Aky vzduchovy tlmic na drsnejsie XC?

9 nepřečtených
  • vratan

    Pohravam sa s myslienkou upgradnut svoj bike na vzduchovy tlmic. Do uvahy v podstate prichdzaju len tlmice RS SID, DT SWISS alebo FOX. Nad systemami, ktore su necitlive voci slapaniu v podstate neuvazujem. Zda sa mi ze vzduch je uz z principu menej nachylny na hupanie pri slapani. Takze ake mate skusenosti zo spomenutymi tlmicmi alebo aky doporucujete?

    0 0
    • lubos  

      Co ten trojpolohovy Fox, co ma Specialized FSR Stumpjumper. Neviem teraz model ako sa vola.

      0 0
    • huh  

      hupu sa aj vzduchove, mal som sid a teraz mam manitou swinger 4way a je z toho iny bike

      0 0
      • rich  

        no…hupu…nemozem suhlasit – mam klasickeho foxa vzadu len s moznostou regulovania ultmu a pri tlaku odporucanom pre moju vahu sa hupe v rozmedzi hadam 2–3mm ked nabieham km na ceste, a to je pre mna fakt zanedbatelne, kezde v terene je to uz absolutne nepostrehnutelne a naplno sa prejavi dovod preco ten tlmic vzadu vobec je. a pro pedal od foxu mozno nebude taky „cool“ ako swinger, ale jeho vlastnost potlacit pohupovanie bude viac ako dostacujuca. preto osobne by som odporucil FOX, ale zavisi aj na type zadnej stavby.

        0 0
        • huh  

          samozrejme ze to zavisi na zadnej stavbe, mam teraz berkwerk kurare a to je jednocapak, inak FOX som nemal takze nemozem porovnavat. Porovnanie SID XC a SWINGER 4-WAY dopadlo samozrejme lepsie pre swinger

          0 0
        • vratan  

          moja zadna stavba je jednocap. mierne pohupovanie mi nevadi, chcem bike ktory tlmi nerovnosti a systemy proti pohupovaniu sa mi javia ako menej citlive na nerovnosti…

          0 0
    • Romík  

      Mám SID Adjust, jednočep a při jízdě se pohupuje cca 3mm. Regulace tlumení je super. Zkoušel jsem laborovat s nastavením negativní komory. Dočetl jsem se, že s menším tlakem by měl být se začátku tlumič tvrdší, tzn. neměl by se pohybovat, ale i když jsem tam dal hodně malý tlak, tak se stejně pokupoval okolo 3mm. Spíš bylo pružení obečně méně citlivé, takže jsem se vrátil k „peřinovému“ nastavení. SID je hooooodně citlivý, prostě žehlička sebemenších nerovností při spráném nastavení. Vážím 85kg a foukám 170 pozitiv/130 negativ. Jinak kdybych měl vrazit prachy do nového tlumiče, tak vzhledem k tomu, že DT Swiss stojí skoro stejně jako Swinger, tak neváhám a beru Manitou.

      0 0
      • vratan  

        sidov sa trochu bojim. majitelia sa vacsinou rozdelu presne na dve skupiny. jedny su spokojni a ostatni maju problemy. DT SWISS SD 225 sa da zohnat za 269 EUR bez capov, takze stoji menej ako swinger…

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.