• vladaza

    Včera jsem se potkal s lehokolem AZUB a tak mi to trošku vrtá v palici. Jezdí někdo z vás nebo jezdil na něčem podobným. Říkám si, vyzkoušet se má pokud možno všechno, dřív by mi to připadlo zcela ujetý. ale když jsem zjistil, že v hodinovce zajel borec na lehokole cca 74 km, tak jsem kapku nahlodaný.

    0 0
    • lubos  

      No bodejt, aerodynamika je na lehokole neco jinyho. Ale do kopce to zas tak moc nejede :) Jinak ale imho super.

      0 0
    • CZiko  

      já jsem jedno potkal v Opavě… žluté, nebo oranžové, a jak jsem se na to díval, tak to musí být docela prdel…

      0 0
    • jecnak  

      Jezdil, je to celkem fajn a i bych si ho koupil, ale problem je, ze si na nem poradne kopec nevyslapnes a na zvody te s tim nepusti… Ale jinak skvely, jelikoz je to pohodlny co se tyce posedu, pohodlny, protoze perovani muze byt nastaveno mnohem vic nameko, celkem i obratny a je z toho krasny vyhled a navic drsne rychly (po rovine a z kopce). Pokud bys to mel na dlouhe vyjizdky treba pres 200km po silnici, tak mi to prijde idealni.

      0 0
      • CZiko  

        jen bych z toho nechtěl jít na hubu…

        0 0
        • Vrci  

          sedíš níž – nepadáš z takový vejšky a jedeš nohama napřed ne hlavou. To, že by si přeletěl (přes řidítka u normálního kola) přes šlapačky neni moc pravděpodobný – těžiště je nízko a v zadu.

          0 0
      • lubos  

        Nepusti ? Ani jako hobby jezdce ?

        0 0
        • jecnak  

          Obvykle byva v pravidlech podminka – silnicni kolo dle UCI. Dle UCI lehokolo nema uz nekdy od 30. let na zavodech co delat.

          0 0
          • lubos  

            Aha, jo silnice. Ja myslel MtB zavody :)

            0 0
            • jecnak  

              Hm, tak MTB, tam by to bylo asi dost diskutabilni, ale pokud bys nejel na bednu (to bys stejne nejel) tak by te tam asi pustili.

              0 0
            • jecnak  

              jen dodam, ze lehokolo na MTB je IMHO kravina, jelikoz prijdes presne o ty vyhody, ktere lehokolo prinasi tzn. primarne o mensi odpor vzduchu.

              0 0
              • lubos  

                Ja vim … v terenu a do kopce navic dost drsny pokud vubec. A takove trialove sjezdiky, taky asi nic moc :)

                0 0
              • fousek  

                A je dost dlouhy, takze by se mohlo stat ze by ses zasprajc mezi 2 stromy:-)

                0 0
      • mosquito  

        jaktoze se s tim hur jezdi do kopce ? jako ze se nemuzes tak zaprit ? ja to znam jen od videni ale zajima me to

        0 0
        • jecnak  

          Jo do kopce je to horsi, jelikoz se sice zaprit muzes, ale nikdy do pedalu nedas takovou silu, jako kdyz slapes ve stoje. Navic pouzivas trochu jine svaly atd. Proste si predstav, jak vypada cyklista spurtujici na silnicnim kole do kopce a pak to srovnej s tim, co se da delat na lehokole.

          0 0
    • orca  

      Včera než jsem dojel autem na bike sraz jsem potkal jednoho dobrodruha kterej si to ládoval po skoro dálnici . Sjížděl jsem z dálnice od Plzně na tranzit a než jsem najel na silnici tranzitu tak si to přehnal přede mnou . Ono je to tak malé že to za těma keřema ani není vidět (měl anténku s fáborkama a to bylo jediné co jsem letmo zahlédl) – docela mně zamrazilo zvláště když si vezmu že je to silnice kde si to většina valí cca 100–120 běžně a von na tom leho kole – tohle je dle mého totální hazard… Dle mého zajímavé kolo ale do provozu nevím nevím z dálky je to dosti malé a myslím že i nebezpečné . Nikdy jsem na tom nejel ale bál bych se mezi auty…

      0 0
      • lubos  

        No, kdyz si to vali taky tech 90–100 .. :))

        0 0
    • kurýr na bajku  

      Teď sem z toho slez, pučujou to na Letný v Čechovce. Jakmile sem se na to vysápal, tak moje první cesta vedla do nejbližší zdi, ale podruhý už sem frčel. Manévrovatelnost je skutečně velmi omezená a vychytat si ten správnej náklon při jízdě do zátačky je taky oříšek, protože to má furt tendenci padat a nejčastějc na druhou stranu než se snažíte zatočit. Do kopce to jede opravdu ztuha, i když sem to taky nečekal, např. na Vysočinu bych se s tim nevydal. Jinak ale super zážitek, všem doporučuju. Nepoci?oval sem téměř únavu a hlavně jak po vás všichni čuměj :-D

      0 0
    • PT  

      no tak jak to jede rychle?To treba jedete normalne 50 po rovine?

      0 0
    • jecnak  

      Takova zajimava srandicka: http://www.kreuzotter.de/…h/espeed.htm

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce