• rekvy

    Zdravím,

    zakládám tento topic hlavně pro lidi, kteří jsou stále na vážkách jestli pořídit radon, canyon nebo jiného HT kolo kolem 20t.

    Mé zkušenosti s nakupování přes bike-discount jsou velmi pozitivní. Ted mi to asi neuvěříte, ale kolo jsem platil v úterý večer kolem 16 h přes paypal a kolo mi přišlo v pátek dopoledne ;). Takovou rychlost jsem fakt nečekal. Dopravce byl na německé straně DHL, který pak předat kolo české poště a ta mi také kolo doručila. Nekupoval jsem jejich speciální krabici na kolo, ale spokojil se s tou jejich normální. Kolo přišlo opravdu precizně zabaleno. Po vybalení bylo kolo bez jediného škrábance a samozřejmě výborně seřízeno. Taková drobnůstka, kolo přišlo bez pedálů, takže je s tím třeba počítat. Jinak pokud si při nakupování dáte do košíku službu nahuštění vidlice, tak vám to zdarma udělají včetně nafoukání kol. Já si třeba napsal přímo moje kilogramy a že preferuju sportovnější nastavení. Mám najeto kolem 100 km a jediný problém který mám je malinko pískající přední brzda – ty se ještě zajíždí. Co se týče 26 vs 29, tak jsem byl vždy zastánce 26", ale po projetí sotva pár kilometrů už bych se k 26 nikdy nevrátil. Ta 29 mi vyhovuje na mojí výšku mnohem více. Kdyby jste měli nějaký dotaz, tak sem napiště nebo na mail, rád pomůžu… Přidávám pár fotek, jinak ve skutečnosti je to mnohem větší pecka (sry foceno na rychlo mobilem). Brzo jsem hodím odkaz na youtube, kde si budete moct všechno prohlédnout…

    P.S. omlouvám se, že jsem dal na vzhled, místo na výbavu xD Místní asi budou vědět co myslím

    0 0
    • rekvy  

      Tady ještě přihazuju výbavu. Kolo jsem pořídil včetně dopravy za krásných 19700,–

      Výbava:

      Hmotnost : kolem 13 kg – nevím nezjištoval jsem

      Velikost rámu: 20

      Rám : ZR Team 29 Series Alu 2× zeslabovaný

      Vidlice : Rock Shox XC32 29 Solo Air

      Hlavové složení : fsa

      Kliky : Shimano FC-M552, 42×32×24T, 175mm

      Přesmykač : Shimano Deore FD-M610 Topswing

      Měnič : Shimano XT RD-M781

      Řazení : shimano slx SL-M670

      Převodnik : shimano slx

      Kazeta : shimano deore CS-HG62 10-fach 11–36

      Řetěz : shimano hg 54

      Náboj přední : shimano deore m615

      Náboje zadní : shimano deore m615

      Brzda přední : 180 mm shimano A-M395 acera

      Brzda zadní : 160 mm shimano A-M395 acera

      Brzdové páky : shimano A-M395 acera

      Ráfek přední : Alex EN24 29er

      Ráfek zadní : Alex EN24 29er

      Pedály : nedodávají mám tam nějaké vlastní staré

      Řídítka : Race Face Ride Riser 685mm

      Představece a sedlovka: Race face ride

      Sedlo : radon od vela

      Pláště : Schwalbe Smart Sam 29, Drát

      gripy: Radon

      Výplet: DT

      Více zde:

      http://www.radon-bikes.de/…d_25265_.htm

      0 0
    • JakeF  

      A teď počkej, až vyzkoušíš nějakou 29ku se slušnou geometrií, to bude teprve spokojenost :D.

      0 0
      • rekvy  

        asi narážíš na to, že rám je kratší než ostatní. Já to však vidím pouze jako výhodu, protože mám kratší ruce :D. Zkoušel jsem scota, mrx , pells a stejně se mi zdá nejlepší ten radon. Na těch ostatním rámech mám divný posed… Jinak se s tím radonem aspon výborně manévruje

        0 0
        • Vilém  

          Jednak je to pomerne kratky, jednak to ma pomerne polozenou hlavovou trubku, coz naopak ovladatelnosti moc neprida.

          Teda aspon proti jeho nedostiznemu speslu, ktery je etalonem ovladatelnosti a snad i vseho dalsiho.

