• rves

    Zdar lidi v bajkách s moc nevyznám tak by mě docela zajímal váš názor na vidlice RST,konkrétně typ GILA TL LOCK OUT (90 mm). Obecně sem slyšel že RST sou nic moc tak mě docela překvapilo že to někteří výrobci montují na kola za 19 000 kaček. (např. Merida Matts 500). Že by v RST prodělali technickou revoluci ???? :))

    0 0
    • Pá-dlista1  

      A uz jsi slysel, ze kola za 19000,– nejsou nic moc? :)

      0 0
    • Martyss  

      To že výrobci nejsou schopný poskládat dohromady alivko a rozumnou vidli je věc smutná. Btw kolo za 20 kkč žádný zázrak není. Je to na turistiku:-). V čem konktrétně by podle tebe měla být ta technická revoluce?

      0 0
      • rves  

        tech. rev. sem nic konkténího nemyslel. možná tak narážka na růst kvality.

        0 0
        • Martyss  

          Hele…je to pružna s elastomerem, takže se hodí tak na ježdení do hospody. Pokud už investovat do vidlice, tak bych volil osvědčené značky. Nevím, jestli dražší model RST jsou ok..

          0 0
          • miťo  

            Nejsou :oD

            0 0
            • Smazaný účet  

              Hm, dejme tomu, že testy ve velu jsou objektivní… Ve Velu RST v pohodě konkurovala ostatním v dané kategorii… No to je jedno… Z čeho si ale vybrat? Budu kupovat vidli a nevim jakou… Stačí si přečíst forum a vyjede ti tolik podělanejch manituček, i marzocchi… Navíc pokud bych se řídil tím co se tady napíše o konkrétních vidlích asi bych nekoupil nic. Nebo spíš takhle: Nepamatuji si, že by např. Pádlista řekl o nějaké vidli „ANO tu ber“… Pro Milana1 je každá vidle dobrá, pro Pádlistu každá na hovno.. takže… :o(

              0 0
              • Martyss  

                Podívej se. Nejdřív si urči kolik chceš/můžeš dát a pak to řeš dál.Pak si vyber několik modelů v dané cenové kategorii a řeš to dál. Pokud dáš aspoň 5000 kč a zvolíš vidlo od Manitou, Marz nebo RS, tak bude fungovat dobře. Rozdíl je ve věcech jako tuhost váha a různé vychtávky. Imho kdyby každou vidli řešil detailně, tak vždycky najdeš nějakou mouchu. A pádlistu neřeš. To je takovej maskot fóra:-)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Mám možnost koupě vidle za 4000,– Marzocchi EXR comp 85mm, rok 2004 (nová pochopitelně)… Nevim jak popsat co jezdím, ale miluju technický sjezdy, kořeny, radši terén než polní cesty. Silnicím se vyhýbám jak jen to jde. Moje výlety se přitom pohybují okolo 50km vzdálenosti ± .Nenajezdím toho zase až tak moc. V tuto chvíli mám od začátku teplé sezóny cca 1000km… V současnosti mám na biku vidli RST Gila T4 90mm (ve skutečnosti nějakejch 75mm)… Pořád jí řešim, jednou povolim pak zase přitáhnu a prostě mi neposkytuje to co bych chtěl, cejtim, že nemaká jak bych chtěl… Bude nahoře zmiňovaná vidle řešením pro mě?

                  0 0
                  • miťo  

                    Rozhodne nesrovnatelne lepsi nez RST. Ja bych tu Marusku vozil hned (mam SR Axon)

                    0 0
                  • Martyss  

                    „miluju technický sjezdy, kořeny, radši terén“…85mm je málo:-)

                    0 0
              • milan1  
                • Odstraneno na pozadavek usera –
                0 0
                • Martyss  

                  Imho…když na tom někteří kritici skáčou ze skal, tak se není čemu divit:-)

                  0 0
                • lubos  

                  Kudy ale tech 14tisic najel. A taky v jakem pocasi.

                  0 0
                • kurýr na bajku  

                  Jestliže najel za dva roky 14000 km, tak bych tomu i věřil. Každopádně podle mne je RST o chlup lepčí než SR Suntour, ale to už sem nepatří. Jde o to že Gila patří na kola kolem 10 000,– a na kola kolem 20 000,– patří Omega.

                  0 0
                  • milan1  
                    • Odstraneno na pozadavek usera –
                    0 0
                    • kurýr na bajku  

                      To má bejt ňáká provokace ?!?!?!?!?!?!?

