• saly

    Nazdárek, chtěl bych se zeptat, jestli někdo nemáte nějaký z techto obrů:

    • SPYDER 23''
    • Merida 24''
    • Author 23''

    Royhoduju se pro nové kolo a nevím, který z těchto by byl na mých 198 cm nejlepší. Jestli někdo nemáte náhodou podobný problém.

    Dík.

    0 0
    • Lance  

      tu chodi normalni lidi (snad) a ne neco co je vyssi nez clovek

      0 0
    • vlk  

      co si vzpomínám-tak kolo má tento-bych mu zkusil napsat mail.

      http://www.bike-forum.cz/forum/bikes.php?…

      0 0
      • saly  

        Dik, precetl jsem si komentare ke kolu a napsal jsem mu Zikymu po ICQ…

        0 0
    • Tominec  

      Rozhodoval sem se mezi 21 a 23 Spyder a nakonec sem vzal tu 23 a udelal dobre, pri 21 bych musel mit sedlovku hodne vysunutou – mozne riziko poskozeni ramu i ohnuti sedlovky by bylo o dost vetsi.

      0 0
    • Cromoly  

      hele není to moc?? mám 195cm a jezdím author sector 21" který odpovídá bývalému KHS Team 19" a je mi akorát,aby to na tebe nebylo velkýý.

      0 0
      • saly  

        No, to prave nevim a proto se zaroven i ptam. Ted jezdim Apache Tomahawka 21,5'' a proste bych potreboval neco vetsiho. Sedlovku mam na maximum, dlouhej predstavec…

        0 0
      • hydrant  

        není to málo ? Dal bych ti aspoň 22

        0 0
        • Cromoly  

          no myslím že ne,mám posed 82 a sedlovka má rezervu cca 12cm jěště k rysce.Není nic horšího než mít velký rám,jednou jsem to zažil s T.Foxem,měl jsem obavy že v zatáčce vypadnu:-)

          0 0
          • saly  

            promin za blbej dotaz. Co je posed 82?

            0 0
            • Cromoly  

              střed středu---rovina(vrch)se­dla.tuším že se to počítá když změříš při mírném rozkročení délku od země k rozkroku a vynásobíš 0,88 , měla by to být ta míra,ale samozřejmě každému vyhovuje něco jiného.

              0 0
              • saly  

                diky za vysvetleni. To mne by vyslo taky asi tech 82.

                Nemas nekde fotku toho Tvyho bajku?

                0 0
                • Cromoly  

                  nemám,ale udělám a zítra je tady:-)…výškový rozdíl mezi rovinou(vrch) sedla a řidítkama je 5 cm.

                  0 0
                  • saly  

                    dik. A co ten ram na delku? napripada Ti kratkej? Kolik a delku horni ramovky?

                    0 0
                    • Cromoly  

                      je to standartní author sector 21" 2004 když tak mrkni na jejich stránky na geometrie.Ale já mám vrch kratší.Mám tam i 10cm představec.

                      0 0
                      • scret  

                        ja merim cca 181cm a jezdim KHS Team st L (19) a neprijde mi teda velky,spis tak akorat. Kamos ma taky cca pres 190cm a jezdil KHSko rozhodne 21.

                        0 0
          • hydrant  

            to je ňáký divný, já mám 186 cm, nohy nemám extra dlouhý a střed osy – vrch sedla mám 81 cm při 175 klikách ( na silnici 81,5 a kliky 170 )

            Odhadoval jsem sám sebe na 20,5 a na základě doporučení z BF jsem si našel geometrie několika rámařů a třeba Duratec bych měl mít právě cca 20,5. Mám Scotta a z 19/21 jsem volil větší, na 19 jsem měl možnost se svézt a bylo to jak na tříčtvrtce…

            0 0
            • vlk  

              já to samý co ty.Měřím přibližně stejně a mám 20,5 -sedne skvěle.Ale oni mají ještě o 10 čísel víc.I tak bych to viděl tak na 22

              0 0
            • Cromoly  

              to ale zhruba odpovídá,ikdyž si myslím že máte dost přešponovaný nohy,ne?

              0 0
              • hydrant  

                když porovnám míry se všemi ostatními, tak mi taky přijde, že jsem nějakej divnej :-), ale mám velký číslo bot ( 32cm ) a tak proti vám s nohou 29 možná tady cen?ák navíc. Myslím, že se na kole nepřesýpám, snad to mi?o a Pekáček potvrdí :-) Představec na silnici 13 a na bajku 12cm ( horní trubka vodorovně střed-střed 620 mm ( Duratec by měl 615, RB 605mm ))

                0 0
    • swlabr  

      hlavne nekupuj 24" to uz je fakt hodne. I 23 je dost. Ja mam 199 cm a jezdim meridu missiona 22" ..sedlovku mam vysunutou hodne, zato pomerne kratkej predstavec a jsem uplne spokojenej …

      0 0
      • saly  

        parada. Jak je to s tou sedlovkou? jak vycniva nad riditka? Nemas foto?

        0 0
        • swlabr  

          sedlovka vycniva dost ale slo by to dohnat jinym predstavcem a par podlozkama.fotka je tady : www.rtt.wz.cz/merida.jpg.. na te fotce nemam nastavenej posed (rek bych ze to sedlo pujde trosku niz ) protoze mam novej ram a jeste jsem na tom nejel ..

          0 0
        • prema  

          cau. jsem na tom podobne. 197–198 cm a mam 22' meridu. sedlovka (40) je vytazena hezky nahoru, ale mam u ni jeste rezervu, tak 1–2 cm a predstavec hezky dole. a je to super ;)). vetsi ramy jsou podle me blbost, alespon pro me.

          0 0
          • saly  

            No tranm mi prave pripada ta sedlovka dost vyskoko oproti riditkum. Proc bys nebral vetsi ram? Kvulu jizdnim vlastnostem?

            0 0
    • fík  

      Mám 23" Sector, jinak něco Ti možná napoví na http://www.bike-forum.cz/forum/forum.php?… a http://www.bike-forum.cz/forum/forum.php?….

      0 0
    • Pida  

      při svejch 185 cm jezdin Giant Iguana 21" a k maximu sedlovky mi moc neschází.

      0 0
    • crom  

      ja mam ted ram author modus 23,a spokojenost jen pri vyjezdech je vidle 100 moc,celkem se to zveda ale da se na to zvyknout a etu ani moc nepouzivam.pretim jsem mel meridu matts speed 22 a taky to nebyl spatnej ram akorat na me moc kratky,cejtil jsem se dost stisnene:-)vyska 202cm

      0 0
    • saly  

      Ja jenom ze bych nekomu s podobnym problemem treba pomohl: Uz jsem to vyresil. Koupil jsem 22'' DURATEC VAGRANT C7, 13cm predstavec a je to na mojich 198cm bomba! Sedlovka primerene vysunuta, nebije do oci. Ram ma delsi konstrukci a to mi vyhovuje. Na Apache 21,5'' jsem se trapil…

      au revoir Saly

      0 0
      • Pekáček  

        22" Durateky mám dva a oba mi vyhovují svou délkou, vystačím s představcem 13cm (na jiných rámech 15cm a to už fakt nechci). Sedlovka 400mm má ještě rezervu a pohoda.

        0 0
    • peeet  

      Ahoj, na ICQ už dlouho nejsem, protože ho mám jen na koleji…možná si tam zastihnul jen bráchu… na kole mám najeto 1500km a nemam vyhrad:o) Geometrie perfektni, sice by rám vypadal líp v menší velikosti, ale na to sere pes. Možná ta 22 stačí, ale tak dlouhej rám jako SPYDER 23 sem nesehnal…jedině použít delší představec. Kdybys potřeboval nějaký další info, tak klidně piš na email.

      0 0
    • robero  

      no, ja merim 197cm a pri koupi kola jsem v kramu zkousel 23" a pripadal jsem si jak trpaslik na koze… Nakonec jsem koupil 21" GaryFisher a parada – ani prilis dlouhy (na me), ani kratky… Dej spis na svy pocity, jak se ti na tom sedi, nez na tabulkovy propocty

      0 0
      • saly  

        jasne, presne tak. Ono ale obcas po prvni vyhizdce jsou pocity jiny nez po mesici jezdeni :-)

        Ale jak pisu: Duratec 22'' a spokojenost…

        0 0
    • vrazdit  

      ne ze by na tom zalezelo, ale ja mam 193cm a jezdim na 19…

      0 0
      • Pekáček  

        Lež má krátké nohy? :o))) Si z tebe dělám prdel, ale fakt by mě zajímalo jak se na to poskládáš. A nebo na kole nejezdíš ale hopsáš a to by vysvětlovalo tu výšku rámu.

        0 0
      • saly  

        „ne ze by na tom zalezelo“… to mi malinko pripomina depresivniho robota ze Stoparova pruvodce galaxii :-)

        0 0
    • Mamut  

      Mam 192 a mam 23,5". Orig. sedlovka bola na hranici. Posed ma 89cm.

      0 0
    • zirecek  

      Jezdím naprasklý Sector 23", 400 sedlovka skoro na max.. V srpnu bych měl mít Sfinxe na Míru, přesně geometrii jak jsem chtěl a jak jsme se domluvili. Nejde tak o výšku, spíše o cavallo – „délka noh“. Osobně bych už takhle volil dle záruky a designu mezi tím, co navrhuješ.

      0 0
      • Mamut  

        Naco ti bude Mirov Sfinx?

        0 0
        • scret  

          ten Mira bude za chvili slavnejsi nez Cimrman:)vsichni dneska chtej vsechno na Miru:)))))))

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.