• petersv

    Chcel by som sa spýta?, akú dlhú si dávate pauzu po nemoci-resp.koľko dní po skončení teploty než znovu našlápnete?

    0 0
    • Sirenna  

      Negdy jezdim i s teplotou ( teplota neni na skodu :)), ale vetsinou jak se citim, tak jezdim, ale nigdy to nevydrzim dlouho, tagze vetsinou hned jak teplota klesne sedam na kolo :))

      0 0
      • petersv  

        Neviem či neriskuješ,ak je teplota, tak je to signál že organizmus rieši nejaký problém s bacilami alebo vírusmi.Mohlo by to pri námahe pri vysokých tepoch niekam sadnú?.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Kdyz jsem delal sport tak nejak na plnej uvazek, tak se kolikrat muselo trenovat i s anginou. Samozrejme pod dohledem lekare a s rozumem.

          0 0
          •  

            pod dohledem lékaře a s rozumem? A to si toho rádoby doktora poslouchal? :-))

            0 0
        • Sirenna  

          No gdyz mam teplotu treba 37,3, tak me to nikterak neomezuja a ja to pomalu ani nevnimam ( teplotu si fakt nemerim kazdej den :)), ale gdyz mi fakt neni dobre, tak na kolo nesedam, to se umim ovladnout, i gdyz nerada :(

          0 0
          • Pavlos  

            Prave ze nekdo muze mit normalni teplotu vyssi klidne i tech 37,3 (ale je treba si to zjistit)

            0 0
            • Sirenna  

              Asi jo, ja po tom radeji nepatram :)

              0 0
            • Alles  

              jo, kamos jezdil docela hodne, nemocnej nebyl a zvysenou teplotu mel porad. doktor mu rekl, ze to ma z toho jezdeni, ze ta namaha neajak ovlivnuje metabolismus nebo co.

              0 0
              • Pavlos  

                jo presne

                Ale nekdo se s tim muze i narodit

                0 0
              • lubos  

                To pochybuju. Me tim spis klesla. Jestli ma nekdo, kdo hodne jezdi do prirody proad zvysenou teplotu .. 37,1 a tak, spis bych rekl, ze borelioza.

                0 0
        • bikerGT  

          Je jedno jestli se potíš v peřinách nebo při sportu. Hlavně při tom neprochladnout. :) Několikrát se mi stalo, ze jsem šel na spinning s teplotou a ze spinningu bez teploty.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Co se tyce samotne teploty tak ano, ale rozhodne to organismu neprospiva.

            0 0
            • bikerGT  

              To jo ( a poznam to za par let), ale taky neni teplota jako teplota. Zvysena je asi neco jinyho, nez čtyřicítky, když se nemůžu ani hnout.

              0 0
    • Lucka  

      Ja s teplotou nejezdim, a kdyz uz je to jako ok, tak jedu hodne opatrne. Ono stejne nez se z toho organismus vzpamatuje, tak to nakou dobu trva a kdyz vyjedu poprvne, tak jsem stejne slaba jak houba. Pak uz je to vse o pocitu. Ja si dodrzuju takove pravidlo, ze lepsi se dolecit a pak vyrazit, nez se placat treba nekolik dnu navic nekde mezi…:)

      0 0
    • Daf  

      Jezdit s teplotou je blbost. Nejsme zadni profici aby sme riskovali sve zdravi. Me doktor radil at si v takovem pripade rano merim tep a to ze je telo zdrave poznam az kdyz se tep dostane do normalnich mezi. Jaesne ze s nejakou tou rymou se jezdit da ale se zvysenou teplotou bych nevyjel. Dobu leceni akorat prodlouzis. Tim ze na tyden vysadis neni zas takova tragedie. Trochu vykonu ztratis ale budes odpocinutej, budes mit novou chut znovu trenovat a rychle tu ztratu dozenes.

      0 0
    • Volf  

      Můj doktor tvrdí, že za jeden den s teplotou mají být dva dny bez zátěže.

      0 0
      • Char  

        Nejlepsi zpusob jak nejezdit s teplotou je nikdy se nemerit…a mas klidny svedomi i pred doktorem :-) Aby clovek poznal ze je mu blbe na to teplomer nepotrbuje.

        0 0
    • J.A.V.  

      Doporučuju přečíst si na www.kpo.cz poradně článek polámal se mraveneček. Tam najdeš odpověď na svou otázku a ještě mnohem víc.

      Rozhodně je blbost trénovat nemocnej a jeětě větší blbost je uspěchat návrat po nemoci. Chce to možná jeětě víc sebeovládání než jít trénovat když je hnusně a v TV navíc dávaj přenos ze závodů (jako včera), ale pokud nejsi vyloženě profík kterého to živí, nestojí to za ty rizika.

      0 0
      • petersv  

        No ja riešim podobnú dilemu ako v článku- takže koľko dní príznakov toľko dní bez tréningu.

        0 0
        • J.A.V.  

          Tak no. Ondra Vojtěchovský je kromě toho že je doktor i celkem dobrej silničář – hobík. Takže ví o čem píše. Já se tím pravidlem řídím a zdá se mi to dobrý. Je lepší to doléčit 100% než urvat dva tréninky a pak se zase svalit do postele. Vždy? přece jezdíme pro zábavu (i když třeba já pro zábavu jezdím 6× týdně ale pořád je to pro zábavu..)

          0 0
    • vas  

      No ja by s teplotou taky nevyjel, ale az opadne hodne zalezi jaka predtim byla. Kdyz sem mel 40-citky dva dny, tak mi pak trvalo vic jak tyden nez sem se dostal zpet do puvodni formy, clovek byl slaby jak caj.S mensimi teplotami takove problemy nemam, kdyz je to do 38 tak hned jak se vzpamatuju a vylecim, tak bez nasledku na vykon jezdim vesele dal.

      0 0
    • MartinS  

      Jezdit s teplotou je naprostá hloupost, po běžném chřipkovém onemocnění by měla být pauza cca 5 dní. Může se stát, že 10× to vyjde a pojedenácté přijde zánět srdečního svalu nebo ledvin a v nejhorším případě transplantace srdce. Je každého věc, nechci nikoho strašit, ale tohle skutečně může stát.

      0 0
      • Pavlos  

        Kdyz sme u te chripky znam nekoho kdo ju prechodil a dost blbe z toho ochrnul (nektere svaly se mu upne ztratily)

        0 0
    •  

      Džez nade vše!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.