                      0 0
                      • milan1  
                        • Odstraneno na pozadavek usera –
                        0 0
                      • Pekáček  

                        Jé, další krásně prokládaný otazníky s vykřičníkama! Hele, Kurýre, Milan 1 toho o Suntourech ví dost, tak nemachruj. To ti chci jen dobře poradit, ne prudit.

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          Je otazka kolik toho vi o RST ;) Ja bych rek, ze soucasne nizsi RST na me pusobi forovejsim dojmem (a v praxi potvrzeno:), ale vrchol produkce je rozhodne lepsi nez vsechno co SR kdy vytvoril.

                          0 0
                          • Pekáček  

                            Nevím, viděl jsem jednu vidlu olej/pružina za desítku před pár lety v Redpointu, vypadala pěkně, ale oficiálně se nedovážela.

                            0 0
                          • milan1  
                            • Odstraneno na pozadavek usera –
                            0 0
                          • rock  

                            Co považuješ za vrchol jejich produkce ? Vozí RST k nám něco vyššího než Omegu ? A pokud ne, má vůbec smysl brát v úvahu ty jejich Rapidy a Sigmy ?

                            0 0
                  • miťo  

                    Jestli tady na BF nekdo rozumi vidlim, tak je o pokud vim Tink a Milan1. To, ze se s nim poustis do krizku mi pripada, jako bych poucoval Armstronga jak ma trenovat. Tak to radeji dal nezkousej, nebo si o tobe zacnou lidi tady na BF myslet svy… Ke srovnani obou znacek mohu dodat, ze jsem mel tu cest na kazde z vidli techto vyrobcu najet prez desitku tisic km. A to jak na zavodech, tak na treninku v marastu, soli a snehu. RST se nemuze ani po kotniky rovnat Suntouru. S Gammou EL jsem mel sarosti od sameho zacatku. Tenkrat to byla vidle prodavana za 5000kc! Asi po trech mesicich na Aprilove osmicce v roce 2001 jsem ji poprve zadrel. Tehdy jeste nechapajic o co jde a netusic, ze tento jev uvidim jeste mnohokrat. Ke konci jeji aktivni sluzby byl nejkratsi interval mezi namazanim a zadrenim pouhych 14dni. Tahle vidle proste neni utesnena. To ze pri prejezdu korenu pri zpetnem behu kopala tak silne, ze to otrasalo riditky, pominu… Po prechodu na Suntour MG 91 to bylo jako v pohadce. Nekope, citliva funkce, tesneni, robustni konstrukce, vnitrni nohy 30mm (Gamma 25mm!). Po koupi modelu XC-Pro-E s vyssim zdvihem a zvenku seriditelnym olejovym tesnenim to zas byl skok o kus dal. Tak prosim nesud, cos nezkousel. Diky. PS: A trochu klidu a rozvahy by taky neuskodilo :oD

                    0 0
                    • kurýr na bajku  

                      Tak s váma dvouma a s MILANEM1 je jákákoliv diskuze úplně zbytečná !!! Budete mi furt tvrdit, že mám koupit Suntour (i když sami uznáváte, že je to SHIT), abych proved „jistej tuning“ a dostal jakous takous vidlici i přes to, že v málokterým testu se najdou horší vidle !

                      RST je mnohem citlivější a v zimě odolnější !!!

                      To, že se MILAN1 vyzná v Suntourech, má pro mne asi takovej význam, jako dyby se vyznal v mojí stolici !!!

                      Dál se toho už nehodlám naprosto účastnit !
                      Teď specialitka pro dvojčátka: !?!?!?!?!?!?!­?!?!?!?!?!

                      0 0
                      • kámen úrazu1  

                        Je Ti opravdu tolik let, kolik uvádíš v infu? Tvůj projev tomu neodpovídá.

                        0 0
                      • miťo  

                        Tak a ted vsichni vidite, co je kuryr zac. Lepe sis vizitku udelat nemohl, mladej. No, rad bych si s tebou promluvil osobne. Nemas cestu do HK?

                        0 0
                      • wroum  

                        ja si vzdycky myslel, ze na to, aby mohl clovek delat kuryra na kole, potrebuje alespon pulku mozku. ale jak vidno, staci mit v hlave poradne nasrano.

                        0 0
                      • milan1  
                        • Odstraneno na pozadavek usera –
                        0 0
                      • milan1  
                        • Odstraneno na pozadavek usera –
                        0 0
                        • terák  

                          Wow, ty jsi ale detektiv. To abych se šla udat za zneužívání mládeže.

