• Petra N.

    Mám zřejmě elementární dotaz: existuje SPRÁVNÝ směr omotávky beranů anebo je to jedno a používají se oba směry? Jde mi o to, že mi berany mého nového kola omotali v servisu směrem, kdy mám omotávku při nejčastějším úchopu na horní části brzd tzv. proti srsti – a již po pár jízdách se mi okraje začínají rolovat – je to nepříjemné v úchopu i to ošklivě vypadá. Má otázka tedy zní, zda to servis omotal nesprávným směrem (a mohu tedy reklamovat) či zda se používají směry oba. Pokud platí druhý případ, stává se to i vám ostatním silničářům a jak to případně řešíte? Díky moc. Petra

    0 0
    • Bobo  

      Reklamovat? Nechápu… Nehledal bych problémy tam, kde nejsou, přemotáno svépomocí to máš za pět minut. Začíná se většinou odspodu a končí se u představce, ale je to věc názoru.

      0 0
    • chupas  

      kdyz jsem videl titulek „Žiletka – směr omotávky“ tak me napadlo jestli to nesouvisi s odlehcenim kola :)) ale to byl jen blbej napad.

      0 1
    • Lister  

      Jsem vždycky motal od spodu, je to jednodužší při případném servisu brzd, event i řazení u campy.

      0 0
    • Lance  

      Vzdycky odspodu,a vzdy smerem „ven“

      0 0
    • Toams  

      Jasne, ze odspodu, vsak najprv zastoplujes omotavku do baranov, potom motas, motas, motas a pri predstavci koniec zalepis paskou, co bola pri omotavke … bodka P.S. Ci smerom von alebo dnu som zatial neriesil, ale kuknem sa, jak to mam doma:-)

      0 0
    • Lance  

      chces nakreslit?

      0 0
    • BH  

      neexstuje „spravany“ smer, je to individualni zalezitost. vetsina vyrobcu mota omotavky „svrchu“, nebot neni problem s ukoncenim omotvaky nahore. ovsem omotavka je pak namotana „proto strsti“ jak jsi uz poznala? Pokud motas omotavke „zespodu“, byva problem s ukoncenim nahore,originalni samolepici pasky se hodne odlepuji.

      0 1
      • Matts.  

        existuje len jeden správny smer, tak ako to napísali hafani nad tebou – odspodu.

        0 0
      • vano  

        Iba odspodu hore! A co sa tyka ukoncenia, elektrikarska elasticka izolacka, drzi ako ,,prilepena", nemal som za 10 rokov ziadny problem

        0 0
        • jihra  

          Odspodu. Ukončení omotávky u představce – nejprve přelepit třeba tou elektrikářskou izolačkou (já spíše používám přužnou umělohmotnou izolepu) a tu samolepící pásku, která se dodává s omotávkami, dám až pak nahoru jako „ozdobu“.

          0 0
    • Siddha  

      klidne si tam zkus zajit at ti to premotaji, melo by to byt naopak. jestli to udelaji to nevim.

      0 0
      • Vrci  

        a pokud je samolepicí korková tak to ta omotávka nepřežije – nutná výměna

        0 0
        • Vrci  

          Já motám způsobem popsaným jako samoutahovací (15. obr. u silničních řidítek), ale myslim si že u omotávky se samolepkou nehraje směr otáčení roli. Ale vždy od konců k přestavci.

          0 0
    • novas32  

      malinko to tu s dovolenim ozivim, jelikoz me ceka vymena oblouku a nerad bych si to zbabral. omotavku zdola nahoru smerem k predstavci, to uz jsem se vyse docetl. smer ovinu omrknu na stare, kterou budu sundavat. mel bych ale jeste par otazek:

      budu davat dualy DuraAce 7800 – kde se na nich utahuje objimka na riditka?

      je k necemu dobre podmotavat omotavku kobercovkou, pokud nechci cilene zvetsit prumer riditek?

      chytate bovdeny nejakou paskou, nebo je staci prichitit jen omotavkou

      diky za rady

      0 0
      • Martin  

        bowdeny chytám kouskem izolepy, aby mi pod omotávkou necestovaly. pokud nechceš zvyšovat průměr řídítek, nějakou pásku pod omotávku nedávej. a pokud chceš tlustší rodla, tak dej dvě vrstvy omotávky, pak to pěkně tlumí vibrace.

