• elis

    odešla mi středová osa čtyřhran LX, chtěl jsem ji nahradit tou naší, ale úkos toho čtyřhranu je na naší ose tak blbej,že mi klika volne dojde až na doraz a šroubem už ji nemám kam natáhnout? Má někdo tip na dobrej čtyřhran 110/68?

    0 0
    • LUCCA  

      Je to problem kratkej osy…Navrhujem KINEX a v pripade, ze dlzka 110 sposobuje tebou popisane problemy, tak skus dlzku 113. Moze sa stat, ze budes musiet trochu doladit smykac… Predpokladam, ze tie kluky nie su moc stare a jazdene, lebo 4-hran ma zlu vlastost, ze sa na klukach vymacka, zvlast na Shimano (pouziva makku zliatinu Alu)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Co znamená „tou naší“?

      0 0
      • elis  

        Kinex, ona má doraz a to je blbé, momentále mám kliky Ritchye, jsou nové,stejne se to chovalo i u klik Shimana, ten samý problem jsem měl i na ces?áku – kliky Rino. Tam jsem to vyřešil tím,že jsem na plochy osy vystřihl z tenkého ocelového plechu rovnoběžníky, přiložil a na to jsem to natáhl. Funguje to tak už 4 roky. Ale myslím, že by to snad mohli udělat pořádne už při výrobě

        0 0
        • LUCCA  

          To nie je celkom dobre riesenie, lebo aj toto je cesta k rozmackaniu kluk..... Co takto skusit nieco z drahsej vetvy – RaceFace, Truvativ…

          0 0
        • Smazaný účet  

          Sem koupil Kinex, nasadil Shimano kliky a v poho. Teda jsou posunutý o kus blíž ke středu než jak je to u sh, ale že by šel šroub na doraz… nee.

          0 0
    • vlk  

      doporučul bych středy modus -ale i ty mají zarážku.Asi ty kliky máš už dost vymačkaný.Kinexy, které u mě vydrží snad jen 100Km tu zarážku nemají.

      0 0
      • LUCCA  

        Hmmm, tak to poriadne dupes, ked ti stred na priemysloch vydrzi len 100km…Neprehanas to trochu?

        0 0
        • vlk  

          kinexy a průmysla.Měls to rozdělaný?.Je tam v tam v té trubce závit-v nem kuličky ,které jsou rozpřaženy umelohmotnou klíckou-tam nic jako průmyslová ložiska nevidím-v těch kinexech.To mudus je úplně o něčem jiném-tam jsou klasická průmysla.Nepře­háním.kinexy jsem zkusl-za 1 měsíc 3 druhy zničené-postupně mi je v reklamaci vyměňovali.Ten poslední jsem hodil do popelnice a koupil shimano, které vydrželo 2 roky, pak jsem zkusil modus-3 roky bez problému,pak odešli kliky.A teď už střed nepotřebuji-Hollowtech II

          0 0
          • LUCCA  

            Hmmm, tak neviem, ake KINEX-y si to vlastne mal, ale su na priemysloch. Aj ja som niekedy KINEX jazdil a najazdil som na nom v pohode niekolko 1000km…zavodne maratony. Teraz som na Middleburn strede.

            0 0
          • Pá-dlista1  

            To je zajimave, ze HTII nepotrebuje stred :) Ono je celkem jedno jak tomu rikas, ale zajimalo by me, za jak dlouho budes potrebovat novy loziska.

            0 0
    • jIrI___  

      Vytažení čerstvé mrtvoly :). Lehce se mi vyžvejkala levá klika na čtyřhranné ose a teď se i po dotažení co to jde uvolní po pár km. Je nějaká možnost opravy?

      0 0
      • Smazaný účet  

        Udajne nekomu fungonalo obaleni tvyrhranu alobalem a petovne nasazeni kliky. Ja bych to jeste ceme omatlal vazelinou at se mi alobal neodmota.

        0 0
        • jIrI___  

          To jsem zkoušel, ale při nasazování se mi alobal vždycky shrnul, zas tak velká fuga tam není. Ideální by bylo provrtat tu osu skrz a stáhnout to komplet závitovou tyčí a maticemi, ale na to nemám stroj :D

          0 0
      • jIrI___  

        .

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.