• Pip

    Zdarec pardi, tak jsem včera po dlouhé době vyrazil na kolo v Praze. Cyklistů (s perfektním vybavením) jsem potkal mraky. Na mé více či méně hlasité pozdravy spojené posunkem mi odpověděl jediný. Zbytek čučel před sebe a ani nezabučel. Asi se na těch rovinkách příliš soustředili na výkon. Je mi z toho smutno. V Praze už asi nikoho zdravit nebudu. :-((

    0 0
    • fousek  

      Nevim ze te to muze takhle rozhodit, ja myslel ze je to dobrovolny, rozhodne kdyz me nekdo nepozdravi tak mi tim nezkazi naladu na celej den a v Praze se nedivim ze nikdo nezdravi protoze se vsichni soustredej aby je nakej plechovkar nenatrel

      0 0
      • norman  

        V listopadu přijedeš na Velký Ostrý , jsou tam celkem 4 bikeři, neodpoví ani na českej ani na německej pozdrav, pak v Rudě na parkplace vidíš že to jsou Pražáci. Chápu, nemam kolo za 100 litrů a mají asi obavu aby je nenatřel nějakej plechovkář.

        0 0
        • jocky  

          :o) Ja jsem taky prazak a zdravim. Je to o necem jinym. Nekdo jezdi proto ze ma kolo a cyklistiku/MTB rad a bere ostatni cyklisty/bikery jako sprizneny duse a nekdo si hraje na neco vic a nevi vubec o co v podstate jde. Jejich skoda. Sami se ochuzujou..

          0 0
    • Gung-Ho  

      Možná si neměl jezdit jen po těch rovinkách :-)

      0 0
    • Pá-dlista1  

      Cyklistů jsem potkal mraky. Pro tebe je to povyrazeni. Jses poprve na vyjizdce v Pze, ale co ti co jezdi pravidelne. By jim huba upadla. A ti co jezdi obcas si jeste na zdraveni nezvykli:) Na vesnici se taky zdravi vsichni a nenapadlo by me halekat na kazdyho turistu na Vaclavaku.

      0 0
    • kolombo  

      Pražáci jsou divný, to jsi nevěděl? :-D

      0 0
    • Bee  

      Mně se stává kolikrát to, že když mě někdo pozdraví, tak já než to vůbec stačim zaregistrovat, tak už je ten člověk fuč. A když pak odpovim, tak to už nemůže slyšet. Tak si z toho nic nedělej a nebuď smutnej:-)

      0 0
    • Meesha  

      Hmm, tak to neres… Kdybych mel zdravit kazdyho cyklistu, kteryho potkam na cyklostezce, tak nedelam nic jinyho!

      0 0
    • Smazaný účet  

      Je to tak. Já už zdravim jen rukou jak motorkáři, už je mi to blbý pořád na někoho halekat a on otočí hlavu na druhou stranu..

      0 0
    • berus  

      taky dlouho nejezdim v Praze, ale musim rict, ze me zatim pozdravil skoro kazdy koho sem pozdravil az na vyjimky samozrejme, coz me mile prekvapilo.

      0 0
    • wroum  

      abys z toho neupad do deprese.

      nikde neni dano ze musis zdravit a zrovna v Praze jezdi takovejch kolaru, ze bys nedelal nic jinyho nez zdravil. navic porad este nechapu, proc bych mel zdravit nekoho, protoze ma taky kolo. ridici taky na sebe nervou a nemavaj, zensky s kocarkama taky ne, bruslari taky ne, tak proc ses rozladen z toho ze na tebe lidi uz z dalky nemavaj? a jestli ti z toho je smutno, tak bys mel uvazovat o navsteve nejakeho terapeutickeho krouzku.

