• Honzajs

    Dnes jsme vyrazili do Chřibů, inspirováni popisem trasy z Vela.Začátek byl paráda, Odyho sprdly ve stoupání z Velehradu nějaký turistky, že nemá na kole zvonek.To, že poprosil o puštění a ještě slušně poděkoval dojem neudělalo. Jinak paráda, s jazykem na představci až na Buchlov, nějaký ten sjezdík a po Cimburku to přišlo ! Lesáci udělali z cesty no tankodrom je slabý slovo, to by nezvládl ani tankovej prapor. Trošku jsme kvůli tomu zakufrovali (lesáci vykáceli stromy se značkama), což se díky přicházející bouřce ukázalo spíš jako výhoda. ALe ty cesty, prasečinec skoro všude a takový nádherný to mohlo být.V Chřibech je tolik cest, cestiček, značenejch pro turisty i cyklotrasy, ale hodně až moc je jich rozoranejch od těch trotlů z LČR. Protože jsem tam viděl jednoho soukromníka, jak po svým traktoru zasypával díry, tak to nemohl být nikdo jiný než LČR, zvláš? když to měli nastříkananý na stromech. Zdravím LS Buchlovice! Tak nevím, jestli se tam ještě vrátím. PS ve Velehradě se moc nenajíte, kromě dvou hotelů a jednoho bistra jenom utopenci a párky.

    0 0
    • Zil  

      Tak to mužu s tebou na 100% souhlasit jezdime celkem často na buchlov trošku pojezdit a lesaci jsou pěkny prasata no doufejme že se to někdy změní (scifi)

      0 0
    • Martyss  

      Možná se budeš divit, ale LS Buchlovice nepotřebuje, abys jim jezdi v lese. Spíš naopak:-)

      0 0
      • Honzajs  

        No nesouhlasím, LČR jsou státní podnik a jako takový je placený z mých daní. A jako právoplatný občan tohoto státu mám i podíl na půdě, kterou oni obhospodařuje. Z titulu lesního zákona mám právo užívat cesty k chůzi, jízdě na kole, lyžování, sáňkování atd. Když může po sobě dělat pořádek soukromý vlastník, tak proč by nemohly i LČR. Nemohly, protože na ně nikdo nemůže. Hlavně, že razí heslo v reklamě : „Račte vsoupit“ Mrzí mě to proto, že tady máme jedinečnou možnost k bikování, zkus si zajet do lesa v Rakousku a uvidíš.. spíš se do něho nedostaneš.. Kromě toho to má taky vliv na turistický ruch

        0 0
        • TinkTink  

          Ale to vse, co jsi napsal, neznamena ze Te tam nechteji…

          0 0
        • Vladimír  

          A proc se v tom Rakousku nedostanes do lesa na biku. Ja tam byl jen na silnici, takze nemam zkusenosti, ale byl jsem na turistice v italskych dolomitech a tam zadne omezeni pro cyklisty nebylo. Jak je to v Rakousku?

          0 0
    • BOREK  

      Musim souhlasit, jsem v Buchlovskych horach jako doma, mam to 10km z domu a to co je letos v lese se jenom tak nevidi. Hruza a des. Vsude bordel. tak snad to brzo uklidi. Jestli to v lese vypada jak u nich doma tak me p***r! Jinak jsou tam super trasy. Biku zdar

      0 0
      • gumid  

        Ono „Račte vstoupit“ tady dostává ten správný význam: rozbili jsme LKTéčkem cestu / LČR / – račte vstoupit a ujezděte nám ji do hladka, bikeři, svými plášti. Koneckonců, když vás tou cestou projede tisíc, tak ji alespoň trochu zprůchodníte a nás to nebude stát ani kačku…

        0 0
        • Smazaný účet  

          Ty jo, já vůbec nevim co se to letos děje… tahle situace je všude… I v lesích okolo Prahy, na Slapech, kam jezdím na chatu je to taky rozvoraný, na Orlíku taky, všude je totální bordel… Oni se snad zbláznili… Vykácej nejhezčí části lesa, roz…j cesty, všechno zníčí, k čemu to je? Takhle brutálně to nepamatuju. Je mi z toho zle… :o(((((