        0 0
      • maajkee  

        Já si chytnu bowdeny kouskem průhledný izolepy, stačí jednou obtáhnout aby to drželo na svým místě při motání.

        Kobercovku bych nedával, je to zbytečný, pokud to dobře omotáš, tak by to mělo držet dobře.

        0 0
        • novas32  

          u soucasne omotavky mam problem, kdy mi na hornim uchopu v obloucich ujizdi a objevuji se hola riditka (motano v servisu, proto uz se nechci na nikoho spolehat a premotat to sam). chystam vymenu oblouku, razeni, predstavce a kabelaze a zatim s tim nemam zkusenosti. jak velke „prekryvani“ jednotlivych ovinu byste mi u omotavky doporucili?

          0 0
          • alinceb  

            Na rovných místech tak, aby ti šla přes sebe sešikmená část omotávky – tím ti chytne lepidlo na řidítka a ne na omotávku a výsledně omotané oblouky budou rovné a ne s vlnkama. V oblouku je potřeba úměrně překrývat a vnitřní straně a na vnější naopak bude překrytí menší. Dej si záležet na pečlivém dotažení pásky po každém ovinutí…

            0 0
      • alinceb  

        Už sem pár řidítek omotal a příšlo mi celkem jedno, jestli motáš jedním nebo druhým směrem. Důležité je, že od konce k představce. Teď k otázkám:

        • DuraAce7800 se objímka utahuje stejně jako u ostatních Shiman (co sem zatímviděl) – na vnější straně páky je žlábek, který jde směrem podgumový návlek. Do něj strčíš imbus (imho 6mm).
        • kobercovkou bych to nepodmotával. Pokud chceš zvětšit obvod řidítekkvůli pohodlí, tak ze staré omotávky ustřihni pásky, které dáš podélřidítka pod dlaň a pak to přemotej. Mám to vyzkoušené a fungujeto dobře.
        • na bowdeny používám elastickou elektrikářskou pásku. Asi by to šloi bez, ale takhle je to mnohem jednodušší. Pásku Použij i na konecřidítek. Omotávku omotej ještě přes plánovou délku úchopu a zatáhnielektri­kářskou páskou. Pak podél okraje pásky opatrně odříznimontážním lámacím nožem. Nakonec můžeš pře elektrikářskou páskunamotat fixační pásku, co bude u omotávky…;)
        0 0
        • alinceb  

          Ještě pár obrázků mojí práce:

          F1 F1 Štěrba Giant Storck

          0 0
          • novas32  

            pekna prace. clovece, kolika mas tech kol? :)

            0 0
            • alinceb  

              Já mám jen tu modrou F1ku a Štěrbu + přítelkyně měla silničku, kterou teď budu prodávat a stavět jí jinou. Kromě toho jsem motal Storcka pro TJK, dva oceláky , co jsem stavěl pro kamarády (na fotce a mojí a přítulčinou silničkou), bullhorny na mého singla , sestřiného Gianta a ještě jednoho oceláka, co sem prodával…

              0 0
          • jIrI___  

            Ten Storck vypadá mezi těmi veterány hodně pěkně.

            0 0
        • novas32  

          diky, super. zlabku jsem si nevsiml, uz jsem ho nasel. na rovnou cast riditek dam podelne starou omotavku (ze vsech stran? jen nahoru a boky?) myslim, ze bych mel omotavku s timhle vykladem zmaknout :)

          0 0
          • maajkee  

            Já nevim, já třeba z 95% držím řidítka stejně za dualy, tak by to pro mě nemělo žádnej přínos ještě něco dávat pod omotávku. To záleží kde se držíš ty nejvíc.

