• pepina

    Prosím pěkně o radu. Nášlapy (Ritchey V3 comp) chytli menší vůli a rád bych je dotáhl. Po odkrytí plastové záklopky je na ose pojistná matka, pod ní tenčí větší matka. Odšroubuju pojistnou matku, větší matku dotáhnu plochými kombinačkami, aby vůle nebyla. Poté, když chci dotáhnout tu pojistnou matku golou, tak se bohužel ještě přitáhne větší matka (položená blíže kuličkám), což je logické (matky na sebe doléhají), bohužel nežádoucí. Speciální klíč (jestli na to je, asi jo) nemám. Děkuji za radu.

    PS: V historii jsem podobný příspěvek nenašel, asi sem trochu slepý.

    0 0
    • Vrci  

      Tak tu větší dotáhni tak, aby tam byla malá vůle a pak až dotáhneš tu pojistnou budeš to mít bez vůle.

      Nebo tu druhou taky dotahuj kombinačkama a tu spodní si podrž plochým šroubovákem.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Mám Ritchey V3 Pro… Jsou tam průmyslový ložiska… Mohl by mi někdo popsat jak se mám zbavit vůle? Jestli tam jsou na to nějaký matky, tak jak se k nim dostanu? Díky moc…

      0 0
      • Lada1  

        pokud to chytne vakl (asi nejakym narazem), pak je nutno vymenit lozisko. Kvalitni stoji ca 300Kc. Jinak po sundani plastove krytky je vrstva mazu, tu je nutno odstranit. Pod ni se nachazi segerovka. Po jejim vyndani jde vyndat osa (kovana). Pro sundani loziska je nutne stahovakem stahnout „prstynek“-komoly, ktery drzi lozisko na ose.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Díky… Vůle vznikla asi nárazem po posledním pádu :o(

          0 0
          • Lada1  

            na 99% se rozhodilo lozisko (neni konstruovano na axialni a diagonalni zatizeni), ale je i moznost ze bude stacit pouze dotahnout ten prstynek.

            0 0
            • hydrant  

              diagonální jsou pneumatiky, u ložisek se říká radiální

              0 0
              • Lada1  

                axialni – ve smeru osy, radialni – ve smeru normaly osy, diagonalni – ve smeru intervalu(axi­lani,radialni)

                0 0
    • Siddha  

      btw: mala vule v pedalech neva…

      0 0
    • pepina  

      Tady se asi pomocné rady nedočkám. Stejně díky.

      0 0
      • pos3k  

        ???
        Vrci (21.06.2005 19:39:23)
        > Vůle v nášlapech
        Komponenty Tak tu větší dotáhni tak, aby tam byla malá vůle a pak až dotáhneš tu pojistnou budeš to mít bez vůle.

        Nebo tu druhou taky dotahuj kombinačkama a tu spodní si podrž plochým šroubovákem.

        0 0
      • Vrci  

        První způsob se používá běžně u kónusů v nábojích, protože i když si kónus držíš klíčem tak se vůle trochu změní.

        A ta druhá rada je pro případ, že se oliva goly příliš opírá o druhou matku a otočí s ní víc než je třeba.

        Takže pedál upni do svěráku, ze strany velký matky dej širokej plochej šroubovák (plochá strana na matku tak aby se neotočila), a protože se tam s golou už nevejdeš můžeš použít trubkovej klíč, strnovej šestihranej postavenej na výšku nebo ty kleště. Pokud pujdou ložiska moc stuha – uvolníš kontramatku, spodní matku trochu povolíš a zopakuješ popsaný způsob.

        Nevim, co se ti na tomhle postupu nelíbylo, že takhle reaguješ.

        0 0
    • Pekáček  

      Menší vůle se mi v těchto pedálech dělala často. Při jednom seřizování jsem chtěl pohnout celou kontramatkou současně a praskla mi osa na jejím konci. Použil jsem miniaturní golu, tedy žádná velká síla. Dovozce mi na reklamaci odpověděl tak, že mi poslal novou osičku, ale složit jsem si to musel sám. Po cca roce mě začaly pouštět zámky při potáhnutí tretry dozadu, zouval jsem se vyloženě jak z povolených klipsen (při nacvaknutí a vycvaknutí pohybem tretry do strany to pořád silně cvakalo s normálním odporem jako u nových pedálů). Výměna kufrů nepomohla a tak šly pedály do koše a teď mám M520 za 1/3 ceny V3Comp a jsem spokojenej. Ritchey mi od tý doby může na kolo jen tam kde se to netočí.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.