          0 0
          • JakeF  

            Co se týče geometrie, tak odvedli opravdu dobrou práci… Těch 29ek jsem celkem dost projel, i jednu s podobně dlouhou zadní stavbou, jako má ten Radon a to opravdu není dobrý. Z toho pak jsou přesně ty mýty jakože 29ky umí jezdit v terénu akorát rovně a jsou dobrý akorát na cyklostezku :). Jinak by výhrady nějaký u Spešlu byly, ale to už by bylo na jiný vlákno a navíc ta nejzásadnější už je na 2014 modelu stejně vyřešená.

            0 0
        • JakeF  

          Na kratší rám nenarážím, to ti může celkem sedět… Ale má hodně položenou vidli a navíc extrémně dlouhou zadní stavbu, což obojí dost zhoršuje ovladatelnost.

          0 0
    • AussigBiker  

      Potvrzuju, ja mam teda 2013 HT 29era, taky mi prislo behem asi tri dni, sestelovany. Vidlici jsem ale musel doladit. Jinak spokojenost, tuhle sezonu na nem jezdim a zadnej problem s kolem. Ja jsem si radsi za tu specialni krabici priplatil.

      Mas ho nejaky cisty :).

      0 0
    • rekvy  

      tady ještě slíbené video:

      http://www.youtube.com/watch…

      0 0
    • robert.s  

      Ahoj, oživím tohle starý téma, snad se mi někdo ozve, než založím nový.

      Měřím 175cm, váha 70kg a rozhoduje se ke koupi tohoto kola

      http://www.bike-discount.de/…-29–7–0.html?…

      Ale nejsem si ani za mák jistej velikostí – 16" nebo 18" palců?

      škoda, že nenabízej i velikost 17" to by byla jasná volba.

      Má tu někdo z Brna zkušenosti s nákupem z německa?

      Díky za radu.

      0 0
      • rekvy  

        určitě 18" já mám 184 cm a mám 20" a je mi tak akorát ;). Jinak za chvíli bych rád představil upgrade, co jsem přes zimu udělal, snad koncem příštího týdne bych ho rád představil.

        0 0
    • rekvy  

      zdravím,

      tak jsem provedl po dlouhé době upgrade. Vše dopadlo podle očekávání a jsem nadmíru spokojen. Kdo chce, ať se podívá na video, kde jsou i popisky s komponentama. Bohužel mi nejde vložit do galerie, háže to chybu… :(

