Mohu na Shimano dát řazení Sram-Grip shift ?

95 nepřečtených
  • Venca

    Ahóój všichni ! Mohu na přehazku Deore, Deore LX dát grip shift od Sramu? Stačí X.7 nebo raději X.9 ? Díky za pomoc !

    0 0
    • kovar  

      ani X.7 ani X.9. Kromě otočná rukoje? řazení na horské kolo není moc vhodná.

      0 0
    • rb  

      De to,ale nemuže to být X7 ani X9,ale třeba Atack nebo Rocket,ty sou kompatibilni s Shitmanem.

      0 0
    • R.1  

      Jasne ze muzes. Jen je otazka, jak to bude radit.

      0 0
    • Tomcat  

      Obecně ano i ne

      Gripshift řazení od firmy SRAM

      SRAMu má „gripshift“i páčky pro má řadu Shimano kompatibilní a řadu ESP kompatibilní

      Měniče jsou jen ESP , řadu pro Shimano už nedělá

      X.0 , X9, X7 , ESP 9.0 ESP 7.0 ESP 5.0 sou Shimano nekompatibilní. Namontovat jdou, ale nebude fungovat správně indexace řezení

      0 0
    • náčelník  

      Pro přehazovačku Shimano vybírej pouze z těchto řad: http://www.sram.com/…rs/index.php

      0 0
    • universal  

      jasne, ze jo !! kdo je zvykly na Gripshifty, neni nic lepsiho, ja jsem taky vymenil packy a koupil SRAM ATTACK – Shimano kompatibilni, funguje to skvele, zadny problem nemam (pouzivam presmykac i prehazovacko Deore) : odkaz na stranky s popisem razeni www.quickshop.cz/zitny/ zdravi kratky universal

      0 0
      • Excel  

        souhlas…otočný je otočný (mám x.7 ale s SRAEM7) a jsem za vodou :-)))))))

        0 0
        • wroum  

          souhlas…otocny je otocny a proto jedine packy (sram nebo shitmano – to je jedno)

          0 0
          • Excel  

            páčky sou jen páčky.....otočný je otočný!!!! s šípkovou nebo se zelím!!!

            0 0
            • wroum  

              no tak jo, kdybych jezdil na trekingu pres ves do hospody a jinak kolo nepouzival, tak taky ty otocny hruzy preziju :-)

              0 0
              • wroum  

                jo a samozrejme se zelim :-P

                0 0
              • Excel  

                každému co jeho jest…někdo má a někdo nemá…image je na nic :-) btw: sekačka má plyn na páčku, motorka otočnej..pročpak? ;-))))

                0 0
                • wroum  

                  dam se podat :-)

                  0 0
                  • Excel  

                    ..páč páčky se hoděj akorát na sekačky :-) no nic…já proti páčkám nic nemám, jen je nechcu

                    0 0
                    • wroum  

                      no jo ale ja tema packama radim a ne pridavam plyn. navic vodni skutry a trikolky a ctyrkolky maj taky packu. toci se uz jenom na motorkach a par zoufalcu na kolech… :-P

                      0 0
                      • Excel  

                        chtěl jsi tím snad říct, že jsem zoufalý? cizinče? :-) Tak jo, pčesvědčil jsi mě..asi půjdu na skupinovou terapii: Dobrý den, jmenuju se Honza a na bajku řadím gripshiftama :-)))))))

                        0 0
                        • Excel  

                          ..ty páčkama řadíš? A to jde?????? ;-))))

                          0 0
                          • wroum  

                            ne ja s nima cvakam :-) …radi radici mechanismy na druhem konci dratu, abych byl presny :-P

                            0 0
                        • wroum  

                          zavolejte Chocholouska, mame tu dalsi tezky pripad:-)))

                          0 0
            • Pá-dlista1  

              Lidem co nikdy nejeli v terenu se asi neda vysvetlit, ze s GS se neda radit.

              0 0
              • universal  

                Lidem co nikdy nejeli v terenu se asi neda vysvetlit, ze se s packama neda drzet za riditka, ovsem radit muzes ostosest 8-))

                0 0
                • wroum  

                  prosimte vysvetli mi, co muze clovek, ktery na kole jezdi akorat fotit, pripadne jede od hospody k hospode, vedet o jizde v terenu?