            0 0
            • alinceb  

              Já teda úchopy dost střídám – většinou po vrchní straně rodel (tam dávám extra pásek pod omotku). Ve spodním úchopu moc nejezdim a navíc tam oblouky lépe pruží. Tam ho teda nedávám…

              0 0
              • maajkee  

                No já když se nedržím za dualy, tak pak v rychlostech kolem 40 a když vedu peloton :) tak se držím dole. Nahoře na řidítkách se chytím jen když je nějaký větší stoupání a aerodynamika nehraje roli, ale takových tady moc nemáme :)

                0 0
              • novas32  

                mam to s drzenim podobne, dole minimalne, dualy a vrsek tak pul na pul. jsem rekreacni cyklista :)

                0 0
          • alinceb  

            No já bych dal extra proužek jen pod dlaň. Jestli máš oblouky s dvěma žlábky pro bowden, tak ještě dělám jeden upgrade, když motám staré Shimano – vnitřním žlábkem vede bowden brzdy a do vnějšího si ustřihnu taky bowden, který bude sice prázdný, ale zakulatí řidítka. To teda platí, pokud nejsi „chorobný gramař“…:)

            Ještě si před motáním pročti návod na ivelu – podle něj sem se to učil. Je tam popsané mj. i třeba zátkování, které to chce taky udělat šikovně…;)

            0 0
            • novas32  

              oblouky FSA Vero Compact, objednane, jestli maji zlabky na bovdeny, to nevim…

              0 0
              • alinceb  

                Podle obrázků z gůglu vypadají, že mají jen mírnou profilaci pro bowden. Ten vnější bowden tam ale můžeš přiložit i bez profilace – ničemu to nevadí. Jen ho musíš přimotat to elektropáskou, aby se nehýbal. Pokud je seženeš, tak ty BG shapers , jak psal jecnak, by mohly být taky fajn…

                0 0
                • jecnak  

                  Ty vlozky maj v 69ce a nebo je objednaj v kazdym obchode kde berou Spesla.

                  0 0
          • novas32  

            jeste jeden dotaz, resp.prosba o radu. s jakou znackou omotvky mate dobrou zkusenost? Pells, FSA…?

            0 0
            • jecnak  

              Hlavne si nejdriv musis rozmyslet jakou chces. Korek, gel, carbon, silikon, kuze? Korkove jsou ± vsechny stejne a je to takova klasika. Nedavno me prekvapila Ritchey Pro tim, ze zatky do riditek jsou na inbus, takze jen tak nevypadnou.

              0 0
              • novas32  

                ty zatky jsou soucasti, kdyz ji kupujes? docela se mi libi omotavka na kupkolo:

                http://www.kupkolo.cz/…a-gel_z4819/

                0 0
                • jecnak  

                  Zkus, stoji par penez. Dokonce ji myslim ma Medunka. Kdyz jsem ji motal, tak s ni slo pracovat dobre a je i dost tlusta a nelepi se, ale drzi vlastni pruznosti a zevnitr je silikonovy pasek.

                  0 0
            • alinceb  

              Já používám korkové (na značce až tak nezáleží) – nejsou tak drahé, dobře se s nima pracuje a dají se jezdit bez rukavic. Nejvíc se mi líbily Easton a Cinelli. Jinak záleží, co od toho čekáš.

              Nejhorší, co sem motal, byla asi ta Tomášova Fizik, co má na Storckovi…

              0 0
              • jecnak  

                Jo, takovy ten semisovy Fizik je strasny – tenky, takze netlumi a jeste se blbe mota protoze nepruzi/nenata­huje se..

                0 0
                • alinceb  

                  Tak…ale Tomáš musel mít něco extra. Kdyby si radši koupil černej korek za 150…:)

                  0 0
                  • jecnak  

                    Fizik neni nic extra. Treba Lizzard Skins nebo nejaka kuze to je jina. S Lizzard Skins mam vybornou zkusenost – dobre se motaji a jsou prijemne na uchop. Jen v CR se spatne shani a nebo jsou mnohem drazsi jak jinde.

                    0 0
                • mastihuba  

                  taky se strašně rychle zničí. jezdil jsem stříbrnou a snad během měsíce byla škaredá a po 2000km byla na výměnu.

                  0 0
                • Hroch obojzhivelnyj  

                  Teb fyzik mam ted a castecny nesouhlas- motal se mi dobre, natahne se podle potreby, jen tak nejak jinak, jako by byo treba natahovat ho pomalu… Ale tenky je a moc netlumi, to zas jo, a to mam pod nim jeste pasek korku na strane kde se opiram. Ale vypada a na dotek je super…

                  No a jinak mam doma pripravenou kuzi, uz asi pul roku, ale to bude projekt na dlouhe zimni vecery.

