• unibox

    Vie mi niekto poradit ked mam problemy so skrtajucim kotucom – predne koleso ? Kotuc som skusil vymenit, tam problem nie je. Kotuc je na 95% uplne vstrede akurat na jednom mieste mi to stale skrtne o platnicku. Moze byt problem v naboji ?

    0 0
    • Vincent  

      To asi ne, zkus vypodlozkovat prase, jestli neni cely nakrivo.. Taky se mi to stavalo..

      0 0
      • unibox  

        keby bolo nakrivo prasa, neskrel by sa potom kotuc po celej dlzke ?

        0 0
        • Vincent  

          Asi mas pravdu :] Pokud mas rad nabu, tak todle nezkousej: pokud uz ses fakt zoufalej, tak zkus vzit sirokej jemnej pilnik a otvor u toho skrtaciho mista zabrousit.. tedka me to ejntak napadlo, takze to asi ani nefunguje :]

          0 0
        • miki  

          skus ho v místě skrtani prihnout na druhou stranu, asi ten kotouc neni rovnej

          0 0
          • unibox  

            mam doma 3 nove kotuce, tak isto to robi pri vsetkych, v tom to urcite nie je

            0 0
            • miki  

              po nasazeni noveho kotouce jsem ho proměril mikrometrem a hazel tak jsem ho prihnul v miste hazeni jenom lehce rukou a srovnal se /vše bylo shimano xt 4×/

              0 0
              • unibox  

                objasnis mi trosku to meranie, nech to skusim.. BTW ten naboj podla teba nemoze byt vadny ?

                0 0
                • miki  

                  pripevnim mikrometr na zadni vidli tak aby mi meril brzdnou plochu kotouce a pri rovnani vzdy jenom premerim znova hazivost ,a nabou to asi nebude ,mam DT hugi240 disc /a po srovnani je to v pohode, rovnal jsem je takhle pred rokem a od ty doby dobry cca 5000 km.

                  0 0
                  • unibox  

                    tak to skusim…dakujem za radu

                    0 0
                    • unibox  

                      Potom, co som si to pozrel v PCcku tak to tych 95% nebude, skre to o platnicku znacne viac. Problem je ze sa z toho stavu neviem dostat. /Presne toto iste robi s tromi kotucami/

                      Kvalita videa je znacne znizena, ale na informaciu to hadam staci /ma to 1MB/

                      http://www.atv.sk/…ike/bike.wmv

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        Dle meho oka se ti kotouc vlni jako had. Tipnul bych to na spatne upnuti na naboji. Treba spatna dosedaci plocha, nerovnomerne dotazeny srouby atd. A kvalita videa je dobra :)

                        0 0
                        • Pavlos  

                          Mi se taky tak vlni kotouc a neskrta. teda sem tam ale vzdycky to vychytam bud poutocenim naboje nebo povolim trmen..

                          0 0
                      • lubos  

                        Mozna kdyz tam das rovnej kotouc, a upinaci plocha na nabe neni rovna, tak ti to ten kotouc pokrivi.

                        0 0
                      • blue  

                        takhle se mi vlni kotouc taky, chce to pohrat si se serizenim trmenu, kdyz nejdriv necham vystredit povolenej trmen, tak ho dotahu, aby nebyl uplne volnej a pak ho rucne jeste doladim, podle toho, na jaky strane je mensi mezera… zatim se mi to dari a neskrta, nebo o tom aspon nevim

                        0 0
    • Tomcat  

      No je to tu znova. Co máš za brzdu? Co máš za náboj? Co máš za vidli?

      Pokud máš nějakou brzdu s pevným třmenem a pevným kotoučem. Pokud máš fr nebo DH máboj a nějakou pevnou Dh vili s 20mm sou tak při slušném seřízení ti nebude na 100% škrtat.

      Pokud máte vidlice so se kroutěj, kroutící se XC náboje a brzy se systémy kde se přímo s škrtáním počítá v konstrukci, tak to holt bude aspoň občas škrtat.

      0 0
      • unibox  

        Takze ak by som aj vyrovnal ten pripadne krivy kotuc vpredu, tak je pri tejto zostave normalne ze to sem-tam skrtne /ci uz v predu alebo vzadu/ ?

        Fork: Manitou Axel Elite Brakes: MPH-3 hydraulic disc brakes Hubs: (F/S) Shimano Deore M525

        Ak ano, ake komponenty by som mal vymenit aby som si mohol uzivat pohodovu a tichu XC jazdu ? Teda bez toho aby som minul extremne vela prachov.