                          Když chceš takhle někoho odhalit, měl bysis nejdřív vyjet VŠECHNY jeho příspěvky, použít je tady jako důkaz, abys podpořil svá tvrzení a dal mu možnost obhájit se.

                          Já si tě takhle trochu prolustrvala (máš tu těch příspěvků trochu víc, tak jsem nečetla úplně všechny, ale u kurýra by to určitě šlo).

                          Zjistila jsem toto: ve vidlicích se asi vyznáš (odborně to nedokážu posoudit), rád lidem poradíš, ve většině případů bez problémů. Problém nastává, když se tě někdo zeptá „hloupě“. Viz tvoje reakce v diskuzi Rock Shox PIKE: „Je to děsně jednoduché ale to asi v prospektech nepíšou co?“ Nejhorší ale je, když někdo nesdílí tvůj názor. Místo, abys argumentoval, tak oponenta začneš urážet:„Chápeš konečně, že po tom co tu ty a tobě podobní předvádějí je název hlupák pouze pojmenování skutečnosti a nikoliv urážka?“ Můžeš namítnout, žes to nezačal, ostatně tím se hájí i děti ve školce.

                          Co mi z toho všeho vyplývá? Je jedno, jak „politicky korektně“ je urážka napsaná. Urážka je urážka a v tomhle se tu od těch, kteří ti tolik vadí, vůbec nelišíš.

                          0 0
                          • milan1  
                            • Odstraneno na pozadavek usera –
                            0 0
                          • wroum  

                            jenom bych rad upozornil ostatni ctenare tohoto threadu, ze Kuryr na bejku nedavno „omylem“ psal pod nickem Terák.

                            0 0
                            • milan1  
                              • Odstraneno na pozadavek usera –
                              0 0
                            • terák  

                              Taky to tam ale vysvětlil. Prostě byl přihlášený pod mým nickem. Já nevím jak vy doma, ale my máme jen jeden počítač.

                              0 0
                              • milan1  
                                • Odstraneno na pozadavek usera –
                                0 0
                                • terák  

                                  Tady už jdeš silně pod svou úroveň.

                                  0 0
                                  • Pekáček  

                                    A co bylo napsáno o kousek výše (20.07.2005 22:58:56) má úroveň? Ukliď si nejdřív doma a pak můžeš kázat co má úroveň.

                                    0 0
                                    • terák  

                                      Tos trochu popletl, já tu nikomu nenadávám a nepíšu nic ve stylu: „Možná by pomohlo pár přes hubu aby se hoch srovnal.“ Tak můžu kázat jak chci. Milan1 mi doteď přišel jako takový seriózní,mírně háklivý pán. Ale ten jeho poslední příspěvek mi toto přesvědčení trochu podkopal.

                                      0 0
                                      • Lišák  

                                        Pekáček nereagoval na Tebe, ale na příspěvek Tvého Kurýra-viz čas příspěvku.

                                        0 0
                                        • terák  

                                          No Lišáku nevim, on spíš reagoval na mě, jako že si mám zkrotit kurýra a nekrotit Milana1. PS: Co to máš na fotce v tom kastrůlku?

                                          0 0
                                          • Lišák  

                                            No, tak sem to myslel (s tím krocením) :-)

                                            Grog

                                            0 0
                                            • milan1  
                                              • Odstraneno na pozadavek usera –
                                              0 0
                                              • terák  

                                                A nenapadlo tě, že to právě proto tak napsal? Protože ví, že mi vadí, když se lidi navzájem urážejí. Proč za vším hned vidíš podvod?

                                                0 0
                                                • milan1  
                                                  • Odstraneno na pozadavek usera –
                                                  0 0
                                                  • enjoy  

                                                    tipnul bych pritelkyni:-).tam tedy plati asi to same:-).bez urazky.

                                                    0 0
                                                  • milan1  
                                                    • Odstraneno na pozadavek usera –
                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    asi budeme muset.v profilu ma 23 a tusim uz to kuryr nekde zminoval.

                                                    0 0
                                                  • milan1  
                                                    • Odstraneno na pozadavek usera –
                                                    0 0
                                                  • kurýr na bajku  

                                                    Milane1, je mi líto, že si todle vůbec můžeš myslet, nejspíš asi budeš schizofrenik !!!

                                                    Každopádně rád za tebou dojedu do Kladna příští sobotu, abych se s tebou buď usmířil anebo ti roznejtoval rypák !!!

                                                    Esli nepřijmeš, taxi salát !!!

                                                    Zbytek dohodnem mailem.

