Malej blatník, co chrání přesmykač

64 nepřečtených
  • vasek

    Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli jste někdo neviděl takovej krátkej chránič -miniblatník přesmykače, je chycenej u středu na 1 šroubu. Bahno od dního kola pak nezasírá přesmykač. Vozim zadní blatník na sedlovce, ale něco takovýho bych bral.

    0 0
    • McBlacky  

      to snad ani neexistuje. To by vypadalo fakt úchylně! Já jsem taky naštvanej když mám na smyku navaleno kilo bláta, ale to je život…

      Zkus si koupit normální blatník, který se připevňuje na spodek sedlové trubky. Uřízni ho tam kde už ti to kryje tvůj současný a nějak připevni…

      0 0
    • JJ  

      Kus petlahve:)

      0 0
    • skoca  

      Znamej si to vyrobil a ma to pripevneny na srouby na drzak na lahve. Ale uprime si myslim, ze je to k nicemu.

      0 0
    • zirecek  

      klasicky blatnik chytnes na dvou mistech, pred cepy na V ho seriznes, takze jen takovy kratky blatnicek – presmyk uchrani v pohode. Ale nejde jen o presmyk, na retez i prevodniky lita o neco min bordelu. Ja vozim normalni blatnik celorocne… Ale zase bych nikdy nenasadil lapac. Kazdy ma svoje…

      0 0
    • 100kg  

      Taky to musim řešit. Mám Schwinn iso-Drive, takže celý systém čepů a pák zadní stavby pobere na 2 kg bláta. Zatim tam vkládám kus ustřiženýho 1 mm plastu z nějakýho kalendáře. Drží mi mezi rameny zadní stavby, ale občas vypadne nebo praskne. Něco pevnějšího bych uvítal.

      0 0
    • pavelr  

      Já sem blatník dole nastavil kusem flašky od ironu a přichytil šroubem.

      0 0
    • blue  

      me uz parkrat napadlo, jestli se da koupit samostatne ten blatnicek, co GT dava na i-drivy…

      0 0
      • morgoth1  

        myslim ze jsem neco videl na strankach specializedu

        0 0
      • zmolko  

        GT dava na i-drivy blatnicek? to som nikdy nevidel. ja som tam skusal spravit vlastny, ale bol moc blizko plastu. taky origos by som bral.

        0 0
    • xshreck  

      koukám že to tu taky někdo řešil. Taky nesnáším když to mám zajebané jak to prase. Nedávno jsme jeli a musel jsem několikrát stavět, abych mohl vůbec přehodit. Přesmyk plný bláta, trávy a všeho různého smetí …

      Nezkoušel si na to někdo něco udělat? Já přemýšlím o nerez plechu nebo hliníkovém, hliník je lehčí ale zase aby se neukroutil. Nebo nějaký plast. Ale to taky nevím jaký :( jedině si udělat držák a hodit si tam kus plexiskla ( mám tu kus…

      Poradí někdo jak na to? Zkoušel jsem jen tak pro představu jak to udělat. Chytit jsem to chtěl dole v rámu šroubkem ( je tam díra) a nahoře je šroubek na flašku

      0 0
      • Vilém  

        Dej downswing smyk. Tam se nema kde co drzet.

        0 0
      • Smazaný účet  

        tak to buď rád, že nemáš fulla… to je teprve lapač bordelu.

        vychytávka první druhá

        0 0
        • xshreck  

          To jsem tu našel taky a můžu říct že tj pěkně prasácké řešení které bych si na kolo nedal :-))

          Btw nechápu jaký je v tom rozdíl … full má nevýhodu že mu to fláká ještě na tlumič. JInak stejné ne

          0 0
          • RomanH  

            Nevim, jak moc v bahne jezdis.

            Ja osobne bahno prilis nevyhledavam, ale obcas se tomu clovek nevyhne. Pri pohodovem tempu neni bahno az tak limitujici, presmyk vetsinou funguje. Druha vec jsou zavody, tam to ma opravdu smysl. Proto mi napad s urizlou petkou prijde jako nej reseni – udelas to na miste a po zavode sundas. Ucel to splni a je to rozhodne lepsi, nez tam ten bazmek vozit celorocne.