          0 0
          • -b-n-x-  

            u nas v Beskydech to je zatim normalni. Aspon co jsem si ja vsiml.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Možná je to chráněná oblast… Jinak všude těží dřevy ti šmejdi :o/

              0 0
              • -b-n-x-  

                jestli myslis Beskydy, tak to samozrejme chko je. Jako u nas vsechno. To ale neznamena, ze tu jsou kvuli tomu cesty peknejsi. Pokud tezari nekde zacnou tezit tak je cesta taky v prdeli. Zvlaste kdyz je mokro.

                0 0
          • Volf  

            Asi se to co teď napíšu nebude leckomu líbit, ale je nutný se smířit s tím, že ty lesy tady nejsou na ozdobu, ale je to prostě podobný jako třeba zemědělství. Prostě ty stromy se pěstují jako surovina podobně jako třeba obilí, jen s tím rozdílem, že je tam výrazně větší délka růstu. To že se na podzim poseče pole je naprosto přirozený. To že se pokácí les se nám zdá divný, ale takovej je prostě život. Mě spíš vadí to, že kdykoliv jedu někde kde se těžilo, tak tam smrdí nafta, která asi teče s těch starejch krámů co lesáci používaj, protože rozrytou cestu spravěj, ale tu naftu v zemi už nikdo neodstraní.

            0 0
            • marapara  

              Les je surovina, to bych napsal dost v uvozovkách, ale v podstatě je to tak. Rozrytou cestu by šlo opravit, to jo, ale nikdo ji neopraví. Prostě jim jde jen o to vytěžit, zničit vše okolo a nazdar. Ale ta spouš? okolo už nikoho bohužel nezajímá. Hlavně že bikerům zakazují vjezd do určitých částí (tedy ne naštěstí v Chřibech) a těžká lesní technika se tam prohání jak němci za války.

              0 0
              • Volf  

                Taky mě to štve, ale můžu ti říct, že jsem o lesnictví věděl kulový do doby kdy k nám do práce nastoupil nový kolega, který je původní profesí lesní inženýr. No a když se s ním bavíš o pěstování lesa, zalesňování a dalších věcech o kterejch jsem neměl ani tušení, tak jsem malinko poupravil svůj náhled.

                0 0
                • marapara  

                  Lesy netěží jen přímo zaměstnanci LČR. Ale LČR si najímají různé těžařské firmy a těm asi opravdu nezáleží na tom, co za sebou zanechají za spouš?. Jde jim o to to dřevo dostat co nejdřív z lesa ven, zkásnout prachy a hotovo. Však ony se ty cesty časem spraví sami a v lese se to ztratí. Někdy ty škody, které napáchají jsou trvalé.

                  0 0
            • borda  

              jo, jenže rozrytou cestu ty líný kreténi spravujou třeba rok

              0 0
    • mosquito  

      minulej rok napric pres Chriby s brasnama na tyden, jezis to byl zahul :-(((

      0 0
    • -b-n-x-  

      hele, a nedelaji tam treba nove traily pro bikery? Jako, ze co par metru bude dvojak, obcas dropik, lavka, klopenka, atd… :-) Trpelivost, oni chcou urcite to nejlepsi :-)

      0 0
      • Honzajs  

        Aha, to mě teda nenapadlo. Dáš dropík, dopadneš na dvoják a ten tě nakopne tak, že rozkrokem obkročmo padneš přímo na tu lávku z dubového kmenu a nohy budeš mít až po kolena v bahně. No, řekl bych že místama by i Pepa Dresler slezl z kola, samozřejmě aby nepoškodil lesákům jejich cestu :-))