                                                    0 0
                                                  • milan1  
                                                    • Odstraneno na pozadavek usera –
                                                    0 0
                                                  • kurýr na bajku  

                                                    To byla naprosto férová nabídka a ty ses zachoval jako absolutní salát !!!

                                                    Teď jen nevim, esli se ti vejde mi?o i s pekáčkem do zadku !

                                                    Myslel sem že takhle starý chlapi už maj svojí hrdost !!!

                                                    Totálně tim popíráš svou teorii o mých 15 letech…

                                                    Prostě si to povíme osobně !!! Já nejsem až tak agresivní…

                                                    Pokud mi nemáš co říct, tak buď tak laskav a nereaguj na moje příspěvky !!!

                                                    0 0
                                                  • milan1  
                                                    • Odstraneno na pozadavek usera –
                                                    0 0
                                                  • kurýr na bajku  

                                                    Jak to můžeš říct zrovna ty ???

                                                    Dyk mne tady furt osočuješ !!!

                                                    0 0
                                                  • miťo  

                                                    ja myslel ze schizofrenik je kuryr a terak… A on je to prej Milan. Hm. Todle je lepsi nez venezuelska telenovela :)))))) Milane, potrebujes sekundanty? :) Jaky budou zbrane?

                                                    Ale ted vazne. Myslim ze k+t jsou jeden. Prdlajs sdilenej kompl. :oD

                                                    0 0
                                                  • miťo  

                                                    ..mrknete na datum registrace :oD

                                                    0 0
                                                  • Lišák  

                                                    Proč by K+T nemohli mít společnou domácnost i PC? Myslím si, že jsou skutečně ona a on, ovšem K je trochu „svérázný“… :-)

                                                    0 0
                                                  • Pekáček  

                                                    Napsal jsem prosbu Adminovi a? to tu vyčistí, todle se fakt vymklo kontrole.

                                                    0 0
                                                  • milan1  
                                                    • Odstraneno na pozadavek usera –
                                                    0 0
                                                  • zirecek  

                                                    Nechat, nemazat. Svět nebude lepší tím, že se budou některé projevy mazat, či přehlížet.

                                                    0 0
                                                  • kurýr na bajku  

                                                    Co to tady meleš ???

                                                    Řekni konkrétně: KOHO a PROČ ???

                                                    0 0
                                                  • Pekáček  

                                                    Ony se tu ještě probírají Vidlice RST ? Že jsem si toho nevšiml… A? zůstane jen to co se víceméně shoduje s názvem příspěvku. A měl bys mít na tom zájem i ty, aby ty tvoje „názory“ co ti dělaj jméno zmizely… A zajdi si k lékaři.

                                                    0 0
                                                  • kurýr na bajku  

                                                    Já mám kurátora (esli teda víš co to je…) !

                                                    :-)))

                                                    0 0
                                                  • Pekáček  

                                                    koordinátor péče o společensky nepřizpůsobené občany

                                                    • byli propuštěni z výkonu trestu odnětí svobody
                                                    • proti nimž je vedeno trestní řízení
                                                    • mající podmíněně odložený trest
                                                    • překonávají nepříznivé sociální dopady
                                                    • jsou závislí na alkoholu nebo jiných návykových látkách
                                                    • žijí nedůstojným způsobem života
                                                    • byli propuštěni ze školských zařízení pro výkon ústavní a ochranné výchovy
                                                    0 0
                                                  • kurýr na bajku  

                                                    Ale já jedu jen na KOKEŠI!

                                                    Nic jinýho fakt neberu, to přísahám :-)))

                                                    0 0
                                                  • terák  

                                                    Špatný odhad. Z čeho vyplývá, že vidím jednoznačně chyby na druhých. Já se tady vůbec nezastávala kurýrových slov, jen jsem ti vysvětlovala, že jsi se ve svých detektivních závěrech spletl. A že taky nejsi bez chyby. Začalo to tak, že v jedný diskuzi řekl, že má se Suntourem špatné zkušenosti.(Tu rozežranou vidli jsem taky viděla, celou zimu se o ni staral a stejně v ní pak byly díry) Tak se tam do něj pár lidí pustilo. Založil teda speciální diskuzi o Suntouru (i když měla asi být o něčem jiném), ve které jsi o něm napsal „Naproti tomu Kurýr je tady zástupcem někoho, kdo cosi dostal a taky se podle toho k tomu chová. To, že k tomu nemá žádný vztah z jeho příspěvků přímo čiší.“ Což je docela nefér tvrzení. Tak to všechno začalo.

