• dalli

    Po nějaké době rozhodování jsem nakonec koupil Time Atac XS jako náhradu za Sh M520. Bolely mě poslední dobou při jízdě kolena, tak jsem si říkal že by mi mohly pomoct, stejně jako některým z Vás jak jsem si přečetl. Kolena mě sice při jízdě nebolí, začnou až druhý den a cítím to tak týden. Přijde mi to trochu jako bolest vazu na vnější straně kolem kolen.

    Jsem trochu překvapený tím, že pro rotaci je potřeba vyšší sílu a tretra (SiDi Bullet) je fixovaná mnohem víc než u M520; myslel jsem že noha bude víc „plavat“ i tím šetřit kolena. Kufry jsem předozadně umístil pod kloub palce, úhlově vodorovně.

    Chtěl bych se zeptat zda nemá někdo podobné zkušenosti jako já, jestli třeba nestačí si na nový pedály zvyknout, jak máte nastaveny kufry pro pedály Time a zda má smysl je natáčet do V podobně jako u Shiman atd…

    Předem díky, dalli

    0 0
    • Daf  

      Driv jsem mel Time Alium ted zase Shimana M540. Ale k tem Timum. Stranovou vuli maji zhruba stejnou jako Shimana, ale je mozno navic soupat uz zacvaknutou nohou do stran. Kufry jsem mel na rozdil od Shimana nastaveny rovne. Ty kufry jsou totiz mosazne a casem se od pruzin vymackaj jak je potreba :)

      0 0
    • hanz  

      vozím atac tři roky a jak jsem je tam namontoval napoprvý tak je tam mam dodnes.....kufry jsou tedy až skoro namrt, budu potřebovat nový ale už bych jiný pedále nechtěl.

      zezačátku jsem si musel tak 100km zvykat, kufry už ani nevím jak mám(asi rovně)

      0 0
    • adco  

      V zavislosti od nasadenia kufrov mozes ovplyvnit uhol rotacie tretry potrebny na vypnutie, ja mam nastaveny ten mensi uhol, aj tak sa mi nikdy nestalo, ze by sa mi vypli samovolne. Tak isto mozes nastavit silu pruzin – tri stupne, ja mam na dvojke a vyhovuje mi to. Je pravda, ze v porovnani so starymi Time ATAC sa mi zda, ze nohu drzia pevnejsie (stare: Time ATAC Carbon, nove: Time ATAC Carbon XS, tretry: Specialized Pro MTB). Inac som s nimi spokojny, nastupovanie vystupovanie bezproblemove za kazdeho pocasia.

      0 0
    • Alesh  

      Ja jsem v dobnu zakouipil letosni Atac XE (taky se neda nastavovat sila pruziny, jako u lonskych XS) a nestezuju si, ovsem uhel vypnuti jsem zvolil ten vetsi. Kufry vodorovne (prijde mi, ze ani do stran nejdou jako SPDcka vytocit), tretry Spesl Comp 04. Noha se mi v nich ale muze hejbat vic – obzvlast poznat to je pri prechodu ze slapani v sede do slapani ve stoje. Puvodne jsem jezdil nejaky stolety Shimana, asi 535 bo tak nejak.

      0 0
      • pali  

        t-atac composit xs som nasadil asi pred troma tyzdnami nastaveny mam mensi uhol vypinania vacsi sa neosvedcil stranova vola v pohode ale nemam problem s kolenami predtym som mal authori a ritch.ale s tymito sa to neda srovnavat

        0 0
      • dalli  

        Chápu správně, že mi prodali loňský model XS, když nemá nastavování tuhosti?

        0 0
        • b27  

          Letošní model má tři stupně nastavení tuhosti vypínání. Loňský XS je letošní XE.

          0 0
          • pali  

            neviem odkial mas ze xs=xe rok vyroby na mojich je ´05 a maju 3 stupne nastavenia tuhosti s tym xe som sa zatial nestretol

            0 0
            • dalli  

              Rok vyroby nevim, nemam je ted tu. Ale moje XS nemaji nastaveni tuhosti vypinani. Tvrdili mi, ze pry az od provedeni karbon, ale prodali mi asi lonsky model, smejdi a to za cenu letosniho. Ma to nastaveni tuhosti opravdu nejaky vliv, nebo je to spis k nicemu? Ja jen abych vedel jestli se o tom s nima mam jit hadat.

              0 0
              • pali  

                trochu to moze pomost ked ta sila kladie mensi odpor pri pootoceni teda vznika tam tiez stranova vola bez vacsieho odporu ale dolezite je najst si spravne nastavenie teda polohu kufrov

                0 0
                • dalli  

                  Hm, poloha kufru to bude mozna muj problem, ktery jsem myslel ze Time vyresi, vzhledem k tomu, ze s s nima jde hybat pri „instalaci“ na tretru v podstate jen dopredu a dozadu a uhlove to moc nejde. Mam je dany vodorovne. Jak Ty?

                  A nejspis i ta moznost zmensit tlak pruziny by mi pomohla. Pujdu se s panem „prodavacem“ pobavit, proc mi pri prodeji uvedl mylne informace. Za cenu letosnich XS mi prodal lonske, ktere se teda rovnaji letosnim XE a jsou cca o 800 levnejsi. Je mi jasne ze se jich potreboval zbavit:-(

                  0 0
                  • pali  

                    ja si nastavujem kufre tak aby pata isla mierne dovnutra mam to tak odskusane a roky to tak praktikujem tato pozicia chodidla mi sedi

                    0 0
    • Leos  

      Nevím, jestli ti to pomůže, ale mě když bolely kolena, tak jsem si pohnul sedlem o půl centimetru dopředu a bylo po bolesti.

      0 0
      • Pavel100  

        Souhlas, mě bolely kolena po jízdě terénem, sdlo šlo trochu dolů a je to mnohem lepší,jinak teď mám 520.

        0 0
      • dalli  

        Diky. Na netu jsem anglicky narazil na clanek, ktery rozebiral bolesti kolen podle toho, kde to cloveka boli. Me to boliva po stranach, vic na vnitrni, nekdy na vnejsi. Jako obvykly duvod tam uvadeli omezenou rotaci kufru vzhledem k pedalu. Jestli se to nezlepsi, tak asi skoncim u pedalu Speedplay Frog – mely by mit volnou rotaci bez pruziny. Pripadam si dost mlady na problemy s koleny:-( a naslapu se zdat nechci…

        0 0
        • PePu  

          Osobne jsem z Atacu (klasicke provedeni) lehce zklaman – stranovy vykyv srovnatelny s Author A02 (stejne jsem musel upilovat kufry, aby to bylo alespon „uspkojive“), bocni posuv k nicemu (vzdy mi bota skonci u vnejsiho okraje pedalu-mel by to resit jiny tvar pruzin na novejsich modelech), mnohem horsi naslapavani, obtiznejsi vystup (i s nastavenym mensim uhlem-mohou resit nastavitelne modely). Priste uz bych do nich za tu cenu nesel (a to mam take problemy s koleny).

          0 0
          • hanz  

            no vidíš a já bych zase už nešel do ničeho jiného

            co mam time tak kolena jsou fajn

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.