• bassline

    Zdravim…Mam cestne rafiky SHIMANO WH-R550 a plaste CONTINENTAL ULTRA 2000 700×23C a mam problem pri vyzuvani plasta z rafu. Respektive vybrat von z rukami ho vobec nedokazem. Skusal som to pomocou osvedcenych rad ale aj to nefunguje. Palcom som vosiel medzi raf a plast, pokruzil po celom obvode z jednej aj druhej strany aby sa plast odlepil a nasledne som sa ho snazil vybrat palcami von z rafu. Ale nejde to absolutne, ten plast je tam strasne na tesno…existuje teda nejaky sposob akym sa da vybrat von?…asi po hodine trapenia sme ten plast nakoniec s kamosom vybrali ale bolo to nieco strasne, museli sme pouzit srubovaky co je velmi zle riesenie ale inac to fakt neslo von…

    0 0
    • Pekáček  

      A jak jdou ty pláště nazout? Já kdysi měl pláště od Authora a s puchejřema na palcích jsem to vzdal, pláště reklamoval a reklamaci mi uznali. S ráfky Mavic CD4, Wolber, Ambrosio a pláštěma Continental mám dobré zkušenosti, stačí jedna montpáka na zouvání a nazutí v pohodě jen rukou.

      0 0
      • bassline  

        Ahoj. Tazko, rukou nemam sancu. Cize ked to nejde rukou tak jedine montpaky pomozu?…inac od tvojho braska som si prave nechal poradit ;-)

        0 0
        • Pekáček  

          Hlavně nepoužívej kovové nářadí, montpáky jedině plastové. A když to nepůjde, zkus jiný pláště. Co ti brácha posílal za názorný obrázek jsem viděl ;o)

          0 0
    • Bobo  

      Hele, tyhle ráfky obecně jsou na to blbý. Ze Stormů jsem vždycky bez nejmenších problémů vyhazoval gumy rukou a nasazoval levou zadní s jedním prstem v nose. Ale do těch svých WHR540 jsem nebyl schopný dát rukou pláš? ani jednou stranou a vyndání byl nepředstavitelný problém. Až do té doby, co jsem pořídil plastový montpáky za cca 30Kč. A je klid.

      0 0
      • Bobo  

        Jen ještě upřesním: jestli se nepletu, mají ráfky od Shimana nepatrně větší vnitřní průměr, no a tím to je.

        0 0
        • bassline  

          A na co je to dobre, to preto aby taky smrtelnik ako ja sa s tym musel trapit? :-)))

          0 0
    • mosquito  

      nektery rafky jsou proste na … (sam mam Ritchey Rick Comp) a to je taky porod – prakticky se s tim neda nic delat, ale casem chytnes grif :))

      0 0
      • bassline  

        Tak to prejde este asi dost vela casu, a znicim a oskrabem dost vela rafov a plastov kym chytnem ten spravny grif :-)))

        0 0
    • Lance  

      no ale nakonec si to sundal jak pises ne?:)

      0 0
      • bassline  

        hej, a teraz neviem nafukat novu dusu a plast treba nasadit spat, takze porod ma este len caka :-)))

        0 0
    • bassline  

      Caute Ludia, tak je to totalne na HOVNO…som z toho strasne nasraty, kupil som 2 umelohmotne montpaky, po pol hodine som ten plast vybral, ale ten debilny raf je totalne cely doskrabany..mozem ho vyhodit do smetia…do riti aj s tym…a nehovorim o tom ze plast je urcite tiez zniceny, na jednom mieste sa zacina od toho vyberania uz trhat…

      0 0
      • Martyss  

        Možná blbý dotaz, ale ono také jde aby umělá hmota poškrábala kov?

        0 0
        • bassline  

          Pod sa ku mne domov pozriet a uvidis to na vlastne oci :-)…Ono to mozno nie su nejake hlboke vrypy ale pod urcitym uhlom do strasne bije do oci, su to take biele leskle skrabance :-(

          0 0
    • jihra  

      Ty plastové montpáky si kup raději do rezervy, při sundávání silničních pláš?ů sem tam rupnou. Jde to přece jen většinou dost ztuha.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.