• gobike

    Ahoj všem, budu pořizovat nový pláště(Racing Ralph 2.1 Evolution), protože Innovadery sou fakt naprd. Na koloshopu RR maj za 780Kč a na Bikestore za 890Kč, tak sem se rozhodl napsat na Bikestore jestli by mi je neprodali za lepší cenu než na koloshopu. Odpověď byla zajímavá, ale nevím, jestli jí mám plně věřit, ne že bych tvrdil, že je Dan Tureček lhář, ale moc mě zajímá váš názor na tento mail, si myslím že na tom něco asi pravdy bude, ale nejsem si jist

    //Zde bohuzel nemohu lepsi cenu nabidnout. Koloshop nabizi jinou verzi plaste nez nas obchod. Maji verzi light. Tato verze (na nekterych obchodech ani jako light oznacena neni, coz je mozna nejvetsi problem) se neprodava v krabicovem baleni a je urcena pro kola jiz ve vyrobe. Kvalita dle dovozce a hlavne i dle uzivatelu (ruzna diskusni fora) je miziva a bohuzel kazi jmeno pravemu Evolution Racing Ralphu. Meli jsme moznost tuto verzi od jednoho dodavatele take koupit, dostali bychom se na cenu pod 700 Kc, ale po zjisteni, ze se jedna o jine plaste, jsme se je rozhodli vubec nenabizet. Osobne me opravdu mrzi, ze se tato verze vubec dostala do prodeje, uz jsem cetl komentare jezdcu, ze Racing Ralph stoji za nic, dokud nezjistili, jak se veci maji. Spatne je, ze fura z nich to vubec nezjisti a plast, ktery byl hned po uvedeni na trh vsude oslavovan, tak trpi. // Si si teda o tom myslíte???

    0 0
    • Lister  

      už se to tu řešilo opravdu hooodně krát. Většinou se lidi schodli, že ty pláště jsou stejné. Alespoň jsem nikde neviděl žádný plaš?, na kterém by bylo napsáno RR light. Já mám 2,25 pěkně z krabice a vůbec nelituju, že jsem za jeden dal skoro litr :o)

      0 0
      • biker007  

        presne tak, ja mel lonskou sezonu taky tu verzi bez krabice za cca 750kc, mozna to bylo i z koloshopu. a rozhodne nelituju, plaste to byly super. Prosti rok do nich mozna pujdu zase, ale spis to vidim na kombinaci Mich. XC dry predek+RR zadek

        0 0
    • Alex  

      Minulu sezonu som z koloshopu objednal ten plast (RR 2,1 udajne Light), v krabicke zabaleny nebol, napisy nanom su uplne rovnake ako na mojom krabickovom 2,25, je nanom napisane aj EVOLUTION, o Light tam nieje nic. Teraz ten plast ma najazdenych cca 1300 km, vzorok vyzera ako novy, zatial jeden defekt (trn), takze vysledok: su to uplne rovnake plaste.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Vzorek jako novy? Tak to bude tvrdsi smes :)

        0 0
        • Alex  

          No sublerou som opotrebovane desatiny milimetra nemeral. Na pohlad vyzera ako novy. Ja mam na svojom 2100 km a je asi tak na 60%. Myslim, ze ked je to raz RR Evolution v kevlary, tak tie zmesy budu rovnake. Akurat Koloshop predava OEM verzie, preto su bez krabicky a su lacnejsie.

          0 0
          • enjoy  

            ako novy na predku?tam bych to jeste chapal:-)

            0 0
            • Lister  

              Taky tomu moc nevěřím. Moje po 500 jsou tak v půlce. Na předku jsou ale netknutý, že by to bylo tím, že jsem na nich trošku zrychlil a dělám prasárný typu blokace zadního kola do zatáčky atd :o)

              0 0
              • Alex  

                Mam ich na predku. Fukam skor na tvrdo (ale ne na kamen). Vzadu som ich este nemal. Tam mam teraz Mich. COMP S a predtym Python. Obidva myznu dost vyrazne, takze verim, ze aj ten RR by myzol rychlejsie ako na predku. Ked budem mat cas, hodim sem fotky.

                0 0
                • Lister  

                  no tos měl ale napsat hned, že ho máš jen vepředu.

                  Můj původní plán byl, že budu ty pláště přehazovat, ale teď když vidím, jak jsou na tom hodně rozdílně, tak koupím dozadu nový a vepředu ho nechám. Myslím že tam přežije tak dvě „zadní výměny“

                  0 0
                  • enjoy  

                    presne tak.ale dozadu uz dam dratovej,protoze tolik uz za tu sjetou rozrezaninu nedam:-)

                    0 0
                    • Lister  

                      No já dám zase kevlar, protože najezdím málo a i přes malou výdrž to stačí na celou sezonu. Možná to ale zkončí tak, že koupím Jimmyho a dám ho dopředu a předního Ralfíka dozadu.

                      0 0
              • Pá-dlista1  

                Tzv. nanuk :) To delaj maly deti ;)

                0 0
                • Lister  

                  Já to nedělám nějak moc umyslně, jenom jsem začal brzdit trošku agresivněji než dříve a ještě jsem to úplně nevychytal. Ale jinak o mě všichni tvrdí že jsem jak malé dítě, takže si to trefil :o)

                  0 0
    • cabbage  

      to mam chapat jako ze 2.1 rr evolution by zatacel? nebo se to lisi jen odolnosti?

      0 0
    • orca  

      A co třeba oslovit nějakého dobrého němčináře a zaslat dotaz přímo výrobci jak poznat originál a jak falzifikát ??? A jestli se už setkali s podobnýma záměnama …

      0 0
      • enjoy  

        …falzifikat…:-)).to se zeptej v bikeshopu na OEM vidlici jestli je to falzifikat:-)))

        0 0
        • orca  

          tak jak jinak se chceš logicky dopátrat odpovědi ???

          0 0
        • Fidoo  

          otázka je, jesli se OEM výrobku ze stejný fabriky dá řikat falzifikát. Já myslim, že ne. OEM verze je OEM verze bez krabičky určena pro montáž na kolo a jako taková musí bejt stejná. U Schwalbe by byli pitomí, kdyby dávali na kola pro potenciání nové zákazníky nekvalitní pláště – to by si pak další (ty údajně kvalitní) asi koupit nešli, že ne?

          0 0
          • enjoy  

            no ja vzdycky myslel ze OEM plaste na novejch bicich jsou tam od toho aby je clovek odjezdil a pak aspon vedel jaky uz ne…:-)

            0 0
    • Gatier  

      Fakt nechapem, co vsetci vidite na RR. To vsetci idete po vysledkoch, ze sa musite obmedzovat v trakcii? Ja by som na takom plasti teda moc nechcel jazdit. Ale raz som mal v predu Flyweight a bol som dost prekvapeny na suchu. Dokonca aj na strku drzal lepsie ako Ritchey 1,7 wcs.

      0 0
      • enjoy  

        mrni na moje kolo,to primo prahne po vysledcich:-))

        0 0
      • lubos  

        Hmm, jazdil si ich ? Btw, Ralphy nie su zas tak lahke, 2.1" sa pohybuje hmotnost od 470–510g. Nie su to semislicky, su nesmierne rychle a neuveritelne pohodlne oproti beznym lahkym 2.1" plastom. Ja ich pouzivam na bezne jazdenie, trening / asfalt (velmi dlho vydrzia na asfalte). Ano, niekto namietne, ze Fast Fred by bol lepsi. Lenze ten treba fukat na 60psi a to je potom kamen a nie pneumatika :)

        0 0
        • Gatier  

          1.Hmotnost pod 500g povazujem za velmi slusnu. 2.Pripustam, ze o nich moc neviem :-) Ale nenadchli ma ani hmotnostou, ani profilom a ani cenou.

          0 0
          • lubos  

            No .. cena je tiez podla mna prehnana. Ale neviem ci vyrobcom alebo nasimi predajcami (to skor). Napriklad nove Micheliny su lahsie a tusim aj lacnejsie a vraj su lepsie resp. dlhsie (znatelne) vydrzia v terene. Vzorok je obdobny. Vaha vraj okolo 430–450?g. Lenze .. su znatelne uzsie a maju mensi objem. Ralphy su fakt velmi pohodlne.

            0 0
        • cabbage  

          60psi neni az zas tak moc, ja vozim tak 45–50psi.....

