• Kubik

    Lze nějak zjistit(spočítat?) šířku řidítek na silničku aniž bych si je koupil a zjistil že sou ouzký/široký?

    0 0
    • Daf  

      Rika se ze by mely mit zhruba sirku ramen.

      0 0
    • Uža  

      jojo, presne tak, podle sirky ramen. pokud chces pohodlnejsi, vem si o fous sirsi

      0 0
      • Kubik  

        Výborně a ještě: lze i takto nějak zjistit délka představce?

        0 0
        • Uža  

          no, to uz neni tak jednoduche. ale muzes si to odvodit podle vypoctu na http://www.wrenchscience.com/WS1/default.asp

          0 0
          • bassline  

            Hmmm no ja som pri dlzke predstavca nerobil nejaky drahoty. Mam tam taky aky je v zostave na bicykli :-)…keby mi bol kratky alebo dlhy, nie je problem posunut sedlo smerom dopredu alebo dozadu…

            KUBIK:

            Co sa tyka sirky riaditok, standarne sa myslim vyrabaju tri rozmery a to 40,42 a 44cm…ja mam 42 a som plne spokojny, drzia sa mi vyborne.

            0 0
            • hydrant  

              když posuneš sedlo, tak si rozhodíš posed a budeš šlapat buď před sebe nebo za sebe. Od toho jsou představce různých délek, aby se jimi toto řešilo.

              A šířka řidítek – při úzkých je sevřený hrudník a hůře se dýchá, proto se mluví o úměře k šíři ramen. Příliš široká jsou zbytečná, to už si může člověk rovnou roztáhnout plachtu :-) a taky se pak nevejdeš do balíku :-)

              0 0
              • bassline  

                hmmm no ale kazdy ma iny posed, urcite ta moznost posuvu sedla ma vyznam, naco inac by to vymyslali :-)…niekomu sa mozno prave lepsie slape viac dopredu, niekomu dozadu, niekomu v strede. je to individualne. A co sa tyka sirky riaditok, tak je to tiez individualne, niekto radsej uzsie, niekto zas najsirsie…treba skusat az pokym sa nejazdi cloveku komfortne…

                0 0
                • hydrant  
                  • vycházel bych ze správné polohy nohy na pedálu – osa kloubu palce na úrovni osy pedálu
                  • dál výška sedla, když sedíš a noha je patou na pedálu a noha je při propnutí mírně pokrčena – pokud. při šlapání by ses neměl při pohledu zezadu „přesýpat“ ze strany na stranu
                  • společně s výškou nastavovat pozici v předozadním směru – když je noha zacvaklá v pedálu a máš správnou výšku sedla, kliky jsou vodorovně, zacvaklá noha vepředu, tak když ze špičky kolene spustíš olovnici, měla by procházet cca 1 cm před osou pedálu.

                  pak by mělo být šlapání nejefektivnější. samozřejmě časovkář posune sedlo o kousek dopředu a výš, pro jízdu v kopcích se naopak dá posunout dozadu a níž. Sprinter dráhař je taky víc vepředu a šlape víc špičkama než silničář – kufr víc vepředu, tretra víc vzadu. no a když nastavíš optimum ( který je možno hledat i roky ), tak zvolíš šíři řidítek a délku představce. co je k vidění – pomíjím u turistů příliš vysoko nebo nízko sedlo a hlavně šlapání patama – tak ale i mnoho sportsmenů jako my sedí příliš vpředu. Šlapou pod sebe a s krátkým představcem to vypadá, jako když sedí za stolem. Sice je každého věc, jak si sedne, ale při dodržení alespoň základních pravidel si může jízdu udělat mnohem příjemnější.

                  0 0
                  • bassline  

                    No ja ked idem do kopca, tak nech robim cokolvek,stale slapem patami…proste nevladzem v tom kopci udrzat tu nohu vodorovne. uz som si aj posunul kufor viac dozadu, na rovinke je to super, ale akonahle pride kopce slapam pamatami a najme ak nevladzem…cim viac nevladzem v kopci tym viac slapem patami…

                    0 0
                    • vinca  

                      to sem delal taky, pomohlo posunout sedlo dozadu

                      0 0
                    • Plechovka  

                      A zkoušel si dát tomu trochu čas? Já, když jsem jezdil ještě bez náslapů, jsem byl také zvyklý na chybnou vodorovnou pozici chodidla. Po montáži nášlapů přišel šok – špatný výkon, křeče do lýtek. A příčina? Samozřejmě slabé lýtkové svaly nezvyklé novému zatížení. Trvalo to nějaký čas, ale tělo se přizpůsobilo. Lýtkové svaly dorostly. Jinak doporučená pozice chodidla vůči ose pedálu (osa by měla procházet pod kloubem palce) je biomechanické optimum.

                      0 0
            • pitelboy  

              .. woodman dela i 46cm..

              0 0
            • Vrci  

              46 dělá nejen Woodman, ale i Bontrager a tušim že i Modolo a Deda

              0 0
          • Joseph de Sax  

            představec je polkoviční délka, jak máš ztopořeného pinťoura..u žen­ských to nevím podle čeho by se to dalo stanovit.

            0 0
        • Lance  

          na www.jakydlouhypredstavec.cz psali,ze tak,jak ho mas dlouheho

          0 0
    • HonzaP9  

      Trochu odskočím – neválí se někomu doma berany přibližně ve tvaru, jak je na přiložené fotce, šířka 44cm, ale na klasický průměr do představce (ne Oversize)? Materiál nerozhoduje. Nebo i kde by se daly koupit nové – co jsem koukal, tak se dá najít kdeco v Oversize, ale v menším průměru jen s hlubokými oblouky, což mi nevyhovuje…

      0 0
      • michals1  

        Osobně bych do použitých řidítek nešel.

        Podle tvého popisu by možná mohla vyhovovat řidítka Syntace Racelite 2014.

        0 0
        • zdenek  

          K tomu se přidám. Do použitých a starších bych nešel Jedna zkušenost s prasklými řídítky po přejetí nějakého hupu mi stačila…

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.