• karum

    Existuje něco jako kurz, kde by se dalo naučit opravovat kolo doma? Jediný co umím, je namazat kolo a to se mi zdá docela málo. Nechcu totiž s každou volovinou do servisu.

    0 0
    • trek4300  

      no o nicem takym nevim ale hodilo by se mi to taky

      0 0
    • gaston  

      kamarad to dela tak že cokoliv rozebira tak to frí po krocích a pak dá dohromady podle fotek, v nejhoršim případě když nemůže neco přesně doštelovat tak to hodí do servisu a oni mu to doladí. Při druhém a víctém pokusu o už jde samo. Poměrně hezky jsou vidět servisní postupy na strankach PARKTOOLu. Tam to naštuduju a jdu do toho. zatim se vrtám se v tom vrtám jen tak decentně ale statečně postupuju :)

      0 0
    • Lance  

      namaz nejdriv sebe a pak Ti bude spousta veci jedno:)

      0 0
    • Lance  

      jinak spoustu veci je popsanych i ve velu a reknu Ti,ze uz i to velo mi pomohlo po te co jsem asi dve hodiny nadaval a pak zjistil jak trivialni vec to byla:)

      0 0
    • mosquito  

      no jedna vec je mit na to potrebny naradi (ne vse se vyplati kupovat kdyz to pozijes 1× za 5 let), pak to zvladnout rozdelat a zase slozit, ale rekl bych ze nejdulezitejsi je ten grif a to ti hold musi proste nekdo ukazat, protoze se ledacos nedotahuje na krev ale jen tak aby to bylo stahnuty atd – nejlepsi varianta je kdyz mas s necim potiz poprvy tak to opravit za asistence cloveka kterej to uz delal (mam nam mysli treba rozdelani osy a ne vymenu brzdovyho lanka, ikdyz…)

      0 0
      • mosquito  

        jinak pokud zvladas slusne anglinu tak docela fajne navody jsou tady – navic tam pisou co potrebujes za naradi coz je fajn pac hned vis jestli to das nebo to jisti servis http://www.parktool.com/…Qindex.shtml

        0 0
      • R.1  

        nevim co za naradi bych pouzil jednou za 5 let :)

        0 0
        • Lance  

          no treba cirkularku nepouzivam vubec

          0 0
          • R.1  

            to ani ja, ale pilu motorowu jo :) Je to muj milacek ;-)

            0 0
            • Lance  

              tu bohuzel nemam,ale taky bych ji chtel,jenze se mi to nevyplati,ale mam cloveka,ktery mi s ni chodi:)

              0 0
          • karum  

            tak tu ja zapnu tak 3× ročně – moc krásnej zvuk:-)

            0 0
        • Ekscel  

          Tak třeba stahovák pastorků, stahovák klik nebo tisícihran na vyšroubování středové osy. Záleží jak moc, jakým způsobem, na čem a co jezdíš.

          0 0
          • blue  

            ona nekomu vydrzi kazeta 5 let? to ale jezdi jen za roh pro rohliky, ne?

            0 0
            • lubos  

              Ja myslim, ze v pohode. Pokud se nezacnou ulamovat zuby, nebo se nezlomi pastorek tak to de.

              0 0
          • Toams  

            stahovak kluk som vcelku pouzival, tisic hran na stred sa tiez hodi … stahovak kazety nemam, cestne sa priznavam:-)

            0 0
        • x-mass  

          Co treba momentovy klic? drahy jaxvina a jenom kvuli namontovani brzd si ho kupovat nebudu.

          0 0
    • wlk  

      se středem a centrováním chodím do servisu, zbytek se dá v pohodě naučit a je to potom radost si to kompletovat sám.

      0 0
      • davidak  

        přesně jako wlk. centrování se bojim a střed se mi taky nechce sundávat, no vlastně jsem to potřeboval jen jednou. ostatní se dá s trochou šikovnosti zvládnout. trřeba na www.bajk.cz na některý věci návody.

        0 0
      • Smazaný účet  

        centrování se dá taky naučit, to chce odvahu, akorát to trvá dýl. ale tak u třetího kola už to docela de.

        0 0
    • sann  

      No pokud by melo vice lidi zajem, tak bych byl ochoten nejaky kurz udelat v zime, kdy neni tolik prace na krame. Myslim, ze by to nemel byt vetsi problem. Jediny, ze jsem z Prahy

      0 0
      •  

        tak bys mohl udelat nejaky online kurz,

        0 0
      • karum  

        to je skvělej nápad. Kdyby šlo víc lidí, byla by to paráda. Já bych určitě přijel, sice to mám trochu dál, ale to by nevadilo

        0 0
      • grizzly  

        me by to taky zajimalo. co bys v tom kurzu predvadel? kolik by to stalo a kolik by to bylo hodin?

        0 0
      • budla  

        kurz to je super nápad, kdy to bude, praha není problém

        0 0
    • sann  

      Ahoj jeste to nemam uplne rozmyslene. Chtel bych to udelat ve sve prodejne nekdy behem zimnich mesicu. Prakticky by se jenalo o to, co by Vas zajimalo a bylo by to v mych silach. Ted jsem na dovce a vracim se v nedeli, tak pak se nak muzeme dohdnout a urcite nejake reseni najdeme

      0 0
    • sann  

      Ahoj, tak mi kdyztak napiste na maila a ja uvidim, kolik lidi by o to melo zajem a nak se dohodnem atombike@atombike.cz

      0 0
      • mike!1  

        a co tak při tom třeba pořídit fotky, přidat k tomu popis a hodit to potom např. někde tady??? Pro nás, co to máme do Prahy daleko:-)))

        0 0
        • Martyss  

          On asi předpokládal, že by to nebylo úplně zadarmo. Udělat fotky by mu asi nic nehodilo.

          0 0
          • mike!1  

            hmmm. no jo, to máš asi pravdu. No nic, aspoň jsem to zkusil:-)))

            0 0
          • sann  

            Vis ono se nejedna o prachy, ale jedna se o ten cas, ktery fakt neni. Myslim, ze z takoveto akce clovek nezbohatne. Vidim, ze nekteri myslite jen na prachy a na to, ze Vas chce clovek oskubat:(

            0 0
            • Martyss  

              Tak to počkej. Já to nemyslel nijak zle. Samotný kurz ti může zabrat několik hodin. To samé příprava na něj. Tak nevím, proč bys si nemohl říci nějakou rozumnou sumu. Nechápu, proč by měl být člověk, který si řekne u konzultantských nebo výukových služeb peníze, být za špatného. Lidi by se měli naučit, že když to někdo dělá zadarmo, tak je to jeho laskavost, ne samozřejmost.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.