                                                    0 0
                                                  • lubos  

                                                    Jako ostatne vsechno .. sorry, ze se do toho pletu :) .. nejak mne to chytlo :)

                                                    0 0
                                                  • milan1  
                                                    • Odstraneno na pozadavek usera –
                                                    0 0
                                                  • cabbage  

                                                    az doresis materske zalezitosti, moh bys neco napsat k moji reakci na tvoji zminku o skarebovy? docela bych si chtel precist tvoje vyjadreni. ted(vyjimecne) se do tebe nepokousim ryt.....

                                                    0 0
                                                  • enjoy  

                                                    asi proste jenom brani „svyho cloveka“.

                                                    0 0
                                                  • cabbage  

                                                    stejne jako ty:o)

                                                    0 0
                                                  • miťo  

                                                    Muzes nam prosim popsat, jak ses, teda se o ni straral? Docela by me to zajimalo…

                                                    0 0
                                              • lubos  

                                                A je ? ;o)

                                                0 0
                    • JIRA  

                      Do kdy se tahle MG 91 vyráběla? Dá se upravit/nastavit aby fungovala i pro člověka co váží 50 kilo? Mě přijde pekelně tvrdá a nastavení shora k ní opravdu nic nedělá. Díky za radu.

                      0 0
                    • oggy  

                      gammu sem vozil tri roky je fakt ze docela kope a musi se obcas namazat ale urcite ne jednou za 14 dni alespon co muzu soudit letos sem asi v pomateni vzal axona-e a ac o buhvikolik let novejsi je to naprostej shit nekope bud mavyssi tlak a to pak nepruzi a nebo normal apak se nevraci a kamos zadrel xcp asi po dvou dnech jizdy myslim ze tyhle znacky si nemaj moc co vicitat

                      0 0
                • cabbage  

                  jak bys popsal vidlici ktera ma obrousenou podkovu u leve nohy za predpokladu ze v klidovem stavu byl plast ±1cm od vybrouseneho mista? pece s tim nema imho co delat.......

                  0 0
              • pegal  

                Nekde uz to Pa-dlista zminoval jakou vidli jo a jakou vildi ne, ale ted uz nevim kde .. :)

                0 0
              • Pá-dlista1  

                No to je jednoduchy. Kazda vidlice ma svoje mouchy a tak zalezi na konkretnim uzivateli, ktere z nich prekousne.

                0 0
      • Feďa  

        Jelikož se mi permanentně nedostává financí pořídil jsem si před třemi lety kolo právě z kategorie „turistická“. S mírnou slevou mě stálo 13tisíc. Vybavení alivko řazení,šaltr deore,smyk lx,kliky fsa,vidle RST aerosa TL. Najeto 17.000 včetně cca 40 maratonů a XC. Na kole závodím, trénuju, užívám si celodenní vyjížďky. Po 15.tis jsem měnil náby,střed,ka­zetu,prostř.pře­vodník. Vidle je bez vaklu (na silnici se nehoupe,ze sedla minimálně -prostě sportovně tuhá:-) Má „teplotní“ lockout-při nižších teplotách se ani nehne:-) Ovšemže moc nepruží a netlumí, ale to vzhledem k financím bohužel zatím nevyřeším. Pominu-li vidlici, která má funkci odpovídající své cenové kategorii, s ostatními komponenty žádné funkční problémy nemám. Šaltr přehazuje, smyk smýká, kliky se otáčejí. Potěšení z jízdy mi způsobuje jízda samotná nikoli nápisy na komponentech. Občas se ptám, jestli bych byl š?astnější na dražším kole? (jasně že ano:-) Byl bych v cíli dříve? Co by mi přinesly nápisy XTR (vyjma nižší hmotnosti a dalšího zadlužení)? Pokud šaltr deore vydrží 17tisíc a řadí v pohodě, vydržel by šaltr XTR 51tisíc a řadil by automaticky?

        0 0
        • Pekáček  

          Nejdůležitější je rám a vidlice, komponenty hrají až druhý housle. K čemu by ti na tvým rámu s vidlí bylo XTRko? Raději si připlatit na základ a komponenty měnit časem.

          0 0
        • Martyss  

          Ono je třeba 1–1,5 kg na kole strašně znát. Navíc pokud zainvestuješ do lehkých a tuhých kol, tak je to rozdíl velký.

          0 0
          • Lister  

            Zrovna tady si nepomůže. Při výměně mu to spíš ztěžkne. RST jsou lehký, protože tam ve vnitř nic není :-)

            0 0
    • mosquito  

      no pokud mas do 80kg a nejses narocnej tak ji klidne vem – kvalita odpovida cene

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.