• Jenda

    A dalsi muj matlackej dotaz:-) Potrebuju na cestu zabalit kolo do krabice od novyho kola. Jenze jsem zjistil, ze moc netusim jak je vlastne novy kolo poskladany? Podle rozmeru krabice musim sundat i zadni kolo, ale neni mi jasny, jak je to pak udelany aby prehazka a prevodniky nesedeli primo na zemi? Nemohl byste mi to nekdo nejak nazorne popsat pripadne pridat nejakou maluvku bud do mailu nebo sem do fotek? Pripadne nekdo z obchodniku ze by mi to vyfotil? Diky!

    0 0
    • hydrant  

      nový kolo v krabici má většinou vyhozený přední kolo, představec s řídítkama, sedlovku se sedlem, sundaný pedály. Zadní kolo zůstává v rámu.

      0 0
      • Jenda  

        hmm tak to jsem vysomroval krabici asi od nejakyho detskyho:-( no takhle jak to popisujes jsem si to pamatoval taky ale tu krabici co mam tak do ty to fakt takhle nepujde:-(

        0 0
        • hydrant  

          no jsou menší rozdíly mezi výrobci kol a jejich krabic. A já sice vyndal desítky, spíš stovky kol z krabic, ale už je to taky víc než desítka let …

          0 0
    • Brouk_Pytlik  

      jestli musíš vyndat i zadní kolo tak nezamponen zadní vidlici něčim rozepřít aby to nějakej mamlas nesešlápl. Jinak vše zabal do nejraději tvrdýho kartonu, tzn i trubky rámu i šaltr, kliky atd.

      0 0
      • RUMcajs  

        JJ, diky Ceske poste, nebo mozna Irske ci kvuli nejakemu debilovi, co polozil na muj roztomili balicek s kolem bagr mam zadni vidlici zdefrormovanou.

        Sundat predni kolo, zadrni, patku a prehazku prilepit lepici paskou do kosiku, sundat riditka, prilepit je k horni ramove trubce a nemusis se starat o kabelaz.

        Pamatuj ze krabice se muze roztrhnout, vse mej prilepene v igelitakach, jestli budes bednu posilat letadlem, vypust duse.

        Dobrej tip je uplne celou bednu obmotat na 100 procentech povrchu lepici paskou, nestane se, ze se budez z posty trmacet s polorozpadlu bednou.

        0 0
        • Jenda  

          no pujde do letadla – uz to jeden transport v letadle prezilo ale mel jsme na to o dost vetsi krabici a s tou se mi dost obtizne manipuluje a potrebuju se jeste presunout busem. Nakonec to vyresim asi tak ze rozpletu zadni kolo, rafek vyhodim (na to se chystam uz pomerne dlouho:-) a necham tam hezky zadni nabu jako rozperku. Rozperku do vidle mam tak to snad bude v pohode. No a k ramu to pridelam vsechno tema elektrikarskelma plastovejma paskama. Snad to prezije i cestu domu:-) Ale stejne me vrta porad hlavou jestli teda je normalne to zadni kolo vyndany nebo ne?

          0 0
          • hydrant  

            ne :-)

            0 0
          • madcat  

            a není jednodušší sehnat někde nějakou šajzenábu nebo jenom osku s matičkama než rozplítat celý kolo??? :)

            0 0
            • Jenda  

              V cechach urcite mam obavy ze v usa ne – ale dobrej napad zkusim sehnat dostatecne dlouhej sroub – ten by tu snad mit mohli:-)

              0 0
              • Vrci  

                Nebo závitovou tyč, čtyři matky a křídlový.

                0 0
          • Brouk_Pytlik  

            tak do letadla řikáš? No tak to to opravdu pořádně všechno zabal. Po tom, co jsem viděl jak se na letišti Ruzyně zachází se zavazadly se musim zastat Českých drah. V tomhle přístupu maji totiž ČD ještě hodně co dohánět. Tak prasácký zacházení jako na Ruzyni jsem ještě nikde neviděl.

            0 0
    • croscountry  

      A čo vak na kolo. Skús pozrie? http://www.ivelo.cz/…lnky/doplnky?…

      Niekde vo Vele som čítal, že sú aj kufre na bicykle, ale to bolo neúmerne drahé, cca 9litrov

      0 0
    • poiko  

      Náhodou jsem objevil tohle: http://cestovani.idnes.cz/ig_kolo.asp?…

      0 0
    • hydrant  

      tady jsou taky kufry a vaky na přepravu kol : http://www.wheeler.cz/2005/index.html

      0 0
    • Lance  

      chces to fakt namalovat??

      0 0
      • Jenda  

        chci:-) ale jenom pokud je to slozeny tak, ze je vundany i zadni kolo, vyndany jenom predni neni problem:-)

        0 0
    •  

      Ječňák je borec!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.