• HLAVA

    včera sem měnil plaště a vytahuju zadní kolo a u kazety je náboj zatáhnuty matkou ta se mi povolila a když ji zatahnu kličem tak tak to strašně špatně toči no kdyš to zatahnu jeno rukou tak je to v pohode ani zadna vule tak nevim jestli to nevadi poradite mi někdo diky

    0 0
    • Daf  

      Je tam konus a pod tou mazetou je jeste jedna matka. Musi se dotahnout do sebe. Tzn. potrebujes dva ploche klice a byt aspon trochu zrucnej, protoze se tim steluje vule v nabe.

      0 0
    • Jim  

      to si budeš muset sehnat klíč na kónusy, zadní mívaj velikost 15 a stranový klíč 17 a matku s kónusem dotáhnot proti sobě, nesmí být vůlea ani nesměj drhnout kuličky. Musíš si s tím pohrát

      0 0
      • HLAVA  

        no jo ale pod tou matkou u kazety je jeste takova plochapodložka ktera se hybe ale nejde ven jo a je to LXxo

        0 0
        • pi  

          Rekl bych, ze pokud se to povolilo na strane kazety, tak budes muset ten volny konus vysroubovat a vytahnout osu. Pritom se asi vysypou kulicky (aspon to vycistis a promazes). Pak na vyjmute ose dobre utahnes kontramatku s konusem na prave strane (pozor na spravnou delku vycnivajiciho konce osy), na leve je povolis a sundas a po vlozeni kulicek tam tu osku soupnes zpatky ,ale tentokrat ze strany od kazety. Vuli seridis levym konusem s kontramatkou. Pri serizovani doporucuju upnout kolo za matici na druhe strane osy (u kazety) do sveraku, protoze jinak se ti bude osa protacet a mnohokrat opakovane serizovani vule bude doprovazet spousta sprostejch slov :-).
          Pokud zna nekdo efektivnejsi metodu, rad se zdokonalim, protoze se u toho stejne vzdycky aspon trochu nas..u :-((.

          Varianta b) je dat to do servisu :-).

          0 0
          • DavidB  

            Postup OK, ale jde to i bez sveraku (treba ja mam sverak na ponku tak blbe umistenej, ze bych musel kolo nejdriv rozplist a naboj sundat, cely kolo se na to misto proste nevleze). Upnout kolo jenom do levy nohy zadni vidle jen stranou u kazety, tzn. vedle biku. Tady je to pekne popsany i s fotkama: http://www.parktool.com/…ix_hub.shtml, odstavec Hub Adjustment. Jinak dobry stranky pro opravare zelanace, jako jsem ja.

            0 0
            • hydrant  

              to s tím svěrákem nebo upnutím do koncovky rámu vidím poprvé v životě, dělal jsem to vždycky bez jakýhokoli upnutí a vždycky v poho, náby mi choděj dobře

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.