            0 0
        • BigKarel2  

          CO? Co to dělalo za prase?! To bych snad endal ani na bajk z tesca :( :D Snad to jde udělat i píp ne?…hrůůza

          0 0
          • xshreck  

            S těma petkama to je tak to nejhorší řešení. To si fakt radši budu po každé jízdě a milionech češtění furt jenom čistit xD

            0 0
            • zichis  

              jj, petka je dobrej trapas. Jenže ta tvoja krabička jak začne jít do tuhýho se ti sroluje. Musel bys finál verzi udělat ze silnýho plechu. Něco jak měly jeepy Willis zespod podvozku :-D

              0 0
              • snowfil  

                když si s tím člověk pohraje, tak to z petky nevypadá tak zle, já jsem kdysi použil čirou petku ze silnějšího materiálu. Nekroutilo se to, fungovalo a že to je petka bylo poznat až z blízka. Už si ale nepamatuju od čeho ta flaška byla. Mám dojem, že horní (zužující se) část flašky od Kofoly je celkem pevná, ale nevím, jestli dostatečně. Byl z toho spíš blatníček, než kryt na smyk (zahnutý směrem k plášti, ne obalující přesmyk). Koneckonců jde to udělat z lecčehos, záleží na fantazii a šikovnosti :-)

                0 0
              • xshreck  

                POchybuju že na ohýbačce vytvarovaný milimetrový plech by se jen tak ohnul … kor když bude chycený dole aj nahoře :-)

                Uvidím … v hlavě je pár variant :-D

                0 0
    • cyborg  

      ja si koupil obyc blatnik za kilo a pohral sem si si snim…vysledek je tady…

      0 0
      • xshreck  

        Nad tím jsem taky přemýšlel. To vyhnutí je zadní vyhnutá část nebo jsi to dělal horkovzdušnou pistolí a pak ohl?

        0 0
        • cyborg  

          to vyhnuti tam bylo.. staci vlizt do kramu kde maji par blatniku a vybrat si… tohle je vlastne jen zkracenej a nuzkama jeste krapek upravenej zadni blatnik.

          0 0
          • cyborg  

            jo btw: blatnik sem prichytil tak, ze sem do nej udelal na potrebnych mistech maly dirky a takovymi temi umelohmotnymi ztahovacimi paskami jsem to chytl k ramu.. nedrnci to, neni treba sroubu… Jen je treba nad tim chvilku premyslet jak to prichytit na danej ram, ale podle me je pomerne malo kol na ktery by to neslo pri trose fantazie aplikovat…

            Ucinek je vybronej… kdyz to porovnam po blativy ceste jak vypada muj presmyk a vse okolo s temi co blatnicek nemaji.

            0 0
            • xshreck  

              Už jsem lítal po baráku jestli nemám starý blatník .-)

              Zkusím první tohle, kdyžtak další bude plech … Přidělal bych to na šroubek, mezi to kousek molitanu nebo el. lepící pásky a pořádně ještě přichytit těma páskama. Akorát nevím jak to přidělat nad přesmyk. Spíš bych to viděl na nějaký blatník co má úchyt na trubku – dal bych ho obráceně a bylo by. Uvidím co vymyslím :-)

              0 0
      • kyl  

        Měl sem to stejně na HT.

        0 0
        • cyborg  

          Ahoj,

          premyslel sem o nakupu stejnych kotoucu… muzes mi k nim hodit nejakej komentar pls…

          0 0
    • claid  

      nejjednodušší – lahev od mléka – má uzávěr stejného průmeru jako sedlová trubka, rozříznout na polovinu, zkrátit podle potřeby a stahovací páskou připevnit nad smyk..jednoduché, funkční a beznákladové.. :-))

      0 0
    • Iceman.X  

      Mám na kole speciální kryt přesmyku, stál asi 100,–Kč, prodává ho D.Jedlička ve Velocentru v Roztokách. Jestli máš zájem tak ti ho večer až budu doma vyfotím a vložím sem na BF. Nebo napiš přímo Jedličkovi.

