš komplex, kde sídlí x firem. Vchod je přes vrátnici (mimochodem tam má zastoupení i Merida) a u vrátného se budeš ptát po panu Švestkovi (Martin). Nachází se hned vedle vrátnice. Ovšem nejlepší je ho předtím kontaktovat, zda má dané zboží apod. E-mail: svestka@volny.cz. Někdy je trochu těžké ho tam zastihnout – třeba v době oběda a tak. Na skladě má: dráty Sapim, ráfky Rigida (Mavic asi ne), pláště Schwalbe, Zefal, Sigma, Stronglight, Clarks, Selle San Marco, Brunox a dál už mě nic nenapadá. A možná ti i udělá cenu. Pláště Schwalbe Black Jack Light mi prodal za 750 Kč/ks – jestli je to málo nebo ne nevím, avšak nikde jinde v Brně bych je nesehnala a na koloshopu je nemají.

          0 0
          • Zdyn  

            Oooo to je alespon informace. Dik

            0 0
          • rock  

            Na švalbiny se dá čas od času narazit u Šírera, také vozím Black Jacka …

            0 0
      • mastihuba  

        V Hape dostali zásilku od De Marchi. Koupil sem kra?asy a dres. Velikosti byly na výběr. Telefony berou a jsou vstřícní.

        0 0
      • p.b.s.  

        Co je na tom divneho ze si obchodnik na sklad neobjedna neco co se neprodava? Pokud si jediny clovek co prijde ze chce vel S zimni rukavice cekas ze ti da vybrat z peti druhu? A nechci nijak kritizovat E-Shopy ale jak to vypada tak vetsina obchodu odmitne drzet zbozi protoze cim dal vic lidi prijde koukne se trikrat obrati v ruce a odejde si to objednat na E-shop kterej ty ceny mit muze protoze ma polovicni naklady.

        0 0
        • RomanH  

          Pokud vim, tak vetsina e-shopu moc obleceni nenabizi. To nebyl dobrej priklad. Ja zasadne v 99% nakupuji pres e-shopy, ale pokud si jdu koupit obleceni, jdu do kseftu a tam vezmu to, co mi sedi a co se mi libi. Tak to zde dle prispevku dela vetsina lidi z B-F. Opravdu je problem, ze treba ve Velu neco inzeruji a Ty to v Brne nemuzes sehnat. Kdyz se divam na ty ceny v kamenacich, tak by se meli prave zemerit na servis, velky vyber obleceni, drobne doplnky a cela kola. Tam muze byt jejich sila, ale ne v prodeji komponentu.

          0 0
          • MartinXC  

            Příklad je to dobrý na skutečné chování většiny místních kamenných obchodů :-( – jak tápou v situaci, kterou jim uchystaly eShopy.

            Pustit se do oblečení pro ně znamená riskovat (značku, barvy, velikosti, provedení dám/pán) – kategorie zboží, které pro ně byly dříve okrajové. To by tam musely nastoupit dámy, co dělají do oděvů, aby byl jiný cvrkot.

            A servis je byznys s minimální marží…to musí makat všichni.

            Já se snažím podporovat svého prodejce a servismena – komunikuju s nima, dám jim prostor nabídnout. Občas taky koupím jinde, ale u dražších věcí jim dám vždycky první šanci. Když by to zabalili, prodělám na tom taky.

            0 0
            • RomanH  

              Ja taky podporuji sveho servismana – v 99% sam sebe :o) Jinak si myslim, ze nas neni tolik, aby to kamenakum uskodilo. Myslim tim ty lidi, kteri si chteji kolo skladat sami a jeste soucastky nakupuji na netu. Nejvetsi zisk maji kamenaky asi z prodeje levnych kol, pak sem tam prodaji komplet nejakeho kanona ci geryho a zbytek by mohlo byt to obleceni a drobnosti (bovdeny, blikacky, duse, brasny…)Kolik je lidi, co si pujde do obchodu koupit kliky, prehazku atd ? K tomu servisu : Pokud si s necim neporadim a mechanik je sikovnej, proc mu nedat treba tri stovky na hodinu za odbornejsi praci ? Ale treba rozborka vidle a vymena oleje v RockyBikes za 1200 je uz docela sila (kompletni rozborku a sborku mam za 1.5 hodiny, pouha vymena oleje je do pul hodiny.), nehlede na to, ze mne kdysi prave tam rikal servisak, ze mi seridil presmyk (o ktery jsem se ho neprosil protoze fungoval OK) a presmyk mi pak nechodil…

              0 0
              • mastihuba  

                No zrovna v létě jsem dal Hanákovy víc než 1100 za XT přesmyk. Stary se mi rosypal den před odjezdem na dovolenou, k tomu časový pres a v té chvíly jsem ty peníze oželel. Při nákupu za 3500tis. bych na netu 1000 ušetřil. Např. v Hape mají XT kazetu něco přes 2000kč a bikezone ji nabízí v akci za 1600 což je rozdíl skoro 30%. Takovy rozdily se nedají ignorovat. A to ještě nejsme u nákupů v zahraničí. :)

                0 0
          • Volf  

            No ty v tom vidíš cestu kudy se mají ubírat kameňáky. Já zase prostor pro e-shopy. Mám dva kámoše co mají cykloshop / jeden je dokonce bývalej repre / a protože se sám pohybuju v obchodě tak do toho vidím mnohem víc. Oni ty e-shopy nemusí držet sklady a hlavně zneužívají kamenných obchodů k tomu, že si to tam prohlídneš a pak s velkou slávou objednáš. Nevěřím tomu, že se hned obrátíš na e-shop. A že je úroveň nabídky čímdál menší? No oni si to taky musí koupit víš. Takže až budeš mít vlastní obchod možná spoustu věcí uvidíš jinak ve chvíli kdy zjistíš, že ti dodavatel dá stejnou cenu za jakou je potom klidně schopen sám prodávat.

            0 0
            • RomanH  

              Prosim Te, co si budu na kazete, klikach, saltru, razeni, plasti, vidlici prohlizet ? Zoubek po zoubku ? Neblbni. A jak jsem rikal, obleceni + boty si koupim vzdy tam, kde mi sedi, tj. v kamenaku.

              0 0
            • MartinXC  

              S těmi dodavateli je fakt. Když to nedovezou, tak to prodejce prostě nemá. Zažil jsem letos s X717 v černé barvě – od května do srpna nebyl nikde v ČR k sehnání. Nakonec jich pár kousků kamarádi koupili v Německu. A slavné e-shopy jen mátly situaci nabídkou, kterou nemohly vykrýt.

              Když e-shop, tak jedině s komitovanými termíny dodání a s pohledem do skladu. E-shop bez on-line skladu nemůže přežít dlouho, reaguje hůř než kameňák. V takovém případě si klidně připlatím u kameňáků, čas a úsilí má pro mě taky cenu.

              Btw, můj prodejce je solidní v tom, že ani nezkouší přemrštěnou cenu, pohybuje se někde pár procent nad úrovní internetových cen.

              0 0
    • Volf  

      Hele někdy se zastav na malým městě a to potom teprve uvidíš bídu. Já jezdím do Brna k Hanákovi nebo ke Svoradovi na Špitálku a jsem celkem spokojenej.

      0 0
      • Char  

        presne tak… obchody u nas v sumperku :-((( a to nemluvim o servisu z…vi co jde

        0 0
        • Jane  

          V Šumperku jsem byla o prázdninách a jsem móóóóc ráda, že bydlím v Brně – kvůli škole, dojíždění, nabídce v obchodech a v budoucnu i zaměstnání. Rozhodně bych neměnila.

          0 0
    • Máca  

      Už jsem si celkem zvykl, že to, co není fyzicky v obchodě, tak to prostě není a hotovo. Systém když to teda tak moc chcete, tak vám to možná objednáme, ale nevíme kdy to přijde – tak tohle mě vážně se…! Ale toto se netýká jen Brna, spíš cyklistické branže v ČR celkově!

