Otevreni prechodu do Orle (PL) - Jizerske Hory

15 nepřečtených
  • Beeda

    Tak jsme se dockali a zde je pozvanka.

    „Dne 15.7.2005 ve 12:00 hodin bude slavnostně otevřen nový turistický hraniční přechod Jizerka-Orle. Všichni jste srdečně zváni“.viz korenov.cz. B.

    PS: Loni jsem zde dostal pokutu za ilegalni prechod hranice do spratelene zeme EU:-)

    0 0
    • emkaa  

      Zrovna pred ctrnacti dny jsme si to k tomu prechodu hasili. Jeli jsme z Harrachova pres Smrk do Polska a v Orle jsme se chteli vratit do CR a tam se najist. Bohuzel kamos na mapce prehlidl napis „planovany prechod“, takze to vypadalo, ze totalne hladovi a ziznivi budem muset az na prechod do Harrachova. Nastesti se ukazalo, ze v Orle berou cesky prachy, coz nas zachranilo. Jinak na polsky strane je to docela hezky, akorat tomu znaceni jsme nejak neprisli na chut. Mimochodem, kolik byla ta pokuta?

      0 0
      • default  

        JJ, v Orle berou cesky prachy to si pamatuju. Sme tomu polakovi rikali, ze mame jenom koruny a von rekl ze „nema problema“ vzal kalkulacku a pivo stalo razem asi 28 korun, nebo tak nejak… :-D Ja se vsadim ze ten by vzal i indicky rupie! ;-)

        0 0
      • climber  

        „Značení jsme nepřišli na chu?“ znamená, že je to tam se značením totálně na betla nebo se to dá. Zpráva o otevření přechodu mě totiž naplnila nadějí na rozšíření bikového rajónu.

        0 0
      • Beeda  

        100kc, strazci byli relativne v pohode, asi je tam poslal sef „strezit“ a museli vykazat cinnost. Mel jsem u sebe pas i obcanku. V PL byl bikovy zavod a ja to nestihal pres Harrachov:-) B.

        0 0
    • náčelník  

      Kde přesně by ten přechod měl být?

      0 0
      • kolombo  

        Nedaleko Jizerky, severně od Bukovce. Tuším, že už je v Cykloatlasu od SHOCartu.

        0 0
        • náčelník  

          Chápu-li to správně, z Jizerky se k němu dostanu po tzv. panelové cestě? Nebo je to jinak?

          0 0
          • kolombo  

            Ano, měla by to být ta panelka, co obchází Jelení stráň a navazuje na ní cesta k rozpadlému Hojerovu domu. Podle mapy by tam měla odbočit cesta dolů k řece a tam by někde měl být ten přechod. Zkusím se tam dojet podívat a podám zprávu, jen nevím, kdy mi to vyjde, o víkendu mám jiné plány.

            0 0
            • náčelník  

              Děkuji za info. Jezdit tam kvůli mně nemusíš, já to s největší pravděpodobností zkontroluji osobně zítra :)

              0 0
              • Beeda  

                je to asi 100m za poslednim barakem, doprava vpravo, drzet se toho potoka, vloni tam bylo naskadny drivi..B.

                0 0
                • kolombo  

                  Podle mapy tam vychází sjezd k vodě a stoupání zpět, jak je to v realitě? Je to typická jizerskohorská silnička a nebo se jedná o strmou pěšinu?

                  0 0
                  • Beeda  

                    strmejsi pesina asi 70cm vyslapano mezi balvany, pokud to neupravovali..

                    0 0
    • náčelník  

      Tak jsem přešel z Polska do ČR. Cesta po levém břehu Jizerky, která ústí na Panelové cestě, je v některých místech značně bahnitá. Neví někdo, jak vypadá a kam ústí ta druhá cesta, která odbočuje téměř dole po lávce přes Jizerku na její pravý břeh?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.