        0 0
    • speedy gonzales  

      v chribech sem 4× tydne a rozhodne to neni tak tragicke jak popisujes. stane se ze nejaka cesta je rozmrdana ale vzdycky se to da doporadku. tech cesticek je tam fakt hodne, na bajk nadhera, ale ze by byla vetsina rozorana je blbost. na druhou stranu je fakt ze ten teren je trosku specificky- musis byt vic na pozoru- ale ma to svoje kouzlo:-)

      me vic vadi ten popis ve velu..v buchlovkach se da udelat stokrat lepsi a peknejsi trasy, stacilo by se zeptat domacich. takhle pak zenou lidi po nejlepsich sjezdicich do kopce, nejpeknejsi mista objizdi,… proto jestli chcete do chribu, poradte se s mistnimi odborniky!!! :-)

      kdyz to shrnu, tak chriby sou pro cyklisty nadherne. nejzachovalejsi bukove lesy v republice, jedno z nejhustejsich znaceni turistickych a cyklistickych znacek, spousta veci co stoji k videni, dodnes objevuju nove a nove veci, a to je mam fakt fest projete. malo lidi, kopce tak akorat aby se daly vyjet a dolu to taky jelo…vzdycky kdyz se vracim z alp tak se tesim jak male decko az to znova strelime do „nasich“ kopcu

      0 0
      • BOREK  

        Kdy vyjedeme?

        0 0
        • speedy gonzales  

          to je slovo chlapa! uz mas po zkouskach? no musime neco vymyslet, ale uz neni moc casu, tuto sobotu letim do usa, ale my jeste vyjedeme urcite, tak se muzem pak nejak domluvit

          0 0
          • BOREK  

            jedu zitra domu. v utery a ve stredu budu doma.

            0 0
            • speedy gonzales  

              ta streda by byla dobra..budes doma na netu?

              0 0
              • BOREK  

                Doma nemam net. Posli do mailu tvoje numero, napisem si.

                0 0
                • speedy gonzales  

                  super…ted musim vymyslet nejakou trasu bez lesaku :-))) co preferujes- rychlejsi svihy nebo nejake tezsi sjezdiky?

                  0 0
                  • BOREK  

                    a co oboji? :D

                    0 0
                    • speedy gonzales  

                      tak to nejak spojime downhillovku nad smradavkou, sjezd z barborky a pak z chabani na velehrad…je to tak dobre ze minuly tyden sem to jel dvakrat:-)

                      0 0
                      • Zil  

                        Kdy pojedete mozna bych se taky pripojil pokud nebudu v praci no co popisujes za trate taky nekdy jezdim je to super ale nekdy jsem brzda:) ted jsem zrovna bez predni brzdy tak doufam ze do vikendu uz bude nova cus

                        0 0
      • Honzajs  

        Mě to tak nepřipadlo.Dokonce jsme měli na vlastní oču možnost poznat nový lesácký vynález.Jmenuje se to objížďka objížďky.Zničím cestu, udělám objížďku lesem a když je nesjízdá i tak tak ji zase objedu. Jinak souhlasím, že Chřiby jsou pěkné. Když znáš ty trasy, tak to dej do sekce TRASY a? z toho máme něco i my „přespolní“

        0 0
      • marapara  

        Ahoj, musím souhlasit. Chce to opravdu znát podmínky a terény. Je pravda, že lesáci tam řádí jako černá ruka, třeba na cestě pod ocáskem jsou půlmetrové rigoly od těžké techniky, což asi myslí rozhořčený pisatel, ale celkem bez problémů se dá objet po červené na pile a pak cestu navázat. Osobně jsem v Chřibech také 3–4× týdně a znám tam téměř každou cestičku. Nicméně také se mi semtam stane, že mě podobný scénář někdy překvapí, to když začnou rubat jinou část lesů. Nedávno jsem jel po červené z Kazatelny na Pile aprávě tam stahovali dřevo u pod Ocásku. Docela rozorali i tu písčitou cestu, ale dalo se to projet. Ale dá se těm místům vyhnout, chce znalost jiných cest. Chřiby jsou krásné buková lesy. Pěkné poježdění je i v Bílých Karpatech.