      0 0
      • enjoy  

        tak to ses teda predved:-)).ze si vyjmenoval par skupin lidi ktery se zrovna nezdravej neznamena ze ve sposte jinych se nezdravi.treba motorkari,ti se zdravi.a neni jich taky malo.nebo ja nevim kdo jeste,nic me teed nenapada,ted jsem vstal. ja zdravim kazdyho o kom si myslim ze na kole nejezdi jeno do prace nebo do hospody.ja teda zrovna to mam tezsi,kdyz nemam tu helmu,ale najdou se i slusni bikeri kteri si nehrajou na moje tatinky a pozdravi.kdyz nekdo ocividne schvalne,at uz z nejaky domyslivosti nebo kvuli cemu,nezdravi tak si akorat reknu at si to na ty jeho plecce uzije:-).

        0 0
        • wroum  

          v praglu na cykloztezkach proste nezdravim. neumim za ten okamzik poznat, jestli to je biker nebo jestli jede pro rohliky. a zdravit vsechny mi prijde pakarna. takze nezdravim a prijde mi to zpravedlivy. kdyz nekdo pozdravi me, odpovim. a mimo frekventovanou cykloztezku klidne pozdravim.

          takova mala uvaha: Proc se lidi porad skatulkujou do ruzny skupin podle prace, podle zajmu… a proc prebiraj zvyky jednotlivych skupin. proc kdyz jedu vodu, tak vsichni na sebe rvou AHOJ, proc nekomu vadi ze ho nepozdravim, kdyz oba jedem na kole. Proc bych mel porad delat neco jenom proto ze mam s nekym neco spolecnyho. Proc proste nemuzu kolem toho bikera projet bez povsimnuti. vzdyt me muze byt uplne ukradenej, ja ho neznam a on nezna me. kolo neni duvod. kdyz bych ho potkal v MHD tak na sebe budem stejne kaslat. a nikdo nema pravo me odsuzovat za to, ze nezdravim ciziho cloveka, to je moje vec a zalezi jenom na mym uhlu pohledu.

          0 0
          • dalimil  

            dobrá,místo zdravení na sebe budem kašlat … :-)

            0 0
          • zapi  

            Protože člověk je skoro vždycky součástí skupiny a když nechce být outsider tak se musí přizpůsobit ostatním. Kdo jede na kole pro rohlíky většinou nemá dres, horské nebo silniční kolo a dost se pozná i z frekvence šlapání. Je jasné, že když potkáš jednoho cyklistu za den, máš větší chu? zdravit.

            0 0
          • enjoy  

            jisteze mas pravdu ze po tobe nikdo nemuze chtit abys zdravil cizi lidi,o tom zadna.. ale bohuzel to neni takhle cerno-bily. taky mala uvaha:jenom jestli nezdravis bikery jeno proto,ze to jsou vetsinou „jenom“ krosari.jsem na tohle od letcu bez kridel celkem zvykly,ze maji nosanek nahoru.mozna je to pouze zdvihem vidlice:-)

            0 0
            • wroum  

              bud v klidu. nosanek nahoru nemam a nerozlisuju lidi podle zdvihu. nicmene narozdil od tebe to znam z obou stran. kdyz jedu na FR, tak me pozdravej vsichni podobni bez problemu, ale kdyz jedu na XC, tak uz me FR nezdravej. samozrejme to funguje i opacne. nevim jak se k tomu postavit, tak vetsinou nezdravim, nicmene na pozdrav vzdy odpovim.

              0 0
        • dalimil  

          autobusáci se zdraví…

          0 0
          • pavitas  

            sanitaci taky…

            0 0
            • Pebe  

              My Telecomáci (žlu?áci) se taky zdravíme :-))

              0 0
              • Smazaný účet  

                I ti policajti si v noci bliknou .o)

                0 0
                • hydrant  

                  a já Vás zdravím všechny na Bike-fóru !

                  0 0
                  • Vrci  

                    i ten, kdo venčí psa jinýho se psem pozdraví

                    0 0
                    • hydrant  

                      jasně, prostě tím nějak vyjadřuješ tu svou příslušnost ke komunitě podobně postižených jedinců. Kdo nechce, nemusí, ale já zdravím, zdravit budu a bude mě těšit, když na můj pozdrav bude odpovězeno.