                  0 0
              • novas32  

                a co korkovy Pells? tu mam ted a jevi se mi celkem dobre:

                http://pcshop.pells.cz/…/default.asp?…

                nebo gel:

                http://pcshop.pells.cz/…/default.asp?…

                0 0
        • Vrci  

          Tady je v podstatě všechno k omotávce.

          Prostřednictvím ""mapy"":/…/repair-help najdeš i případné další části kola.

          0 0
        • JSt  

          pokud to chce mit nekdo opravdu hezky, mota to od forbecu ke koncu, kdy se tak vyhnes pouziti nevzhledne pasky.

          trocha inspirace http://www.lfgss.com/…ad85083.html ;-)

          0 0
        • Tina  

          na povolenie/doti­ahnutie objímky Dualov Shimano je lepšie použiť 5mm imbus. ¼ahšie sa nasadzuje a aj vyťahuje ;)

          0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Odzdola nahoru, a kdyz se to pak nekde lehnes a odres, tak se da opatrne odzdola odmotat k pakam a zas namotat od pak smerem dolu, tim se to orvane dostane dospod a schova.

      0 0
    • jecnak  

      Jeste par poznamek k omotavani, respektive k vecem souvisejicim:

      1. Pokud mate problem s bolestmi ci brnenim prstu ci zapesti da se koupit od

      Speslu nastavec na riditka, ktery vyrazne zplosti horni cast riditek – Specialized BG Shapers

      1. Pripadne se delaji gelove vlozky pod omotavku – napr. Specialized BG Bar

      Phat a nebo od Fiziku totez.

      1. ESI dela silnicni verzi svy silikonovych gripu.

      Samozrejme spravne tvarovana riditka (sirka, drop, reach) jsou zaklad. Vyborne jsou karbony a jeste lepe nahore mirne zplostele.

      0 0
      • novas32  

        prsty me brni na kole dnes a denne… s tim docela problem mam, porad protrepavam a mackam prsty. mrknu na ty vlozky, na karbon riditka nemam, to znacne usnadnuje rozhodovani :)

        0 0
        • yetti  

          Když nemáš peníze na karbon, tak existujou i dobře tvarovaný hliníkový řidítka – třeba ITM Wing Shape s cenou kolem 800Kč

          0 0
    • skvedo  

      Pěkný návod je toto http://www.youtube.com/watch…

      0 0
    • Biker jak Pes  

      To nechápu, vždyť omotávka se motá vždycky od představce směrem ven. Když to budu motat naopak, tak se to sroluje. Nikdy jsem nikoho nepotkal, kdo by to motal odspodu… a že vás tady je.

      0 0
    • vysmátej bajker  

      zkusím to tady

      nemáte někdo odkaz na yotube jak namotat omotávku okolo pák bez toho kousku.

      nějak to ted nemohu najít.

      dík

      0 0
    • ZdenekM  

      Nevíte někdo, jak se má správně namotat omotávka Fizik Bar Tape Performance? Má být po namotání navrchu ta část s logama Fi'zi:k, nebo ta děrovaná polovina?

      0 0
      • Smazaný účet  

        Já dal navrch tu část s dírama

        0 0
      • distance  

        Díry navrch.

        0 0
      • milan.v  

        Já mám ven naopak nápisy.

        0 0
        • toperharley  

          V prodejně mi tvrdili, že by navrch měla být perforovaná část. Já to nakonec zkusil oběma směry a stejně se mi to nepovedlo. Měl jsem to celý nejak nakřivo. Část omotávky ve vnějších částech oblouku mi odstávala a nešlo mi to dotáhnout takže to bylo celý samý hrb. Je tada fakt, že jsem to dělal poprvé a nakonec jsem s tím po hodině praštil a budu hledat dobráka co mi pomůže.

          0 0
      • ZdenekM  

        Nechal jsem si to udělat a trochu mně překvapilo, že je tam těch nápisů tolik moc.

        0 0
    • Alhas  

      Řešíte krávoviny.