      http://www.youtube.com/watch…

      budoucí upgrade: kliky a kazeta

      0 0
    • pedro999  

      Dobrý deň, tak chcem aj ja prispieť trošku do diskusie. Po preberaní som si objednal MTB RADON 29 SRAM. Objednávka zaplatená vytvorená 27.02.2014. Obdržal som mail, že bicykel bude dodaný za cca 4–7 dní od dátumu objednávky. Tak som čakla. Avšak ani po 10 dňoch MTB neprišiel, nikto ma neinformoval nič, ticho. Začal som vypisovať na info uvedené na stránkach a tak začal kolotoč. Po mojej otázke mi odpovedali v priemere za 1–3 dni !!!!!. Tak mi povedali, že majú nový systém a bla bla prečo to nedošlo a že už to ide. Tak čakám. Po týždni zase nič nechodí. Tak píšem, opäť čo sa deje atď. Bez odpovede. Písal som niekoľkokrát rovnaku spravu avsak odpovede ziadne. To ze im zaplatite 1000 E za MTB a nekomunikuju je vcelku cudne. Dnes po 1 mesiaci, 27.3.2014 mi došiel bicykel. Spomeniem este aj prepravnu sluzbu. Do objednavky im zasielate aj adresu a tel. cislo. Ked objednavka dlho nechodila, tak mi zas povedali, ze prepravca nenasiel adresu ktoru som zadal a vratil MTB naspat. Tak pisem, ze kde bývam je velky komplex , maju telefon a ked to nevedia najst tak sa mi mali ozvat ze mam tu objednavku a ja dobehnem, vysvetlim trasu. Avsak zistil som ze RADON prepravcovi nedal ani telefonny kontakt na moju osobu. NEMECKA PRECIZNOST !!!!!! TO UZ DAVNO NEPLATI. Kedze som sa stazoval, dost vela, dali mi bonus 20 E avsak musim kupit od nich tovar v hodnote minj 50 E. A este si zaplatite prepravu, takze realny bonus je ovela nizsi. Tak OK, priobjednal som si prilbu a pedale a nech to pribalia do jednej objednavky, kedze objednavka este nebola odoslana / myslim bicykel /. Samozrejme, ze mi potvrdili, ze vsetko pride v jednom baliku, uz sa to bali atd. Tak cakam dalej. Dnes ked prisiel balik som natesený ocakaval, že vybehnem von. Na moje prekvapenie, otvorim krabicu a pedale a helma nikde !!!!!!! Napriek tomu ze mi potvrdili ze je to v jednej objednávke a spolocne to pride. Tak som im napisal, ze to nemam, chcem zrusit objednavku, a ja si to dnes kupim niekde inde. Ich odpoved na SOKOVALA. Objednavku nie je mozne zrusit, kedze je uz v procese odoslania !!!!!!!!!!. FUCK OFF s takouto firmou. Keby som toto vedel pred kupou, tak v zivote od nich nekupim ani skrutku, nie to este bicykel za 1000 E. A nehovorim o tom, ze k bicyklu nie je dodaný ani jeden jediný montazny kluc / k montazi biku z krabice su potrebne 2 ks, imbus a na pedale /. Hodnota takych klucov pre firmu je par centov, ale ako sluzba pre zakaznika na nezaplatenie. Ale to su NEMCI. Takze ak niekomu pomoze tento clanok pri výbere a kupe bicykla, budem rad. Taktiez som im toto vsetko napisal na ich web a do prispekov a hned ma zablokovali. Ale nezablokuju moj prispevok, ktory som rozhodnuty uverejnit na vsetkych dolezitých europsky MTB forach, aby ludia vedeli ako seru na zakaznikov.

      D PS

      0 0
    • rekvy  

      pár lidí mi psalo, že se jim nelíbilo video (chápu vás dělal jsem ho mobilem na rychlo) a ptali se na fotky. Dneska jsem si na vás vzpomněl a něco jsem pro Vás před projížďkou nafotil. Enjoy

      http://leteckaposta.cz/105283279

      0 0
    • fisico  

      Zdravím, chci si taky pořídit nové kolo a po prostudování všech dostupných diskuzí, jsem se posunul od Meridy z bazoše k Radonu ZR Team 5.0 / popř. 6.0 z Německa.

      Na bike discountu jsou nějaké modely, ale moc nedokážu posoudit, který bude nejlepší. Využití je jezdit všude možně + cca 1× týdně 100km+ cyklovýlet (Lysá hora, cyklostezky/stří­davě silnice, lesní cesty apod.).

      1. http://www.bike-discount.de/…33/wg_id-116

      Velikost 20, já 182 cm

      Nedokážu moc posoudit to osazení. Je to dobrá volba?

      Díky.

      0 0
      • Pajas04  

        Vidlice je absolutně tragický nefunkční držák předního kola :(.

        0 0
        • fisico  

          já teď nevím, protože ten Radon 5.0 byl dobře recenzovaný, jenže tohle je asi nějaká 2014 verze, jestli to není trochu jinak osazené – i vzhledem k té ceně. Neumím německy, tak to teď budu trochu luštit.

          0 0
          • Dave-geo  

            Tohle je fakt dost tragédie. Zase mišmaš Altus/XT. Myslel jsem, že takhle mixovat komponentové řady je doména mnohem „horších“ značek.

            Včetně dopravy to bude dělat skoro 15 tisíc, za ty to fakt nestojí.

            Mrkni ke mě do profilu, co šlo koupit od Radonu předloni za 800 EUR. Chápu, že dneska jsou ceny jinde – ale tenkrát byl nižší model za 18k s Rebou/deore

            Na to, že je to pořád přímý prodej jako Canyon tak nic moc :(

            0 0
            • fisico  

              Díky. No mi se to právě nějak nezdálo, popravdě se v tom nevyznám, ale ty komponenty jsou ve srovnání s 6.0 dost odlišné, což mi bylo podezřelé, jakožto i to, že je kolo dostupné skladem. Nic no, budu muset ještě chvíli hledat, i když ten Radon byl pro mě docela favorit.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.