Total Offtopic - rozpúš?adlo na lepidlo......

36 nepřečtených
  • kungpao

    Takýto off topic tu už dlho nebol (nerátajúc tready o čúraní, kadení a holení…) :-) Kedže neexistuje žiadne stavbar-forum tak sa obraciam na ctených kolegov – bikerov – stavbárov so žiados?ou o radu. V paneláku kde bývam odstraňujem práve gumu ktorá tam bola na panel nalepená (hodlám položi? dlažbu). Problém nastal s gumou, ktorá sa skladá z 3 častí – vrchná guma, pod ňou textil a pod ním taká tenká lazúra, pravdepodobne ztvrdnuté lepidlo. To lepidlo nejde dosta? z panelu a ja sa bojím že na to lepidlo pod dlažbu nechytí. (dávam tam dlažbu kvoli sajrajtu z biku – v izbách mám plávajúcu podlahu) Navyše na niektorých miestach to lepidlo zachytilo aj chumáče tej textílie – to som mechanicky odstránil majzlom a kladivom. Otázka pre vás – musím tie zvyšky lepidla odstani? (samozrejme kúsky ktoré sa dajú ostráni? aj odstránim – zvyšok je doslova boj o milimetre…) ? Alebo existuje dajaké rozpúš?adlo na to lepidlo také čo to lepidlo naleptá alebo zmení jeho vlastnosti tak že sa bude da? ľahko odstráni?? Ešte dodám že sa pravdepodobne nejedná o chemopren, je to skor taká biela lazúra.....

    0 0
    • Volf  

      To ti teda nezávidím. Dělali jsme to před půl rokem jen s rozdílem, že jsme dávali korek. To lepodlo je nějakej alkapren a dělalo se to tak, že se ba zem vylila velká plechovice, roztahala koštětem a položilo lino. Drží to jako bejk a můžeš to jedině oškrabat. Ty zbytky by vadili i pod dlažbu. U nás to nakonec dopadlo tak, že jsem si sjednal podlaháře, ti přijeli s velkou kotoučovou bruskou a podlahu obrousili a vylili stěrku. Obrousit to šlo pěkně a kupodivu to nedělalo ani žádnej velkej kravál a ani se z toho nijak zvláštně neprášilo, protože se ta bruska točí pomalu a ty chlupy z lina zachytávaj prach z betonu. Jinak pokud by ti někdo tvrdil, že pod dlažbu ty zbytky nevaděj, tak kecá, protože i dlažba musí mít tvrdej podklad. Jinak pokud ti můžu radit, zvaž ještě to použití dlažby, protože je tvrdá a studená. My původně chtěli dlažbu taky a jsem rád, že jsem se nechal přemluvit na korek. Teplej, prožnej a údržba žádná.

      0 0
      • blue  

        a co prach a blato s korkem? jak to jde dohromady? to se musi do nej casem zaslapat a zazrat, ne?

        0 0
        • kungpao  

          Ja to chcem da? iba do kuchyne (som tak trochu smoliar – všetko vylejem), kúpelne, hajzlíka a chodby. V chodbe plánujem ma? 2 biky no a a ako sa poznám tak čisté boli naposledy keď som ich poskladal.. Furt z nich niečo kvapká (raz aj olej z vidlice) :-) a to by asi korku alebo laminátu nerobilo dobre.....

          0 0
        • Volf  

          Korek můžeš buď nalakovat nebo naolejovat. Pokud ho naolejuješ tak je telpejší, přijemnější na dotek, ale choulostivější. Já ho lakoval a mám ho v chodbě a kuchyni. Můžš ho poškrábat třeba kamínkama, ale můj známej má korek už deset let a tvrdí, že ho za celou dobu asi po šesti letech přebrousil a znovu nalakovat. Jinak jsem si myslel, že to bude horší. Musíš ale použít podlahovej korek ne obkládací, protože ten je moc tenkej. Min. tlouš?ka se doporučuje 5 mm. Já ho kupoval v HK v OBI v tlouš?ce 6 mm a mám dojem, že metr stál kolem 300,–. K tý ceně si ještě musíš započíst cenu lepidla, nivelační stěrky a laku. Koukni tady: www.likor.cz/ tam se toho docela dost dozvíš. Jinak po dlouhým ptaní jsem použil i ten jejich lak a disperzní kontaktní lepidlo / kvůli smradu / a zatím jsme nadmíru spokojeni. Jo a lepil jsem si tu podlahu sám, jen jsem ji nechal obrousit od toho bordelu a udělat tu nivelační stěrku, protože mi bylo řečeno, že se v paneláku občas stane, že nateče k sousedům.

          0 0
          • dalimil  

            mám v chodbě dlažbu (odolná + snadná údržba ) v kuchyni lino ( drahé,kvalitní pěkné,teplé ) u korku jsem se bál,že by mu vadila voda

            0 0
      • wroum  

        my mame dlazbu a studena rozhodne neni. staci pouzit vytapeni do podlahy. navic dlazba vydrzi urcite dele nez korek – ten sme meli predtim a udrzba taky zadna (pokud nepocitam to, obcas vytru :-)

        0 0
        • Volf  

          V paneláku se podlahový topení bude dost blbě dělat, ikdyž pokud máš peníze tak se dnaska dá všechno. Jinak k tý tdrdosti dlažby tak všichni známí co maj v kuchyni dlažbu maj po podlaze různý koberečky aby jejich drahý polovičky nebolely nohy ze stání na tvrdým a taky je problém, že pokud ti cokoliv spadne na zem tak je po tom a taky se dost často cinkne glazura na dlaždici. Na druhou stranu je možný ji celkem lehce vyměnit.

