• tomas.m

    Zdravim vsechny. Jake kapky na zvlhcovani kontaktnich cocek se vam osvedcily???

    0 0
    • bassline  

      Cau, mne lekarka poradila kvapky REFRESH, je ich mozne pouzivat aj na kontaktne sosovky. Su to kvapky ktore vytvaraju umele slzy, mali by teda zvlhcovat oko. Nedavno som bol na jednom vysetreni v optickom centre a lekar mi vysvetloval ze pre sosovku v oku je najlepsi fyzicky pohyb na vzduchu pretoze vtedy ma oko vela kysliku, to znamena ze aj bicykel je pre kontaktne sosovky dobry, pretoze sa oko vzduchom okyslicuje…

      0 0
      • Smazaný účet  

        Aha, proto když jedu na kole tak čočky vůbec necejtim, ale dyž jenom chodim po městě tak jo…

        0 0
        • Vladimír  

          jsem na tom podobne, kdyz jedu tak nevim, ze je mam, ale staci na pul hodiny zastavit v hospode a prestoze se zavlazuji pivem, tak cocky vyschnou a jsou pak neprijemne. Ja zkousim pouzivat umele slzy Hylocomod

          0 0
          • hydrant  

            do hospy jo, ale nekuřácký :-)

            0 0
          • JirkA  

            Zkus si to pivo lit do oci…:) Jinak, je to tak. Na lyzich, na kole v poho, ale uz treba pri nohejbalu v telocvicne mi vadi.V hospode jeste vic. Ale zase se mi tam libi.:)

            0 0
        • kajulka2  

          Taky mi to nešlo do hlavy, proč na kole o čočkách nevíma a za stolem a při chůzi docela jo

          0 0
    • Invos  

      Mě se čočky neosvědčily vůbec, hrozně mě sere, že do nich letí prach a pak to škrábe… Jezdím v brýlích…

      0 0
      • bassline  

        Hmmm v dioptrickych okuliaroch je jazdenie dost na ..... . Ak si sosovky chranis pocas jazdy cyklistickymi okuliarmi tak ziaden prach ti tam nejde. Teda aspon mne :-). Je to neocenitelne jazdit v sosovkach, vidim krasne ostro, zaroven za slnka mozem mat tmave cykl.okuliare, je to velmi komfortne a pohodlne…cockam zdar ! :-)))

        0 0
        • luke777  

          pod slunecni prach nejde, chtel bych te videt na olomoucke burince prachu az to hezke nebylo a mit cocky tak je po 5 minutach vyhodim a jedu do nemocnice s poskrabanou rohovkou,mam r2 slunecni brejle a klip a spokojenost

          0 0
          • bassline  

            No neviem, ale ja sa v takom prachu ze by mi to zacalo na oci az vadit nebicyklujem…zatial som nezazil situaciu kedy by ma sosovky pocas bicyklovania zacali rezat od prachu alebo nieco podobne…

            0 0
          • bassline  

            Pokial mas dioptrie trosku vacsie, tak ako napr. ja, tak pozeranie cez okuliare je uz dost na nic…vsetko vidis skreslene, vsetko je mensie a nehovoriac o tom ze nemozes ani pozerat trosku do boku, lebo cely obraz sa ti zacina deformovat, nevidis uz pohodlne, lebo tie skla maju uz take fyzikalne vlastnosti. A toto by dost vadi.

            0 0
            • tomas.m  

              musim souhlasit, cocky pouzivam teprve rok ale nemuzu si je na bikovani vynachvalit, je v nich perfektní orientace a v oku je vubec necitim, (velka zmena oproti brylim) jen kdyz fouka silnejsi vitr tak mi obcas trochu vysychaji.

              0 0
          • zapi  

            Já jsem v čočkách absolvoval několik dost prašných závodů. Jen ke konci závodu jako by oči byly unavené jak musím pořád upřeně koukat před sebe a dávat pozor, třeba zapomínám mrkat.

            0 0
            • Invos  

              Jestli zapomínáš mrkat, tak to je potřeba podél trati nastavět hromadu pěkných holek, to bys pak mrkal… :-)

              0 0
        • Invos  

          Mě by se čočky na kole fakt zamlouvaly, to, že člověk s nima vidí ostře, je bezesporu, navíc vidí pod sebe, do boku, prostě furt. Jen asi mám ty oči nějaké citlivé. Jasně, že když si dáš dobré sluneční brýle, tak prach a bordel dost eliminuješ, ale když si vzpomenu, jak jme v sobotu trénovali a jeli z Poschlé do Žop, já jel jako druhý, 30st. ve stínu, vyschlá cesta na beton a za Ottou kotouče jemnéhéo prachu… no, nevím… Taky, občas to bláto stříká zespodu, to si přiznejme… Nemám dioptrií moc, (2,5 a 2,25), takže mi to rozhraní ve vidění moc nevadí. Jestli máš místo brýlí dna od půllitrů, tak chápu, že čočky jsou pro Tebe na kole asi lepší varianta… Taky hodit tlamu v čočkách je bezpečnější pro xicht, než mít na nose brýle, že… Ikdyž helma by to měla tento prostor krýt…

          0 0
          • bassline  

            Existuje vela druhov sosoviek a je len na konkretnom stredisku ako so zakaznikom spolupracuju. Ked su seriozni tak ti venuju vela casu az pokym nenajdes ten spravny druh sosoviek ktory ti najviac vyhovuje a sedi. U kazdeho je to individualne, niekto moze byt citlivy na sosovky na ktore iny zas citlivy nie je. Seriozne strediska by ti mali urobit kompletne vysetrenie oka, presne zakrivenie rohovky a pod. aby si mal ten spravny rozmer sosovky na tvoje oko. A tak isto by ti zdarma mali poskytnut az tolko typov sosoviek na odskusanie, kolko ti treba, kym nenajdes tie spravne. A pokial nenajdes tak to znamena ze mas nejaku vadu v oku ale to by ti mali zistit hned po vysetreni oka, pokial ti v oku nenjadu ziadnu vadu ktora by znemoznovala nosit ks tak si urcite najdes tie spravne, v ktorych sa budes citit komfortne…Co sa tyka mojich dioptrii tak ja som na tom uz dost zle, vlavo 5,50 vpravo 5,00. Sosovky nosim ale 5,00 a 4,50 pretoze je to ine ako sklo, sosovka sa ti pekne prilnie na oko tym padom potrebujes menej dipotrii ako pri okuliaroch kde to sklo je oddialene od oka, tym padom vidis menej ostro..

            0 0
          • bassline  

            Co sa tyka padu, tak som si mal moznost to vyskusat, pred mesiacom som naparal do auta, helma posla a cyklisticke okuliare sa rozflakali po ceste. A napriek tomu som po pade vdaka sosovkam aj nadalej videl :-). Kdezto pri dioptrickych okuliaroch by bol problem, pretoze bez nich by som videl jedno velke hovno…

            0 0
    • zdenek  

      Taky Refresh. Když na ně zapoměnu, tak nevidím jen chvíli po rozjezdu. Pak už dobrý.

      0 0
    •  

      Ahoj, me se hodne osvedcily tyto – https://www.najlacnejsiekontaktnesosovky.sk/…-240-ml.html a nedam na ne dopustit uz vice jak rok.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.