Letni navleky na tretry jen proti bahnu

43 nepřečtených
  • Spawncz

    Chtel bych se zeptat jestli existuji od nejake firmy letni navleky na tretry aby si clovek nespunul zbytecne boty (lepsi je prat navlek nez se drhnout s botama).

    Diky za odpovedi

    0 0
    • Spawncz  

      sorry nespunul=nespinil :-)

      0 0
    • Mamutt  

      Jakýkoli neopren, a holt vybírat ty tenčí. Dělaly se i jakési lycrové (jen takové elas?áky), ale ty ti pomohou opravdu jen proti špíně – voda ti do bot ale nateče stejně.

      0 0
    • vozejk  

      kalas je dela.stoji kolem stovky.bud sou z lycry nebo zatepleny z rubaix,ale delaj se v silnicni verzi(nemaj vyřízlou patu) a pouze v cerny barve v jinejch jenom na zakazku.jinak tydle navleky dela hodne firem treba northwave maj fakt pakny ale stoji 500,–

      0 0
    • Meesha  

      Jo, delaj se z lycry. Co si vzpominam tak jak se psalo: Northwave, Kalas, Specialized, Sidi a urcite este dalsi http://www.specialized.cz/…oduct_05.php?…

      0 0
    • RomanH  

      Jak psal Vozejk, treba ty od Kalasu nebo od Atexu. Podle me je to ale zbytecnost. Pokud toho banha neni tolik, ze Ti prosakne botou, staci botu po zaschnuti vykartacovat. No a pokud je hodne mokry, je ho dost, tak se asi stejne pres ten navlek dostane. Pak nezbyva nez tretry vyprat v kyblu ci v pracce.

      0 0
      • pegal  

        Tretry do pracky??? Ja nevim treba to jde, ale prijde mi to jako docela velka odvaha .. :)

        0 0
        • RomanH  

          Mne to prislo taky, ale kdyz jsem videl svaru, jak tam bez problemu pere adidasky a vubec vsechny sportovni boty, tak jsem to taky zkusil. Mel jsem strach hlavne o pracku, ale mam nizke kufry Time a ty jsou v Diadorach Chilli docela dobre utopene, takze je to bez problemu.

          0 0
        • Meesha  

          Vsechny sportovni boty hazim do pracky. Hazel sem tam i spesly tretry. Nikdy se nic nestalo. Ty Sidi se ale zatim bojim – takze kartacek a jedeeem! :-)

          0 0
      • MartinXC  

        Ba ne, i WS stačí a posbírá dost sajrajtu i vody od předního kola a dovnitř se to moc nedostane. Doporučuju, když už se musí jezdit blátem. Na Drtiči staré WS návleky odvedly proti mokru svou.

        0 0
    • Luka  

      4. „Kromě pláštěnky každý mít musí
      čtyři sáčky z igelitu
      a gumičku – zkontroluju si!
      Kde je doba yperitu …“ 5. „Soudružko, nač jsou ty sáčky?“
      „No jo, Horák zas vyrušuje!
      Na nohy, Horáku, a též na ručky,
      to záření pohlcuje.“ *: „Děti, při pochodovém cvičení
      nelze mít nic v pytlících,
      a v pásmu radioaktivního zamoření
      půjdeme ve dvojicích.“

      0 0
    • rasto  

      …a neni to zbytecne? ;-) bude se Ti hur odvadet teplo – budou se Ti vic potit nohy.

      0 0
      • Spawncz  

        Myslim ze zbytecne to neni, mam sidi Action2 a kdyz vidim jak se zasira od blata ty kolecka na utahovani boty a i ta preska dostava docela dost zabrat, tak bych to chtel nejak osetrit aby ty boty vydrzeli co nejdele (lacine zrovna nejsou).

        Diky vsem za rady podivam se primo po tech sidi navlekach.

        0 0
      • Volf  

        Pokud si vezmeš, že se mnohem líp pere návlek jak tretra tak úplnš od věci to není.

        0 0
        • rasto  

          mozna neco na tom bude. osobne bych ale mel megalomanskou spotrebu letnich navleku, kdyz si predstavim jak rychle mi mizi zimni :-/

          0 0
          • Volf  

            No to mi povídej. Jen kdyby ty zimní tretry nebyly tak drahý.

            0 0
          • Meesha  

            obcas vidam lidi co maj misto navleku fusekle. Ale to musi bejt hrozna velikost!

            0 0
    • croscountry  

      Neviem či by ti to pomohlo. Nie je to presne na čo sa pýtaš. Ale ja som to vyriešil bežnými návlekmi ako sa používajú na pohorky pri turistike. Plátené, hore gumička na s?ahovanie, jedna pracka vpredu na zaháknutie za šnúrku a dole gumička pod podrážku. Pravda, ja som týmto riešil padanie kamienkov a bordelu do tretry. Tam je to výborné. Nie blata. Ale časom sa to osvedčilo aj v blate. Ale asi nie v takom ako ste píali o Drtiči.

      0 0
    • Radez  

      Našel sem tohle prehistorický vlákno a suprovně se mi hodí, tak ho použiju.

      Nevozíte někdo něco podobnýho v létě? Třeba jen na závody? Nějaký doporučení?

      Mám jedny tretry na silnicu i na mtb a fakt řeším dost podobnou věc jako zakladatel vlákna.

      Chtěl bych to na léto. Nepotřebuju aby to bylo uplně hermeticky uzavřený, jen proti běžnýmu prachu, blátu při nějakým závodě, páč prát boty se mi rozhodně už nechce toho sem si užil dost. To, že to prosákne mi nevadí, jen prostě aby to pochytalo ty největší srance jako prach a případně blato, jehličí, hlínu..

      Případně kdyby někdo měl zkušenosti s nějakými z aliexpresu. Našel sem jich tam spoustu, tak třeba tu někdo bude mít nějakou pozitivní nebo negativní zkušenost.

      Jak sem psal můžou prosakovat, fakt aby byly uplně jednoduchý a můžou být i nízký nepotřebuju je do půlky lýtek :-)

      Předem vděkuju za doporučení.

      0 0
      • kokabura  

        bral sme tyhle návleky, je to fakt jen na prach a nečistoty, zip v zádu nefungoval už při prvním zapnutí :D, nic to nevydrží.. ale když po tom nešlapeš schválně tak to je na víc vyjížděk.

        0 0
        • Radez  

          Jo, přesně na ty sem čuměl na aliexpresu.

          Nemáš náhodou fotku, jak to vypadá na botě/noze v reálu?

          Případně dokázal bys říct, že ta velikost skutečně odpovídá, že na velikost boty 44 pasuje návlek 44?

          Tohle použití by mi stačilo.

          0 0
      • RUSH  

        Ten nápad jsem měl před pár lety taky. Měl jsem nové MTB tretry SIDI a na maratonech jsem trpěl, když jsem musel krásné nové stříbrné tretry ponořit do bahna. Asi dvakrát jsem použil lycrové letní návleky od Kalaše (tehdy stály asi jen 100 Kč), ale nebylo to ono. Za prvé ty návleky vydržely právě jen ty dva blátivé maratony a pak už byly silně potrhané a vytahané a za druhé boty před znečištěním nijak zvlášť neochránily. Ono při tréninku je to pohoda, to jezdím všechno a v tretrách chodím minimálně, ale na těch maratonech se občas stane, že díky okolnostem musím tlačit a pokud je bahno, tretry jsou hned jako prase. Ale bavím se o blátě, ne o prachu. Kvůli prachu bych návleky nepoužíval.

        Teď už mám tretry nové (tentokrát černé), ale maratony pořád jezdím v těch starých, kterým už ta špína tolik nevadí:-)

        0 0
        • Radez  

          Já právě nepředpokládám že bych v tom nějak chodil/běhal. Jednoduchý zimní mám 10let a trhat se začaly až teď.

          Právě nechce se mi tretry furt čistit od sranců, tak 4× do roka by to mohlo vydržet.

          0 0
      • VA3  

        Pro tyhle účely používám obyčejné černé bavlněné (plus lycra) ponožky. Natáhnu je na tretru, kufr se procvakne sám. Voda prosákne, bahno zůstane venku. Vydrží několik vyjížděk, pokud není extra bahno. Pokud je, sroluju je naruby a i bahnem vyhodím. Spokojenost.

        0 0
    • kokabura  

      velikost mám 3×l a nohu 45. znovu už bych to asi nebral

      edit: špatně „reagovat“

      0 0
    • MichaelSimek  

      Boty neprat, to opada!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.