                  0 0
                • Pá-dlista1  

                  Prave, ze s packama se drzis za riditka a radis jen jednim prstem. Zatimco s GS poustis celou rukou riditka a snazis se trefit prevod.

                  0 0
                  • Excel  

                    :-) ano řadíš jedním prstem, ale já v terénu potřebuju držet řidítka všema pěti…a jestli si na otočných pouštěl řidítka, tak si to holt vůbec neuměl ovládat

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      A cim radis, kdyz vsema peti drzis riditka?

                      0 0
                      • Tomcat  

                        No jak vás tak pozoruju :-/ Páčkama se zaměstnáte o jeden prst na ruce míň neř GripShiftem. Ale nevím z čeho plyne, že se při řazení gripshiftem nedržíme přidítka.

                        Pokud bych chtěl džet gripshift celej . Zaměstnám tři prsty , ale furt držím řidítka.

                        Mluvím o člověku v konfiguraci 5 prstů na ruce a ruce dvě.

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          Takze tema trema prstama drzis grip shift a zbydou ti dva. Minimalne jednim brzdis.. to bude asi malicek a mame tu jeden prst na riditkach a to jsme jeste nezacali radit.

                          0 0
                          • Tomcat  

                            Uhmm a takže jedním prstem co brzdím se nedržím přidítek. A v tom je problém?

                            0 0
                            • Pá-dlista1  

                              Ne v tom vubec neni problem. Problem je spis, ze kdyz radis, tak nedrzis riditka vubec nicim a i s tim jednim prstem na brzde bych si nebyl tak jistej. Podle me tam nemuze zustat.

                              0 0
                              • Excel  

                                já si říkal, proč furt padám :-)

                                0 0
                                • Pá-dlista1  

                                  Nevim cim je to u tebe, ale po prerazeni na GS pak jeste musim znovu pustit riditka, abys vratil zapesti do puvodni polohy, prst na br.paku atd. Zase si lidi s GS vic odpocinou a casteji meni uchop ;)

                                  0 0
                                  • Excel  

                                    :-) jsi dobrý, tvá ruka se na řidítkách ani nehne, šup jeden prst nebo dva na brzdu, šup druhej na páčku a ruka stále svírá v jedné poloze řididla…já ti nevěřííííííím ;-)

                                    0 0
                                  • Jenda  

                                    hele a mas ten gripshift vubec namontovanej na riditkach?:-) treba na takovou sedlovku by to slo dat taky – pak chapu ze se s tim dost blbe radi:-) jinak ano na prehazku jsou asi lepsi packy (i kdyz uz je nemam nekolik let) ale na presmyk (co zase nemas ty uz nekolik let:-) je vyrazne lepsi gripshift – obzvlast nedam dopustit na mikroindex – uz se nemusim porad patlat s dokonalym serizenim presmyku.

                                    0 0
                              • wroum  

                                tak ted nemas pravdu. kdyz radis GS, tak drzis riditka este druhou rukou, takze aspon jednou rukou to drzis porad (za predpokladu, ze nebudes radit obema najednou) :-)

                                0 0
                              • Tomcat  

                                No nevim , pro tebe znamená držet gripshift = nedržek řidítko. Gripshift není řidítko = nedržíš řidítka. Grip = není řidítko držíš grip = nedržíš řidítko

                                Takže všichni co maj gripy nebo omotávky nedržej řidítko, jen lidi s Gripsiftem si víc kompilkujou.

                                0 0
                                • Pá-dlista1  

                                  Neplet hrusky s jabkama. Ale s poloviny mas pravdu gripshift = nedržek řidítko. Gripshift není řidítko = nedržíš řidítka, protoze s riditkama neni pevne spojeny narozdil od gripu nebo omotavek.

                                  0 0
                                  • lubos  

                                    Nektere gripy taky nejsou pevne spojene s riditkami. Nejlepe na kombinovani s GS.

                                    0 0
                                  • Tomcat  

                                    Jo pevné spojení omotávek a gripů s řidítkem lol . Né každej má ODI na objímku. A jak to realizovat na sinničních kolech?

