• Vladimír

    Uz jsem mel v lese nekolikrat neprijemny zazitek s pobihajicim psem jehoz majitel nezvladnul. Uvazuji o koupi slzneho plynu, neminim skoncit pokousany. Mate s tim nekdo nejake zkusenosti. Myslim s tim slznym plynem.

    0 0
    • kungpao  

      hľadaj v historii, odpoveď je pepřový sprej. Pes sa zblázni od bolesti a ako bonus ?a pri tom ešte pokúše…

      0 0
    • Volf  

      http://www.ilic.cz/vlado3.htm

      Jen nevím jestli bych byl tak velký hrdina, abxch ho naostro zkoušel třeba na vlčáka.

      0 0
    • Meesha  

      Vozim peprak, ale zatim sem ho nastesti nemusel pouzit.

      0 0
      • 0v0ce  

        proti psum..no..hmotnejsi pumpicka v ramu by mohla stacit, ale je to neprijemny sice me zadny nekousnul vzdycky jsem ujel jen tak tak

        0 0
    • 0v0ce  

      ohohohoooooo no toto..to je fakt uz moc :-)

      0 0
    • gobike  

      No mně to taky začíná vadit, když na mě takovej hafan vybafne za plotem nebo u lesa, tak nejenom že si málem ucvrknu, ale ještě navíc skoro spadnu z biku. To s tí slzným plynem není špatnej nápad.

      0 0
      • defenger  

        Vozím pepřák na pěnové bázi, naštěstí jsem ještě nepoužil… protože je to ten nejlepší a nedražší co jsem sehnal… A taky malou (45cm)mačetku s plochou špičkou.. zatím úspěšně použita na prosekávání, na obranu zatím ne…

        0 0
        • scret  

          a kde tu macetu vozis???

          0 0
          • chupas  

            urcite v dresiku v kapsicce na zadech :D

            0 0
          • Smazaný účet  

            urcite ji ma schovanou f sedlovy trubce ramu a jako rukojet slouzi sedlofka :))))) ma to tu vyhodu ze je to vyvazeny, na jedny strane ocel ostri a na druhe sedlo, dyz si sikovnej, naucis se tim rychle tocit a pak uz jen sekash, sekash a sekash .......

            :-)))))))))

            0 0
          • CZiko  

            minulý rok se to tu řešilo a jestli je to onen uživatel, kterého si pamatuji, tak ji má myslím na vidlici…

            0 0
            • BB  

              obcas vozim velkou macetu, ne proti psum, ale na prosekavani cesty a to si vezmu Camelbak Mule a dam dovnitr a couha mi rukovet nahoru. Naucil jsem se i tasit a seknout za jizdy, je to docela umeni a sranda. Bud vypadam jako blazen, nebo jako samuraj, kterymu zdechnul kun, tak sedl na bika.

              0 0
              • pos3k  

                a za jizdy i macetu vratit? :-) jestli jo tak zdravim Mr.Bike Samuraj

                0 0
                • BB  

                  tak to jsi me dostal, zasunout za jizdy neumim, na to musim zastavit

                  0 0
      • Kufřík  

        Dneska na mě vyběhlu dva vlčáci jako kráva…a když to tu ted' tak čtu, začínám taky o něčem uvažovat

        0 0
    • wertigo  

      nejhorsi jsou otevrene vrata/vjezd od staveni. tam jsou psi casto navolno a podvrataci jsou nevetsi ku*vy. bezi casto i 100m od baraku furt vedle kola.

      cca 3 tydne zpet, jsem videl pred sebou auto a pred nim nejakou hnedou vec(pozdeji jsem videl a citil lepe – dobrman). mila pani jela pomalu po polni ceste a „vencila“ pejska, sedela za volantem a dobrman bezel bez nahubku 10m pred autem. jak me uvidel obehl auto a skocil mi nejdriv po prave a pak i po leve noze. jen me skrabnul, bylo to nastesti stene(v kohoutku „pouze“ cca 50cm :-).

      no proste krava zenska o kus dal uz byly baraky s deckama na ulici. nemel jsem ani silu ji poradne nadat, krava jak me vytocila. bohuzel v 90% pripadu za to nemuze pes ale debilni majitel…

      0 0
      • náčelník  

        Na podvra?áka platí stříknout mu do ksichtu vodu z bidonu – flekuje na místě. Jednou mě takhle „doprovázel“ dalmatin, ale to jsem měl strach ten bidon použít.

