• kungpao

    Zdarec, poprosím znalých o radu. Pretože som na tieto veci dos? rapavý, neviem ako mám odvrta? šrobky čo držia kufor na tretre. Ide o tom že som všetky závity strhol (cez 2 roky som s tými kuframi ani nehol a zapiekli sa ) lebo sú z dajakého smutného materiálu a musím ich odvrta? . Otázne je ako, nechcel by som moc zniči? ani kufor ani ten plech do ktorého sa skrutka dáva a je v tretre. Moj návrh – hlavičku šróbu odvrta? širším vrtákom (v šírke hlavičky, alebo priamo skrutky?) a pokračova? vrtákom ktorý má priemer menší ako je priemer šróbu. Neviem či to ale pomože, možno mi to kufor odstráni od toho plechu ale v tom plechu zostane ten zvyšok šrobu , resp. možem poškodi? tie vyfrézované závity. Ďakujem za konštruktívne návrhy.

    0 0
    • Lance  

      zkus tocit sroubovakem doleva

      0 0
    • MARIN  

      Odvrtej jen hlavu sroubu a zbytek vytahni vnitrkem boty

      0 0
    • TinkTink  

      Odvrtej jenom tu hlavu a kufr dostanes dolu. Pak mas dve moznosti.

      1. vymenit cely plech, ve kterem jsou ty srouby zadelany…
      2. pomoci klesti ty zbytky sroubu vysroubovat (mne to slo pomoci klesti v 90% pripadu kdy jsem to musel odvrtavat…)
      0 0
      • Palo TT  
        1. Niektore tretry maju ten plech dlhsi – 2 pary otvorov. V tomto pripade staci len zbytky zarovnat pilnikom a pouzit zvysne dierky
        0 0
    • Pijer  

      Se obávám jestli spíš neodešly závity v tom plechu než na šroubu :-(

      0 0
    • kungpao  

      Díky moc. Urobím to teda tak že ten plech vytiahnem aj so zvyškami šrobov. Ak mi to nepojde klieš?ami vybra?, skusim da? šrob do zveraku, plech do sikoviek a ak to nepojde tak asi odišiel plech. A teraz podstatná otázka : dá sa ten plech kúpi?? Tretry sú SIDI.

      0 0
      • MARIN  

        Ten plech se snad prodava s novymi kufry ale samotny jsem ho jeste nevidel

        0 0
        • kungpao  

          Neprodáva, teraz som kupoval 2× nové pedále, ani ku jednému nebol priložený…

          0 0
          • MARIN  

            Ja pisu o kufrech, tusim ze u orig.Shimano jsem to mel protoze se mi doma asi 4ks tech plechu vali

            0 0
            • kungpao  

              Pedale sa dodavaju s kuframi. Kde bývaš? Že by si mi jedny predal. Skočim ku tebe na biku :-)

              0 0
              • djano  

                Ak by si bol z BA, tak Ti darujem aj dvoje. Inak mozno si urobil tu istu chybu ako ja – pouzil skrutky prilozene k tretram. SiDi su na 3mm, ostatni dodavaju obvykle na 4mm kluc. Mne sa to nastastie podarilo pred povolovanim vycistit (vyskrabavanie kamienky bol pekny trest), nastriekal som tam GT a povolilo to.

                0 0
                • kungpao  

                  Nie som síce z BLA, ale dajako to zariadime, už ti píšem maila. Samozrejme že som urobil takúto chybu že som dal originál šrobiky k SIDI, koho by to napadlo že Italovia niečo odfláknu. Ale so SIDmi max. spokojnos?…

                  0 0
                  • kungpao  

                    Takže už nemusíš, teraz mi volal kamarát a nezávisle od tejto diskusie sme otočili na túto tému a rovno mi jeden pár ponúkol. Ale aj tak ti strašne moc ďakujem.

                    0 0
              • MARIN  

                Tak za 1. Nove pedaly se prodavaji vcetne kufru/zarazek aspon co se tyce Shimana.
                2. Psal jsem ze ty plechy se zavitem jsem koupil s original kufry/zarazkami od Shimana

                Asi jsi me spatne pochopil :)

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.