          0 0
          • wroum  

            to s tim topenim nevim – je to jenom drat smotanej pod dlazdicema, nic co by neslo udelat kdekoliv. s tim ostatnim mas pravdu.

            0 0
          • kungpao  

            Mno ja mám práveže s dlažbou v kuchyni a chodbe dobré skúsenosti, v rodičovskom dome to je dos? rokov a nikdy si mamina na to nes?ažovala…

            0 0
          • RomanH  

            Jasne, ale zalezi na dlazbe. Po 9-ti letech se mi glazura nikde neodloupla, navic pokud nemas dlazbu uplne hladkou, tak neni ani tak studena (alespon uprosted panelaku). Ale mas pravdu, bez topeni pod ni nebude nikdy tak tepla, jako korek, nicmene bych nemenil.

            0 0
    • wroum  

      zkus aceton, ten rozpusti hodne sragor. a ja osobne bych zkusil horkovzdusnou pistoli a spachtli.

      0 0
      • kungpao  

        Horkovzdušná pištol a špachtla už bola aplikovaná, výsledok zlepšenie asi o 5 %, čiže na furt nahovno…

        0 0
    • tjuren  

      Pokud to drží jako bejk tak nevidím důvod to odstraňovat, dlažební lepidlo na to přischne ne? Že by to vadilo tomu topení?

      0 0
      • Volf  

        Vadí tam ta pružnost toho alkaprenu a toho filcu. Alespoň tak mě to potvrdilo pár obkladačů a podlahářů.

        0 0
        • kungpao  

          No ono je to vlastne dos? tenké, proste je to taká blana, ktorá sa na niektorých miestach sama odlepuje a na niektorých miestach drží ako privarená. Tú čas? ktorá sa bude da? odstráni? mechanicky (špachtľou) samozrejme dole dá, ale ide mi o ten zvyšok, či to má význam to da? dole. Skutočne je to vačšinou dos? tenké, prirovnal by som to hrúbkou k takej tej blane ktorá je tesne pod škrupinou u uvareného vajíčka.

          0 0
          • Volf  

            Sjednej si tu brusku a máš pokoj. Špachtlí to neoškrabeš, horkovzdušnou pistolí to taky nejde. Mě bohatě stačilo jak jsem to lino sundával. Podřezával jsem to zalamovacím nožem jako když stahuješ králíka, zedřenej jsem byl jako šmirgl a ta bezmocnost když jsem zjistil, že ty zbytky musí jít pryč, ale nejdou škrábat. Ta bruska byla výha v loterii.

            0 0
            • Volf  

              Jo a nebo si pozvi obkladače aby to viděl. Třeba mluvíme každej o něčem jiným.

              0 0
          • wroum  

            potom bych teda jeste zkusil tu vrstvu necim hodne mechanicky narusit, treba hodne hrubym smirglem nebo starym struhadlem. narusena vrstva by mela jit lepe „doojebat“ :-)

            0 0
        • Fidoo  

          zdá se mi divný, že by na to nechytla nivelační stěrka. Když by udělal nejakou rozumnou vrstvu tak po lepidle dole neštěkne pes. Leda že by toho psa zalili tou stěrkou.....

          0 0
    • Vrci  

      Thomsit vyrábí i odstraňovače starých lepidel. Zkoušel jsem to, ale jen na jejich lepidla (na bázi akrylátu) a tam to funguje dobře. Zkus se poptat v nějaké prodejně podlahových krytin. Tohle bude ale alkapren nebo chemopren a to nevim jestli na to něco je. Počítej, že je to drahej špás – to mechanický odstranění bude rychlejší a levnější.

      0 0
      • Vrci  

        další výrobce podlahových systémů je uzin, tak zkus zapátrat i tam.

        0 0
      • kungpao  

        Mechanicky to prave ide dos? pomaly. Je to doslova boj o centimetre. Ten panel je dos? hladký, takže to na ňom drží dobre. Robím to tak že so špachtľou sa dám na kraj toho a potom v určitom uhle po nej búcham kladivkom, takže posobím ako buldozér. Keď viac nahnem špachtľu, tak mi podklzne a už nič neberie, lebo tá vrstva je veľmi tenká.....

        0 0
    • Lance  

      Kdyz rikas,ze to je nalepene na panelu zkus pouzit horkovzdusnou pistoli nahrat a hned to stirat nejakou tou spachtlou. Kdyz tak ocistis uplne suprove okna (vlastni zkusenost) tak lepidlo pujde jeste lip. Samo,ze musis vetrat nebo nemusis,ale je to lepsi.:)

      0 0
      • blue  

        a precist celej thread poradne se chystas az ted?

        0 0
        • Lance  

          a jejej tak uz to nekdo asi poradil:) ne vzdycky ctu vsechno:),ale abych Ti odpovedel: Ne nechystam

          0 0
        • Lance  

          aha:):):):) nakonec jsem si to radeji nasel,fakt uz to radil wroum:):) no nic,ale prece jen bych to zkusil jeste jednou:)

          0 0
    • VS  

      Vyzkoušej škrabku, špachtle je na nic. http://www.oa.inform.cz/…23lang1.html Na stránce je dole 9 obrázků, klikni na ten vpravo nahoře. viděl jsem je v bauhausu. Na odstraňování barev je to super. Akorát na betonu asi dlouho nevydrží. Ale břity jsou z tvrdokovu a dají se měnit. Nebo se to dá udělat. Škrabal jsem barvu z plechové střechy a použil úlomek nože z hoblovky v držáku. Akorát se musel často brousit.

      0 0
    • MattsSpeed  

      zdar, potrebujem strhat z podlahy lepene koberce, neviete niekto ako co najjednoduchsie na to? dik

      0 0
    • Robo  

      Zkus se podívat na http://www.domacidilna.cz

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.