                      0 0
    • os  

      To nezdravení neni až takovej problém, to mne o víkendu vytočil jeden biker, který supěl na vrchol Černé hory v Krkonoších a na nic netušící skupinku turistů volal: „***** uhněte..“ To potom vrhá špatný světlo na všechny bikery…

      0 0
      • cabbage  

        po svych zazitcich s pesaky ho docala chapu.

        0 0
        • os  

          Tady ti pěšáci byli v tom ale nevinně, supěl do kopce tak 5km/hod. a oni byli 10 m před nim. Já jen, že ta bezohlednost je občas na obou stranách…

          0 0
          • fousek  

            Asi nemel zvonek, ja to vestsinou resim tak ze je nejak objedu, ale vetsinou to neni treba protoze moje kolo dela takovej rachot ze me uslysej a rozestoupej se, z kopce to resim tak ze zabrzdim zadnim kolem a to odskakujou docela rychle a nekteri i nadavaj

            0 0
            • hydrant  

              no ony poslední 2 km na Černou horu stojej za to, to bys nezazvonil ani kdyby chtěl, tam se opravdu supí 5 – 10 km.h, řídítka drtíš rukama tak, že na zvonek, pokud ho vozíš, už nezbyde ani prst ani síla ani morál. No ale samozřejmě platí, že: Bohumile, ***** se neříká … :o)

              0 0
              • os  

                Zas takovej extrém to až není (když se to nevyjíždí na silničce…), je to pořád po asfaltu. Ale jinak taky pořád tvrdim, že takhle se to neřiká…

                0 0
                • hydrant  

                  já to jel právě na silničce a ty brzdový páky jsem z těch řídítek málem urval, měl jsem převod 40/23 a někde jel jen 7 km.h rychlostí, to jsem si stihl všimnout. Ale na zvonek bych nedosáhl ani kdybych ho měl a chtěl zazvonit, protože to bych musel zastavit a už bych se nerozjel, tam se nedá nakopnout druhej pedál.

                  0 0
                  • os  

                    Když tam ten biker tak kurvoval, tak jsem tam byl zrovna s dětma (lanovkou) a potom jsem si to odpoledne taky vyjel na silničce…a bylo to přesně takový, jak popisuješ…poslední 2 km ze sedla…

                    0 0
                    • hydrant  

                      já to jel asi před 10 lety, to jsem jezdil víc, teď mám nejlehčí převod 39/26 a stejně by mi to asi zlámalo nohy…

                      0 0
                  • fousac  

                    :) takhle se mordovat na stary kolena… porid si trojpilu… 30/26 to je parada… to si clovek v klidu sedi a ani nevi, jak se dostane nahoru.. ;))

                    0 0
      • JFB  

        presne tak. bezohlednost se nam vrati jak? bezohlednosti…

        0 0
    • mosquito  

      jooo vcera k veceru v Olmiku na Kopecku a okoli sem potkal tolik bajkeru a zdravili jsme se o „106“ .. parada :))

      0 0
    • zwwak  

      Vono eště záleží na tom, kde to v Praze bylo.

      0 0
      • tulda  

        to by mě fak zajímalo, jak se to dělí podle čtvrtí (dobrá blbost)

        0 0
    • climber  

      Hele ono je to různý. Samozřejmě i mezi bikerama jsou idioti, kteří ti na přátelský pozdrav neodpoví. Já osobně zdravím a musím říct, že se mi i ve slušném procentu dostává odpovědi. Dost často zdravím pouze rukou, ale to si myslím stačí (zvláš? když jsem zchvácenej jako kobyla na Velký pardubický).

      0 0
    • Meesha  

      Me treba zase pripada, ze nezdravej sjezdari… :-)

      0 0
      • cabbage  

        ty me kupodivu zdravej,narozdil od tech na detskejch kolech. a co je nejhorsi- kadeti/juniori- obcas jich par potkam na Tocny-jak na silnicce tak na biku a jen cumej…

        0 0
      • zac  

        Presne, v Krupce kolem trati spousty sjezdaru, ale kdyz jel jeden dolu tak je ani nepozdravíl. :-)))

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.