          0 0
          • Gatier  

            45 a 60 je uz celkom dost rozdiel :) ja mam tiez tak 50–55. 60 je uz dost na tvrdo. Pri 2,1 tak 40–45 max. Ale zalezi asi od plastov.

            0 0
          • lubos  

            No, ono je to poznat. Ale nejvic je to poznat v tom, ze to je semislick, kdyz mas vzorek, tak ta guma na vzorku neco malo tlumi, tady nic.

            0 0
      • orca  

        popravdě řečeno taky jsem koupil RR a mám smíšené pocity.. Teď na vejletě okolo Karlštejnu to celkem vzádu ustřelovalo a hrabalo a vepředu taky tak nevím , asi je mám moc tvrdé ale pokud podhustím taky asi zase prudce zvýšim valivej odpor tak nevím kde je chyba

        0 0
        • Gatier  

          V plastoch? Proste nechapem, ked vidim co jazdite, dal by som nieco, co trochu viac lepi hlavne v zakrutach.

          0 0
          • orca  

            dle mého to má velmi malinké špuntíky .. no nevím třeba blbě jezdím já..když to fšichni tak opěvují…a nebo jiné gumy jsou ještě horší ??

            0 0
            • Meesha  

              Vy byste vsichni chteli plast co drzi jako sjezdovej, nic nevazi a jede jak galuska! To proste nejde! :-))

              0 0
              • cabbage  

                existuje: sjetej charybdis:) myslim ze udelat trochu vetsi bocni spunty by rr neublizilo…

                0 0
                • Meesha  

                  mozna drzi, ale nejede

                  0 0
                  • cabbage  

                    si ho zkousel?

                    0 0
                  • cabbage  

                    mozna novej, ale sjetej vzadu… jak rr ale drzi!

                    0 0
                    • jecnak  

                      Tak mam do Rubeny napsat at vyrabej rovnou sjety? :-D

                      0 0
                      • Meesha  

                        Hele, ale v televizi davali neco o cesky firme, co vyrabi nejaky minibiky – motorky. Cinani ho samozrejme zacali hned kopirovat… A zacali to vyrabet a prodavat se sjetejma pneumatikama jako mel ten „vzor“ :-))

                        0 0
                      • cabbage  

                        jako verze „R“?:)

                        0 0
                      • filipes  

                        Treba trilobity – jeste ve fabrice je sjeli, a jak panecku svistej ;-) Jecnaku nebo nekdo, nejezdils ty rychlejsi novy Rubeny? (tusim Scyllia nebo tak nejak)?

                        0 0
              • Fidoo  

                ja ja ..... tak to vypadá:-)

                0 0
              • lubos  

                jj, to bychom vsichni chteli :), nejaka nova technologie a moznost zmeny (geometrie :) za jizdy. Cvak … mas spunty, cvak, mas galusku :)

                0 0
            • Gatier  

              Poznam aj horsie gumy :) ps: doplnil som krajsie foto mojho bic.

              0 0
            • cabbage  

              rr chybej nejaky vyraznejsi bocni spunty, takze v naklonu te nic nedrzi. jezdil jsem od shitwalbeho jeste jedny plaste- black jack- a ty prozmenu ustrelovaly v mirnem naklonu- proste ten plast nema zadny spunty mezi tema prostrednima a bocnima, nastesti od RR se pri prokloznuti stihly chytit ty bocni drapaky…

              0 0
          • lubos  

            Napriklad Hutchinson Scorpion docela dobre drzi v mokru a terenu (nema ale moc rad sotolinu) a na asfaltu (hlavne kdyz je vic nafoukanej) jede velice dobre.

            0 0
      • Pá-dlista1  

        Podle tohohle prispevku, bych si skoro myslel, ze nejezdis na pevnym kole s pevnou vidlici :)

        0 0
        • Gatier  

          Mi ho ukradli :( ZHANAM KOLO S PEVNOU VIDLICOU! Ale co, zalozim novy thread, uz to tu davno nebolo :)

          0 0
          • Pá-dlista1  

            To musel bejt teda zoufalec :) Ale, ze ses mu pomstil. Na tom mu odejdou klouby nez dojede do bazaru ;)

            0 0
            • Gatier  

              Zufalec?? A ked Ti poviem, ze tam nebolo zadne koleso a sedlo???