        0 0
        • McBlacky  

          prodávám jak jsem koupil – o Axelech se říká, že jsou hodně měkký. Uvažoval jsem o jeho koupi letos v zimě a hodně jsem sháněl o něm info. Dost lidí si na jeho měkkost stěžovalo, pokud to ale dělá jen v jednom místě a ne při jízdě, tak na 90% to nebude důvod

          0 0
          • Tomcat  

            .....pokud to ale dělá jen v jednom místě a ne při jízdě, tak na 90% to nebude důvod....... A proč ne? Jak chceš zaručit, že při působení na vidlici působíš po celou dobu stejnou silou, případně, že se nemění vektor působení.

            Vycházím z toho, že náboj ani kotouč ani jeho uchycení není křivý.

            0 0
            • Pá-dlista1  

              No to mas tak: Kdyz to kolo otocis vzhuru nohama a otacis kolem a dre to v jednom miste, tak je krivej kotouc na 100% (priblizne:) Mohla by se ovsem zkroutit vidlice vlastni vahou a vahou predniho kola, ale to by drelo porad. Ledaze by se vidlice kroutila nevyvazenym prednim kolem :) Co pak ten axel musi delat kdyz je kolo normalne nebo nedej boze na nem nekdo jede? Ja to vim a proto si ho nekoupim:) A na naboj bych to moc nehazel. Tezko budes shanet tuzsi naboj na rychloupinak za rozumny penize.

              0 0
              • lubos  

                Vidla skroucena vlastni vahou ? Takovou tedy potkat nechci …

                0 0
        • Tomcat  

          No to je těžký, pokud teda nehází kotouč. Nejslabší budou ty náboje a pak vydle. Takže první bych zkusil vyměnit náboje Vidly vyměnit levný nebude :-(.

          0 0
          • unibox  

            a aky naboj by si mi mohol odporucit, nemam s tym velke skusenosti

            0 0
            • Meesha  

              Koukni na DT Cerit nebo Onyx. Myslim, ze sou dobry a za rozumnou cenu. Osobni zkusenost ale nemam.

              0 0
    • blue  

      pokud se pamatuju, tak na starym BF kdosi podobnej problem vyresil tim, ze pootocil rychloupinakem v naboji nebo nabojem v patkach? uz si to nepamatuju presne…

      0 0
      • Pá-dlista1  

        To jeste musim zkusit. Namontoval jsem brzdu na novou vidlici a vsechno bylo OK. 3 dni jsem jezdil a dvakrat se vysekal, rafek porovnal, aby prosel vidlici, ale i potom kotouc neskrtal. Rozeberu kolo, dam do auta, vyndam slozim, dobry, rozeberu, slozim a kotouc mi dre po celem obvodu o pevnou cast brzdice. A ne jen tak lehce, proste by potreboval aspon milimetr do strany, aby prosel brzdou. Jsem chtel rezignovat a vypodlozkovat brzdu, ale jeste zkusim otocit nabojem a upinakem, jestli neni neco ohle.

        0 0
        • blue  

          a nemohly se ti pri tom padu malinko hnout uchyty na kotouc? i kdyz to by ti asi skrtalo uz pred rozebranim do auta…

          0 0
          • Pá-dlista1  

            No sem si myslel, ale to snad ne. Na letosni Z1 uz vypadaj trochu masivnejc nez na Z5. Tam se mi regulerne ohybaly (trvale) pri brzdeni mechanickou kotoucovkou. Ale mohla to byt cela noha nebo dokonce podkova. Navic jsou dost kratky. Kazdopadne jsem na tom potom jeste ujel par km a mel uz jednou rozlozeny a slozeny a furt dobry, takze zkusim osu naboje (stejne potrebuju cely novy predni kolo).

            0 0
      • Pá-dlista1  

        Tak jsem to ozkousel. Netrefil sem to na poprve, ale trefil. Pootocil jsem naboj v patkach a je to. Uz si ani neskrtne. Tagze asi ohla osa? Nebo neco obdobneho a na velkym kotouci se to uz projevi. Dekuji za radu. Konecne je mi to forum aspon k necemu dobre. I kdyz stejne to kolo pujde pryc:(

        0 0
    • winetou  

      pozrel by som hladinu oleja v nadržke – ak je málo,mozu sa platničky odtahova? menej ako normalne..

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.