                                    Proště pro mne nedržet řidítko znamená držel něco jiného než omotávku, nebo grip a u gripu je jedno jestli je součástí řazení nebo ne.

                                    0 0
                                    • rock  

                                      Objímky jsou i na mých BBB za necelé tři sta … na to není třeba ODI …

                                      0 0
                  • náčelník  

                    Aspoň se konečně naučíš „no hand“, nebo jak se to jmenuje :)

                    0 0
                • vlk  

                  aspoň se s nima dá řadit. S GP na kořenech ani dobře neřadíš, ani se dobře nedržíš.Brácha měl GP, tak vím o čem mluvím.Zkoušel jsi někdy páčky?

                  0 0
                  • vlk  

                    samo že ne GP ale GS

                    0 0
                  • Excel  

                    jo brácha měl GP a ty víš o čem mluvíš…:-))))))

                    0 0
                  • vlk  

                    kdyš řadíš na otočných, tak se v jeden okamžik držíš pouze té řadící otočné části.Tedy pro mne to není pevný úchop.

                    0 0
                    • Excel  

                      pro mě není úchop s jedním prstem na páčce…asi je to síla zvyku ;-)

                      0 0
                      • wroum  

                        jj nez se pustit jednim prstem, to se radsi pustim uplne, ze jo?

                        0 0
                        • Excel  

                          jenže já se nepouštím, víš..to jen ty

                          0 0
                          • wroum  

                            ja taky ne, ja mam packy…

                            0 0
                          • kovar  

                            pouštět zde znamená přidat nepříjemný stupěň volnosti, ne úplně pustit, to je snad i pacientům Chocholouška jasné.. No třeba máš takové ruky – buď od plastického chirurga rozpůlené nebo od narození tak elastické, že se palcovou částí dlaně řadí na GS a malíkovou částí se drží a nepřidává se tím při řazení onen stupeň volnosti

                            0 0
                            • slayer  

                              Tak by mě zajímalo s jakejma GS máš zkušenost? Máš na mysli half-pipe, nebo shorty, nebo to víš jen od pana doktora Chocholouška?

                              0 0
                      • Pá-dlista1  

                        A cim brzdis?

                        0 0
                    • wroum  

                      presne a este si „vytacis a vylamujes“ zapesti. kdepak zlaty packy, cvak cvak a je to a ani prsty nemusim uvolnit. mel sem grip a uz to nechci videt, je ti Shit Shift

                      0 0
                      • Excel  

                        jo jasně, ty potřebuješ na kořenu přelítnout z krypl placky, hned na největší během půl vteřiny…tak to seš kanón!! :-))))

                        0 0
                        • Excel  

                          pak se nedivím, že sis vylámal pracky

                          0 0
                          • wroum  

                            vadi mi ze se radi „celou rukou“, na packy mi staci jeden prst, ruka se nehne.

                            0 0
                        • wroum  

                          tak to skutecne nepotrebuju, ono to ani nejde. ja mam totiz na kole do terenu pouze jednu jedinou placku a z ty se retez diky napinaku nikam nehne.

                          0 0
                      • Excel  

                        a než uděláš cvak cvak, tak já mám zařazené

                        0 0
                        • wroum  

                          ja mam zarazeno porad. tim „cvak“ pouze menim prevodovej pomer

                          0 0
                      • Excel  

                        Dobře kluci, řaďte si páčkama..dle libosti.

                        0 0
    • jecnak  

      Zjova, to je diskuse, jak za starych casu. Ja chci jeste „pevna versus odpruzena vidlice“. Nebo „Neni 80mm zdvihu na XC moc?“

      0 0
      • universal  

        sem ani netusil, jak to muze byt poucne..ale, fakt by mne zajimalo co maji treba zavodnici ve sjezdu, nebo v nejakym narocnym technickym terenu, jestli opravdu ti nejlepsi z nas voli packy kvuli necemu, cemuz treba nerozumim, ale zatim to tady nezaznelo…takze profici zavodnici cim radite ??

        0 0
      • náčelník  

        Diskuse ve stylu „když to není vhodné pro mně, tak to nesmí být vhodné pro nikoho!“

        0 0
    • jendach  

      Bude fungovat řazení Sram GX Eagle Grip shift s 12 ti rychlostní přehazovačkou Shimano XT?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.