      0 0
    • Hogy  

      Motám zásadně shora. Líp to vypadá a míň váží:-) Pokud se to dobře udělá (lehce víc našponuje) a nepoužije se vyloženě mizerná omotávka, jako třeba Silva, tak to funguje zcela bezproblémovně. Je to jen lehce náročnější na techniku. Asi jako rozdíl ve výpletu špicema 1,5mm vs 1,8mm. Je na každém soudruhovi, na co si troufne.

      0 0
      • milan.v  

        No vidíš… A my se tady dozvěděli, že Silva je superšpica omotávka, na kterou nic nemá…

        0 0
        • Hogy  

          Měl jsem dvě. Obě voleny kvůli designu. Motám poměrně na řídko a rodla 42cm s-s, přesto délka na těsno. Rozhodně kratší, než je běžné. První vůbec netlumila. Ekvivalnet elektrikářské izolačky. U té druhé ani nevím. Přetrhl jsem ji během omotávání. Nikdy jindy se mi to nepodařilo a zkusmo jsem si zkusil přetrhnout pár zbytků jiných omotávek. Úplně jinde… Pokud chce někdo korek, slušnou hmotnost a super vlastnosti, tak Syntace. Bez nápisů, prolisů a funguje fantasticky. Pokud jde primárně o hmotnost, tak Lizard Skins, byť můj oblíbený model už nedělají. Naštěstí pořízena zavčas zásoba do šuplíku. A pokud jde někdo po ceně a chce slušný výsledek, tak Deda.

          0 0
          • tromboonen  

            Kdo „elektrikářskou izolačku“ a k tomu jednu velikost všeho nezažil neber nadarmo jméno svatého trhu jež nabízí vše, kua, když dneska někdo nedá výběr omotávky,tak by možná měl odpojit internet a věnovat se slušnější činnosti, nebo ne?

            0 0
        • Člověk a jeho svět  

          Neříkám že všechny, nevím, jakou měl.

          0 0
          • Hogy  

            Reálně jsem použil tak dvacet typů omotávek. Silva jednoznačně na konci a s velkým odstupem, neb jako jedinou ji řadím mezi zcela nepoužitelné. Ale možná nějaká „Čína“ za dolar na tom bude ještě hůř.

            0 0
    • adam1  

      Jaký směr motání omotávky preferujete?

      Chci zkusit „divočinu“ a hezčí to bude zřejmě ze shora dolů?:)

      Omotávka Cycology Boho

      https://www.global-sport.cz/…vka-cycology

      0 0
      • jIrI___  

        Cokoliv jiného než klasika pořádně nefunguje, protože se pak omotávka během jízdy dříve či později povolí. Motání zhora dolů pak má ještě bonus v podobě odchlipujících se okrajů omotávky zejména v obloucích, je to ve výsledku strašně ošklivé.

        4 0
      • DaD  

        Něco omotávek jsem už namotal a odshora dolů je to kravina. A tahle „divočina“ zase taková divočina nebude. Je sice krásné, že jsou na ní obrázky, ale ani jeden nebude vidět celý a ve výsledku to bude takový paskvil:(

        1 0
        • adam1  

          Uvidíme ?:)) zůstanu u klasiky ze spodu nahoru tedy .

          To je tím počasím:)))

          1 0
          • DaD  

            Přesně takhle jsem si to představoval. Podle mého korková, černá klasika, sluší každému kolu. Já nic jiného než korek nesnesu. Dobře se drží, trochu tlumí, neklouže a není na něm vidět špína. Až se tohle trochu ušpiní, tak to taková hitparáda nebude.

            A tady to ukončení na obrázku muselo dělat hrozné jelito. On to sice sestříhl, ale pod špatným úhlem a k tomu na druhé straně než to má být:) Za to bych mu pazoury urazil:(

            3 0
            • TK75  

              Asi nepochopil ze se to stříhá právě proto aby to pri zakonceni sedělo a ne tenhle nesmysl:)))

              1 0
              • DaD  

                Přesně:) Asi někde viděl, že se to stříhá a tak to udělal. Ale že by to mělo mít nějakou logiku a smysl, to ne. To už by bylo, na jeho úsudek, moc.

                0 0
            • mr.nikdo  

              Nemas tip na slusny korek?

              Apropo – lepici paska anebo bez lepici pasky je lepsi?

              Jak jsi psal… 1–2 kola jsi namotal… Za den :D

              0 0
              • DaD  

                Já mám všude tuto. Zkusil jsem toho dost a za mě určitě nejlepší volba. A omotávku určitě s lepící páskou:)

                https://www.kola-radotin.cz/…h-soft-black?…

                Tato je naopak něco hrozného a pro začátečníka v omotávání rozhodně nedoporučuji! Navíc nic nevydrží:(

                https://www.kola-radotin.cz/…ackano-black?…

                1 0
                • mr.nikdo  

                  Dik.

                  Moje omotavani stoji za vyliz. Vzhledem k poctu budu zacatecnik vzdy. A je mi to jedno :D.

                  Ale ted uvazuji, co tam dat.

                  K pasce – co jsem mel, tak dost nechavaly lepidlo na beranech. Tomu se chci vyhnout…

                  0 0
                  • LM  

                    K pasce – co jsem mel, tak dost nechavaly lepidlo na beranech.

                    To snad ničemu nevadí, ne? Alespoň bude další páska lepši držet :-)

                    0 0
                    • Fazzy  

                      Já taky nemám lepící rád. Vadí mi ten syfl co tam po nich zůstává. A když chce člověk omot vyměnit, protože po 1000 km zjistil že z nějakýho důvodu nevyhovuje nebo chce třeba jen trochu změnit pozici pák, tak neni problém aniž by omot zničil. Ani bez lepidla se mi omot nikdy nepovolil. Leda že mi vypad špunt na konci.V nouzi nejvyšší stačí na pár místech podlepit oboustrankou, ale to sem nikdy nepotřeboval.

                      0 0
                    • mr.nikdo  

                      Jenze u nekterych to bylo pak citi – podklad nebyl rovny :)

                      0 0
                    • LM  

                      Tak beru zpět. Vycházel jsem s práce s omotávkou z Ali, která lepí jen trošku a jde v pohodě odmotat a znova namotat. Lepidlo nenechává.

                      Zato při sundání původní Decathlon omotávky jsem musel postupovat velmi pomalu, opatrně a pomáhat tomu tupou stranou odlamovacího nože. Jinak to kurevské lepidlo mělo tendenci trhat okraj omotávky pod tím a ve dvou případech mi to dokonce natrhlo omotávku uprostřed v nejsilnějším místě než aby se to odlepilo od řídítek :-/

                      0 0
                      • mr.nikdo  

                        Hlina anebo uhli?

                        Hlinu jsem vzdy bral nozem na tvrdaka.

                        0 0
                        • LM  

                          Hlína. Tupou hranou jsem to bral abych nechtěně nařezával omotávku.

                          Použil jsem tu Decathlon omotávku i takhle dorasenou jako spodní vrstvu na novejch řídítkách a na ní dal tu bezproblémovou z Ali. Co oko nevidí, to srdce nebolí :-)

                          1 0
                          • mr.nikdo  

                            Nekde mam rodla, na kterych je jeste kus i omotavky.

                            Origo z Giantu :D

                            0 0
                  • DaD  

                    To lepidlo dostaneš dolů v pohodě tech. benzínem. Jsou i odstraňovače etiket a ty fungují také na jedničku.

                    0 0
                • ememem1  

                  suhlas ze ren supacaz je naprosty shit.

                  0 0
              • jIrI___  

                Jestli tři nevadí chybějící wow efekt, tak super je levná gelová omotávka z Decathlonu. Skvělé tlumí, dobře se s ní pracuje (silikonový proužek), příjemná na dotek a vydrží nesmysl.

                https://www.decathlon.cz/…_/R-p-308410?…

                2 0
              • Cen da H  

                Ja mam na vsech kolech tuhle od Ritcheyho:

                https://www.koloshop.cz/…otavka/60727?…

                Nestoji ranec a vyhovuje mi do ruky, pokud neni zima jezdim bez rukavic a tohle neni takova ta plastova klouzavka, krasne se drzi a neklouze.

                Na krosce kterou vytezuju od dubna do rijna na dojizdeni do prace jsem ji neznicil, je po 2 sezonach v pohode, na touringu ktery tak casto nepouzivam jsem ji menil po 3 letech protoze jsem ji podrbal na akcich v lese.

                Jinak ja na konce a nahoru oblouku davam pod omotavku tak 5 cm oboustranne kobercovky. Uz jsem ji namotaval asi 6× nebo 7×, prvni pokusy jsem dost utahoval aby drzela nejen tim lepivym paskem co je na omotavce, coz bylo blbe protoze na oblouku nad pakama se po sezone zacla trhat jak byla moc napnuta a zatezovana drzenim nahore za rodla. Takze jsem zacal podlepovat oboustrannou kobercovkou a navijim ji bez vetsiho napnuti jen aby se netrhala ale zase neodchlipovala. Pouzivam cernou a zlutou. Ostatni barvy jsem nezkusil, ale pocitam ze barva mit na vydrz vliv nebude.

                0 0
          • Johny.Merida  

            Motam normálně odspodu, vždy.

            1 0
            • adam1  

              Nevypadá to zle ,řekl bych fajne .Jak jsi s ní spokojený ,jako materiál atd.?

              0 0
              • Johny.Merida  

                Já bych jí nechtěl ,je taková hodně lepivá, silikonová. Grip má tedy jako dost, ale já vozím korek. Tohle chtěl kámoš.

                0 0
            • Jason Voorhees  

              Nemotá se to dole směrem ven? Aspoň já to tak dělám ;-).

              0 0
              • Johny.Merida  

                Hele nevím… všechny motàm už několik let směrem dovnitř. Nemám s tímto směrem žádný problém.

                0 0
                • Jason Voorhees  

                  Asi je to jedno, no. Já to mám zase obráceně nahoře. Myslím, že správně je to: dole od sebe a nahoře k sobě. Ale nahoře to skoro nedržím, spíš za páky, takže neřeším a je to pak jednodušší kolem pák.

                  0 0
                • Jason Voorhees  

                  Co to máš za Dedu? Taky je teď jedu. Jsou fajn a zatím držej i po 4k km na Coráči. Supacaz byly za asi 1k prodřený u pák, na shit.

                  0 0
                  • Johny.Merida  

                    Asi úplně obyčejná Deda za příznivý peníz. Dost jsem si jí oblíbil po všech těch Supacazech a Lizardech, které nevydržely. Kamarádi na ní taky už pomalu přešli.

                    1 0
                    • ladys  

                      Dle recenzí jsem také namotal Dedu, po 5000km bez vady.

                      2 0
    • Lokotka  

      Tenhle člověk naprosto přesně ví odkud a jakým směrem se motá včetně toho, že u páky je potřeba směr omotávání otočit proto, aby se používáním omotávka utahovala a nikoli povolovala.

      https://www.youtube.com/watch?…

      Dole se motá směrem pro sprintery a nad pákou pro vrchaře.

      1 0
      • kamaro  

        Motám podle tohoto návodu, varianta s obrácením směru u pák… Akorát si to přetočení nikdy nepamatuju, tak musím na YT vždy najít toto video.

        4 0
        • tompca  

          Jsem na tom stejně, akorát mám oblíbené toto video :) Na konci se super vychytávka s ukončením pásky.

          https://youtu.be/JuofvKnRl7I?…

          0 0
        • TK75  

          Tenhle návod jak se to dělá u Ritcheyho me tenkrát zaujal…hlavně to jak to dělá okolo pák.Nedává tam ten volnej kousek přes kovovou objimku páky, ale rovnou namota omotavku

          https://youtu.be/JuofvKnRl7I?…

          No a co jsem si všimnul na bf, pár fajnsmekru zna tajny způsob jak začínat nahoře..bez zalepeného konce, čistě

          To jsem nezkousel…jestli to obstojí pri ježdění ))

          0 0
          • Kurt  

            Tenhle to zvládne vysvětlit česky a kolem pák ukazuje oba způsoby.

            https://youtu.be/HH7AL2DuaH4?…

            1 1
            • Lokotka  

              Hezký česky s jedinou chybou.

              Dole to namítal podle stylu namáhání i to v konci videa zdůraznil, ale nad pákama se tomu přizpůsobení namáhání už nevěnoval a přitom valnou část jízdy se i profíci držej za vršek.

              0 0
              • Kurt  

                A co tam měl říct víc? https://youtu.be/HH7AL2DuaH4?…

                0 0
                • Lokotka  

                  Noo, nad pákama je nejlepší to motat obráceně, prostě tak, aby tu pásku ty ruce při jízdě utahovaly a nikoli uvolñolnovaly.

                  S větší hustotou závitů a menším utahováním víceméně souhlasim, protože bude měkčí úchop.

                  0 0
          • ememem1  

            neni to imho moc vhodne na dnesne hrubsie omotavky, ta osmicka tam robi taku docela bulky hrcu. ale je to vec vkusu.

            1 0
            • TK75  

              To ano…se spesl roubaix to bylo moc macaty.Je to pro ty tenčí…některý jsem měl, taková guma co se dala hodně natáhnout anebo korek taky sel

              0 0
          • jeniiiik  

            Naopak jsem jsem si to namotal na 600km dlouhý gravel výlet s brašmama a rozedrelo mi to dlaně. V půlce cesty jsem kupoval u hočimina elektrikářskou pásku a premotaval.

            0 0
      • Lance  

        Přesně. Tak jsem to psal i před 18 lety

        0 0
        • Peslezedirou  

          Jenže ten příspěvek není právoplatný, zapomněl jsi to tenkrát nakreslit ;-)

          0 0
      • LM  

        Mě pomohlo představit si jakým směrem za ta řidítka zabírám nahoře a dole a pak to stačilo namotat tak, abych to tím pohybem utahoval. Říkali to v nějakým videu a je to supr postup (nemusíš si nic pamatovat:-)).

        2 0
      • Jáchym 1  

        Motám ,,METHOD 2,,

        0 0
      • DaD  

        Sorry, ale tohle je hrozný patla. Jako dělat to jako propagaci a návod, tak to nedávám:(

        V první možnosti mít pod pákou takovou divočinu, nahoře úplně jiné stoupání než dole a také rozteč mezi jednotlivými otáčkami je hrozná. Konec ufiknout takhle zubatě a ještě to mizerně přelepit, tak mě hamba fackuje. Proč to značí nožem, když by stačila tužka, také moc nechápu. Navíc, když to není vůbec potřeba :)

        2 1
        • Jakobo  

          Cekal jsem, ze pri mereni pocatku omotavky od predstavce si udela tema rozevrenyma nuzkama rovnou i rysku na riditkach :-)

          0 0
          • DaD  

            To udělal jeden imbecil známému na karbonových rodlech za desítku. I taková jelita staví, či servisují kola za třista litrů. To prostě nepochopíš :(

            0 0
        • yetti  

          Pár instruktážních videí s tímhle pánem už jsem viděl, tak mě překvapuje jak prasácky to omotal. Šikovný bude, ale pečlivý tedy rozhodně není.

          Jinak já také motám tu druhou možnost, ale bez toho přídavného proužku, který tam zbytečně navyšuje tloušťku a když se naučíš trefit ty závity kolem páky dostatečně přesně, tak ho nepotřebuješ a žádná díra tam neprosvítá.

          1 0
          • bara2  

            Ten pán ti všechno pěkně vysvětlí, prostě je vidět, že je to praktik. Jeho instruktážní videa používám, vždycky vše podle nich šlo, vysvětluje, upozorňuje a řeší i různé situace, které se ti můžou přihodit. Že to není žádnej estét je asi to poslední, co by mě zajímalo. Jak pečlivě a krásně to na svém kole uděláš, je plně v tvých rukách, v tom ti žádné video nepomůže.

            1 0
            • Hrabex1  

              Presne. Tenhle je podle me vybornej. Vsechno ukazuje pomalu a nazorne a to jde. A taky je mu dobre rozumet. To takovej FTC (free to cycle), ten jakz takz zretelne rekne jen neco na uvod, dal uz jen neco drmoli.

              0 0
      • ememem1  

        presne tak, vsetko ostatne je blbost a je to tu uz asi 10×.

        0 0
    • adam1  

      Tak hotovo:)) uvidíme?:))

      Na živo to vypadá líp :))

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.