        0 0
      • giant  

        Musím souhlasit, to k vám promlouval opravdu znalec Chřibů.Nedávno nás tam potahal tak, že jsme měli jazyky na vestách:-)))

        Jinak SPEEDY můžu tuto neděli…

        0 0
    • rock  

      Před týdnem jsem si je projel nadél -z Otrokovic do Ždánského lesa- a mám stejný pocit. V okolí Otrokovic, Napajedel a Koryčan rozbité od koní a zbytek rozjetý lesákama. Dokonce mám i stejný zážitek se zmizelými značkami a moji dosti značnou nejistotu o dalším směru jízdy rozptýlila až partička místních bikerů, co mne správně navedla …

      0 0
    • speedy gonzales  

      co se tyce okolnich kopcu tak nejhorsi zazitky s lesakama mam bezkonkurencne z vizovickych vrchu, naopak pohodicka je to treba v bilych karpatech

      0 0
      • frof  

        Taky jsem letos v cervnu poznal mistni podminky na cervene TZ Syrakov -Vizovice to byla sila.Jinak nadherny kopce a okoli.

        0 0
    • vojta  

      Tento thread mne moc nepotesil. O vikendu jsem si chtel, stejne jako honzajs, projet trasu podle Vela a vzhledem k tomu, ze co lesaci rozvrtaji, hned tak neuklidi, narad bych se nekde extremne bahnil.Nemate nekdo tip na nejaky okruh, ev. povedomost o tom, ze by se lesaci vystavili a bordel na trase po sobe uklidili ?

      0 0
      • marapara  

        Myslím že to bude celkem v pohodě. Byl jse tam v pondělí, trasa Klimentek – U Křížku – Zavadilka – Kameňák a bylo tam dost blata, bylo čerstvě po dešti. Ale celý týden jsou téměř třicítky, tak to během týdne proschne. V sobotu se po obědě chystám na Buchlov a v nedeli do Bílých Karpat na Velký Lopeník a Javořinu.

        0 0
      • marapara  

        Ještě si vem něco na houby. Rostou normálně kolem cest, hlavně bedle. :). V sobotu i neděli to vidím na Nanoraptory, což jsou pláště na suchý a rychlý povrch. Sem tam nějaký kousek blata mi nevadí.

        0 0
        • vojta  

          .. uvazoval jsem, ze prohodim Ralphy za Tiogy Factory, ale necham je tam – snad nesprchne … Speedy vyse psal "me vic vadi ten popis ve velu..v buchlovkach se da udelat stokrat lepsi a peknejsi trasy, stacilo by se zeptat domacich. takhle pak zenou lidi po nejlepsich sjezdicich do kopce, nejpeknejsi mista objizdi,… proto jestli chcete do chribu, poradte se s mistnimi odborniky!!! :-) " – vzhledem k fotu v profilu soudim, ze Speedy je nekde u imperialistu, vznasim tedy dotaz na tebe – nemas nejaky oblibeny okruh ? ev. navrh modifikece velacke trasy ?