              0 0
              • martt  

                neodstranil Ti ho magistrat? Tu u nas obcas biky, ktore su priviazane pri stanici a chybaju na nich suciastky magistrat necha odstranit. A nejakemu jugo cisticovi je to jedno, ci je to puch clubman alebo nieco velmi drahe. Nema sedlo, nema koleso, sup s nim do dodavky a do srotu.

                0 0
                • Gatier  

                  Nie, mal som ho v pivnici, dokonca nezamknuty :) Bola to moja chyba. Takze asi niekto z domu. Nepomohol ani listok s napisom POSTRADA SE…

                  0 0
    • RadekB  

      Stačí se podívat do katalogu. RR se v jiné verzi než Evolution nevyrábějí. Evolution znamená že vlákna kostry pláště mají jiný úhel než standardně (dle katalogu). Velice počlivě jsem porovnával verzi z krabice a z kolosohpu: Jsou úplně stejné (označení, nápisy, váha), pouze boky pláště z koloshopu se mi zdály horší – někde témř prosvítal kord skrz gumu. Ale to mohla být náhoda. Vzadu ten z krabice vydržel cca 3000 (85% terén, 15% silnice), teď má tak polovinu vzorku.

      0 0
      • fousac  

        kterej katalog mas na mysli?? na schwalbe.com napr. vubec nemaj psany RR 2,25 drat a pritom je jezdim..

        0 0
        • RadekB  

          V bajkshopu mi dali Schwalbe 2005, je dokonce česky.

          0 0
          •  

            Takže Tureček kecá nebo si nedovede zdůvodnit cenu!

            0 0
            • kankrlicek  

              Podle mých informací nekecá. Evolution v krabici má měkkou směs, drží dobře, rychle se sjížídí. Bez krabice má směs stejnou jako drátěná verze, je tvrdší, déle se sjíždí, hůř drží. To je vše, co jsem se dozvěděl :)

              0 0
              • Daník  

                Mám vpředu Evolution z krabice, najeto přes 4000 a vzorek stále ok! Vzadu jsem teď nasadil OEM za 2/3 ceny a jediný nepatrný rozdíl jsem zatím našel na plastickém nápisu max-min tlaku, který u krabicové verze chybí. Možná jen jiná výrobní šarže, uvidíme.

                0 0
      • civetta  

        Uz jsem to tady tusim 2× psal, ale neda mi to – me vydrzely asi 100 (pravda – 90% teren 8-))) a dve diry skrz – upozornuju ze zadny ostry kameny tam nebyly. „Jeste ho mam schovanej“, jak rikaval vodnik Cochtan, a ochotne ho pripadnym zajemcum predvedu. Podotykam, ze to byla krabicova verze primo od Turecka, ale pritom dojem uplne stejnej jak pises Ty: takovej „ridkej“ – na nekolika mistech uplne prosvita kord. Mozna jsem mel proste smulu na jeden spatnej kus, kdyz vidim ty zastupy ctitelu, ale pro me je zaver jednoznacnej: NEBRAT!!!

        0 0
        • Alex  

          Neviem co si snim robil, ale ja mam na svojom 2100 km a len jeden defekt (asi 1 cm ostry trn) a moja priatelka ma asi 1300 km a tiez iba jeden defekt, ked presla po sipari. A to si ho dost uzivam, nesetrim ho. Ale je pravda, ze vzadu som ho este nikdy nemal.....

          0 0
    • la-da  

      Koupil jsem ty RR 2.1 Evolution v Koloshopu za 780 a prisly mi normalne v krabickach,zad­ny OEM…

      0 0
    • Darkson  

      když se nad tím tak zamyslím, tak Racing Ralphy počtem příspěvků strčej do kapsy i Czechtek:-)

      0 0
    • cmelak  

      Kupoval jsem RR 2,1 na www.bagbike.cz za 699,– a jsou úplně stejné jako krabičková verze. Jsem maximálně spokojený, po zhruba 1000 km v pohodě.

      0 0
      • gobike  

        Dobra cena, este lepci nez na koloshopu…

        0 0
        •  

          Cena dobrá, ale nějak se nevyřešilo, jestli má Tureček pravdu, nebo né!! Ahoj

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.