• boulder

    Co dělat proti korozi šroubů na představci, kak na ně jednou šáhnu imbusem začnou brutálně korodovat

    0 0
    • R.1  

      Nechat pot kvapkat mimo nich:)

      0 0
    • Brouk_Pytlik  

      zkusit někde sehnat nerezový a nebo, ale to nevim jak by to bylo s pevností, třeba mosazný.

      0 0
    • BH  

      obcas na ne strikni WDO a nebo podobny antikorozne pusobici spray (WDO za valky ve Vietnamu pouzival US armada na ochranu zbrani proti korozi ), nebo cas od casu ty srouby proste vymen. Koroze sroubu na kole vsak nenmusi byt z duvodu agresibniho potu,ale velmi casto vznika pri nevhodnem skladovani kola,napr.v mis­tnosti, kde je plynovy kotel.

      0 0
      • boulder  

        Tak to se u mne asi kombinuje agresivní pot i skladování v kotelně,WDO zkusím, přemýšlel jsem i o tom pokydat je vazelínou

        0 0
    • lubos  

      to je docela zajimavy, mne zadnej jeste nekorodoval, max. tak malinkatej nezretelnej povlak.

      0 0
    • MARIN  

      Porid si nerezovy ale ty tak jednou do roka pro jistotu vymen a nebo nejake ocelove pozinkovane nebo poniklovane

      0 0
    • elbeNJ  

      Chlapi, když měníte šrouby ať už na představci, nebo třeba na uchycení řidítek, používáte ten modrý sajrajt Loctite, nebo to děláte bez toho?

      Může se to bez toho lepidla povolit?

      Stejně mi přijde, že po prvním povolení, to pak už na druhé utažení, pokud opět nenanesem lepidlo, ztrácí smysl ne?

      0 0
      • Smazaný účet  

        Z výroby bývá na šroubech u představců vazelína.

        0 0
      • BLACK1E  

        Funguje to celkem dlouho. Sice se toho část vysype ven, ale furt to drží líp jak čistej šroub. Já to používám jen proto, že se mi to kdysi objevilo doma ale dá se bez toho žít.

        0 0
        • elbeNJ  

          okej… asi to objednám, šrouby beru z práce ve velkém, tak nebudu šetřit a koupím tu srajdu

          0 0
          • Breakpain  

            Lepim ty, ktere se povoluji.

            V navodu pro predstavec jsem mel, ze na ne mam dat vazelinu – po dotazeni jsem to kontroloval a drzi to. Ale asi je to i typem. Na silnicce to zase lepim, jinak se to povoluje…

            Takze pouzivam oboje a aplikuju tam, kde je treba :)

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.