        0 0
        • RomanH  

          No jo, ale to mi s Camelem jsme nahrani. Ani pumpicku z nej tak rychle nevytasim. Jinak musim rici ze 100% funguje to kolo pred sebou jako plot. Asi pred rokem jsem se takto ubranil ctyrem cuvacum (3 meli kosik, ale i tak jsem mel pekny strach a tocil jsem se s kolem na miste jak camrda)

          0 0
    • Lada1  

      tady by se na nektere hodila parafráze z Dawn Warhammer 40k -„Riding softly and carrying a big gun“

      0 0
      • náčelník  

        Za komunistů koloval žertovný seznam z Automobilwerke Zwickau s příslušenstvím na Trabanta a byl tam též sprej AntiHund „pro odhonění velká pes, kdyby chtít odnést Wagen a zahrabat na zahrada.“ :)

        0 0
    • giant  

      Jo již rok vozím u sebe pepřák.Neváhal bych ho použít proti agresivnímu psovi a i dokonce proti pánečkovi, který si svého miláčka nedokáže řádně hlídat.Doufám však, že ho nebudu muset nikdy vytáhnout.

      0 0
      • jihra  

        Z vlastní zkušenosti. Pepřový sprej – měl jsem jej nějaký čas, ale proti psovi jsem jej nepoužil. Ale asi bude účinný (na psy i jejich agresivní páníčky) – jednou jsem jej nechtěně spustil doma v obýváku a půl dne jsem do obýváku nemohl vlézt, protože jsem okamžitě brečel. Kdysi (hodně dávno) jsem si koupil nějaký obranný parylyzující sprej. Původně byl určen proti násílníkům, já jsem si jej pořídil proti psům – jsem pojiš?ovák a na vesnici má člověk hned nějakého ořecha na noze. No a jednou jsem s ním pokropil sdost velkého psa, ten se okamžitě dal na útěk a po 5 metrech se svalil a zůstal ležet, jen sebou cukal. Takže velmi účinná věcička. Všeobecně je ale asi problém se na psa strefit a navíc ty spreje účinkují jen na malou vzdálenost, takže většinou pes člověka asi stejně kousne, než jej stačím pokropit. Druhá věc je ta, že když bude blbý vítr, tak to schytám i já. Asi by stálo za úvahu zjistit, jestli opravdu neexistují nějaké ultrazvukové „plašiče“ psů – tuším, že jsem o tom někde něco četl. Je to nějaká „siréna“, která vydává hodně silný ultrazvuk, který člověk neslyší, ale pes jo a je mu to dost nepříjemné.

        0 0
        • enjoy  

          nebo rovnou zkracenou brokovnici:-),zadny problemy s vetrem.

          0 0
          • defenger  

            Odpuzovač psů a koček: http://www.ilic.cz/vlado3.htm nebo: V. ILIČ, Uzbecká 4, 625 00 Brno tel./záz./fax: 547 351 000, mobil: 776 346 985, 606 558 942 dotazy nebo objednávky:ri­lek@volny.cz poštovné pro ČR: 80,– Kč/do 2kg PS: Tu mačetu vozím na levé vidli, drží pevně i při převrácení, lze jí ovládat oběmi rukami…

            0 0
          • cabbage  

            proc zkracenou brokovnici? neni lepsi tzv. „sprej na cikany“?

            0 0
            • enjoy  

              tak to neznam a to bydlim na zizkove:-)

              0 0
              • cabbage  

                sou to naboje do KPZ se snizenou prachovou maplni a hromadnou strelou tvorenou broky 1–1,5mm.

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.