          0 0
          • marapara  

            Mám. Jezdím z Kyjova, takže je to i kousek po silnici, než přijedu do Chřibů. Mám těch okruhů několik, jezdím je podle chuti a času. Oblíbený okruh je na Buchlov, jeto asi 65 km s 1400 m převýšením, dá se ještě prodloužit na Brdo a Bunč a pak sjet na Salaš a napoji se na trasu, kterou jezdím kratší okruh 65 km. Prodloužení je asi o 20 km se 400 m převýšením navíc. Moje nejoblíbenější trasa je: po silnici na Kameňák, po červené ke Křížku a na Kazatelnu pokračovat dál směrem Na Pile. Asi v půli cesty odbočím na zelenou doleva. Jinak ta zelená odbočuje za Kazatelnou asi kilometr a jde přes vrch Ocásek. Je to tam kompletně rozorané od lesáků, pod Ocáskem. Je lepší to objet a na zelenou se napojit asi po kilometru do odbočí. Je to taková pravotočivá zatáčka a místo doprava po červené jedu rovně. Zelená je asi 30 metrů. Po zelené pokračuju přes Stupavské louky – krásné sjezdy a výjezdy, panorámata. Dál po zelené do Starých Hutí, cesta křižuje státní silnici UH-Brno. Z Hutí po cyklo na Pěknou Horu, jde prodloužit o pár km – odbočka zelená na Vlčák, ale bývá tam dost blata. Na Pěknou Horu vede asfaltka, která se zmení později v šotolinu a napojí se na červenou. Tady se rozhoduju, buď to si trasu prodloužím a jedu vlevo po červené na Vlčák – Brdo – Bunč – Salaš a ze Salaše vyjedu zpět do tohohle místa nebo se začínám vracet a jedu doprava po červené na Buchlov. Cesta se vlní – rychlé i technické sjezdy a výjezdy, později louky a krásné výhledy. Konec je asi 2 km po silnici výjezd až na Buchlov. Z Buchlova po červené na státní silnici – pěkný sjezd. Pak doleva kousek po silnici je bistro Tramp, tam se pravidelně stavuju, jezdí tam hodně motorkářů. Z bistra ještě kousek dál a pak odbočka doprava na lesní asfalku – cyklostezka až k Holému Kopci. Ta mse napojím na červenou a sjedu po asfaltce Na Pile. Pak je pěkné stoupání po červené na Kazatelnu. Je to 4 km furt do kopce. Začátek asfaltka se změní později ve zpevněnou lesní cestu. Asi ve dvou třetinách stoupání narazím na místo kde jsem před tím odbočil na zelenou a jedu asi ještě kilometr nahoru na rozcestí pod Kazetelnou. Odtud jezdím po zelené na Klimentek – krásný rychlý sjezd lesem a na závěr prudké stoupání, má 24% a dá se vyjet. Pak pěkný technický sjezd po zelené až k silnici, je to přes kořeny. Po silnici nahoru zpět k rozcestí U Křížku. Buď se vracím zpět na Kameňák a domů nebo to ještě ze Zavadilky vemu po červené směrem na Bohuslavice. Jak značka protne asi po 3 km lesní asfaltku, tak po ní dolů vyjedu u chat nad Čeložnicema a přes Čeložnice sjedu do Kyjova. Je to pěkná cesta, pokud se prodlouží na Bunč, tak v podstatě projedu Chřiby tam i zpět a většinou jedu po jiné cestě. Je tam i pár souběhů, ale to mi nevadí. Kdybys chtěl podrobnější popis, tak napiš.

            0 0
            • marapara  

              .. po ní dolů doleva.

              0 0
            • vojta  

              Diky za info. Mel jsem puvodne v planu vyrazit z Velehradu, nebo z Bunce, tak asi zvolim Bunc a vezmu to po po Tve trase Bunc – Salas – Buchlov – Kazatelna – Hute – Bunc. Mohl by jsi prosim jeste trochu popsat usek Bunc-Salas-Vlcak ? ( z Bunce na Vlcak to znam – sel jsem tam kdysi pesky )

              0 0
              • marapara  

                Tak to raději vem Bunč – Vlčák – Buchlov. Nebo pokud jedeš z Velehradu Salaš – Bunč – Vlčák – Buchlov… Popsat úsek Bunč – Salaš – Vlčák. Bunč – Salaš je taková dost rozbitá asfaltka, dá se prokombinovat i lesními pěšinami. Salaš – Vlčák. Dá se tam jet po lesní cestě ze Salaše, osobně jezdím výjezd na Pěknou Horu po cyklo (asfalt,šotolina). Po lesní cestě jsem ještě nejel. Neodvážil jsem se, pač tam stahují dřevo. Cyklostezka je v pohodě i po dešti. Je tam stoupání 5 km s převýšením 300m, což je na Chřiby celkem dost. Po těch 5ti km se cyklo připojí na červenou Vlčák-Buchlov a jet doleva po červené na Buchlov. Je tam zrovna takový trochu techničtější úsek. Kamení, hlubší strouhy, sjezdík s obráceně klopenou zatáčkou. Bacha na něj vynáší! :). Pak sjedeš z lesa na louky a cesta stoupá a pak zase klesá kamenitým sjezdem na Zikmundov (statek). Od něj po červené lesem cesta se vlní a pak je rychlejší kamenitý sjezd na silnici, která vede na Buchlov. Po ní je to asi kilometr do kopce.

