suchanie predneho kotuca o brzdu

29 nepřečtených
  • hero79

    Cafte,

    mam Hayesy HFX9 XC a v predu, ked tocim koleso, tak mi obcas sucha kotuc o brzdovu platnicku, pri rychlejsej jazde to dost pocut. Ale, ked je koleso v klude a skontrolujem vzialenosti platniciek od kotuca, tak su v poriadku, cize je to vycentrovane. V predajni mi hovorili, ze, ked sa to zabeha, tak to prejde, no ja som na tom nabehal 500km a aj som dost brzdil, takze brzdy su zabehane, ale problem ostal. V com moze byt chyba. Poradte niekto prosim. Dik moc.

    0 0
    • Meesha  

      no, tak je trochu asi krivej ten kotouc – zkus ho, kde je treba, prihnout. nebo to muze bejt ruzne utazenym rychloupinakem, nebo zatlac brzdovy desticky, dej tam kotouc a zmackni paku – melo by se to tim „vycentrovat“

      0 0
    • corse1  

      mám HFX9HD 8" a dělá mi to když se opřu do řidítek na jednu stranu a prudce zatočim,připisuju to vidli,že se kroutí.Pak není kotouč rovnoběžne s brzdičem a škrtá.Bo?

      0 0
      • goofy  

        Bo se pohnou nohy vidle (ohnou se v jednom smeru), a tim padem se vyhne i trmen brzdy…

        0 0
      • Univega  

        Mám podobné zkušenosti, při opření do řidítek a v zatáčce … taky odhaduju, že je to měkkou vidlí. Podle mě s tím člověk nic nenadělá.

        0 0
    • vlk  

      co máš za vidlici.

      0 0
    • Pá-dlista1  

      Ja teda nevim co jsi zac, ale mas HFX-9 a neumis ani sundat zadni kolo…? Mozna ti krivdim a jste tam na vychode vsichni takovy :)

      0 0
    • PePu  

      Jeste bych zkusil pootocit nabu ve vidlici (kriva osa, kriva sedla uchytu naby). Nekdy staci malo (treba jen o 30 stupnu) a uz to skrta.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Ale to by se mu dotykal kotouc desticek i na miste… leda, ze by mel jeste krivy kotouc.

        0 0
        • PePu  

          Tak jsem jeho dotaz pochopil – obcas skrta a pri rychlejsi jizde je to vic znat. Dle mych zkusenosti (Hope C2 185mm a Mono M4 180mm) se mirne krive kotouce moc rovnat (prostym ohybanim) nedaji – chvilku drzi, ale pak se vrati do puvodni polohy. Napada mne jeste vakl v nabe (ale pokud je to kolo nove, nejspis by nemel po tolika km byt).

          0 0
    • alfons  

      Dělalo mi to taky (hydrauliky Armor), vyměnil jsem výplet protože mi nějak často praskaly dráty tak jsem dal silnější a škrtání přestalo. Slyšel jsem taky, že to může být měkkou vidlí.

      0 0
    • Mnemonic  

      Co máš na kole za vidli, je dost možý že je měkká a qůli tomu to škrtá.

      0 0
    •  

      Džez nade vše!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse