• X-biker

    Mám hayesu HMX-1 a kdysi sem se ji rozhodl prodat, protoze me nebrzdi. No a ted sem se rozhodl, ze skusim zjistit zdali by ji nejaky super desky nezachranily. Mam tam cerveny jagwire desticky a proste nebrzdi. Brzdi, ale neni to jed jako avid. Tak se vas ptam jestli mate nekdo skusenosti s jinyma destickama v hayesech. Kdyz budete wedet i ceny budu rad. Pripadne piste i desky co ste zkouseli a ktery byly zalostne spatny jako origos hayesy. Predem dik

    0 0
    • X-biker  

      To vazne nikdo nemate hayesy HMX-1??? Nikdo do nich nerval jiny desky? Wam brzdi? Tak proc me ne..........

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Vzdycky, kdyz mam prilezitost, tak si nejaky HMX 1 zkusim. Vetsinou si majitel nestezuje, ale jeste sem nezkusil zadny co by brzdily. Ale uz jsem jednomu typovy nechal zkusit svoje Vecka a vymenil HMX-1 za HFX-9 :) Treba nevedi jak ma brzda brzdit :)

        0 0
        • pali  

          jazdil som hmx 1, originál hayes dosky mi vydržali niečo cez 3 tis. no a potom som tam dával fibrax-y tie vydržali 2× tolko a slušne to brzdilo / práve som namontoval komplet hayes – hydra. /

          0 0
        • X-biker  

          No pruser je ftom ze brzda je od toho, aby dostala kolo do smyku kdyz je treba ze? A to udela kazde dobre serizene „V“, ale moje zadni „hayzla“ ne. Setri mi plast :-) ale jednou me to zabije a tak potrebuju naky husty desky. Staci na jednu sezonu :-) zas tak z kopce nebrzdim spis slapu hehe ale sem tam je treba floknout a to mi hayesa nedovoli a to me sere. Dopredu sem si koupil Avid mech 185mm a jako to je nechutne husta brzda. Mit prachy chcu ji dozadu ale visim za ni prachy tatikovi a tak musim sehnat naky sileny desky na zadni hayesu.

          0 0
          • Honzusko  

            Kamos tedka koupil Hayesu HMX-2 za litr,prohnal to poradnyma srackama, aby se mu to zajelo ma tam original desky a brzdi mu to pomalu jak Avid.Nevim sice jaky je rozdil mezi HMX-1 a HMX-2.Zkus Etreba KOOL STOPY, kamos je ma na SHIMANECH 515 a tez to soji za to:-)))

            0 0
      • lubos  

        Mam je – starsi verzi, takove umelohmotne kolecko , bez moznosti nastavovani imbusem. Koupil jsem je z druhe ruky, chtel jsem vyskouset kotouce. Nakonec se mi to prodrazilo :(, ale mam aspon zkusenosti. Kdyz jsem je prvne nasadil, temer jsem skolaboval. Myslim, ze bych vic ubrzdil nohou nez temi kotouci. Pak jsem zvetsil paku (puvodne 2cm) na nejakych 3cm, a vepredu jsem koupil nejake noname desticky (nejakych asi 350sk). Uchyt na Hayes, ale samozrejme kompatabilita pokulhavala. Musel jsem tomu pomoct rychlobruskou. Ale nakonec ok. Predni tedka brzdi vyborne. Jsem spokojen. Zadni mi brzdila (ojete stare desticky) tak nejak prumerne. Ale vcelku ok. Az tedka posledne jsem zjistil ze temer nebrzdi. Mozna se mi povedlo kapnout olej nebo vazelinu na desticku .. nevim .. odmastil jsem kotouc, vymenil desticky za jine obrzdene … a porad nic. Zvetsil jsem paku na 3.5cm , o neco se to zlepsili ale stejne nic moc. Tak nevim … mozna koupim i dozadu nove desticky.

        0 0
      • blick  

        Už je nemám, ale jezdil jsem je tři roky a dle zkušeností jsou nejlepší BBB nebo original Hayes – cenově jsou, ale BBB úplně jinde, takže doporučuji BBB. Určitě ne Kool Stopy – ty byly hrozný…a Jagwire jak smet

        0 0
    • duffy  

      mam HMX1 druhý rok, najeto asi4500 km a problemy s bržděním jsem měl jen s přední originál. zadní jsem dokupoval a po záměně destiček přední za zadní je spokojenost. ročně jezdím tak 2 maratony jinak spíš celodeňáky po horách.jinak 66kg moc práce nemaj.