                0 0
                • vojta  

                  Diky za popisy. Jel jsem Bunc-Salas-Buchlov-Kazatelna-Hute-Vlcak-Bunc v podstate jen s jednou modifikaci Tve trasy – z Bunce na Salas jsem sjizdel chvili po cyklotrase, potom jsem ale narazil na zelenou TZ a vzal to po ni dolu – dalo se to, jen na zacatku byl rozorany usek (a v nem misto, ve kterem se pod vyschlou krustou ukryvala hooodne hluboka dira plna bahna … ) a zaverecny prudky sjezd v Salasi je vyskladany z kamenu „na storc“

                  0 0
                • mikin  

                  Neni spatny Bunc-Brdo-Vlcak-Buchlov

                  0 0
            • Mofo  

              zdravím, Chřiby mám taky celkem projeté, i když si netroufám tvrdit, že je znám perfektně. To, co popisuješ, jezdím s malýma obměnama, su z Domanína, takže nejezdím od Kyjova, ale od Osvětiman, ten sjezd z Klimentku na tu silnici je fakt parádní, výborný je taky od Klimentku dolů k Radosti a Osvětimanské přehradě, jestli ho nejezdíš, tak to určitě zkus, jo a jestli v dohledné době vyrazíš, tak dej vědět, svezl bych se taky…

              0 0
          • speedy gonzales  

            no vim ze mam resty tak se chystam sesmolit veliky dokonaly a uplny pruvodce chribama :-) uz to davam dohromady.

            tak pristi tyden

            0 0
            • marapara  

              Už se těším :)

              0 0
              • speedy gonzales  

                ty to nepotrebujes ale mohli bysme to sesmolit spolu…ty kromerizskou stranu, ja hradistskou. i kdyz samozrejme ta ma je lepsi :-)

                0 0
                • marapara  

                  No tu kromeřížskou moc projetou nemám, na Bunč se dostanu párkrát za rok ( tak 10×). Mám spíš projetou kyjovskou. Tj. od Bohuslavic až po Vlčák a Buchlov. Tam se pohybuju časteji.

                  0 0
    • fireman01  

      Tak tohle neni jen v chřibech www.fireman01.net/lcr.jpg jsem zažil při cestě na Travný, fakt síla hlavně že bikery do lesa pomalu nepustí, jo a málem bych zapoměl o 50 metrů dál se válel 200litrový barel od nafty www.fireman01.net/barel.jpg tam všude cedulky upozorňovaly lidi že jsou v CHKO Beskydy no prostě no comment.

      0 0
    • RomanH  

      V sobotu jsem byl poprve na Chribech. Musim rici, ze jsem je podcenil. Z auta se mi zdaly jako takove kopecky uprostred placky, nic moc velkyho. Auto jsme nechali v Korycanech, od tud jsme jeli po zlute nahoru (tusim ke Krizku). Dale jsme se drzeli trasy, kterou popisuje vyse Marapara (timto mu moc dekuji). Kdyz jsme meli po 30-ti km nastoupano 900metru, pochopil jsem, ze to bude pekne vyzivna projizdka. Drzel jsem se popsane trasy az k bistru u Trampa. Od tud jsme pak jeli po cervene do Osvetiman a z nich pak v kombinaci modra/zluta zpet do Korycan. Celkem to bylo 60km a 1670 nastoupanych metru. Teren docela pestry (bukove lesy, piskove cesty, smrkove lesy, koreny, kameny). Je pravda, ze zde docela radi lesaci a konaci. Na to, ze skoro mesic neprselo, bylo docela dost bahna, ale skoro kazda rozbahnena sirsi cesta se dala objet vedle lesem.

      0 0
      • obludaII  

        Ale bylo to dobrý né? Skoro jako na Beskyd na touru 30km a 1000m převýšení. Čoveče jak jsem dojel dom tak jsem zjistil, že poprvé jsem procvak Medusu.

        0 0
        • RomanH  

          Jasan. No vidis, a mne i pres ten vpich porad drzi.

          0 0
        • speedy gonzales  

          chlapi mohli ste se ozvat a usporadat mensi bike-forum vyjizdku…co uz

          0 0
          • RomanH  

            NJN, skoda. Upresnovali jsme to az v sobotu rano. Porad jsme vahali, zda Chriby nebo vysocina (Zdarsko).

