• Nikdo

    Jdou dat brzdove spalky z Vcek na silnicku nebo to ma nejaky hacek ? Je to rozumne ?

    0 0
    • fousek  

      No rek bych ze tycky na MTB spalcich jsou delsi nez u silnicnich , takze by se musel prorezat zavit, jestly je to rozumny nevim, pac sem to nikdy nezkousel

      0 0
    • kovar  

      no na sváho starého favorita jsem nedávno dal silniční brzdy Point (takové ty se dvěma excentrickými čepy) original špalky vyhodil a dal tam kazetové MTB.

      0 0
    • Vrci  

      Jdou. Pokud by byly alternativou originál silniční špalky od shimana, tak je to i rozumné. Může se stát, že kvuli délce nepujdou dát na přední brzdu (nevejdou se do vidlice) a pak by mohlo bejt docela nebezpečný, pokud by ti zadní kolo brzdilo víc než přední.

      Jeden čas jsem v sora čelistích vozil kool-stop thinline MTB špalky, ale pak jsem vyměnil Al vidli za karbonovou, ale do té se už nevešly.

      0 0
      • Nikdo  

        Ja je prave planuju dat jen dozadu (predni spalky jeste nejsou sjete) a druhy par dat na bajka (BBB trojbarevne se prodavaji jen po 4). Ze bude zadni brzdit vic doufam zas tak nevadi, horsi by to bylo obracene.

        0 0
        • Vrci  

          Tak v tom případě pozor v zatáčkách z kopce. Písek nebo mokrý kostky tě můžou dost překvapit.

          0 0
          • Nikdo  

            Jo ty uz mne prekvapili i bez brzdy, radsi jsem presel z 25mm sirokych kol na 32mm.

            0 0
        • Gorgov  

          no to právě naopak – vadí. Zadní kolo jde do smyku mnohem snáz. Viděl si někdy rychlou motorku? Vzadu malej kotouček a vpředu dva obrovský talíře.

          0 0
      • Pá-dlista1  

        dvě na sobě nezávislé účinné brzdy s odstupňovatelným ovládáním brzdného účinku tzn. by se to dalo nejakou packou ovlivnit, treba ;)

        0 0
        • Vrci  

          Vím, že si na silničce nikdy neseděl a sedět nebudeš. Představ si že vjedeš do zatáčky a trochu přepískneš rychlost a chytneš za obě brzdy stejnou silou. Pokud ještě k tomu jedeš z kopce, si sehlej nad beranama, kolo máš nakloněný do zatáčky jistě tušíš, co bude následovat, pokud tam bude náhodou písek a máš gumu širokou 23 mm s úplně hladkým běhounem.

          Je fajn si pamatovat, že zadní brzdou musím brzdit jemněji, ale víc mi vyhovuje pokud budu brzdit oběma brzdama stejně, tak budou mít i stejný účinek.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            To te asi prekvapim. Na silnicce jsem zacinal a prosel jsem si nejednou cyklistickou disciplinou, nez jsem se dostal k te nejvyssi. Jednu silnicku dokonce mam a obcas na ni vyjedu (, kdyz si potrebuju pripomenout proc jezdim co jezdim). pokud budu brzdit oběma brzdama stejně, tak budou mít i stejný účinek to musis mit teda hodne neucinnou zadni brzdu… aspon o spalek min :)

            0 0
            • cabbage  

              LOL// Na silnicce jsem zacinal a prosel jsem si nejednou cyklistickou disciplinou, nez jsem se dostal k te nejvyssi. //sem netusil ze si se dostal k MTBO:))

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Co? Ja samozrejme mluvil a kralovske discipline.. nikoliv o turistickem bloudeni s mapou.

                0 0
                • cabbage  

                  ok, tak tedy ultramaraton..ale stejne me sokujes od od zhuleneckyho flakani podel lanovky k takovy brutalite…to si urcite nenechas ujit transalp

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Jasne. Hned jak mi sundaji kazajku. Tebe pustili na podminku?

                    0 0
                    • cabbage  

                      ne, me vyhodili natrvalo..... p.s. sveraci kazajka je ten novy chranic pro freeriders se 100% ucinosti?:)

                      0 0
          • MartinXC  

            Hlavně když dozadu vede dlouhý lanko, který trochu propruží, takže zadní brzda nemá ostré zakončení (veloce). Brzdíš rukama stejně, ale na ráfku je zadní měkší.

            0 0
            • Vrci  

              Jo a to je stav, kterej mi vyhovuje. Nechtěl bych, aby blokovala zadní kolo. To je důvod proč jsem varoval před MTB špalkama vzadu a klasickejma na předním kole.

              PS mám Chorus

              0 0
    • Karaya  

      Ja mam na Favoritovi puvodni brzdy a davam tam jenom MTB spalky, brzdi to vyborne ale piska..Ted jsem nasel kompromis, brzdi o trochu min, ale vubec nepiska – trojbarevny BBB.. Ja mam teda dvoulankace Favorit Special, kamos ma dvoulankace Centrix a ty jsou o dost tuzsi, takze mu to nepiska a brzdi jeste lip…

      0 0
    • Máca  

      To záleží na konkrétních čelistech(jak se to tam vleze atd.). Já to na mých zkusil, šlo to tam a brzdí to odost líp, spíš bych řekl až moc – musí se dávat bacha.

      0 0
    • lubos  

      Nejlepsi brzdovy efekt je olej na spalky. Nevyhoda – dest to smyje a hrozne to piska. Asi jako autobus. Ale brzdi to silene.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.