      0 0
      • X-biker  

        Hele a jaky desticky si dokoupil. Me zajima jaky si mam koupit.Diky

        0 0
        • Dumbo  

          jazdite este nieko HAYES MX 1 ???? asi kupim dozadu zo 180mm kotucom napiste vsetky skusenosti

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Hodne stesti. Rekl bych, ze se ti bude se 180kovym kotoucem blbe shanet.

            0 0
            • Dumbo  

              myslim ze by to nemal byt problem… uz som pocul ako chlapik kupoval mechanicku formulu 160mm poprosil zeby to chcel z vetsim kotucom a bez doplatenia mu te zamenili za 180mm ked to urobyli pri formule z liter tak pri nakupe brzdy za 3 litre b mi vyhoviet mali :-) a adapter si dokupim… a kedze som zatial rozhodnuty pre mechaniku tak aspon vetsi kotuc tam dam… 160 by sa mi na zjazdoch prehrievala

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Moje prani stale plati, ale vypada to, ze tomu fakt nerozumis, tak ti lehce naznacim. Hayes dela kotouce 6" a 8".

                0 0
                • Dumbo  

                  to mi nedoslo uz som to ale niekde pocul :-) ale ked som kupoval hayes mx2 tak my 160mm zamenili za 180mm bez problemov mozno to nebol origos kotuc od hayes ale zamenili mi to bez problemov a bez doplatenia…akurat ze som tu MX2 vratil bo my nepasuje na patku ten moj checker je dost stary :-(

                  0 0
                  • Dumbo  

                    ma dost atypicke rozmeri a nesla tam dopasovat ziadna brzda

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Co stara Formula s mensi rozteci?

                      0 0
                      • Dumbo  

                        ak vies kde kupit starsiu formulu daj vediet… v najvetsiej predajni kde maju najvetsi vyber brzd mi skusali niekolko druhov od hayesu nejake formuli a nejake shimano som skusal aj avid aj kopu adapterov a nic :-( ak vies co by tam pasovalo daj vediet ak som pozeral fotku checker pig shadow je to ta ista stavba zadna ako mam ja a je na tom bajku formula myslim len neviem jaka

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          Od vynalezu IS2000 ji uz pravdepodobne novou nikde nekoupis :) V cem je konkretne problem? V nejhorsim to vzdycky resi specialni adapter.

                          0 0
                          • Dumbo  

                            momentalne nemam bike doma je u otca v garazi… ak ho budem mat doma tak ti poslem foto tej patky jak to vyzera momentalne zhanam kus plechu aby sa mohla spravit nova patka

                            0 0
                            • X-biker  

                              No hayesa uz celkem brzdi, odmastena a projeta brutalnim bahnem a jako ze bahno ji celkem vylecilo ale avid to porad neni a asi nikdy nebude. Mam to na DH a FR a myslim ze treba na XC je pouzitelna uplne fklidu ale na ostry DH vubec. Kdyby ste nekdo meli zajem pisnete na mejl.

                              Prodam zadni mech. Hayes HMX-1 160mm s jagwire deskama a predni mech avid 185mm jety 4 mesice. 100% stav. Avid je naprosty jed! Ceny nabidnete. 775985440 x-biker@seznam.cz Jistá dohoda! Celkem to spěchá.

                              0 0
                              • Air  

                                uz jsem ti sice psal SMS, ale odpoved zatim nic… tak radsi jeste sem… kolik by sis za ty AVIDy zhruba predstavoval?

                                0 0
        • lubos  

          originalni jsou ponekud prodrazeny, tak ja jsem koupil nejaky noname, az pak vysvitlo (jeden nejmenovany obchod tady v Bratislave rad obcas prodava nekdy veci zabaleny jen tak v pytliku), ze jsou to asi goldfrens. Nejsou uplne kompatabilni s HMX-1, je nutne odfrezovat tu dirku na uchyt vejs. Coz neni problem, kdyz mas vrtacku, malinkej brusni kotouc a 5minut cas. Brzdi to dobre. Ale celkove musim rict, ze Hayes HMX1 jsou dost slabe brzdy.

          0 0
          • Dumbo  

            a ak by som nanich dal dopredu 203mm a dozadu 180mm alebo tiez 203mm ??? dokazal by som zablokovat kolesa po miernom stisnuti packy ???

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Neboj! Ani pri silnem :))

              0 0
              • Dumbo  

                moj problem je vtom ze som este na ziadnych kotucoch nebrzdil… jeden chlapik v KE brzdy na mech. deoreckach jezdi FR a nestazuje sa ani pri jazde v snehu a niekto zase na tie brzdy nadava… niekto si HMX1 HD pochvaluje a niekto ich zase posiela do hrobu… niekto sa ide z brzd HFX9 HD polozit ze ake su jedovate a niekto tvrdi ze nic moc… na forach hladam odpovede ak sa neviem rozhodnut medzi nejakymi vecami hladam pomoc no ta pomoc je taka ze mi to este viac zamota hlavu… kedze investicia do kotucov je premna dost velka palka tak nerad by som si spalil prsty kupou niecoho co nebrzdi z najvetsiou pravdepodobnostou kupim mechanicke kotuce no dat za AVIDy 4500sk je moc za taku cenu mam Hayes HFX9 HD 203mm takze chcem nejaku mechaniku do 3500sk mojimi najvetsimi favoritmi su Hayes MX2 180mm a stoja 2500sk alebo si priplatit 1000sk a teoreticky kupit lepsiu brzdu Hayes HMX1 HD unas stoji 3500sk

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  HMX1 bych nebral. MX1 nevim, ale zda se mi, ze za ty prachy muzes mit bud mech avida nebo slusnou hydru. MX2 nevim, nejezdil jsem. Ty si nedas pokoj s tim 180mm kotoucem od Hayesu? :)

                  0 0
                  • Dumbo  

                    ja som pisal… ano viem ze hayes vyraba len 160mm a 203mm kotuce ale nieje problem zamenit to za iny kotuc 180mm nie hayes ktory je kompatyn..a sakra ja to neviem ani napisat :-)

                    0 0
                    • Dumbo  

                      inac ak sa ti chce tak mi napis ake slusne hydri mam za 3500sk ale musia byt z kotucom 180mm pretoze je to dozadu… fdopredu kupin neskor nejaku hydru z 203mm a vlastne ved dozadu by mala slesne brzdyt aj mechanika

                      0 0
                      • Air  

                        podivej se na ceskych e-shopech. Za ty prachy si URCITE koupis mechanickeho avida nebo hydru Deore m525… orientacne 2700 Kc…

                        0 0
                • lubos  

                  Na mechaniku se vykasli, ak chces naozaj slusne brzdit a nebabrat sa s tym.

                  0 0
            • lubos  

              No, ja mam s batohem a oblecenim asi tak 70kg a kolo ma tak 14.5kg. Pneumatiky Continental Vertical 2.3. Mam dosti dlouhe packy, vyrazne delsi nez treba klasika Avid. Mam nadstavenou paku na prasatku asi o 1cm delsi. Zablokovat predni kolo pri tak 20km/h dokazu tak mozna pri poradnem stisku predni packy. Kotouc 160. Mne to ale na to staci. Ale kdyz to srovnam treba s hydrami Shimano XTR, tak to je nesrovnatelny, rekl bych.

              0 0
    • rob  

      jeden laicky dotaz. Tady z tehle prispevku jsem jaksi uplne nepochopil nasledujici… Kdyz budu chtit vymenit kotouc na brzdach Hayes MX2 z 6" na 8" je zapotrebi vymenit jeste neco jineho, nebo proste staci prehodit kotouc?

      0 0
      • Nego  

        jeste musis vymenit adapter …

        0 0
        • Dumbo  

          takze. mechaniku neodporucate ?? tak mi poradte aku hydrauliku pre 85–90kg chlapa na zjazd ?? 180mm kotuc nutnost.. a tak aby som bol spokojny a dokazal po jemnom stisknuti paky zablokovat zadne koleso ??? tak do 3500sk by to malo byt viac nje

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Docela bych rek, ze reseni neexistuje. Nekdo vozi na sjezd 525ku s 203 kotoucem vpredu a stale zije.

            0 0
            • Dumbo  

              ale ci je spokojny ?? existuje vobec nejake hydro do 3500sk ??? ak ano nebude to smejd ????

              0 0
              • Air  

                slusne hydro, do 3500 Sk asi jedine viz vyse – Padlista… a to jeste nevim, jestli to sezenes za ty penize s 203 mm kotoucem a adapterem. ja bych taky chtel to a to za takovou a takovou cenu… ale holt musis pockat az to zlevni nebo si priplatit… nebo kup neco starsiho

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.