• khooca

    Zdravím,

    zajímalo by mě, jestli jsou napínáky na řetěz určené jenom k tomu, aby nepadal řetěz. Vlastně mě štve, že mi v terénu dost mlátí řetěz asi o přehazku (o zadní stavbu to není, tu mám chráněnou), pomohl by napínák? Používáte to někdo na třeba lesní XC? Jaké máte zkušenosti s konkrétními typy?

    0 0
    • Lance  

      je to vubec technicky mozne aby ti to mlatilo o prehazku pokud je vse v nejlepsim poradku???

      0 0
    • Pá-dlista1  

      A nemas nahodou prehazku Shimano, ktera ti mlati do ramu?

      0 0
      • khooca  

        Mám shimano lx. Ale jak říkám, podle mě to mlátí řetěz o přesmykač. Resp. o tu vodící konstrukci.

        Není to špatným konstrukčním řešením, ani neseřízením, to vše je v pohodě. Jen jsem chtěl vědět, jestli by napínák pomohl.

        Btw: tohle dělají všechna kola..;)

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Moje ne.

          0 0
          • SHT  

            To ti přeju! Až začneš jezdit na kole, třeba to přijde.

            0 0
            • thesecond96  

              Tak to bylo trochu slabší :D

              0 0
            • Vilém  

              Ty jsi komik hochu:) To ses kvuli te archeologii musel registrovat?

              0 0
              • SHT  

                To už jsi ale zažil i trapnější blbečky, než mě. Prostě jsem hledal napínák, padnul na diskuzi a moc se mi líbil příspěvek „moje ne“, řek jsem si, že tady je to fakt plodný, že sem můžu psát i já. Nekouk jsem se ani na datum a koukám dopadlo to nad očekávání.

                0 0
                • pepek  

                  Máš štěstí, že sem Pádlista už nechodí. Jeho hobby bylo stírání zelenáčů a když mu eště napíšeš, aby začal jezdit na kole, tak to by byla asi pěkná reakce, škoda.

                  0 0
                  • SHT  

                    To by bylo slušný. Pádlista je o 7 let mladší než já. Pěkně bysme se pohádali.

                    0 0
    • SHT  

      Pokud šlapeš, nemělo by se s hornim tahem řetězu nic dít. Spodek se dá napínákem řešit, ani nepřijdeš o moc energie. Podle mě, když to nemaj závodníci nikdy, tak to na XC nepotřebuješ.

      0 0
      • Pedro404  

        6 let?

        0 0
      • Rubi  

        6 let cekal az mu nekdo poradi, ted jsi tam urcite ten napinak da:D ale muzem se o toim klidne pobavit:D mi treba klepe retez o prevodnik

        0 0
        • SHT  

          Nedal jsem si napínák a měl jsem, už ho vybírám.

          0 0
        • SHT  

          Poradí mi někdo?

          0 0
          • Smazaný účet  

            kdybys chtel, mam napinak shaman enduro, byl by za rozumnou cenu. Novy, namontovany akorat v dilne. Vice na mailu.

            0 0
            • SHT  

              Enduro zatim ne. Asi je i dobrej, ale na tohle kolo vůbec nepočítám s přesmykačem. Děkuju.

              0 0
              • Atilla  

                Asi máš jedno jaký vezmeš. Já léta vozil EXU s 2 kladkama a s padáním jsem problém nikdy neměl. Teď SHM enduro a bez potíží. Co vím, tak kamarád měl hrozný problémy s E13, ale to byl starý typ, teď už to mají asi porychtované. Kdybys chtěl, tak EXU nechám za pár korun.

                0 0
                • SHT  

                  Dík. Koupil jsem za 350,– Shamana FR. Je trochu malej, ale je to stejně paráda. Řetěz prostě drží.

                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.