      0 0
    • MartinXC  

      Musím připsat bod Hobby sportu:

      • včera jsem kouknul na brzd.desky CPSka, a ejhle, v obou díra , tlouš?ka vrstvy z bídou 0,3mm.
      • tak jsem to zkusil napřed telefonem do HbSp, a vyjádření bylo jako že je jich od několika výrobců
      • nastartoval jsem napřed do RK cyklos (je to skoro po cestě) a bylo to o fous – Faststopy vyprodané těsně přede mnou
      • tak jsem se přesunul do HbSp a tam po výměně obsluhy (první nevěděl která bije), se objevily originály C4-ky (poslední kousek) a BBB (ty bych nebral)

      Zase brzdím !

      0 0
      • RomanH  

        Jsem Ti je na ty originaly asi naladil na zacatku leta, kdyz jsem je po celem Brne shanel :o)

        0 0
        • MartinXC  

          Takže když jsem je po 3 měsících koupil já, další budou na jaře :-) Mimochodem, zkoušel jsem tamtéž co ty (akcebike), ale krom automatického reply dál bez odezvy …

          0 0
          • RomanH  

            Ja jsem mel o AkciBike „urcite“ pochyby a desky jsem potreboval co nejdrive, volal jsem prvne (pred vlastni objednavkou) na mobil. Vysledkem jsem byl mile prekvapen – do druheho dne. Je to asi pripad od pripadu, zvlastni zpusob podnikani…

            0 0
            • MartinXC  

              Kdybych se takhle choval ke klientům (jednou jo, jindy ne), tak ani nezačnu. Jako férovou bych bral odpověď, „Sorry, nejsou – chcete nechat objednávku platnou?“ Njn, to je ten eBiz – anonymita, menší zábrany, nová kultura :-(

              0 0
    • Jane  

      Mě na maloobchodech štvou ty jejich marže. Oni si to nakoupí za VOC+DPH a udělají * 1,4, a tak získají MOC. A já teda fakt nevím, proč mám platit víc, než je nezbytně nutný. Já bych si do toho velkoobchodu klidně zašla, ale a? mi to daj za nižší cenu… Takže když na netu někdo nabízel kliky Shi XT Hollowtech II za 4700 Kč, tak je přece nebudu kupovat někde v maloobchodě za 7410 Kč. Nejsem magor. A to že je nebudu mít hned, mi nevadilo, nebo? jsem si je objednala s dostatečným předstihem – a beztak určitě do 14 dnů došly na poštu, hned doma jsem si zkontrovala, zda poslaly délku 170 mm a vše OK. V maloobchodě by taková délka taky byla na objednání a čekala bych stejně. A když jsem měla možnost koupit si nový IHS Stronglight Raz za 800 Kč (MOC 1600 Kč), karbonový podložky Stronglight za 300 Kč (MOC 500 Kč), vedení Clarks Clim8 za 600 Kč (MOC 840 Kč) – to se neodmítá… V maloobchodě kupuju jen nejnutnější věci, které buď rychle potřebuju nebo je jinak nemohu sehnat. Byl to přesmyk XT, kazeta Sram PG-830, helma Cratoni Tremor Tribal, chránič zadní vidle Speedstuff XXL v černé barvě… A když jsem přišla do obchodu (XCR v Brně) s tím, že bych ráda zadní titanovu čelist od Avidu, tak samozřejmě nebyla a musela se objednávat, a to jim ještě ke všemu došla přední. Brzdový páky a tentokrát doopravdy zadní čelist se už pokusím zkompletovat nějak jinak…

      0 0
      • MartinXC  

        Avid SD Ti čelisti: zadní má oproti přední kratší šrouby a ostřejší oblouk vodicí trubičky. Jinak stačí přehodit botky a je to. Ale to Ti povedení bych nebral, oproti SD7 platíš navíc jen za 2 šroubky a jinou barvu. Tvar a páka a pružina jsou stejné. Když už super kvalitu, pak Ultimate; když dobrou brzdu, pak se občas dá sehnat starý dobrý Mag (140g pár čelistí) za cenu kolem 1000,–