            0 0
            • kajulka2  

              ŽDársko doporučuju, byl sem tam loni týden na kole, super terény

              0 0
      • marapara  

        Ahoj, když budeš chtít popsat nějakou jinou oblast, dej vědět. Pokud ji budu mít projetou, popíšu. Jinak v sobotu jsem byl také v Chřibech. Jel jsem tu svou oblíbenou trasu na Buchlov. Možná jsme se tam potkali, ani o tom nevíme :). Jinak Chřiby nepodceňovat. Trasy se dají vymyslet lehké, ale i pěkně výživné. Já jezdím tuhle trasu 65 km, od 1200 do 1500 m převýšení, dá se to různě prokombinovat s odbočkama. Jinak přesně jak píšeš, pestrá tra? – bukové lesy, kořeny, kameny, písek, technické, rychlé sjezdy, louky, výhledy. A v sobotu jak jsem jel, tak už se to v Chribech pěkně barví :). Jinak ta rozoraná cesta kolem Ocásku (na odbočce na zelenou) bude lesní asfaltka – staví se tam nová cyklostezka. Já bych sice raději terén, ale zas když bude hodně popršené, tak se bude dát jet do lesa bez zašpinění kola. Teď je v Chřibech docela sucho, dlouho pořádně nepršelo. Takže v sobotu jedu zase, ale už ne přesně tuto trasu. Musím vymyslet něco jiného.

        0 0
        • RomanH  

          Diky moc.

          POkus se Ti bude chtit, dej to klidne sem. Alespon si pak kazdy, kdo bude hledat Chriby, danou trasu naplanuje.

          0 0
          • marapara  

            No jo, já pokaždé vyjíždím z Kyjova, takže to bude z Kyjova. :). Jinak Chřiby doporučuji.

            0 0
            • BOREK  

              V patek budu mit new plaste a na 100% budu o vikendu v Buchlovkach/pa,so,n­e/. Muzeme se domluvit a dat scuka.....

              0 0
              • speedy gonzales  

                ty si nejaky aktivni:-)

                0 0
              • marapara  

                V so vyjíždím kolem 12.30. Jedu směr Stupava a pak to stočím zpět na Koryčany. Jen něco menšího do 50ti km. Chcu se šetřit na neděli. To vyjedu do Karpat na Javořinu.

                0 0
                • speedy gonzales  

                  tam sem byl minuly tyden..jen na otocku..od kamene boudy za 40min navrchu a za 7 dole:-)) (navrch po ceste, dolu po znacce)

                  0 0
                  • marapara  

                    Dolů po červené k Bětinu Javoru? Já jsem ji jel poprvé začátkem září. Pěkná cesta, nejkrásnější úsek je poslední asi 2 km. Lesní pěšinka klikatící se mezi stromy, sem tam skok přes kořeny, jinak to pěkně sviští. Od kamenné búdy to dám i rychleji. 40 minut, to je nejaká hodně pohodovka :). Jinak z Javořiny jezdím raději po druhé straně – po slovenské hranici k Megovce a pak do Javorníka. Ta cesta je delší a zajímavější. Ale hlavně nad Novou Lhotou jsou krásné výhledy a pak super sjezd k Megovce. Ten závěr je trochu dobrodružný a trochu erotický :). Ne vážně, je trochu techničtější. Ale to fičák jako sviňa. Jo z Durdy mám rychlostní rekord v terénu – 74 km/h. Ale teď to nejde. Dole je tam natahané nějaké kamení.

                    0 0
                    • speedy gonzales  

                      mas pravdu. tu druhou variantu znam a jezdim ji…je fakt o hodne lepsi a mam ji moc rad.rychle pasaze se stridaji s technickyma tocivyma.super­.akorat ted sem byl limitovany tim ze sem tam nebyl sam a odjizdeli sme za chvili od boudy.tak sem to strihl jak rikas kolem javoru. no a do meho tempa navrch se nenavazej- stejne mam ted pocit ze to bylo jen 35min :-))

                      0 0
    •  

      Zdravíme pozemšťany!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.