• Myska

    Čau lidi, mám na kole řazení rapidfire XT a dnes při raních teplotách –2°C mi jakoby zamrzlo. Prostě palcová páčka se po přeřazení vrátila zpět do původní polohy, ale mechanismus vevnitř ne. Musel jsem znova domáčknout páčku, šla na prázdno a pak teprve po vrácení už vše šlapalo. Stalo se to opakovaně, takže to není náhoda, jinak mi šlape v pohodě, odpoledne při 10°C nic. Pomůže to řazení rozebrat a prostříknout silikonem, teflonem nebo něčím jiným??? Dík moc za rady. Čus

    0 0
    • ravo  

      Jo, pomůže.

      0 0
    • vlk  

      stávalo se mi to u starého řazení.Sem nejdřív myslel že je to vytahanými pružinkami, promazání pomůže jen na chvíli.V podstatě se jedná o ochozený mechanismus.Nakonec jsem to řešil koupí nových páček.

      0 0
      • martt  

        nemusi to byt pravda. Origo Shimano vazelina je v mrazoch velmi tuha. Inac to radenie vobec nemusi byt opotrebovane. Striekam do toho najnovsie nejaky sajrajt na uvolnovanie sroubov (smrdi ako nafta). Tieto problemy som mal s viacerymi radeniami – Alivio, STX aj LX a vsetkym pomohlo prestriekanie. Pohyb suciastok vnutri je taky nepatrny, ze podla mna to netreba nicim mazat ale naopak odmastit.

        0 0
    • MaPa  

      Taky mi to občas starý XT-čko z 96-týho (?) udělá. Stříkáním se to moc nezlepšuje, je to asi ochozený no, už má taky nárok.

      0 0
      • Daf  

        Je fakt ze brachovi to delalo taky na XTcku. To prostrikavani prodlouzilo funkcnost asi o rok a neco. Ted uz musel koupit novy.

        0 0
    • MartinXC  

      Manželce takhle blblo LX – stačilo prostříknout hodně řídkým mazadlem/rozpou­štědlem (třeba GT) a pomohlo to. V našem případě to byla tuhnoucéí vazelíny, co „slepila“ vnitřek řazení.

      0 0
    • HLAVA  

      ja sem to taky řešil mam opačnou pružinu na přehazce(XT)a taky to nechtělo chodit.koupil sem nerez lanko za 40Kč namzal konkordem a nic neřešim chodí paradně

      0 0
    • MARIN  

      Me to dela v zime XTR obcas taky ale prestane po rozebrani.vycisteni a promazani teflonovym olejem.

      0 0
    • rb  

      Zlaty Gripshift :o)

      0 0
      • enjoy  

        coze?:-))

        0 0
        • rb  

          Si nepochopil?Chvalim si shift,nikdy s nim takovy problem nebyl…

          0 0
          • enjoy  

            problem je samotnej ten system(mel jsem gripshift leta),ale to nebudem tady rozebirat,je to vec nazoru:-)

            0 0
    • BH  

      rekl bych, ze ti to zatuhlo spise ve vedeni lanka, nez v samotnem mechanismu razeni, Vymen lanko a bowden a pak teprve experimentuj s razenim.To je naplneno originalni vazelinou, ktera v pohode fachci i v –20 st C, takze tam bych chybu nehledal.Pokud do toho nastrikas nejaky doporucovany sajrajt, jako WD a pod. zadelavas si na zbytecny problem. WD ti rozpusti originalni mazivo a razeni ti casem „vyschne“.Pak skutecne prestane pracovat. Pokud bych chtel byt vtipny, tak bych ti dopuruci nalit tam Fridex, ten prece nezamrza ne?

      0 0
      • martt  

        mozno kym je ta vazelina nova, tak fakt netuhne. Ja som mal ten problem vzdy s radenim starsim ako 5 rokov a odstranenie vazeliny vzdy pomohlo. Opotrebovane tam nebolo nic.

        offtopic: otazka na Teba: cez tyzden nemam pristup k mojmu privat mailu a syn tvrdi, ze mi od Teba na temu tej vidle od vikendu nic neprislo. Prinesies ju alebo nie?

        0 0
    • Myska  

      Takže všem díky za rady. Bowdeny jsou ok, to si hlídám. Takže sem to řazení rozebral, propláchl benzínem a mázl to tf2 a ráno to šlapalo líp než švýcary.

      0 0
      • Toams  

        Mne svycary moc neslapali (Certina C-Class automatic), tak som ich vratil … vcul cakam na nove, uvidime ci poslapu:-)

        0 0
    •  

      Jen počkej, Zající!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.