        0 0
        • TinkTink  

          Hele…nedavno jsem videl Ultimate za naky 3500,–…coz je pohoda…se mi zda :)…ale ja si necham svy 7.0 Sramy…ty jsou krasne plastovy :)))

          0 0
      • TinkTink  

        Hele…vim ze to jsou asi blby otazky, ale zeptam se:

        1. k cemu karbonovy podlozky stronglight???
        2. jaky je rozdil mezi predni a zadni celisti? Ja vozim dve predni :o))…prej teda…ja rozdil ale nepoznal…akorat spaliky jsem si teda jako musel otocit sam…
        3. tady na Zline se vetsinou dela *1,3…teda za Zlinem…ve Zline jak kde :) (za nektery veci ma u me VELMI VELKE PLUS ELEM :) )
        0 0
      • Radek Broz  

        Kolik je podle tebe „nezbytně nutný“? 30%-40% jsou úplně normální marže maloprodejce i v jinejch oblastech – pokud se s tim máš nějak normálně uživit, tak si na kola, který prodš 3 měíčně, asi nemůžeš přirazit pětistovku.

        0 0
      • OCG  

        Ty jo, Jane, precti si někdy American Psycho od J.G. Ballarda. Tam sou taky lidi, kteri vyjmenovavaji znacky, v nichz chodi, ktery jim meri cas atp. :o)

        0 0
    • RomanH  

      Ted treba po celem Brne nemohu sehnat zbozi (konkretne zateplene navleky na kolena a na tretry) od Kalase. Vsude jen samy ATEX.

      0 0
      • mastihuba  

        Pavky jsi zkoušel? Ten věci od Kalaše míval. Jo sortiment se v obchodech mění dle prodejnosti a marže. Známej co prodával 4ever s kompletníma sadama už má na krámě Kelysi s no-name komponenty.

        0 0
        • RomanH  

          Ne, Zidenice jsou pro me dost z ruky (pohybuji se ve stredu mesta – Hobby Sport, RK Cyklos, Rocky Bikes, Velo Hanak, XCR), ale zkusim to. Diky za tip.

          0 0
      • RomanH  

        Tak Kalase jsem na konec sehnal v HAPE Sportu.

        Ale opet mam dalsi zkusenost s brnenskymi kamenaky.

        Pohlizim se po novem sedle. Budto si vezmu opet Max Flite TransAM, nebo SLR XC Gel FLow. Chel bych si je ale nejprve obe dve porovnat v realu vedle sebe (a nejlepe se na to XC posadit). Dival jsem se na e-Shopy, cena za SLR se tam pohybuje okolo 2100 Kc. Protoze bych se nechtel zachovat vuci kamenakum neslusne (kdyz uz mi tam budou venovat), byl bych ochoten na miste zaplatit i o neco vice. Jenze ouha – ani jedno ze sedel proste v brnenskych kamenacich neni. Byl jsem u Sirera, v Hoby Sportu, v HAPE Sportu, v XCR, u Hanaka (tam maji alespon dost Fiziku). Napada vas jeste nejaky kamenak v Brne, kde by to SLR XC Gel FLow meli ?

        0 0
        • vili  

          leda bikezone

          0 0
        • Polka  

          Brnensky kamenaky sou dobry tak na lanka a bovdeny ;) Kdyz nakoupis na netu a neco k tomu pridas, tak uz budes mit dopravu zdarma a sedlo muzes po vyzkouseni prinejhorsim vratit. Zalezi teda ale jak je baleny – napr. Fizik z bagbiku je ciste pouze sedlo bez obalu :-)

          0 0
          • RomanH  

            Jo, jasne. Ja jen dokladam to (viz. puvodni prispevek od Martina), proc vetsinu veci clovek, ktery neni z Prahy, musi kupovat pres net (a nejde o cenu).

            0 0
            • Verte  

              Ač nejsem Brňák ale lonťák potvrzuji že obchody v Brně jsou strašný. Nerjhůř se cejtím na Vodní. Tak nějak jako nezvanej host. Oni snad vždycky na první pohled poznají že jdu jenom čumět…

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.