      0 0
      • xshreck  

        zkus to prosím vyfotit :-) dík

        0 0
        • Iceman.X  

          Tak tady je to slíbené foto toho krytu, omluvte kvalitu, foceno narychlo mobilem.

          0 0
          • Vilém  

            Fotku presne tohoto jsem se marne snazil najit na netu. Kdysi jsem to nekde videl, ale v realu nikdy.

            0 0
          • xshreck  

            to vypadá pěkně… Pls můžeš to vyfotit z boku ( jendoho aj druhého …) Díky moc :-)

            0 0
          • jIrI___  

            Hmm, to teda vypadá dobře a hlavně funkčně. Taky se přimlouvám za fotky z boku :)

            0 0
          • romachain  

            Tohle jsem naposled viděl tak před osmi lety ve Velu. Tam to chválili, ale má to nevýhodu, že když se do toho dostaně nějaká vlhkost nebo bordel, tak tam taky zůstane a pak přesmykač trpí.

            0 0
            • xshreck  

              ??? to není dole otevřené? Nebo jak myslíš že tam zůstane voda. Kde má zůstat.

              0 0
              • romachain  

                v ruce jsem to neměl, ale co si pamatuju tak je to udělaný v rámci možností co nejvíc uzavřený.

                0 0
          • Iceman.X  

            Tak tady jsou ty fotky, doufám že jsem to vyfotil dle Vašich přání, kdyby ne, tak ještě písněte. :-)

            0 0
            • xshreck  

              jj vydotil jsi to tak jak hsem potřeboval :-)

              Stejně je to málo kryté – ne tak jak jsem myslel :( Btw tohle by šlo udělat ze zvonu .-)

              0 0
            • romachain  

              Aha, tak z těchdle fotek je zřejmý, že to není to co jsem viděl kdysi v tom velu. Tam se jednalo o z pevné gumy vytvarovanej bazmek, kterej schoval ten přesmyk úplně celej. Myslím, že se dokonce montoval tak, že bylo potřeba smyk sundat z rámu, nasadit a pak zas namontovat. Tohle je imho nedostatečný = zbytečný.

              0 0
              • martin_bakov  

                Lepsi nez tam ten kryt nemit i kdyz to neni 100% ale 100% reseni je jedine ta vestavena ‚prevodovka‘ :)

                0 0
    • Havy  

      zatím prototyp ve fázi vývoje

      0 0
      • xshreck  

        Uvidím :-) na tohle bych použil ještě horkovzdušku a zahnul to tak, aby to krylo i z vrchu

        0 0
      • jIrI___  

        To je k ničemu, na přesmyk to lítá hlavně vrchem a tohle místo vykryté vůbec nemáš.

        0 0
        • xshreck  

          mohl to nechat delší až k tomu obyč blatníku co tam má :)

          0 0
          • Havy  

            Jasný otom sem se přesvědčil na zkušební jízdě že to není uplně ono.Další pokus bude o 2cm delší a ohlý o45 stupnu pomocí H.P.

            0 0
            • xshreck  

              být tebou tak to spojím s tím blatníkem co máš nahoře a máš po starostech :-) a nebude ti sjíždět když ho šikovně spojíč…

              0 0
              • Vilém  

                Mival jsem to na jednom kole udelano tak, ze jsem jen kusem gumy prodlouzil ten blatnik az dolu. Bylo to vlastne misto toho maleho kousku co tam ma. Na smyk se nedostalo nic.

                0 0
    • fíha  

      Nemam pri sebe lepsiu fotku, sorac. Spodok je z ciernej flasky od oleja, na rame ho drzi obimka na odrazku (alebo tak nieco). Vrchna cast len chrani horne capy a trochu vykryva bordel od kolesa.

      Z dialky a za jazdy to cele vypada vcelku elegantne a stredova cast sa ma relativne dobre, presmykac sa ma uplne dobre. Je to Canyon XC.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.