• Jaroslav

    Možná je to ptákovina,ale velmi často při delší jízdě nebo maratonu se mi stává ,že mě stéká pot do obličeje a hlavně na brýle.Zkoušel jsem různé spec čelenky ,ale potom špatně seděla helma. Můžete poradit nějaký fígl??

    0 0
    • Vladimír  

      to mne dela hlavne pri jizde do kopce, takze bryle sundam a je to vyresene

      0 0
    • grafik  

      jezdit bez

      0 0
    • figur  

      Slabá uvazovací čelenka z propocováku je u mě spolehlivá.A přilba mně s ní sedí snad ještě líp.

      0 0
    • roberth  

      Já se potím jako prase a problém s tím nemám. Řekl bych, že to je helmou – mám helmu Etto Dinoxus s Coolmaxovými výstelkami, které úplně geniálně odvádí pot. Ten pak zůstává v helmové čelence (dá se vylejt přejetím prstu při sundané helmě), nebo když už není zbytí, tak stéká do pásků kolem uší a z nich neškodně odkapá. Helmu vozím rovnou na hlavě, žádné další čelenky, čepice nebo nějaké specielní brejle. Dobrá helma to určitě do značné míry vyřeší.

      0 0
    • lenochod  

      hmmm… mám stejnej problém, vadí mi slaná voda v očích – pálí to a víc mě štve že mám zadělaný brejle (sundavat je nemůžu páč sem i v civilu brejlovec, čistit plasty když jsou zaprášený není příliš v pohodě), to s tou helmou a vylitím výstelek dělám ale je to takový provizorní a musel bych se více věnovat helmě než jízdě :o( Viděl jsem pod helmou šátky. Je to ale zase asi mokrej hadr na hlavu. Tak nevím :o(( Rád se chopím dobrý rady :o))

      0 0
    • -b-n-x-  

      no tak já s tím mám taky docela problémy a většinou do kopce jezdím bez brýlí. Nejvíce mi letos vadily propocné oči a brýle, když jsem šel pěšky s lyžema na zádech jeden žleb v západních tatrách. Sluneční brýle jsem mít musel, protože svítilo slunko a všude kolem bílý sníh, takže bez brýlí jsem neviděl nic. Tak jako tenkrát mě snad ještě oči neštípaly. Plné soli.

      0 0
    • Darkson  

      mám stejnej problém a proto bez čelenky nevyjíždim:)

      0 0
    • MartinXC  

      Vyměň u helmy vycpávky za o číslo menší a čelenka se ti vejde.

      0 0
    • Quake 9.0  

      U mě to vyřešily vlastnotučně vyrobené molitanové vycpávky na čele. A mám klid. Dělám to tak skoro u každé přilby.

      0 0
    • JFB  

      no je fakt, ze lepsi vycpavky hodne pomuzou, byl jsem prekvapenej, kdyz jsem si misto klasiky poridil nejaky „funkcni“… ale ve fakt velkym vedru to vyjde nastejno…

      0 0
      • pali  

        vo velkom teple som nuteny pouzivat satku do prilby nakolko vystelky pot nezachytavaju a ani ta paska na okuliaroch ktore pouzivam /briko clip/

        0 0
        • JFB  

          jenze kdyz ve velkym vedru pridas jeste satek = jeste vic potu, ne?-) chci rict, jestli nestaci jen celenka…

          0 0
          • pali  

            nie osvedcilo sa to viac ako celenka na odsavanie samo ide o tzv.funkcnu

            0 0
          • Maskyč  

            Já nevozím šátek, ale takovou tenkou čepici z Moiry a hlava je suchá a do očí to neteče.

            0 0
            • RapMan  

              Jo cepicku z moiry taky doporucuju. Pak taky doporucuju v klidnym useku si pot z helmy vymackout :)

              Staci dat hlavu dolu a rukou zatlacit na helmu smerem k celu, pot z celny vycpavky pak vytece pryc… :) Tak to aspon jsem delal ja, kdyz jsem nevozil tu cepicku :)

              0 0
            • Smazaný účet  

              Satka z moira ultralight. Zmotam a vozim ako celenku. Dobre odsava a pri prestavke rychlo schne. Ak je velmi horuco kludne oplachnem v potoku a dam ako studeny obklad.

              0 0
    • climber  

      Mám úplně stejnej problém. Bohužel se mi ho nepodařilo uspokojivě vyřešit. Navíc nejenom, že mi stéká pot po brýlích, ale ještě se mi i rosí. Třeba teď o víkendu na Jistebnickým maratonu jsem dojel na kopec s tak zarošenejma brejlema, že jsem viděl uplný kulový. Co s tím fakt nevím. Většinou to řeším tak, že brejle skoro nevozím.

      0 0
      • JirkaB  

        Docela mi pomohlo si vzít pod helmu šátek, kterej pot saje a letos sem si koupil brýle KAYAK, který maj takový potítko na čelo. Brejle si natřu takovým sajrajtem proti mlžení a všechno dohromady funguje docela uspokojivě.

        0 0
    • pegal  

      Ja jezdim bez brejli a plne mi to vyhovuje. Mas mnohem ostrejsi rozhled. A krome toho mam od narozeni porad ruzovy brejle pres ktery se koukam na svet.. :)

      0 0
    • Paja  

      Zadny figl nemam, pot na brylich jsem vyresil celenkou od infitu, ale narozdil od tebe mi s ni helma sedi dobre.

      0 0
    • zwwak  

      Jsem rád, že má někdo stejný problémy.

      0 0
    • Andrzej  

      ja sem nedavno vymenil prilbu a je po problemu. ale v dlouhych kopcich, kde ji sundam bryle stejne nevozim a tak mi to do tech oci tece:-/

      0 0
    • chlastik  

      Problém se stíkáním potu na brejle jsem částečně vyřešil úpravou brežněva . Vytrhat, zastřihnout a teď už to teče většinou bokem a na brejle jen v extrému. Nehledě na kladný ohlas u opačného pohlaví.:-))

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse